Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 16:48   #581
Taj oglas me podsjeca na jedan moj razgovor sa rekrutericom...
uglavnom, zove ona mene u vezi nekog natjecaja.. sve super, sve 5, ali ona ne moze reci sto tocno moram sve znati, jer je klijent napravio malo dugacak spisak, pa bi ona morala prvo to suziti..
Ja ju pitam, a dobro, koliki je taj spisak i cega tu sve ima?
Ona - pa spisak ima jedno 4 strana ( )... i kaze.. pa evo... IT security... database management... hm.. Java... Python... da, networking...

Eto, to su ti vrli 'head hunteri', barem neki od njih..



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:16   #582
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Taj oglas me podsjeca na jedan moj razgovor sa rekrutericom...
uglavnom, zove ona mene u vezi nekog natjecaja.. sve super, sve 5, ali ona ne moze reci sto tocno moram sve znati, jer je klijent napravio malo dugacak spisak, pa bi ona morala prvo to suziti..
Ja ju pitam, a dobro, koliki je taj spisak i cega tu sve ima?
Ona - pa spisak ima jedno 4 strana ( )... i kaze.. pa evo... IT security... database management... hm.. Java... Python... da, networking...

Eto, to su ti vrli 'head hunteri', barem neki od njih..



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Da, poznato mi je to. Pola tih "head huntera" su praktično beskorisni.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:17   #583
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
My client is currently recruiter for 3 senior level system admins based in Zagreb..
Technologies used (DO NOT NEED ALL)
Prema ovome ne traže sve od jedne osobe.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:22   #584
https://www.moj-posao.net/Posao/3494...-developer-mz/
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 08:24   #585
A šta fali ovom oglasu?
ZMS je ok firma. Na šta si mislio?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:06   #586
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
A šta fali ovom oglasu?
ZMS je ok firma. Na šta si mislio?
Da nema nicega sto stoji u oglasu. Ciljana platforna je gentoo. Aix i hp ux stoji da oglas izgleda atraktivno.
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:31   #587
Quote:
logit kaže: Pogledaj post
Da nema nicega sto stoji u oglasu. Ciljana platforna je gentoo. Aix i hp ux stoji da oglas izgleda atraktivno.
Prenebezbedno je o tome pričat kume...
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:04   #588
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
A šta fali ovom oglasu?
ZMS je ok firma. Na šta si mislio?
Možda danas je, ali prije 10-ak godina su bili nezaboravno debilni. Jedan od 2-3 razgovora za posao koje nemreš zaboravit koliko su bolesni bili.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:30   #589
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Možda danas je, ali prije 10-ak godina su bili nezaboravno debilni. Jedan od 2-3 razgovora za posao koje nemreš zaboravit koliko su bolesni bili.
Definiraj "bolesno". Natjerali su te da pjevaš pijesmu od Thompsona - Moj dida i ja?

Morao si (la - ne znam kojeg si spola) obredno priklat pile na razvoru nekmoli bi pokazao budućim poslodavcima koliko ćeš biti lojalan?


Ajd malo detalja, ovako je sve sviranje le qurcu (pardon my frenč) ?
Majmudin Adžaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:52   #590
Quote:
Majmudin Adžaba kaže: Pogledaj post
Definiraj "bolesno". Natjerali su te da pjevaš pijesmu od Thompsona - Moj dida i ja?

Morao si (la - ne znam kojeg si spola) obredno priklat pile na razvoru nekmoli bi pokazao budućim poslodavcima koliko ćeš biti lojalan?


Ajd malo detalja, ovako je sve sviranje le qurcu (pardon my frenč) ?
Nisu, ali da je potrajalo duže, tko zna

