Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2013., 14:41   #81
Imao sam sličnu dilemu prije godinu dana: Zagreb,Rijeka ili Split. Na kraju je Zagreb prevagnuo. Moj glas ide za Zagreb.
MeatDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 15:40   #82
Quote:
mm9 kaže: Pogledaj post
Neznam gdje je bolje studirati u Splitu ili u Zagrebu? Reci te gdje je bolje studirati?
Ukratko zagreb,to je jedini pravi studentski grad u hrvatskoj gdi možeš sve radit i gdi imas najviše mogućnosti
pelkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 23:45   #83
Ljudi, imam jedan "problem", a to je da bih ja išao studirati u Zadar, ali živim u Splitu. Htio bih gore jer je faks koji ja želim upisati gore, u Splitu nema tih smjerova (koja ironija; Split je 3-4 puta veći) i zato jer se želim osamostalit. Gore imam neku rodbinu i grad poznajem relativno dobro, ali moji kažu da sam ja previše zbunjen da bih živio sam, bez njih, i ne žele da ja idem gore. Novaca baš i nemamo za stan ali bi se ja potrudio i pokušao naći neki studentski posao, a i imam nešto ušteđevine za prvu ruku. Zanima me kako ste se snašli vi koji ste isto otišli u drugi grad, a da niste nešto pretjerano spretni (ne znate kuhat, peglat i slično) i biste li na mom mjestu otišli u Zadar ili ostali u Splitu.
Ružavjetrova is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 14:36   #84
Quote:
Ružavjetrova kaže: Pogledaj post
Ljudi, imam jedan "problem", a to je da bih ja išao studirati u Zadar, ali živim u Splitu. Htio bih gore jer je faks koji ja želim upisati gore, u Splitu nema tih smjerova (koja ironija; Split je 3-4 puta veći) i zato jer se želim osamostalit. Gore imam neku rodbinu i grad poznajem relativno dobro, ali moji kažu da sam ja previše zbunjen da bih živio sam, bez njih, i ne žele da ja idem gore. Novaca baš i nemamo za stan ali bi se ja potrudio i pokušao naći neki studentski posao, a i imam nešto ušteđevine za prvu ruku. Zanima me kako ste se snašli vi koji ste isto otišli u drugi grad, a da niste nešto pretjerano spretni (ne znate kuhat, peglat i slično) i biste li na mom mjestu otišli u Zadar ili ostali u Splitu.
Ako možeš financijski izrealizirat idi u Zadar. Postoji smještaj u učeničkom domu u koji je lakše upast nego u studentski i imaš tri obroka. A i ako budeš u stanu hranu imaš u menzi, perilicu naučiš koristit u 5min, postoji par stvari koje nije teško skuhat, peglat isto nije problem a ionako peglaš samo ono što nosiš gore.

U najgorem slučaju zadar nije na kraju svijeta pa možeš skoro svaki vikend dolazit doma ako ti dosadi menza i donijet da ti operu i ispeglaju ili im moš poslat odjeću busom a oni tebi hranu. Ali iako je posve izvedivo radi sebe nauči neke stvari. Mislim da je glupo živjet odvojen i onda za svaku stvar zvat roditelje. ima ljudi što su 5 godina proveli u drugom gradu a ne znaju skuhat niti jednostavne stvari kao jaja, tjesetninu, hrenovke jer nisu ni jednom uključili štednjak niti perilicu a kamoli glačalo
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 17:05   #85
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Ako možeš financijski izrealizirat idi u Zadar. Postoji smještaj u učeničkom domu u koji je lakše upast nego u studentski i imaš tri obroka. A i ako budeš u stanu hranu imaš u menzi, perilicu naučiš koristit u 5min, postoji par stvari koje nije teško skuhat, peglat isto nije problem a ionako peglaš samo ono što nosiš gore.

U najgorem slučaju zadar nije na kraju svijeta pa možeš skoro svaki vikend dolazit doma ako ti dosadi menza i donijet da ti operu i ispeglaju ili im moš poslat odjeću busom a oni tebi hranu. Ali iako je posve izvedivo radi sebe nauči neke stvari. Mislim da je glupo živjet odvojen i onda za svaku stvar zvat roditelje. ima ljudi što su 5 godina proveli u drugom gradu a ne znaju skuhat niti jednostavne stvari kao jaja, tjesetninu, hrenovke jer nisu ni jednom uključili štednjak niti perilicu a kamoli glačalo
E pa da, ako se želim osamostalit, onda trebam naučit neke osnovne kućanske poslove i spreman sam to naučit, ali se moji boje da bi ja mogao zapalit stan ili nešto slično
Kako se uopće kreću cijene stanova u Zadru?
Ružavjetrova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 15:55   #86
Zanima me kakav je Osijek kao studetski grad? U vezi doma, fakulteta i normalno drustveni zivot? Inace sam iz Siska i htjela bi matematiku tamo studirati.. Ako netko ima kakve info, jer vidjela sam da ima nekoliko forumasa od tamo pa, ako mi netko moze nesto reci.
Luxana18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 00:35   #87
Quote:
Ružavjetrova kaže: Pogledaj post
E pa da, ako se želim osamostalit, onda trebam naučit neke osnovne kućanske poslove i spreman sam to naučit, ali se moji boje da bi ja mogao zapalit stan ili nešto slično
Kako se uopće kreću cijene stanova u Zadru?
Eto koliko dobro misle o svom odgoju

