Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2010., 19:04   #21
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Da.

I još jedan savjet. Ukoliko se misliš jednog dana upisati na ADU, počni raditi na pravopisu i izražavanju.
Ok,,prvo cu otic u Kubus,a onda kad to prodem,probat cu uc u ADU,,a do tad cu onda vjezbat malo sam(ucit tekstove,monologe,da nadem nacin na koji cu bolje pamtit),,mozes li malo pojasnit kak bi trebao vjezbati izrazavanje?
A ovo za studentske filmove bu mi super,,kad sam bio jos 5,6 razred osnovne,ja i jos neki frendovi smo tak za zezanciju snimali nek filmice(mobitelima ) i bilo je odlicno,naravno nismo imali scenarije i sl. nego smo improvizirali,prezabavo je bilo..Mislim da cu uzivat kad cu radit studentske filmove(zabavno ce bit,barem ja tako mislim).
kresimir1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 19:11   #22
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Glumac, molim te da prestaneš pričati gluposti po forumu.

Ljudi koji studiraju glumu na ADU rade na studentskim filmovima, i to jako često. Prestani širiti dezinformacije.

I nije Akademija dramskih, već Akademija dramske umjetnosti.
pa ja znam dečka koji je završio sad 3 god i JOŠ NIJE SNIMAO NIŠTA TAKO DA MOLIM TE
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 19:18   #23
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Da.

I još jedan savjet. Ukoliko se misliš jednog dana upisati na ADU, počni raditi na pravopisu i izražavanju.
kakve veze ima pravopis?pa neću ja pisat monolog nego ću ga glumit..nisam čuo da je netko izbačen ili ga nije upisao zbog pravopisa..tj apsolutno se slažem ako je neki drugi smjer akademije,ali glume bome ne...i nema uopće predmet pravopis nego književnost tako da im očito ti nije bitno,a i da je lako se to nauči..sve se može kad se hoće..
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 19:30   #24
Quote:
glumac1991 kaže: Pogledaj post
pa ja znam dečka koji je završio sad 3 god i JOŠ NIJE SNIMAO NIŠTA TAKO DA MOLIM TE
Nije snimao jer ga nitko nije zvao. Što dovoljno govori o njemu.

Quote:
glumac1991 kaže: Pogledaj post
kakve veze ima pravopis?pa neću ja pisat monolog nego ću ga glumit..nisam čuo da je netko izbačen ili ga nije upisao zbog pravopisa..tj apsolutno se slažem ako je neki drugi smjer akademije,ali glume bome ne...i nema uopće predmet pravopis nego književnost tako da im očito ti nije bitno,a i da je lako se to nauči..sve se može kad se hoće..

Opet buncaš. Svi glumci koji nešto vrijede umiju se adekvatno i elokventno pismeno izraziti. Kako bi savladao književnost, neophodno je baratati pismenim i jezičnim izrazom na nekoj akademskoj razini.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 19:43   #25
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Nije snimao jer ga nitko nije zvao. Što dovoljno govori o njemu.




Opet buncaš. Svi glumci koji nešto vrijede umiju se adekvatno i elokventno pismeno izraziti. Kako bi savladao književnost, neophodno je baratati pismenim i jezičnim izrazom na nekoj akademskoj razini.
pa ti si rekao da snimaju svi a ne neki..pa čudno da nije snimao jer ima sve petice al dobro aj
pa oke kužim i ja se slažem za pravopis al očito im to nije bitno ako ga nema tokom studija..ima ga po drugim studijima glume al u zg nema
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 22:55   #26
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Da.

I još jedan savjet. Ukoliko se misliš jednog dana upisati na ADU, počni raditi na pravopisu i izražavanju.
Jel mi mozes dat neke savjete kako da vjezbam izražavanje?
kresimir1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 23:38   #27
Ne znam tko te odgovorio od ZKM i zašto, al ja ti savjetujem da svakako tamo odeš. Oni primaju i mlađe i starije ( u moje vrijeme je bila i tzv studentska grupa gdje su išli ljudi od 16 godina naviše, vodila ju je Zvjezdana Ladika najbolja dramska pedagoginja svih vremena)
Tamo nema nikakvog prijemnog, nitko te neće ispitivat. Možeš doć, pokucat i pitat da te prime naknadno (iako su već prošli upisi) To nije tako strogo, nije to nikakva "škola" već dobrovoljni studio.
Članarina je u moje vrijeme (čitaj: prije 10 godina) bila oko 70 kuna, dakle nije skupo.


