Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2009., 03:09   #81
evo jedna perverzija: bajk od 2,9 kg
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Old 09.07.2009., 10:47   #82
Kupio ja ranije spomenutu specku - Bulls Race (neki švabo) sa Sora opremom. Prešaltam je u najviši prijenos naprijed i nekaj mi zašteka, neće u niže više Stražnji radi OK, ali i njega bi trebalo dotegnuti. Računam da je vrijeme za redovni prvi servis pa će tam ušteliti mjenjače.

Sa svjetlije strane - 40 km/h na ravnom bez da sam se uopće potrudio. Bajk leti u odnosu na MTB-ove. Sad se samo treba još malo naviknuti

EDIT: Specka je taman prešla 200 km, zato kažem da treba malo dotezanja...bar se nadam...
Stypssa is offline  
Old 09.07.2009., 13:23   #83
Koliko bi mogao dobit za corratec corrones 105, kupljen pred 2.god (crni, aksium felge), vožen jednu sezonu (2500-3000km)? Nažalost zbog obaveza se više ne mogu toliko vozit, a ne isplati se da mi ovakav bike doma skuplja prašinu. Ako je tko zainteresiran neka se javi. (Rijeka)
DrazT is offline  
Old 09.07.2009., 18:12   #84
Stypssa, mog'o bi nabacit fotku specke!!?
__________________
:-)(-:
poznanik is offline  
Old 09.07.2009., 21:12   #85
Budem čim stignem. Nekako sam umoran i sad mi se baš ne da previše Sutra...

BTW, koji sam noob, to je koma. Shifter radi normalno, samo ga treba mrvicu jače stisnuti od onog za stražnji mjenjač Odem u servis, lik pritisne, gleda me...veli - pa kaj hoćeš? Ja onak - koji sam tenkre.
Stypssa is offline  
Old 10.07.2009., 00:48   #86
Quote:
Stypssa kaže: Pogledaj post
Budem čim stignem. Nekako sam umoran i sad mi se baš ne da previše Sutra...

BTW, koji sam noob, to je koma. Shifter radi normalno, samo ga treba mrvicu jače stisnuti od onog za stražnji mjenjač Odem u servis, lik pritisne, gleda me...veli - pa kaj hoćeš? Ja onak - koji sam tenkre.
CARE!
__________________
You only see what you are looking for, you only recognize what you know
EL__ is offline  
Old 10.07.2009., 00:54   #87
Quote:
DrazT kaže: Pogledaj post
Koliko bi mogao dobit za corratec corrones 105, kupljen pred 2.god (crni, aksium felge), vožen jednu sezonu (2500-3000km)? Nažalost zbog obaveza se više ne mogu toliko vozit, a ne isplati se da mi ovakav bike doma skuplja prašinu. Ako je tko zainteresiran neka se javi. (Rijeka)
Pretpostavljam da je bio jedno 11000kn ko nov? mogao bis dobit jedno 7500..
__________________
You only see what you are looking for, you only recognize what you know
EL__ is offline  
Old 10.07.2009., 15:58   #88
Quote:
EL__ kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je bio jedno 11000kn ko nov? mogao bis dobit jedno 7500..
Pa pošto danas ima za kupit u keindl-u novi corratec sa 105icom za 7.500 kn, ne znam baš. Čoek ima predodžbu oko 5.000 kn...
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 10.07.2009., 20:31   #89
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Pa pošto danas ima za kupit u keindl-u novi corratec sa 105icom za 7.500 kn, ne znam baš. Čoek ima predodžbu oko 5.000 kn...
nisam znao.. gledao sam cjene na netu.. oko 1300-1400 ojra..
__________________
You only see what you are looking for, you only recognize what you know
EL__ is offline  
Old 10.07.2009., 23:46   #90
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Pa pošto danas ima za kupit u keindl-u novi corratec sa 105icom za 7.500 kn, ne znam baš. Čoek ima predodžbu oko 5.000 kn...
I mislio sam tako nešto, platio sam ga 8.000kn pred 2.god.
DrazT is offline  
Old 29.07.2009., 16:13   #91
teškaši na trkalicama?

Pozdrav svima

jedno pitanje: malo sam poteži (cca 110 kg) i poviši (200) a volio bih jednog dana (uskoro) voziti nekakvu trkalicu pa me zanima jel osim veličine rame (pretpostavljam da mi je potrebna ova najveća koju vidim da nude - 62) bitno išta drugo - s obzirom na moju težinu?
Nemam namjere utrkivati se. Čista rekreacija par stotina km mjesečno. Ovi entry level modeli bi mogli proći?

Hvala!
Bibber is offline  
Old 01.08.2009., 13:37   #92
Pa mislim da ti ne treba nist posebno cvrsto,sve je to danas dovoljnio cvrsto sam' ti lula i governal trebaju 31.6mm,nikako 26mm),mislim, problemi tu nasataju kod kupovine laganih karbon kotaca koji obicno imaju neki limit (Zipp 90kg,Reynolds isto tako al to tebe ne bi trebalo brinuti osim ak imas love ko Dzajic......hehhe)ja sam inace 90kg i 196cm,vozim Cervelo Soloist 61 cm ramu i nemam bas nikavih problema cak niti sa kotacima (Fulcrum 5 za trening i Fulcrum 1 za utrke)u dve godine samo sam uspio sjebat dve zbice na zadnjem kotacu (Fulcrum 5),a inace vozim prek' 300km svaki tjedan.
Sa ramom nemas problema(osim sa velicinom i to se nemoj zajebati),sve to moze primit 110kg bilo to aluminijska ili karbon rama, samo ti kotaci trebaju imati vise od 24 zbice i nemas beda nikakvoga.
ZUJAN_BJ is offline  
Old 01.08.2009., 14:44   #93
jedno pitanje...