Realno, ništa nije tako teško da se ne bi dalo naučiti.
Da, nekad ćeš pojesti prekuhano i nekuhano i presoljeno i svakakvo. Ali ćeš naučiti. Ponekad ćeš oprati crvenu čarapu s bijelim vešom i hodati u rozom. Ali ćeš naučiti paziti
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 21:50   #88
Quote:
Luxana18 kaže: Pogledaj post
Zanima me kakav je Osijek kao studetski grad? U vezi doma, fakulteta i normalno drustveni zivot? Inace sam iz Siska i htjela bi matematiku tamo studirati.. Ako netko ima kakve info, jer vidjela sam da ima nekoliko forumasa od tamo pa, ako mi netko moze nesto reci.
Dobar je Osijek. Nije kao Zagreb, ali dobro je! nisam u domu, ali imam frendove u starom domu, dobro im je, novi dom je druga, bolja priča menze su isto ok..društveni život je najbolji pogotovo četvrtak! uglavnom sve ti je blizu (cca 20ak minuta su ti neke svakodnevne udaljenosti, pješke)

Sent from my kompjuter using internet
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 15:58   #89
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
Dobar je Osijek. Nije kao Zagreb, ali dobro je! nisam u domu, ali imam frendove u starom domu, dobro im je, novi dom je druga, bolja priča menze su isto ok..društveni život je najbolji pogotovo četvrtak! uglavnom sve ti je blizu (cca 20ak minuta su ti neke svakodnevne udaljenosti, pješke)

Sent from my kompjuter using internet
Evo i ja potvrđujem.
Na prvi pogled Osijek mi je bio odvratan, vizualno. Nije mi trebalo ni tjedan dana da se naviknem, da mi se svidi.
Podstanarka sam, ali znam neke koji žive u novom domu. Izgleda fensi, dobro im je tamo.
Stanovi ti se kreću oko 200 eura, garsonjere neke za manje. Klasika dakle.
Imaš 2 menze, 1 restoran, par prodajnih mjesta preko xice.
Društveni život odličan, od Q cluba za cajke, do prekrasnog Exita i Tufne za normalne ljude
Ako bi ostajala preko ljeta imaš otvorene bazene -Kopika, dnevna ulaznica 5 kn.
2 ogromna shopping centra, kina bla bla itd.
__________________
There's so many different words, so many different songs. We have just one world but we live in different ones.
softplaytime is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 12:43   #90
Quote:
softplaytime kaže: Pogledaj post
Evo i ja potvrđujem.
Na prvi pogled Osijek mi je bio odvratan, vizualno. Nije mi trebalo ni tjedan dana da se naviknem, da mi se svidi.
Podstanarka sam, ali znam neke koji žive u novom domu. Izgleda fensi, dobro im je tamo.
Stanovi ti se kreću oko 200 eura, garsonjere neke za manje. Klasika dakle.
Imaš 2 menze, 1 restoran, par prodajnih mjesta preko xice.
Društveni život odličan, od Q cluba za cajke, do prekrasnog Exita i Tufne za normalne ljude
Ako bi ostajala preko ljeta imaš otvorene bazene -Kopika, dnevna ulaznica 5 kn.
2 ogromna shopping centra, kina bla bla itd.

Hvala puno!
Nadam se da cu upasti na fax, a dom cu probat. Jer nisam prolazila s 5, ali zbog socijalne situacije. Hh. Mozda :$
sve u svemu, hvala Oboma
Luxana18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 19:14   #91
Mislite li da je, , što se tiče studentskog života, bolja Rijeka ili Osijek?
slavonka101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 20:26   #92
Quote:
slavonka101 kaže: Pogledaj post
Mislite li da je, , što se tiče studentskog života, bolja Rijeka ili Osijek?
Rijeka!
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 15:45   #93
Question Prosao semestar a nisam se uklopila na faxu ZAGREB