Odi u ZKM!
1) Pitaj imaju li dramski studio za tvoj uzrast (a najvjerojatnije imaju)
2) Pitaj tko su voditelji (ja ti preporučujem Ines Škuflić i Jadranku Kordu Krušlin)
3) pitaj kad su im termini (obično su navečer)
4) Izaberi termin koji ti odgovara, odi tamo prije početka i kad vidiš voditelja reci mu da bi se rado uključio u studio i smiješ li bit promatrač taj dan-sigurno će te pustit.

shvatit ćeš da je sve to zapravo ugodno, druženje, zabava, smijeh, ali i učenje.
Nema nikakvih bauka, nije to policijska akademija zaboga, nitko te neće u dramskom studiju razapet zato što nemaš iskustva ili još nemaš dobar izgovor. To se sve da savladat i naučit.

odi u ZKM!
evo ti link:
Klikni na link

Zadnje uređivanje Megi Pegi : 18.09.2010. at 23:45.
Megi Pegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 11:12   #28
Quote:
kresimir1234567 kaže: Pogledaj post
Jel mi mozes dat neke savjete kako da vjezbam izražavanje?
Čitaj knjige.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 18:42   #29
Quote:
Megi Pegi kaže: Pogledaj post
Ne znam tko te odgovorio od ZKM i zašto, al ja ti savjetujem da svakako tamo odeš. Oni primaju i mlađe i starije ( u moje vrijeme je bila i tzv studentska grupa gdje su išli ljudi od 16 godina naviše, vodila ju je Zvjezdana Ladika najbolja dramska pedagoginja svih vremena)
Tamo nema nikakvog prijemnog, nitko te neće ispitivat. Možeš doć, pokucat i pitat da te prime naknadno (iako su već prošli upisi) To nije tako strogo, nije to nikakva "škola" već dobrovoljni studio.
Članarina je u moje vrijeme (čitaj: prije 10 godina) bila oko 70 kuna, dakle nije skupo.


Odi u ZKM!
1) Pitaj imaju li dramski studio za tvoj uzrast (a najvjerojatnije imaju)
2) Pitaj tko su voditelji (ja ti preporučujem Ines Škuflić i Jadranku Kordu Krušlin)
3) pitaj kad su im termini (obično su navečer)
4) Izaberi termin koji ti odgovara, odi tamo prije početka i kad vidiš voditelja reci mu da bi se rado uključio u studio i smiješ li bit promatrač taj dan-sigurno će te pustit.

shvatit ćeš da je sve to zapravo ugodno, druženje, zabava, smijeh, ali i učenje.
Nema nikakvih bauka, nije to policijska akademija zaboga, nitko te neće u dramskom studiju razapet zato što nemaš iskustva ili još nemaš dobar izgovor. To se sve da savladat i naučit.

odi u ZKM!
evo ti link:
Klikni na link
Ok budem probal,,samo jos jedno pitanje(zvucat ce glupo ),recimo dodem pred kazaliste,i kaj sad,di da odem? Udem li unutra i pitam tam na recepciji dal bi se mogo uclanit,,i kad bih ja morao dat novce(150 kn je sad upisnina),to dam odmah na recepciji ili voditelju kad se sretnem s njim? To pitam sad da ne lutam tam bezveze jer jos nisam uopce bio u tom kazalistu Pise nes da su upisi u foyeru kazališta(u Teslinoj 7),,hm sto je foyer kazalista I jer ima neko do voditelja facebook il nes di ga mogu kontaktirat da ga odmah pitam?
kresimir1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 19:43   #30
Dramski studio ti je inače u Preradovićevoj 16 (tamo imaš satove).
članarinu ne plaćaš voditelju, nego je plaćaš u tajništvu.

