Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2011., 18:44   #41
Pa istina, minimalizam u kiparstvu je definitivno njegov rukopis, ali je isto to (neuspjesno) pokusavao i u drugim medijima poput grafike i performansa. Nazalost takve stvari se jesu gurale na racun imena.
Hocu reci da umjetnik ne moze biti i iskren a istovremeno i napuhanog ega. Jer prodavati muda pod bubrege je osobina napuhanog ega(stvar marketinga).
Stoga Kozarica nikako ne mogu smatrati iskrenom osobom jer prodati onakav atelje, za onakvu lovu ne moze skromna i iskrena osoba.
Al to nije relevanto za temu. Nek se brise iz zapisnika.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 20:05   #42
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Pa istina, minimalizam u kiparstvu je definitivno njegov rukopis, ali je isto to (neuspjesno) pokusavao i u drugim medijima poput grafike i performansa. Nazalost takve stvari se jesu gurale na racun imena.
Hocu reci da umjetnik ne moze biti i iskren a istovremeno i napuhanog ega. Jer prodavati muda pod bubrege je osobina napuhanog ega(stvar marketinga).
Stoga Kozarica nikako ne mogu smatrati iskrenom osobom jer prodati onakav atelje, za onakvu lovu ne moze skromna i iskrena osoba.
Al to nije relevanto za temu. Nek se brise iz zapisnika.
A kakve veze ima kakva je on osoba s njegovom umjetnošću? Poznajem hrpu umjetnika (a i povijest umjetnosti ih je obilato zabilježila) koji su kao ljudi svinje i pizde. Pa što? Caravaggio je navodno bio ubojica.

A skupa prodaja svojih djela i pratećeg pribora ne čini mi se baš ni najmanje negativnom stvari. Ne kužim zašto misliš da bi cijene umjetnika trebale biti skromne. Ja osobno tražio bih koliko mislim da mogu dobiti. Vjerojatno i ti.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 22:26   #43
meni se cini da su svi dobri umrli...
dimitrije i billich su kiceri...jordan je slikar od jedne slike. i to dosadne...
radoicic je jako dopadljiv, ali nista sto nije vec vidjeno.
mozda artukovic....on mi je zanimljiv, od ovih malo mladjih.

kozaric...e da.
na nekoj njegovoj davnoj izlozbi bila je jedna "haiku" skulpturica....
primorska, uska visoka kuca, grubo napravljena od gipsa, a na jednom prozorcicu naljepljen komadic "zlatnog" lima....
svi znamo onaj trenutak kad posljednja zraka sunca pri zalasku padne na neki prozor i zabljesti cijelim mjestom...
uloviti taj trenutak i tako ga savrseno prikazati kroz potpuno banalne materijale za mene je genijalno...
onda sam ga zapamtila, pocela pratiti i drago mi je da je buducnost pokazala njegov znacaj u okviru moderne hrvatske skulpture.
sto se tice ateljea....pretpostavljam da mu je muzej prvi predlozio otkup,
a ne da ga je on sam nudio...
a kad mu je vec ponudjen novac zasto bi ga odbio...
ionako je citav zivot bio slobodan umjetnik na marginama drustva.
zivio je relativno skromno pa je i zasluzio malo bolje umirovljenicke dane...
margoth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 06:43   #44
Quote:
margoth. kaže: Pogledaj post
meni se cini da su svi dobri umrli..
.
Srećom, nisu. Ali, jesu golema konkurencija ovim živima.

Quote:
dimitrije i billich su kiceri...jordan je slikar od jedne slike. i to dosadne...
radoicic je jako dopadljiv, ali nista sto nije vec vidjeno.
mozda artukovic....on mi je zanimljiv, od ovih malo mladjih.
Meni je žao što mnogi upadnu u neku svoju ladicu i ne mogu se iz nje izvući. Ili ne žele, ako je komercijalna. Recimo Zvonimir Mihanović. Čovjek golema likovnog talenta utrošenog u zidne ukrase umjesto u slike.

