Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Tutorials

Tutorials Ovdje ostavljajte svoje upute i savjete za lakši, brži i bolji rad s vašim računalom. Ovdje ne postavljajte pitanja. Za to postoji Help servis.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2006., 09:27   #21
nijedan od tih nije video in, to je komponentni RGB kabel

de nabaci sliku konektora kartice, da ne guglam. si siguran da je to VIVO model?
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 09:46   #22



konektor je ovakav kao ovaj u sredini, iako graficka nije identicna

i jos jedna stvar, cemu sluzi onaj metalni konverter sa prijasnje slike, koji dolazi u ovakve utore kao na ovoj slici
ustvari ocito je da sluzi za spajanje monitora i graficke ali me zanimaju eventualne prednosti?
WENZE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 09:55   #23
a hm... takav konektor imaju i obični i VIVO modeli (Video In Video Out), ne govori puno. konverter je DVI na VGA (D-sub ga još zovu), nema nekih prednosti osim ako imaš monitor sa VGA ulazom koji bi htio spojiti na DVI izlaz grafe. dobro dođe za DualView kombinacije sa 2 ista monitora
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 10:04   #24
grafa ima VIVO, zato i pitam
mislim nije mi od neke strasne koristi ali me zanima....

nego imam samsung 920n, neznam ako ima DVI
WENZE is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:57   #25
Question Spajanje pc na tv sa hdmi kablom!

Kupujem crt tv sa hdmi podrškom i zanima me kad se spoji sa kablom "DVI to HDMI" dali će to šljakati i kakve će kvalitete biti.
TV je Philips 29PT9521/12. Ima ga u Autronic-u, a grafička je nvidijina gf7600gs koja ima hdmi podršku.
dada162 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 07:58   #26
kao što sam odgovorio na PM:

ne znam iz prve ruke, nisam to još istražio jer još nisam kupio noviji telkač tak da je za sada s-video plafon. ali trebalo bi raditi, zar ne? ne moraš ni HDMI koristiti nego komponentni RGB, kažu da HDMI nije obavezno bolji i da to ovisi o uređajima i kablovima, pogotovo ako duljina treba biti par metara gdje HDMI pokazuje svoju lošiju stranu.

DVI na HDMI adapteri:
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 13:09   #27
Quote:
Najprije prijenos slike:

Kompozitni kabel kabel je zapravo običan koaksijalni kabel, kao antenski ili audio kabel, sa tzv. činč konektorom koji se koristi i za audio (činč) kablove i iako je taj način spajanja nešto slabije kvalitete još uvijek je glavni jer je S-video ulaz uglavnom na novijim modelima televizora. Može se vrlo jednostavno i jeftino uradi-sam napraviti, što mu je još jedna prednost.
ovako: kako bi sad mogao spojiti na taj nacin, u koje izlaze trebam ukljuciti kabel?
ivulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 12:43   #28
funkcionira li veza i obrnuto. sa tv na komp. da mogu gleda bb na kompu
erasmus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 20:19   #29
Postovanje!

Imam LCD TV Sharp 32" HD ready, i Laptop Lenovo sa grafickon nVidia Go7300.

Problem je sta ne mogu rezoluciju sa graficke kartice, kad spojim na TV - VGA kabelom (tv ima vga ulaz a laptop vga izlaz), podici iznad 1024x768. Ako stavim 1280xnesto slika se prepolovi...

Kako podici rezoluciju na rezoluciju TV-a?
Damson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 21:08   #30
Quote:
Damson kaže: Pogledaj post
Postovanje!

Imam LCD TV Sharp 32" HD ready, i Laptop Lenovo sa grafickon nVidia Go7300.

Problem je sta ne mogu rezoluciju sa graficke kartice, kad spojim na TV - VGA kabelom (tv ima vga ulaz a laptop vga izlaz), podici iznad 1024x768. Ako stavim 1280xnesto slika se prepolovi...

Kako podici rezoluciju na rezoluciju TV-a?

To ti je normalno jer je max rezolucija tv-out 1024x768. Ako ti treba za filmove i video materijal da gledaš na tv-u onda si slobodno postavi rezoluciju monitora koju hoćeš. Upali tv-out i neka te ne brine što na tv-u nije cijela slika kao na monitoru. Nego samo uključi u opcijama drivera da ti video u full screen-u bude na secondary device. Tada će ti, kad got pokreneš film na laptopu, na tv-u se vidjeti cijela slika filma preko cijelog ekrana bez obzira dali je na monitoru u full screenu ili nije.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 22:51   #31
Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
To ti je normalno jer je max rezolucija tv-out 1024x768. Ako ti treba za filmove i video materijal da gledaš na tv-u onda si slobodno postavi rezoluciju monitora koju hoćeš. Upali tv-out i neka te ne brine što na tv-u nije cijela slika kao na monitoru. Nego samo uključi u opcijama drivera da ti video u full screen-u bude na secondary device. Tada će ti, kad got pokreneš film na laptopu, na tv-u se vidjeti cijela slika filma preko cijelog ekrana bez obzira dali je na monitoru u full screenu ili nije.
Ovo cu ujutro procitat jos 5-6 puta, pa pokusat!
Hvala
Damson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 23:24   #32
Quote:
Damson kaže: Pogledaj post
Ovo cu ujutro procitat jos 5-6 puta, pa pokusat!
Hvala