Foaje to ti inače "haustor" odnosno prizemlje kazalališta u Teslinoj (to je glavna zgrada ZKM). Tamo su ti oni bircevi i ona sendvičara, tamo ćeš se vjerojatno morat ić upisat i platit članarinu. Odi tamo na službeni ulaz, naći ćeš ga unutra (pored ulaza u bivši Rock cafe, ne znam kako se sad zove birc) pa tamo pitaj stričeka na porti gdje se vrše upisi.

sad sam i ja sve zakomplicirala

Najednostavnije je da nazoveš tetu iz tajništva učilišta i ona će ti sve objasnit

Evo ti kontakt.

radno vrijeme: ponedjeljak, srijeda i petak 10 – 14 sati; utorak i četvrtak 17 – 20 sati

Vesna Galić, tajnica
tel. 01 4874-569


Ne moraš se ništa ustručavat, nije to nikakav bauk. Nazovi tajnicu na ovaj broj i ona će ti sve reć.
Bit će ti super na dramskoj, ne brini.
Sretno i javi kad se upišeš kod koga si u grupi.
Megi Pegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:21   #31
Quote:
Megi Pegi kaže: Pogledaj post
Dramski studio ti je inače u Preradovićevoj 16 (tamo imaš satove).
članarinu ne plaćaš voditelju, nego je plaćaš u tajništvu.

Foaje to ti inače "haustor" odnosno prizemlje kazalališta u Teslinoj (to je glavna zgrada ZKM). Tamo su ti oni bircevi i ona sendvičara, tamo ćeš se vjerojatno morat ić upisat i platit članarinu. Odi tamo na službeni ulaz, naći ćeš ga unutra (pored ulaza u bivši Rock cafe, ne znam kako se sad zove birc) pa tamo pitaj stričeka na porti gdje se vrše upisi.

sad sam i ja sve zakomplicirala

Najednostavnije je da nazoveš tetu iz tajništva učilišta i ona će ti sve objasnit

Evo ti kontakt.

radno vrijeme: ponedjeljak, srijeda i petak 10 – 14 sati; utorak i četvrtak 17 – 20 sati

Vesna Galić, tajnica
tel. 01 4874-569


Ne moraš se ništa ustručavat, nije to nikakav bauk. Nazovi tajnicu na ovaj broj i ona će ti sve reć.
Bit će ti super na dramskoj, ne brini.
Sretno i javi kad se upišeš kod koga si u grupi.
Ok,budem nazvao pa sta bude,bude..I sto se tam radi najcesce,,jer dobis kao neke uloge i onda onak improviziras i takve stvari,il oni predaju pa ti davaju zadatke da odglumis na neki određen način,i recimo te sve vjezbe,jel to svi rade zajedno ili rade po dvoje..Samo da netrebam sam nesto odglumit(kao pantomima) jer to bas i ne volim,,kad nas je dvoje,ajde,onda bi mogo,ak bi dvoje radili to bi sve bila zezancija ak nam nebi islo,,al ak bi sam moro tak nes radit sa improvizacijom,a svi ostali gledaju(isuse boze,pa umro bi od srama,,to nebi uopce mogao,osim da znam kaj bi trebo odglumit,pa doma vjezbao,,ali ak bi trebo odmah,isuse boze )
kresimir1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:50   #32
Quote:
kresimir1234567 kaže: Pogledaj post
Ok,budem nazvao pa sta bude,bude..I sto se tam radi najcesce,,jer dobis kao neke uloge i onda onak improviziras i takve stvari,il oni predaju pa ti davaju zadatke da odglumis na neki određen način,i recimo te sve vjezbe,jel to svi rade zajedno ili rade po dvoje..Samo da netrebam sam nesto odglumit(kao pantomima) jer to bas i ne volim,,kad nas je dvoje,ajde,onda bi mogo,ak bi dvoje radili to bi sve bila zezancija ak nam nebi islo,,al ak bi sam moro tak nes radit sa improvizacijom,a svi ostali gledaju(isuse boze,pa umro bi od srama,,to nebi uopce mogao,osim da znam kaj bi trebo odglumit,pa doma vjezbao,,ali ak bi trebo odmah,isuse boze )
Ima svega ovoga što si nabrojao.
Obično vas voditelj podijeli u grupe od dvoje-troje i da vam neki zadatak, situaciju (priču) Npr: "Dva prijatelja zaljubljena u istu curu iz razreda, jedan se pravi cool, drugi je iskren". I onda dva dečka i cura glume situaciju recimo na školskom igralištu, cura dolazi a njih dvojica se prave važni pred njom.
To su ti grupne improvizacije i jako su zabavne.
Onda imaš nešto takozvano: dirigirana improvizacija- u njoj sudjelujete svi odjednom, a voditelj vam daje upute-sad ste u zapuštenom dvorcu, sad ste u labirintu, sad puše orkasnki vjetar... Onda vi svi glumite te situacije koje vam voditelj zadaje. I tu ima puno smijeha, mi smo se znali pokidat i popadat po podu od smijeha.
Ima i pantomime, igre asocijacija... Uglavnom sudjelujete svi.
Ne mora te bit sram ako ponekad budeš sam nešto morao predstavljat, to ne traje dugo (minutu-dvije) i izredat ćete se svi, jedan po jedan. Fora je i brzo se navikneš, zaboraviš na početni sram.
Kad se završi s tom fazom improvizacija i vježbi onda se počne radit predstava, voditelj vam da tekst, svi ga skupa pročitate i onda najprije radite improvizacije i vježbe na temelju tog teksta (npr-Harry Potter- svi se igrate na temu Harria Pottera) i tek poslie toga počnete učit tekst i vježbat uloge.

