Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2010., 22:47   #41
dođi k meni na degustaciju
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:51   #42
Mogla bih

BTW, meni dobro ide trosenje cajeva, pijem oko litru i pol crnih i zelenih cajeva na dan, potrosila sam neke vrste i kupila Alnatura koprivu s lemongrassom na popustu, ali jos ju nisam probala. Cista kopriva mi je davnih dana bila dobra.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:54   #43
ponesi tester te koprive, baš me zanima...
ja od zadnji put kako smo se vidjele nemam ništa novo...
(zato jer se nisam s tobom u međuvremenu vidjela )
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 23:03   #44


Jel oces testera zelenih i crnih cajeva?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 23:06   #45
ponesi, ponesi...
H. već neko vrijeme cvili da hoće testirati crne...
saznala sam ti da u zelenom ahmadu u metalnoj kutijici plivaju svcjetići jasmina, to si me ti pitala, jel?
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 23:10   #46
Ne znam je li za Ahmad, ali da, vise volim kad ima cvjetice nego kad je samo aromatiziran

Ako netko negdje vidi Twinings Lady Grey Tea u limenoj kutijici, plavoj, pliz nek javi
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 23:12   #47
ne mogu izdržati, pitat ću...
jesi našla ona čudesa od 1001 cveta?
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 23:25   #48
Ako mislis na set, toga ima u Mercatoru u Sloveniji, kupim ti kad budem isla sljedeci put (nisam znala je li bas taj set to sto hoces). Sutra sam trebala sa starcima do Graza, ali otkazali su zbog loseg vremena
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:32   #49
weee super tema. odnedavno sam se zaljubila u čajeve.

trenutno imam:

iz DM-a:
Ginseng Limun Biofarma mislim - nekad mi baš paše - vrlo osvježavajuć
danas kupila Teekanneove SweetDreams i BrainPower al nisam još probala.

iz one neke bio trgovine:
Yogi Tea Green Jasmine Ayurvedic - mmm taj je baš poseban, ono trave plus paprenkasti đumbir

iz apoteke:
ImunoRooibos - čisti sušeni rooibos u biti, sam po sebi onako ali dosta je dobar kad si čovjek potrefi pravu dozu i čaja i držanja i meda/šećera/limuna

iz Kuće zelenog čaja:
Spicy Christmas - bijeli nije mi bio nešto posebno al otkad sam skužila da ga treba držat u vodi manje od 2 minute i dodat mrvicu meda - odonda mi je sasvim ok - ako ga držite duže klinčić postaje prejak u odnosu na ostalo - općenito je dosta blagi čaj
Marakesh - zeleni od mente, spasio me za vrijeme bronhitisa, oho hladi dubinski. ma super. još bih dodala dva pera kadulje iz vrta i meda od kadulje. prava medicina...
Čarobni čaj keltske svećenice - yummmmmy taj je stvarno fin. crni čaj u kojem se pretežno osjećaju vanilija i jagoda. njega bi voljeli i ljudi koji ne vole crne čajeve. miriše prekrasno. pravi izbor kad sam raspoložena za nešto slatkasto voćno
Formosa Oolong - klasika pravi čisti fini oolong - nega pijem kad hoću jednostavno...

od AdagioTeas-a naručeno preko neta skupa sa IngenuiTea čajnikom:
SilverNeedle - najdelikatniji i najposebniji od svih. bijeli čaj. ima nešto posebno. njega kad me uhvati volja ono baš oću taj i moram ga imat ima nešto jako upečatljivo i zarazno...

o da i ukrala sam od oca Twinings English Breakfast. mada nikad nisam crni voljela taj mi je prilično fin sada. i topal i hladan. i sa šećerom i bez, i s mlijekom i s limunom.

a danas stiglo 18 samplera pu ehra ravno iz Kine nakon što sam se cariniku očitovala s pojašnjenjem sadržaja hehe (10 kuna u vjetar). čuvam prvi za vikend. to će biti pravi ritual. huuuuu jedva čekam...
malomorgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:33   #50
Eto, izgleda da i sojino mlijeko sprecava antioksidativnu aktivnost caja
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 17:34   #51
Finky mi je dala testere Milford zelenog caja Citrus Mix:


Jako je fin, mirise po grejpu i mozda mandarini, nisam jos pila cajeve aromatizirane njima.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 00:23   #52
Quote:
malomorgen kaže: Pogledaj post
weee super tema. odnedavno sam se zaljubila u čajeve.

trenutno imam:

iz DM-a:
Ginseng Limun Biofarma mislim - nekad mi baš paše - vrlo osvježavajuć
danas kupila Teekanneove SweetDreams i BrainPower al nisam još probala.