bajk je ful karbon, ultegra, ima koju godinu (vidim da su bužiri vanjski), vožen je (ex loborika), a meni bi dobro došlo tako nešto.
tip traži 8k, al ja baš i nisam spreman toliko dat.
koliko vrijedi i ima li tko bolju ideju?
pakleni_patuljak is offline  
Old 01.08.2009., 19:59   #94
previse.
recimo u maratona uvijek imas nekakve akcije, npr. ridley excalibur, full carb, campy centaur... oko 11000, odbijes slovenski ddv, odes recimo do broda na kupi, kajakom prebacis bic nekih 20tak metara...
ovo je samo ideja, provedena u praksi...
dinamoST is offline  
Old 02.08.2009., 10:32   #95
Bravo majstore

Quote:
dinamoST kaže: Pogledaj post
previse.
recimo u maratona uvijek imas nekakve akcije, npr. ridley excalibur, full carb, campy centaur... oko 11000, odbijes slovenski ddv, odes recimo do broda na kupi, kajakom prebacis bic nekih 20tak metara...
ovo je samo ideja, provedena u praksi...
Zbog ovakvih kao ti nemamo dobrih dućana u HR - a onaj rahitični slovenac trlja ruke. Jedva čekam da uđemo u uniju pa da zatvori dućan. Samo će do onda natuć tolko novca na nama da može u penziju.
Osim toga da ti vrati ddv treba ti žig slovenskog carinika, tak da mi ta šema nije baš jasna.

Vezano na temu vozio sam svašta u životu, trenutno imam full-a MTB i Cannondale caad 3 specku. Englezi kažu horses for corses - svaki ima svoje okružje za koje je namjenjen i tamo se uživa u njemu. Što se tiče udobnosti - svaki bike (čak i oni kojima je udobnost primarni cilj) ako nije dobre veličine je neudoban. Ako imaš dobru veličinu i ako ti je dobro naštiman sve je ok. S time većina ljudi ne kuži da je centimetar u naštimavanju sica ili volana ogromna veličina i razlika od centimetra gore ili dolje može biti razlika između udobnosti i katastrofe....
Ginolatino is offline  
Old 02.08.2009., 14:24   #96
nazalost necemo nikad ni imat, ali razmisli malo zasto.
zarada koju nasi trgovci pokusavaju dobit na nama kao kupcima je nerealna, izbor nam je vrlo los, campagnolo je egzotika za 99,99% trgovaca...
najbolja je opcija , kada se zatvori financijska konstrukcija, lipo sist u trajekt pa malo kod susjeda talijana...
ali nisi dao kolegi nikakav odgovor na njegovo pitanje... zna on dobro za sta je koji tip bica...
dinamoST is offline  
Old 02.08.2009., 14:59   #97
Quote:
Ginolatino kaže: Pogledaj post
Zbog ovakvih kao ti nemamo dobrih dućana u HR - a onaj rahitični slovenac trlja ruke. Jedva čekam da uđemo u uniju pa da zatvori dućan. Samo će do onda natuć tolko novca na nama da može u penziju.
Slovenija je druga planeta sto se tice biciklizma... Vise sam vidio bajkera u 2 mjeseca sto sam bio tamo nego u nekoliko godina sto se vozim po hr. Zato im je ponuda puno jaca i sumnjam da ce neka trgovina biciklima propasti zato sto smo usli u uniju
__________________
13/22 na Z skali
beznicka is offline  
Old 02.08.2009., 15:17   #98
Hm, kak je na specijalki se vozit po nasim losim cestama? Na svom city bajku imam 1.9 Schwalbe koje drukam na 5 bara i nije bas ugodno, kako to onda izgleda sa tanjim gumama i na visim tlakovima? Ustvari, nakon voznje me vise bole ruke i zglobovi nego noge (vjerovatno od vibracija).
__________________
13/22 na Z skali
beznicka is offline  
Old 02.08.2009., 15:33   #99
Quote:
beznicka kaže: Pogledaj post
Hm, kak je na specijalki se vozit po nasim losim cestama? Na svom city bajku imam 1.9 Schwalbe koje drukam na 5 bara i nije bas ugodno, kako to onda izgleda sa tanjim gumama i na visim tlakovima? Ustvari, nakon voznje me vise bole ruke i zglobovi nego noge (vjerovatno od vibracija).
jok. samo guzica. ili malo sjevernije....

kenjam, geometrija cestovnjaka je drukčija, masa je druga... razlika između 4,5 ili 8 bara nisu i ne mogu biti jedini kriteriji osjećaja na cesti....
svakako je gadno kad gruneš na kamen ili rupu, ali, osobno, meni je više gadno naletiti na rupu jer počnem razmišljati hoću li oštetiti bajk nego što postoji kakva, jelte, fizikalna neugoda.
poglavito jerbo kad nalijećeš na rupu dižeš dupetaru sa zica...

usudim se primijetiti da su to, naprosto, dva potpuno različita iskustva...
ssnjoff is offline  
Old 02.08.2009., 21:17   #100
prejak ti je stisak ruke-sake, opusti se malo, manje, ako i uopce, ce te bolit.
dinamoST is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.