Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 20:04   #5141
... ovo ogledalo u svakoj sobi mi lici lov na vjestice,
tj uvijek spremni za kazniti nas
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 31.10.2017., 22:44   #5142
Quote:
dalmacijaner kaže: Pogledaj post
Mom frendu je rekao da ne treba platit tih 750 kn već ima pravo žalbe, sudovanje....Normalno da se nije žalio jer nema tablu i žalba mu ne bi bila usvojena 100%. Kao ni ostalih mali milijun detalja koje moraš imat, uglavnom deblji kraj je rezerviran za iznajmljivače. Jedan drugi frend mi je rekao da je obveza ogledala i sjedala u svakoj sobi. Slučajno to u opremi imam.
Ako se žali možda mu smanje kaznu jer mu je to bio prvi put da je uhvaćen u takvom prekršaju.
lenda is offline  
Old 03.11.2017., 14:02   #5143
Quote:
dalmacijaner kaže: Pogledaj post
Evo ovako je tekao posjet turističkog inspektora Poirota. Najprije je obrazložio razlog dolaska a to je bila prijava koju je netko poslao ministarstvu ( tu je zvjezdan 1990 u pravu ), a oni dalje spustili na nivo turističke inspekcije. Dakle, netko od susjeda je cinkao u ministarstvo cijeli portun ( u portunu gdje on živi postoje 4 apartmana koji se iznajmljuju), a ovi iz ministarstva proslijedili prijavu na lokalnu razinu. Najprije je pitao za tablu i to od ovlaštenih proizvođača. Kako on nije imao tablu jer u portunu već vise dvije ,upozorio ga je da je u prekršaju jer istu ne posjeduje ali i ovi koji su ih postavili, a nisu u skladu sa pravilnikom. Naime, te dvije su kućne izrade, dakle nepropisne. Na njegov upit što bi se dogodilo da je slučajno jedna od tih postavljenih tabla propisna i njegova, inspektor mu odgovara da u tom slučaju vlasništvo mora dokazat uplatnicom. Kazna 750 kuna. Dalje, tražio mu je 1) cjenik, ima , 2) Knjigu žalbe, nema, mora je kupit u NN, 3) evakuacijski plan, nema, mora napravit evakuacijski tlocrt sa strelicama, 4) prvu pomoć, ima 5) metalni, ne plastični , koš za otpatke u wc, ima, 6) nije ga dobro razumio, tražio mu je nekakve protupožarne krpe ili tako nekako???
I na kraju mu je tražio Ugovor sa Bookingom kao i da mu otvori e visitor. Nešto mu nije bilo jasno sa e visitorom ali zaključak je da je taj dio ok kao i to što nema Ugovor??? A preko telefona je inzistirao na Ugovoru?? Ništa mi to nije jasno. Kako je u vrijeme inspekcije pronašao samo njega u kući ( moguće je da mu drugi nisu htjeli otvorit vrata ) drugima je ostavio obavijest da će se vratit u ponedjeljak jer mora postupit po prijavi. Uglavnom, moj pajdaš je platio buletu od 750 kuna na što sam mu odgovorio da je mogao i gore proć. Evo, ja bi mu dao 750 kuna isti tren samo da mi ne dolazi na vrata.
1) cjenik imam, cak na njemu pise da zadrzavamo pravo odobrit popust ili tako nesto. Da li je gledao kako su ispisani racuni?

2)da li knjiga prigovora bas mora biti ona iz NN ili mozemo bilo kakvu biljeznicu i na nju napisati knjiga prigovora? Jer ovo kosta 100 kn
http://gem.hr/kp_opsirnije.html
Inace ako imate knjigu zalbi u prekrsaju ste, treba vam knjiga prigovora
http://www.knjigaprigovora.com/

3)imam sa ravnalima i flomasterom napravljen tlocrt. valjda je to dovoljno?
ili se treba sa ovim zezat?
http://www.sweethome3d.com/index.jsp

4)prva pomoc je otvorena i ne mogu kontrolirati tko sve prevrce po njoj. Mozda bi bilo vrijeme za kupit novu, ako ima neka akcija, znale su kostat po 50-ak kuna? Pa cu stavit jednu novu u rezervu ako mi tko postojecu izbuca do kraja

5)imao metalni kos i poceo hrđati, kad vidis u wc-u metalni kos za nekoliko smeđih mrljica nije prijatno. S tim da i u kuhinji treba imati metalni?
koji su povoljni, a nece zahrđati? kupio sam izvrsne u yska, ali su oba plasticni. Preporuku za povoljne nehrđujuce koseve, jedan veliki kuhinjski i mali kupaonski molim.

6) to je ova krpa, velicina 1x1m kosta 8$ i besplatna dostava. Ne znam da li je propisana velicina krpe? Vece krpe su skuplje
https://www.ebay.com/itm/Home-Office...lxwPeHul3hwbvQ

7) Za ploce treba racun jer ploca je istaknuta skupno sa plocama drugih iznajmljivaca na ulazu u zgradu pa kako ce znati koja je tvoja? Svatko ce pokazati na onu ispravnu i reci bas ta je moja. Mislim da ako se radi o privatnoj kuci da ne treba racun. Cija bi ploca bila okacena na tvojoj kuci ako ne tvoja?
Bilo bi zanimljivo da u zgradi se iznajmljuje 10 ili vise stanova, i onda mora biti 10 istih ploca na ulazu, jer su stanovi slicni pa vjerojatno svi imaju istu kategorizaciju. Bilo bi najbolje te ploce kaciti pokraj vrata, ili na vrata svakog pojedinog stana koji se iznajmljuje.

