Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 13:48   #3961
stane jer taj contijev 2.4 je ko 2.25 od schwalbea meni je sad naprijed XKing 2.4
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:58   #3962
Nakon ne znam kojeg bušenja ove godine, konačno mi je dojadilo mijenjanje zračnice pa sam odlučio kupit nove gume.

Ima li netko neku dobru preporuku guma koje imaju solidnu zaštitu od bušenja? Bicikl je treking, uglavnom s njim samo komjutam (dakle 95% asfalt uz eventualno malo po nasipu), a ako se i zaputim negdje dalje ne moram imat profesionalne performanse. Veličina gume je 700-38. Cijena ako je moguće da ne pređe 50€ za dvije

EDIT: schwalbe marathon green guard? Je li to ok? Ili se bolje protegnut malo za marathon plus? Kad bolje razmislim, nikad i nisam probušio prednju gumu, uvijek zadnja nastrada. Možda naprijed green guard, a iza plus ukombinirat za 400 kn u ciklo centru? Svaki savjet je dobrodošao

Zadnje uređivanje Riddick : 24.10.2017. at 17:12.
Riddick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 23:00   #3963
Ja na svom trekingu furam Marathon Mondial.. Presao do sad oko 2000km ceste, makadama, sljemena, šume, gorskog kotara, bilogore,.. Niti jedno bušenje. Genijalna guma i za svaku preporuku.

Cijena je bila oko 190kn po komadu u Ciklo Centru

Ak ti stalno stradava zadnja.. provjeri zbice ili zavrti par krugova izolirke po unutrasnjoj strani felge
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:16   #3964
Quote:
Riddick kaže: Pogledaj post
Nakon ne znam kojeg bušenja ove godine, konačno mi je dojadilo mijenjanje zračnice pa sam odlučio kupit nove gume.

Ima li netko neku dobru preporuku guma koje imaju solidnu zaštitu od bušenja? Bicikl je treking, uglavnom s njim samo komjutam (dakle 95% asfalt uz eventualno malo po nasipu), a ako se i zaputim negdje dalje ne moram imat profesionalne performanse. Veličina gume je 700-38. Cijena ako je moguće da ne pređe 50€ za dvije

EDIT: schwalbe marathon green guard? Je li to ok? Ili se bolje protegnut malo za marathon plus? Kad bolje razmislim, nikad i nisam probušio prednju gumu, uvijek zadnja nastrada. Možda naprijed green guard, a iza plus ukombinirat za 400 kn u ciklo centru? Svaki savjet je dobrodošao
Marathon plus je masala, ali i green guard bi trebao biti dovoljan, a uklapa se u tvoju ciljanu cijenu.

Ja u zadnje vrijeme koristim Duro Cordoba, ili Duro Sevilla, nisu toliko robusne kao maratonke i brze se trose, nesto se lakse kotrljaju i kostaju - 130kn komad.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:16   #3965
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
stane jer taj contijev 2.4 je ko 2.25 od schwalbea meni je sad naprijed XKing 2.4
Dakle za tu cijenu (2 kom=150kn) je guma zaista izvrsna. Imao sam prije par god istu ali 2.2 sirine i nisam bio zadovoljan, mislim po asfaltu su ok, nabijem ih na 4 bara i vole se kotrljati, ali ove siroke 2.4 mogu na makadamu i sumi ispustiti na 2 bara pa mozda i nize, dok na onim tanjim to nikako nisam mogao... i sto je najvaznije nije ti zao drapat ih kocnicama i proklizavati gdje god stignes jer nisu skupe...


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Baskervill is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 19:06   #3966
egzekli
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:06   #3967
Quote:
Baskervill kaže: Pogledaj post
Dakle za tu cijenu (2 kom=150kn) je guma zaista izvrsna. Imao sam prije par god istu ali 2.2 sirine i nisam bio zadovoljan, mislim po asfaltu su ok, nabijem ih na 4 bara i vole se kotrljati, ali ove siroke 2.4 mogu na makadamu i sumi ispustiti na 2 bara pa mozda i nize, dok na onim tanjim to nikako nisam mogao... i sto je najvaznije nije ti zao drapat ih kocnicama i proklizavati gdje god stignes jer nisu skupe...


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
je, zamijenio jucer prednjeg tough toma s xkingom, probao danas malo, cine se puno bolje.

sad jos cekam da stigne racing ralph za straznji pa u neku šumu probati za ozbač
__________________
--
Siempre hay que separar las drogas
Mighty Harby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:16   #3968
Samo da javim da sam uzeo dvije maratonke obične (green guard) za 320 u ciklo-centru. Za sada sam prešao par desetaka kilometara, čine se dobre, fino se kotrljaju iako se osjeti da su malo teške. Meni ne smeta.