Upisala sam sta sam htjela u Zagrebu i dosla iz Bosne. Zanima me ima li vas jos brucosa kojim i nije bas najbolje na faxu. Osjecam se kao da ne znam iskoristit sta grad sve nudi. Evo prosao semestar a ja tri puta izasla van. Na faxu ima nekoliko ekipica i solera koji se ne druze medjusobno ili se druze ali samo na faxu. Ne znam u cemu je problem. Jel ovo generacija okupirana smartphoneovima ili samo brucosi. Jel moguce da nekom ne moze bit dobro u Zagrebu? Ili sam samo ja levat.
zoso9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 16:38   #94
Quote:
zoso9 kaže: Pogledaj post
Upisala sam sta sam htjela u Zagrebu i dosla iz Bosne. Zanima me ima li vas jos brucosa kojim i nije bas najbolje na faxu. Osjecam se kao da ne znam iskoristit sta grad sve nudi. Evo prosao semestar a ja tri puta izasla van. Na faxu ima nekoliko ekipica i solera koji se ne druze medjusobno ili se druze ali samo na faxu. Ne znam u cemu je problem. Jel ovo generacija okupirana smartphoneovima ili samo brucosi. Jel moguce da nekom ne moze bit dobro u Zagrebu? Ili sam samo ja levat.
Zašto samo sa svog faksa? Ima toliko ljudi koje možeš upoznati na šestopetnaJst načina. Pronađi način koji tebi odgovara.

Eto ja sam jedno vrijeme studija izlazio, pa nisam, pa jesam...onako kako mi se htjelo u tom trenutku. Ako ti se ide van, a ti odi van. Sve ostalo je beskorisno.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 13:48   #95
Mene također zanima život u Zadru. Živim u Slavoniji ali imam osjećaj kao da me ovdje sve guši i ne mogu se zamisliti studirati u Osijeku a Zagreb mi je previše napučen za moj ukus, Zadar mi djeluje jako ležerno i opušteno
sarah14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 00:04   #96
Quote:
sarah14 kaže: Pogledaj post
Mene također zanima život u Zadru. Živim u Slavoniji ali imam osjećaj kao da me ovdje sve guši i ne mogu se zamisliti studirati u Osijeku a Zagreb mi je previše napučen za moj ukus, Zadar mi djeluje jako ležerno i opušteno
Život u Zadru je super, posebno ako tražiš neki manji grad, a opet da sve ima. Sve trgovine koje trebaš imaš ili u gradu ili malo van grada (npr. TC Supernova je 10 minuta busom iz centra grada). Ekipa je većinom iz Dalmacije, ali ima i dosta kontinentalaca.
Što se tiče smještaja, gdje god u gradu uzmeš stan neće ti biti predaleko, a ono što je malo dalje prilično je dobro povezano busevima.
Nadam se da će ti se svidjeti!
sleepawake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 15:05   #97
evo tu je opsiano jedno od iskustva za Koprivnicu
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 16:36   #98
pukylly,gdje se može vidjeti ponuda stanova,osim na njuskalu? Kako je organizirana prehrana za studente,nešto sam čitala za restoran podravka ili nešto tako,da je zatvoreno. To je privremeno ,ili? Dali se ima gdje izači? Ako ti se da malo o životu u koprivnici..
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 22:06   #99
pa na faksu znaju bit oglasi za stanove, uvijek je nekaj aktualno, koliko vidim. sad sve više ljudi preuređuje stanove ili kuće za studente i stvarno se nađe ok mjesta za ne velike pare.

kaj se tiče menze imali smo problema jer se u rujnu zatvorila koja je bila dosad pa je to preuzela podravka. e sad oni su imali problem kaj se nisu prilagodili studentima i stavili su samo ručak tipa od 12 do 2 i od 6 do 8 kad su predavanja uglavnom popodne. ova prije je radila cijeli dan od jutra do 9 ili 10 navečer i bila je u sklopu hotela ali su zbog nekih pravnih zavrzlama ove godine odustali od nastavljanja koncesije.tako da je i podravka sama po sebi bila privremeno rješenje, najesen se treba otvorit menza kod faksa, ako dovrše radove te na vrijeme. a mi sad čekamo da se do kraja mjeseca otvori, vjerojatno će opet bit u podravci s drugim rasporedom.

kaj se tiče izlazaka zavisi kaj te zanima. ima par ok birceva. ima i klubova koji meni nisu baš po volji kad sviraju cajke al ja zato izlazim u pixel koji ima normalnu glazbu i otvorene je forme: organiziraju se svakakvi eventovi, pub kvizovi, dobri dj-i, koncerti itd. tu i tamo se nađe dobar event i preko tjedna.

inače je kc miran grad, sve ti je na dohvat ruke, nema prometa, ok su ljudi. jeftinije je sve u odnosu na Zagreb i na druge gradove itd.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:51   #100
Hvala puno,mislim da ce mi koprivnica idealno pasati ako uspijem upisati fax,volim mala,mirnija mjesta i ne volim cajke. Morati cu na proljeće do tamo,da malo dobijem uvid u sve,a kad mi je tako daleko.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.