Meni je Jadranka Fatur bila zanimljiva, ali onda je za vrijeme rata negdje nestala i danas ne čujem o njoj apsolutno ništa. Ona se mogla pretvoriti u Mihanovića. Mogla je postati i 'državna' slikarica. Ali nije; valjda joj slikarski vrag ipak nije dao mira. Ali, što se uopće s njom desilo?

I meni se dopada Artuković. Vidjet ćemo još što će s njime biti.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:01   #45
nedavno preminuli rabuzin mi se svidio,
a od zivucih mi je dosta dobar fahrudin sadic...
xombie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 13:47   #46
Josip Mijić?
Deleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 20:00   #47
zna li tko gdje se moze vidjeti popis akademskih hrvatskih slikara
__________________
.
madoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 16:00   #48
Mihanovic je hiperrealista.... ameri su prepoznali nekakvu dalmatinsku opustenost u tim njegovim slikama i eto uspio je.....


Jel iko cuo za Davorina Radica? Odlican slikar.... stil vuce na ekspresionizam,impresionizam...odlicno je!

http://www.njuskalo.hr/image-w450/sl...ka-1083852.jpg
Medlino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 17:35   #49
Ajmo ljudi malo komentirati živuće majstore. Vani je jako cijenjen Billich. Kič slikarstvo za neke a za neke majstor. Mihanović je pak najskuplji. Vaništa je jako dobar, Bućan.. Od mladih kao Zlatan Vehabović da će biti zvijezda ali ja u to ne vjerujem. Martić, Dračić,Tirić, Tadić,Grozaj imaju potencijala. Ma ima ih puno ali nam je tržište u banani a vani se teško probiti.
Poki_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 22:51   #50
Solis iz ''zlatne faze''.

Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 14:08   #51
https://www.youtube.com/watch?v=51xtIRLcoWQ


Marin Miočić-Stošić riječki slikar srednje generacije na likovnoj se sceni javlja sredinom osamdesetih figurativnim kompozicijama manjih formata i sitnom plastikom (terakota). S vremenom sve više inklinira ekspresionističkom izrazu unutar konkretnog slikarstva i neformalnom komponiranju pretežno geometrijskih apstraktnih formi. Od 1989. izlaže samo samostalno.

Osim u Rijeci i Zagrebu izlagao je u Poljskoj i Njemačkoj, unoseći u svoj rad sve više eksperimenata kako u materijalu tako i u izvedbenim tehnikama. Njegov slikarski kredo je stalno traženje novih vizualnih rješenja rabeći sve mogućnosti slikarsko-skulptorskog izraza i izbjegavajući svako homogeniziranje ideja unutar takozvanih 'serija'.

Zbog toga i ova izložba prezentira raznorodnost slikarskog i skulptorskog izričaja nesvodljiva ni na jedan zajednički nazivnik, te bi se mogla prije nazvati 'grupnom izložbom jednog autora' ili čak 'grupnim autoportretom' - a što je i bila nakana autora. Naime u ovom namjernom lutanju od apstraktnog geometrizma do drvenih alrauna, iščitava se ničim omeđen raspon mogućnosti slobodno i vrlo osobno interpretirane definicije umjetnosti i umjetničkog. Autor je, nikad ni ne prihvativši bilo koji trend, ostao vjeran jedino uvijek svježem, novom i sve zahtjevnijem slikarsko-skulptorskom nomadizmu - samo na taj način uspijevajući afirmirati svoju neponovljivost!
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 23:19   #52
Zašto nitko Stipana nije spomenuo koji glasi kao naš najbolji novi? Mlad je, a pravi je slikar i sviđa mi se njegova doza humora. Slika HNK iznutra je vrh, monumentalna, pa ona sprdnja s Bandićem na konju koju Milan drži u svome uredu Autentičan je. Brzinski akvareli naive mi se također jako sviđaju jer realno prikazuje svakodnevicu. https://www.google.com/search?q=turo...c35WwcghrUcAM: Svi likovi mu imaju crvene noseve
"Turopolje Tri Genschera"! Kao umjetnik mi je odličan.
emanuel shiver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.