Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2010., 14:05   #61
Quote:
vladekmeister kaže: Pogledaj post
Usput, kad smo kod zimske opreme, kakve naocale nosite? Ja imam neke suncane tamne i super su po ljetu, ali sada kako je sve vise oblacno i brze mrak pada mislim da bih trebao uzeti neke tek blago zatamnjene... Bitno mi je samo zbog vjetra i musica.
naj bolja i jedina kombinacija su biciklističke naočale sa izmjenjljivim lećama, neki su ih nabavili u lidl-a , po maloj cijeni , a neki pak uzmu nešto skuplje , tri ili čak ćetiri leće za sva vremena , tamne za sunce , žute za oblačno i obične prozirne za noć , za hladnih zimskih dana ipak je potrebno imat zimske naočale s gumeno spužvastim umetkom , koji spriječava upad hladnog zraka , tako da ipak per naočala moraš imat , dok neki ekstremi čak nose i skijaške naočale
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 19:46   #62
odustao sam od intersporta i ostalih super marketa. otisao u secendhand shop i nasao duge tajice 3evra(sport line toptex) ,prsluk windstop 4evra(gore wind stoper) i kratke bicikliticke sa uloskom 4evra (decathloncycle) .cak ima stvari sa etiketom.procunjajte malo isplati se.poma nemam dal su to neke poznate marke,ali itekako sluze svrsi.
kljunara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 16:11   #63
daklem danas ugledala dvije mckinley jakne, discovery i norna

norna mi je lijepša ali ova discovery je duža, ova mi ne pokriva leđa onak ful ful

navodno su quickdry i windstopper, pa vas pitam jel da uzmem jednu od njih, vjerovatnoo ću onda ovu discovery
mene sam frka da se ne razbolim kad vozim po recimo 15ak stupnjeva jer sam osjetljiva pa se nadam da će to bit ok
još sam si kupila dvije quick dry majice s kratkim rukavima i to je to zasad

jer se tak i tak ne planiram vozit kad bude oko 10ak stupnjeva
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 16:44   #64
Za 15 stupnjeva ti je dostatan base layer i biciklisticka majica prek njega. U jakni ces se vrlo vjerojatno preznojavati i lakse razboljeti.
debeli_fratar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 12:06   #65
Bio danas u intersportu,i uzeo si na kraju McKinley windproof jaknu,platio je 500 kn,jer onih od 350 je samo S ostalo,a i ove mi se cine puno kvalitetnije. Uglavnom,jako sam zadovoljan,prilicno mi se dobro cine,a nemogu je jos probati u voznji jer sam bolestan zadnja 2 tjedna,i jos ne prolazi
Nego,htio sam pitati jel bi mi bilo hladno na nekih 0-5 stupnjeva,ako bi nosio tu jaknu(ima podstavu) i ispod toga kratku bic majicu? Pitam jer apsolutno nigdje nemogu naci dugu bic majicu,ili treking,gledao sam u 2 lidla,samo zenske majice ostale,budem pogledao jos u hervisu kada nabavim prijevoz,savjetujete jos neke trgovine da pogledam?
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 12:16   #66
U brežicama imaš od 200 kn na gore po meni dobre duge majice, baš biciklističke. Dućan sport 2000.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 12:19   #67
Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
nosio tu jaknu(ima podstavu) i ispod toga kratku bic majicu? Pitam jer apsolutno nigdje nemogu naci dugu bic majicu,ili treking,
probaj pronaći u prodaji planinarske odjeće , od ispod jakne je dobra kombinacija planinarska majica , bilo dugi ili kratki rukav , uzmi kvalitetniju , manje smrdi
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 12:48   #68
Nesto sam gledao po stranicama tih planinarskim ducanima,i nasao ove dvije majice,skuplje necu gledati jer sam se malo preracunao sa jaknom
http://www.vrhunac.hr/popup.php?id=612
http://www.vrhunac.hr/popup.php?id=563

Od te dvije cini mi se bolja ova druga,sto vi kazete?
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 13:49   #69
Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
Bio danas u intersportu,i uzeo si na kraju McKinley windproof jaknu,platio je 500 kn,jer onih od 350 je samo S ostalo,a i ove mi se cine puno kvalitetnije. Uglavnom,jako sam zadovoljan,prilicno mi se dobro cine,a nemogu je jos probati u voznji jer sam bolestan zadnja 2 tjedna,i jos ne prolazi
Nego,htio sam pitati jel bi mi bilo hladno na nekih 0-5 stupnjeva,ako bi nosio tu jaknu(ima podstavu) i ispod toga kratku bic majicu? Pitam jer apsolutno nigdje nemogu naci dugu bic majicu,ili treking,gledao sam u 2 lidla,samo zenske majice ostale,budem pogledao jos u hervisu kada nabavim prijevoz,savjetujete jos neke trgovine da pogledam?
Ja sam išao na Sljeme zimi uredno na temperaturama ispod -10 (voda u crijevu od mijeha mi se zaledila), pa sam imao samo jednu baselayer majicu i takvu McKinley windproof/breathable jaknu (tu na slici) i nije mi bilo hladno.