Ali braćo moja mila, kako je te gume teško namontirat. Ja ne znam jesam li ja lud, možda je do mene, ali ja sam se ubio, UBIO dok sam ih stavio. Prste polomio. 700x38 dimenzija. Nije mi jasno

Jeza me hvata od pomisli na mijenjanje zračnice, odnosno ponovno skidanje pa montiranje vanjskih s felge... Kako kaže jedan stih: bolje je da platim nego da se patim
Riddick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:54   #3969
Prvi put kad sam ih montirao mislio sam da je to posao od 15 minuta.
Na kraju je bila borba na život i smrt od sat vremena koja je završila psovkama i plavim prstima (nisam imao ni montirače). Ako je nešto bilo blizu osjećaja skidanja kraljevskog pitona koji te stišće oko vrata, onda sam to tad doživio.
Dobra stvar je da kad se razrade (napravi se km s njima) idu dosta lako gore i dolje.
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 09:57   #3970
Quote:
Riddick kaže: Pogledaj post
Samo da javim da sam uzeo dvije maratonke obične (green guard) za 320 u ciklo-centru. Za sada sam prešao par desetaka kilometara, čine se dobre, fino se kotrljaju iako se osjeti da su malo teške. Meni ne smeta.

Ali braćo moja mila, kako je te gume teško namontirat. Ja ne znam jesam li ja lud, možda je do mene, ali ja sam se ubio, UBIO dok sam ih stavio. Prste polomio. 700x38 dimenzija. Nije mi jasno

Jeza me hvata od pomisli na mijenjanje zračnice, odnosno ponovno skidanje pa montiranje vanjskih s felge... Kako kaže jedan stih: bolje je da platim nego da se patim
Za utjehu, ta operacija je vrlo rijetka kad imas maratonke. I da, ako mislis da je ovo zafrknuto, probaj s maratonkama cavlericama
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:26   #3971
Quote:
Riddick kaže: Pogledaj post

Ali braćo moja mila, kako je te gume teško namontirat. Ja ne znam jesam li ja lud, možda je do mene, ali ja sam se ubio, UBIO dok sam ih stavio. Prste polomio. 700x38 dimenzija. Nije mi jasno
Za lakše navlačenje gume preko ruba obruča pomaže ako se malo namaže sapunicom ili rub obruča i rub gume sapunom. Lakše klizne preko ruba. Za zamjenu zračnice na cesti poželjno imati komadić sapuna u torbici sa rezervnom zračnicom.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 14:18   #3972
A tek Kojak, ja sam raskrvario prste. Dok se naravno nisam sastao s mozgom i počeo koristiti lubrikante
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:18   #3973
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
A tek Kojak, ja sam raskrvario prste. Dok se naravno nisam sastao s mozgom i počeo koristiti lubrikante
Zanimljivo, ja sam Kojakice sa žicom stavljao i skidao barem 5 puta. Uopće ne pružaju otpor. Bočna stranica im je tanka i slabašna, jedino mesa imaju po čelu gume, ostalo je papirnato. Ali Durano Plus... ti mater ko kamionska
to3cutter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 18:39   #3974
zainteresirani za laku i uspješnu zamjenu zračnice bez pomagala neka dođu na instrukcije u maksimirsku 17
cijena: dva crafta po vašem izboru. zmajsko (pozoj ili pale ale. može i bitter marry), fakin, garden ipa i tak
uspjeh nije 100% zagarantiran i u tom slučaju cijena se množi sa nulom
narudžbe u inbox
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 20:35   #3975
Samo da kažem da se tečaj isplati do zadnjeg mililitra
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 08:42   #3976
Ja prvi put u zivotu kupio Michelinke, uzeo one sicujalne race,r od 100kn po komadu, uvjek sam vozio neke druge, race king, pa crosmax, pa racing ralph i jos neke, rekao da bas vidim kak ce se ove pokazati.

Moram priznati da mocno izgleda vidjeti natpis Michelin na mtb-u he he
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 10:03   #3977
Ja sam se nedavno odlučio na isprobavanje MAXXIS Overdrive 28x1,5. Nisam do sad imao Maxxis gume ali računam ako ih koriste i reklamiraju za downhill ili XC ne mogu biti loše ni za treking-touring vožnje. Zadnje Schwalbice su mi ispucale sa strane i nisu dugo trajale tako da sam sa njima bio nezadovoljan. Za sad su Maxxis ok.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:23   #3978
Marathon Supreme 26x2.0 - u dva navrata također horor, znoj, zuljevi, koma i to s montiračima! Jedva!

Sad na 28 nešto lakše..
SMeK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 01:14   #3979
Imam kross evado i na njemu su Mitas gume 28x1.6 pa me zanima ima li nesto sto bi bilo bolje/lakse za uspone po asvaltu il je ipak sve do mene?

Zadnje uređivanje yopa1 : 09.01.2018. at 02:40.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 08:07   #3980
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Imam kross evado i na njemu su Mitas gume 28x1.6 pa me zanima ima li nesto sto bi bilo bolje/lakse za uspone po asvaltu il je ipak sve do mene?
Naravno da ima, ali realno nećeš puno dobiti.
Iskreno, nepoznata mi je guma, ali evo guglam... po profilu bi trebala biti relativno brza. Do tebe je.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.