8) sto je jos inspektor trazio?
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Old 03.11.2017., 16:11   #5144
Quote:
texans kaže: Pogledaj post
1) cjenik imam, cak na njemu pise da zadrzavamo pravo odobrit popust ili tako nesto. Da li je gledao kako su ispisani racuni?

2)da li knjiga prigovora bas mora biti ona iz NN ili mozemo bilo kakvu biljeznicu i na nju napisati knjiga prigovora? Jer ovo kosta 100 kn
http://gem.hr/kp_opsirnije.html
Inace ako imate knjigu zalbi u prekrsaju ste, treba vam knjiga prigovora
http://www.knjigaprigovora.com/

3)imam sa ravnalima i flomasterom napravljen tlocrt. valjda je to dovoljno?
ili se treba sa ovim zezat?
http://www.sweethome3d.com/index.jsp

4)prva pomoc je otvorena i ne mogu kontrolirati tko sve prevrce po njoj. Mozda bi bilo vrijeme za kupit novu, ako ima neka akcija, znale su kostat po 50-ak kuna? Pa cu stavit jednu novu u rezervu ako mi tko postojecu izbuca do kraja

5)imao metalni kos i poceo hrđati, kad vidis u wc-u metalni kos za nekoliko smeđih mrljica nije prijatno. S tim da i u kuhinji treba imati metalni?
koji su povoljni, a nece zahrđati? kupio sam izvrsne u yska, ali su oba plasticni. Preporuku za povoljne nehrđujuce koseve, jedan veliki kuhinjski i mali kupaonski molim.

6) to je ova krpa, velicina 1x1m kosta 8$ i besplatna dostava. Ne znam da li je propisana velicina krpe? Vece krpe su skuplje
https://www.ebay.com/itm/Home-Office...lxwPeHul3hwbvQ

7) Za ploce treba racun jer ploca je istaknuta skupno sa plocama drugih iznajmljivaca na ulazu u zgradu pa kako ce znati koja je tvoja? Svatko ce pokazati na onu ispravnu i reci bas ta je moja. Mislim da ako se radi o privatnoj kuci da ne treba racun. Cija bi ploca bila okacena na tvojoj kuci ako ne tvoja?
Bilo bi zanimljivo da u zgradi se iznajmljuje 10 ili vise stanova, i onda mora biti 10 istih ploca na ulazu, jer su stanovi slicni pa vjerojatno svi imaju istu kategorizaciju. Bilo bi najbolje te ploce kaciti pokraj vrata, ili na vrata svakog pojedinog stana koji se iznajmljuje.

8) sto je jos inspektor trazio?

1) Nije mu gledao račune, a posjeduje cjenik sa osnovnom cijenom smještaja za cijelu godinu.

2) Sutradan kad je došao u inspekciju kod susjede inzistirao je na Knjizi prigovora. Kako mi frend kaže žena mu je pokazala neku lijepu, ukoričenu bilježnicu naslova Knjiga žalbe međutim on je to odbio kazavši da mora bit original knjiga iz NN. Uhljeb hrani uhljeba, štaš.

3) On nema nikakav evakuacijski plan tako da tvoj tlocrt sa strelicama bi trebao bit dovoljan.

4) Nije čačkao po prvoj pomoći.

5) Spomenuo mu je samo metalni u WC-u.

6) Samo se osvrnuo na te krpetine, nešto promrmljao kroz zube...Frend mi nema te krpe.

7)On nije imao tablu tako da mu je Poirot odrezao 750 kuna kazne. Kako je taj dan u inspekciji našao samo njega, poslikavao je falše tabele kako nebi sutradan u inspekciji ostalih netko od susjeda u međuvremenu kupio i montirao ispravnu tabelu.

8) Ništa, još mu je na odlasku kazao da je dobro prošao jer su njegove kolege puno rigoroznije.

Dao mu je priznanicu na 750 kuna mada nije imao za vratit 50 kuna pa je frend morao ić rasitnit 100 kuna. Susjedu je isto okrpio za 750 kuna radi table, ona je u međuvremenu nabavila ispravnu tablu ali je nije montirala iz solidarnosti ( cccc,tako kaže ) a i svjesna je da joj ta akcija nebi uspjela jer su tabele već bile poslikavane. I još mu je napomenuo da što se tiče turrističke inspekcije može bit miran cca 5 godina, valjda im je to nekakvo nepisano pravilo. Na najgornjem katu nije nikoga pronašao, tog stana je vlasnik neka luda koja se stalno svađa sa ministarstvom, živi u inozemstvu, a posao rentanja je dala nekoj ženi. I ona je vršila atak na ministarstvo glede inspekcija iz samo njoj razumljivih razloga. A ministarstvo da bi je otkačilo naložilo nižoj razini hitnu akciju koja je mog frenda i susjedu mu koštala po 100 eurića.
Zvao sam Booking com da mi pošalju na mail ugovor o suradnji, obećali da će ga odmah poslat ali ga još nema. Biće zaboravili.
dalmacijaner is offline  
Old 03.11.2017., 21:40   #5145
ja imam ovu ikeinu u kuhinji http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...312/#/90099049
jagoda1711 is offline  
Old 04.11.2017., 16:37   #5146
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
A ja ovu u wc-u