Ovo sam nosio ispod jakne:

http://www.chainreactioncycles.com/M...?ModelID=39794
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 15:46   #70
Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
Nesto sam gledao po stranicama tih planinarskim ducanima,i nasao ove dvije majice,skuplje necu gledati jer sam se malo preracunao sa jaknom
http://www.vrhunac.hr/popup.php?id=612
http://www.vrhunac.hr/popup.php?id=563

Od te dvije cini mi se bolja ova druga,sto vi kazete?
Ovo prvo kaj si linkao je baselayer, potkosulja. Tak da nemres njih dvije medjusobno usporedjivati. POgledaj si i u nikeovim ducanima njihove base layer majice pa ces vidjeti koje se cine kvalitetnijima. Mislim da su nike cak nesto jeftinije.
debeli_fratar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 22:10   #71
Budem sutra otisao u onaj planinarski ducan,i jos cu do nike-a skoknuti da vidim te njihove pod majice,al kolko se ja sjecam uvijek kada bi ih krajickom oka pogledao bile su neke bjesne cijene,ili sam se ja nes zeznuo
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:50   #72
Jao, meni je najgore ovo prelazno doba. Nikako da pogodim kombinaciju.
Još uvijek furam tričetvrt tajice, a gore navučem planinarsku s kratkim rukavima, a preko ljetnu planinarsku jaknu.
I u pravilu mi bude u nekom trenu prevruće

Zimi mi je puno lakše: ljetne planinarske duge hlače, ispod štrample , gore windstoper ljetna jakna i ispod termo majica s dugim rukavima.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 14:43   #73
Prije par tjedana sam si kupio na ebayu Biemme hlace iliti tajice, winter sa A TEX wind pojacanjima na koljenima i bubrezima i naravno sa unutarnjim uloskom iliti pelenama . 350kn bez carine i poreza . Za trenutno temperature od 8 - 14 stupnjeva idealno.




A u Hervisu sam kupio long sleeve jersey Balance winter.



Jucer bio na sljemnu s ovom kombinacijom:
Jersey Balance
Rukavice bez prstiju
Winter tajice biemme
Quickdry gace
Carape quickdry iz lidla
SPD tenisice
U ruksaku dodatno:
Rukavice author s prstima
Windproof planinarska jakna

kombinacija za deset, jedino mi je zao sto nisam uzeo potkapu za ispod kacige ili barem deblji ulozak za kacigu.

__________________
| [GCAF009] Random Angels - Escapist | [GCAF010] Mario L - Local Heat| [GCAF011] Draco - Terok Nor
expozed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 14:51   #74
Jos mi fale hlace da si upotpunim zimsku opremu,ali mislim da je od svega najbitnija dobra windproof jakna,ja sam se vozio s njom i ispod toga quickdry duga bic majica na negdje 4-5 stupnjeva,meni je unutra bilo toplo,mozda cak i previse,po meni na jakni nemojte stediti
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 15:30   #75
Evo upravo se vratio sa sljemena, do gore sam imao na sebi: kratke bicke, duge bicke(prilično slaba pelena pa furam ispod kratke), kratka bic majica, i najobičnija pamučna dugih rukava, rukavice bez prstiju. Znam,znam da treba izbjegavati pamuk, no jučer sam tek naručio preko neta bic majicu dugih rukava za zimu pa čekam da mi dođe . Bilo je u redu sve do zadnja 2 km, majica se natopila znojem pa je bilo hladno, no dignuo se tempo i stigao do vrha. Sjeo pojeo grah, skinuo pamučnu, bacio u ruksak, malo se još posušio i cestom dolje. Za spust sam imao mckenley windproof jaknu(500 kn intersport), tek sad prvi put isprobana u vožnji i odlična je, nikakav vjetrić mi nije mogao ući pod nju čak i na 73.8 km/h(moj novi rekord ). Kao što je Cratos rekao, investicija u jaknu se više struko isplatila.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 17:55   #76
Quote:
expozed kaže: Pogledaj post
Prije par tjedana sam si kupio na ebayu Biemme hlace iliti tajice, winter sa A TEX wind pojacanjima na koljenima i bubrezima i naravno sa unutarnjim uloskom iliti pelenama . 350kn bez carine i poreza . Za trenutno temperature od 8 - 14 stupnjeva idealno.
A mogao si kupiti domaće (proizvedene u Hrvatskoj) bicke za te novce.

http://www.velocity-bikewear.com/ind...products_id=20
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 18:01   #77
Da sam znao mozda bi i kupio, ali sada znam za u buduce... Trebat cu nesto za ljeto tak da tnx za info.
__________________
| [GCAF009] Random Angels - Escapist | [GCAF010] Mario L - Local Heat| [GCAF011] Draco - Terok Nor
expozed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 20:39   #78
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
A mogao si kupiti domaće (proizvedene u Hrvatskoj) bicke za te novce.

http://www.velocity-bikewear.com/ind...products_id=20
Ja u četvrtak kupio od velocity windstopre bicke dugih nogavica sa naramenicama, cijena 370 kn. Danas isprobao po Vukomeričkim goricama i imam samo riječi pohvale...Jako su ugodne za vožnju, dobro stoje a ono kaj je najvažnije u njima je fakat toplo. Prava stvar i sve pohvale proizvođačima

Evo vam još jednog također kvalitetnog domačeg proizvođača sportske opreme ;

http://www.atali.hr/
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 21:27   #79
jel' netko ima iskustva s briko opremom?
sumnjiva mi je malo cijena u Turbosportu od 200 kn za duge hlače (jesenske, čini mi se, pretanke su za zimu), iako su bile više od 450...
(doduše, taj mi je lanac trgovina općenito malo sumnjiv )
shangri la is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 21:38   #80
Quote:
shangri la kaže: Pogledaj post
jel' netko ima iskustva s briko opremom?
)
ne vrijedi uloženog

za razliku od nekih drugih koje koristim , briko je naj lošiji , uložak (pelena) , vrlo loše kvalitete , vrlo teško za održavati , dok materijal samih bicki i nije toliko loš , ne haba se i ne stvaraju je one čudne crte izlizanosti
dres je čudnog kroja , nekako uvrnut i neskladno šiven , il sam ja možda sav uvrnut
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.