Ovo nisam siguran jel piše secondary deivice ili display uglavnom to sam otprilike napisao al ako se ne snađeš mogu kod sebe pogledati pa ti napišem. Moram spojiti komp sa tv-om da mi se pojavi ta opcija pa zato pišem na pamet jer nisam spojen trenutno.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 22:35   #33
bilo je slicnih pitanja, al nista mi ne pomaze
znaci spojeno je komp-s video kabel-scart-tv
nemogu dobit boju na tv, slika mi je c/b
probao sam mjenjat modove, b-pal i to sve i na svakom je c/b
sta da probam jos?
jebotekomp is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 22:57   #34
Quote:
jebotekomp kaže: Pogledaj post
bilo je slicnih pitanja, al nista mi ne pomaze
znaci spojeno je komp-s video kabel-scart-tv
nemogu dobit boju na tv, slika mi je c/b
probao sam mjenjat modove, b-pal i to sve i na svakom je c/b
sta da probam jos?
Promijenit scart utor na tv-u ako imaš više, promijenit scart kabel od kompa ka tv-u, probat isti kabel kod nekoga kome sa njegovim radi dobro.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 23:27   #35
Hi, eto i mene i mog problema, imam ati radeon x 1300, i pomoču onog S kabla koji ima nastavak za činč spojim u grafičku, spojim činč (recimo žuti), dovedem ga do tv (sony 16:9, 82 cm, 100 MHz,), piknem u žuti činč ulaz na tv, prebacim na av 4, i odem u CCC, i NIKAKO ne mogu podesiti da mogu recimo gledati filmove, tj. uspio sam dobiti signal, tj. prebaci mi na 15 sek da mi tv bude monitor, (tada ugasi monitor), ali ne mogu podesiti da bude clon, što sam mogao prije dok sam imao Nvidiu, e sad bih bio neizmjerno zahvalan za upute za debile.
__________________
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi
mitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 22:23   #36
Imam i ja taj isti problem - CB slika na TV spojen sa lap topom a sa drugim kabelim dobijem sliku u boji ali mutnu. Je li u pitanju kvaliteta kabela ili nešto treće? Probat ću primijeniti savjete gore navedene.
Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 18:05   #37
ovako grafička je Nvidia GF8600 GT,sa 2 DVI izlaza i jednim S-Video izlazom.ja fino kupim S video kabel i scart adapter sa činčevima i s-video ulazom na sebi i sve to fino spojim.e sad slika na televizoru je katastrofa,filmovi nisu i slika je odlična ali slova,i sve vezano uz neke manje teksture je jednostavno nečitljivo i bolno za oči.Smanjio sam rezoluciju na 800x600 i puno stvari probao ali i dalje slika jako jako loša...jeli možda problem u duljini kabela jer je on dug 10 M?teško je sad odrediti dali je problem u kabelu,scart adapteru ili nećem trećem...skinuo sam program tvtool ali nvidia ima taj neku čip za kojeg ne daje informacije programu tvtool radi neke zaštite....pomagajte ljudi
__________________
Work hard,study hard and then you can fix refrigirators and stuff
act_a_fool is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:11   #38
zna li tko?
__________________
Work hard,study hard and then you can fix refrigirators and stuff
act_a_fool is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:15   #39
uh. TVtool je bio zakon, ali davne 2004-e kad sam to napisao

zaboravi na njega, sad ima svih potrebnih kontrola u driverima. a problem takvog tipa je najčešće u samom tom adapteru, a vjerojatno ni duljina kabela ne pomaže. jesi siguran da taj scart ulaz podržava s-video?. probaj u driverima prebaciti na kompozitni izlaz
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:30   #40
to je scart adapter koji na sebi ima činčeve (normalno vidfeo,audio L i audio R) i između ostalog ima i s-video konektor....kupljen u chipoteci....možeš mi molim te malo bolej objasniti što je točno kompozitni izlaz?
__________________
Work hard,study hard and then you can fix refrigirators and stuff
act_a_fool is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.