Došao tamo, predstavio se, rekao zakaj sam tam i standardno...
Developeri su sjedili za nekim super malim stolovima, ili su 2 developera dijelila 1 stol, tog se ne sjećam detaljno... uglavnom, ko u ljubavnim stolicama su bili.
Neka simpa cura je bila tajnica ili štogod i uvela me u sobu od direktora, pa ga išla potražit.
Big boss uletava, predstavi se i sve to... Lik si namjestio stolicu u skoro pa horizontalan položaj, tako da gleda u plafon i sa rukama si je tresao stalno kosu, bez prestanka. Počeo je standardnu priču "mi tražimo blabla, bavimo se blabla", ali izgovara rečenice užasno sporo. Ne zato jer je bedast, nego vidiš da su mu misli na drugom kraju svemira. Većinom je djelovalo kad da sam sa sobom razgovara, trese kosu i bulji u plafon. Ja sam probao dobiti neke konkretnije informacije oko tehničkih stvari, da vidim znam li što se traži, ali nula bodova. Najkonkretnije što je izustio je bilo "kartično poslovanje". Nije me pitao ništa konkretno vezano uz provjeru znanja. Nije bilo ni testa, apsolutno ništa. Izvalio je usput i kolika je plaća. U jednom trenutku sam rekao da trenutno imam bitno viša primanja, pa mi to nije interesantno. To ga je malo streslo pa je iznenađeno pitao "zašto onda mijenjaš posao!?". Rekoh mu da sam udario u plafon (ne ovaj u koji on bulji) i da ne mogu dalje u firmi gdje jesam i tražim nešto novo. To mu se nije svidjelo, pa je promijenio nastup. U dosta bahatom tonu je nastavio "ja imam 17k netto, ti toliko nikad nećeš imati"
Pa je pričao kako je pokrenuo biznis u obiteljskoj kući... kao cijela kuća u kojoj smo tada bili je njegova i sličan small talk s kojim je valjda mislio sebe prikazat kao uspješnu facu Cijel to vrijeme ležanje, trešnja kose i buljenje u plafon su i dalje bili na snazi.
Nudio je još službeni auto i mobitel, ali sam rekao da mi to ne treba, jer da imam svoj automobil i mobitel. I tu sam mu postao skroz nezanimljiv
Na kraju smo se razišli, a ja sam još pol sata imao WTF-ove.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:36   #591
Jebeš mi sve, pa bilo bi manje stresno da si klao pile i pjevao Thompsona!

Službeni auto je kul, a službeni mobitel je sranje
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:10   #592
Ja bi radije pjevo "Piju, piju, piju" dok koljem Tomsona...

Slično sranje sam i ja znao proć, ali na ovakvog pedera još nisam naletio.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:51   #593
Volatile, koliko utisaka u jednom intervjuu,. Da nije žvakao žvaku?
timba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:55   #594
Quote:
timba kaže: Pogledaj post
Volatile, koliko utisaka u jednom intervjuu,. Da nije žvakao žvaku?
Još je gore. Ja kada sam bio kod njega čovjek je šutio i čupao klještima riječi, kada sam htio porazgovarati o domenu čime se bavi reko da je sve poslovna tajna.
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:47   #595
Razvojni inženjer sa SSS?

Budete mi oprostili, ja sam strujić pa možda ovo nije tak ni čudno ...
(mislim, sve je moguće ako je osoba negdje imala priliku nabrusit konkretno znanje, no ... jel ... )

Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 21:24   #596
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Razvojni inženjer sa SSS?

Budete mi oprostili, ja sam strujić pa možda ovo nije tak ni čudno ...
(mislim, sve je moguće ako je osoba negdje imala priliku nabrusit konkretno znanje, no ... jel ... )

A ono, šta bi ti?
Ne treba ti fakultet da štrikaš nekakvo sranje tamo.
Majmudin Adžaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 13:26   #597
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Razvojni inženjer sa SSS?

Budete mi oprostili, ja sam strujić pa možda ovo nije tak ni čudno ...
(mislim, sve je moguće ako je osoba negdje imala priliku nabrusit konkretno znanje, no ... jel ... )

APIS IT, nisu li to oni koji zapošljavaju stranački kadar SDP-a?

To su 3 pozicije za nekoga uhljebiti.

Sve će to platiti njihovi klijenti koji su u pravilu državne institucije i grad Zagreb.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 19:03   #598
Koliko sam cula uhljebljivanje ih je poprilicno kostalo pa su malo smanjili i poceli zaposljavat.i strucniji kadar.

No tko zna koliko ce to potrajat ako je istina

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________

For I am a sinner in the hands of an angry God. Bloody Mary full of vodka, blessed are you among cocktails. Pray for me now and at the hour of my death, which I hope is soon. Amen
Tourette is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 14:41   #599
europska središnja banka traži šljakera na moj posao

https://www.moj-posao.net/Posao/3689...e-Division-mf/

nisu napisali da treba znati štemati i postavljati kablove, programirati u barem pet jezika od kojih obavezno kobol, vb6 i clipper, okopavati vrt i hraniti životinje i sve ono što navode naši sklepani poduzetnici, pa samim time ne ostavljaju dojam ozbiljne firme
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 14:43   #600
Quote:
Tourette kaže: Pogledaj post
Koliko sam cula uhljebljivanje ih je poprilicno kostalo pa su malo smanjili i poceli zaposljavat.i strucniji kadar.

No tko zna koliko ce to potrajat ako je istina

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Pa da, omjer je vjerojatno pao ispod 10% zaposlenih koji nešto rade, pa je sustav postao neodrživ.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.