iz one neke bio trgovine:
Yogi Tea Green Jasmine Ayurvedic - mmm taj je baš poseban, ono trave plus paprenkasti đumbir

iz apoteke:
ImunoRooibos - čisti sušeni rooibos u biti, sam po sebi onako ali dosta je dobar kad si čovjek potrefi pravu dozu i čaja i držanja i meda/šećera/limuna

iz Kuće zelenog čaja:
Spicy Christmas - bijeli nije mi bio nešto posebno al otkad sam skužila da ga treba držat u vodi manje od 2 minute i dodat mrvicu meda - odonda mi je sasvim ok - ako ga držite duže klinčić postaje prejak u odnosu na ostalo - općenito je dosta blagi čaj
Marakesh - zeleni od mente, spasio me za vrijeme bronhitisa, oho hladi dubinski. ma super. još bih dodala dva pera kadulje iz vrta i meda od kadulje. prava medicina...
Čarobni čaj keltske svećenice - yummmmmy taj je stvarno fin. crni čaj u kojem se pretežno osjećaju vanilija i jagoda. njega bi voljeli i ljudi koji ne vole crne čajeve. miriše prekrasno. pravi izbor kad sam raspoložena za nešto slatkasto voćno
Formosa Oolong - klasika pravi čisti fini oolong - nega pijem kad hoću jednostavno...

od AdagioTeas-a naručeno preko neta skupa sa IngenuiTea čajnikom:
SilverNeedle - najdelikatniji i najposebniji od svih. bijeli čaj. ima nešto posebno. njega kad me uhvati volja ono baš oću taj i moram ga imat ima nešto jako upečatljivo i zarazno...

o da i ukrala sam od oca Twinings English Breakfast. mada nikad nisam crni voljela taj mi je prilično fin sada. i topal i hladan. i sa šećerom i bez, i s mlijekom i s limunom.

a danas stiglo 18 samplera pu ehra ravno iz Kine nakon što sam se cariniku očitovala s pojašnjenjem sadržaja hehe (10 kuna u vjetar). čuvam prvi za vikend. to će biti pravi ritual. huuuuu jedva čekam...
svaka čast !!!!!!

piješ čajeve sa šečerom, medom, limunom ili ne?

kako si naručila putem neta i iz Kine?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 22:07   #53
Müller ima svoju marku cajeva iz biouzgoja Bio Primo. Neke od tih cajeva ocito puni Yogi tea. Ajurvedske su mjesavine i kutije su iste. Frendica prekjucer kupila Sweet Chili i dala mi vrecicu da probam. Rekla je da je fin i htjela je da uzmem vise vrecica, ali srecom, nisam uzela. Grozan je. Sad ga pijem, i popit cu ga, ali grozan je. Sam chili nije problem, navikla sam na puno ljuce od toga, ali onim sto je u pozadini trebala bi biti aromatizirana vruca cokolada, a ne voda i tad bi mozda valjalo. Bas mi ne pasu ajurvedski cajevi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 11:27   #54
Teekanne Irish Cream crni caj moze se kupiti u Sparu u Sloveniji. Taj mi je omiljeni crni caj. No, sad za ljeto, malo sam promijenila, pijem Teekane Teefix Citrone crni caj s limunom, unutra je stvarno limunov sok i bude kiseo caj. Kupila sam i Müllerov crni caj s marakujom, ali jos ga nisam probala, jako fino mirise.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 02:13   #55
Volim aromatizirane vocne cajeve, drago mi je da imaju vise arome od, recimo, samog suhog voca, ali sto ce im limunska kiselina u aromatiziranom caju? Stvarno pretjeruju. Cedevita caj naranca i cimet nisam zbog toga mogla piti. Teekanne crni caj s limunom sadrzi koncentrat limunovog soka i malo je manje kiseo. Ali Teekanne vocni cajevi ispadnu prekiseli ako, recimo, zaboravim na njih i drzim ih u vodi duze od dvije minute. Cemu limunska kiselina?

Inace, aromatizirani cajevi su uglavnom hibiskus, jabuka i aroma, ponekad malo voca od kojeg je caj. Caj od hibiskusa, sudeci prema rezultatima istrazivanja, snizava poviseni krvni tlak. Moj je normalan, pa se nadam da ga nece sniziti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 19:47   #56
Bengal Spice

http://www.celestialseasonings.com/p...s/bengal-spice

Honey Lemon Ginseng Green Tea

http://www.celestialseasonings.com/p...-lemon-ginseng
list is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 20:01   #57
...i jedan predivni zeleni sa aromom vanilije...

http://www.messmer.de/de/produkte/pr...184/512/0.html
list is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 08:39   #58
Preferiram domaće čajeve.
Svježe ubrane s livade
__________________
"Ne možeš procijeniti poglavicu na osnovu toga kolika su mu usta, kao što ne možeš procijeniti kokoš na osnovu veličine njenog mozga"- mudri starac Murufu
Indigo Bulimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 12:12   #59
Kao npr. lipa..
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 23:14   #60
Das Gesunde Plus rooibos-ruza-jagoda: mozda sam pretjerala s kolicinom, ali osjecam se kao da parfem pijem.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.