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/90245423/
dalmacijaner is offline  
Old 08.11.2017., 14:29   #5147
Moze brzinsko pitanje, pita me zena ako moze racun na firmu, pausalista sam
supergirl1 is offline  
Old 08.11.2017., 15:48   #5148
naravno da može

gore napišeš podatke od firme, a dolje napišeš specifikaciju gostiju gdje nabrojiš goste koji spadaju pod taj račun
Opal Zg is offline  
Old 08.11.2017., 16:05   #5149
Hvala ti Opal
supergirl1 is offline  
Old 11.11.2017., 21:09   #5150
Pozdrav, ne znam jesam li na pravom mjestu ali trebala bi mi pomoć i savjeti... Imam kuću na selu i odlučila sam pokušati sljedeće sezone pokušati je iznajmiti.. gledam onaj papir što sve treba za kategorizaciju i zanima me par stvari... Da li moram imati sve što je na popisu da bih dobila 3 zvjezdice... Konkretno me zanima da li u svakoj spavaćoj sobi treba biti televizija? Kakav je to stolić što treba biti u spavaćoj sobi... Gledam po slikama apartmana drugih svi imaju nape a za kategorizaciju je ona potrebna tek za 4 zvjezdice
Hvala
marijanna is offline  
Old 11.11.2017., 23:38   #5151
da, za kategorizaciju treba imati sve što je na popisu... ali najtočniji odgovor ćeš morati potražiti u uredu za gospodarstvo pod koji spada ta kuća jer neke stvari ovise o referentu koji izdaje rješenje o kategorizaciji

ne znam da li treba tv u svakoj spavaćoj sobi, ako treba onda je notorna glupost jer ga ni doma nemam u spavaćoj ... daj provjeri jer mislim da je tv dovoljan samo u boravku

stolić za koji pitaš je toaletni stolić (ma što da to značilo)... nemam ga ni u svojoj sobi, a ni u sobama koje rentam

nemam app pa ne znam treba li ili ne treba napa, ali i da ne treba ja bi ju stavila da izvuče mirise i paru od kuhanja... meni je ta napa puno potrebnija i smislenija i od tv-a i od toaletnog stolića
Opal Zg is offline  
Old 12.11.2017., 08:14   #5152
Ne treba napa ni TV u spavaćoj.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 13.11.2017., 14:47   #5153
Poštovanje!

planiram urediti objekt sa nekoliko apartmana i studio apartmana. Pošto je sve u fazi projektiranja, zanima me mogu li se ishoditi različite kategorizacije za različite apartmane. Da budem točnija, mogu li npr. studio apartmane urediti i kategorizirati sa 3 zvjezdice, a apartmane sa 4 zvjezdice... iz novog pravilnika ne mogu iščitati taj podatak, malo mi je nedorečeno. Nadam se da mi netko može pomoći i uputiti me gdje da nađem točnu i provjerenu informaciju!
Unaprijed zahvaljujem na informaciji!!
mischelinka is offline  
Old 13.11.2017., 19:15   #5154
Ne vidim zašto ne, svaki modul je za sebe, pa čemu udovoljava udovoljava.
Kexx is offline  
Old 13.11.2017., 21:57   #5155
možeš, sve kombinacije dolaze u obzir... računaj samo da za svaki broj zvijezdica po jedinici trebaš posebnu tablu
Opal Zg is offline  
Old 15.11.2017., 12:59   #5156
Pozdrav,
prije točno 2 mjeseca završio sam registraciju objekta na Bookingu, naime još me nitko nije kontaktirao. Da li zna ko ovdje koliko to provjeravanje objekta inače traje ?

Lp,
77miha7 is offline  
Old 15.11.2017., 14:42   #5157
Izgleda mi dugo.Ja sam registrirao prošle godine,nakon par dana su me kontaktirali radi fotografija(tražili su više HD)i nakon što sam to rješio lozinka za extranet mi je bila poslata u nekom roku od tjedna ,tako nešto,a objekt dignut na stranicu nakon još par dana..
Imaš možda koji propušteni telefonski poziv?
U svakom slučaju,kontaktiraj ih i pitaj
trut is online now  
Old 15.11.2017., 23:00   #5158
još ću počekati koji tjedan pa ću ih zvati..
77miha7 is offline  
Old 16.11.2017., 07:31   #5159
zovi odmah... sve je gotovo u tjedan dana
Opal Zg is offline  
Old 16.11.2017., 09:52   #5160
Potvrđujem.
Provjerio sam,objekt je bio na stranici za 9 dana.
trut is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.