Ne brini, Jako je zabavno. I vjeruj mi- uopće se ne vidi je li netko imao puno iskustva ili je tek početnik. To u grupi nije uopće važno. Vi ste škvadra.

Kad budeš zvao tajnicu učilišta (ako su slučajno već završili upisi)reci joj da se svejedno želiš upisat. AKo je studio već počeo, propustio si možda dva tri sata, to nije ništa. Ja sam se jednom uključila u studio u 12 mjesecu. Ne moraš se brinut zbog toga.

Evo, pa ako te još nešto zanima, samo pitaj. To mi je profesija i rado ću ti pomoć. (nisam dramski pedagog već nešto srodno tome)
Pozdrav
Megi Pegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 21:22   #33
Quote:
Megi Pegi kaže: Pogledaj post
Ima svega ovoga što si nabrojao.
Obično vas voditelj podijeli u grupe od dvoje-troje i da vam neki zadatak, situaciju (priču) Npr: "Dva prijatelja zaljubljena u istu curu iz razreda, jedan se pravi cool, drugi je iskren". I onda dva dečka i cura glume situaciju recimo na školskom igralištu, cura dolazi a njih dvojica se prave važni pred njom.
To su ti grupne improvizacije i jako su zabavne.
Onda imaš nešto takozvano: dirigirana improvizacija- u njoj sudjelujete svi odjednom, a voditelj vam daje upute-sad ste u zapuštenom dvorcu, sad ste u labirintu, sad puše orkasnki vjetar... Onda vi svi glumite te situacije koje vam voditelj zadaje. I tu ima puno smijeha, mi smo se znali pokidat i popadat po podu od smijeha.
Ima i pantomime, igre asocijacija... Uglavnom sudjelujete svi.
Ne mora te bit sram ako ponekad budeš sam nešto morao predstavljat, to ne traje dugo (minutu-dvije) i izredat ćete se svi, jedan po jedan. Fora je i brzo se navikneš, zaboraviš na početni sram.
Kad se završi s tom fazom improvizacija i vježbi onda se počne radit predstava, voditelj vam da tekst, svi ga skupa pročitate i onda najprije radite improvizacije i vježbe na temelju tog teksta (npr-Harry Potter- svi se igrate na temu Harria Pottera) i tek poslie toga počnete učit tekst i vježbat uloge.

Ne brini, Jako je zabavno. I vjeruj mi- uopće se ne vidi je li netko imao puno iskustva ili je tek početnik. To u grupi nije uopće važno. Vi ste škvadra.

Kad budeš zvao tajnicu učilišta (ako su slučajno već završili upisi)reci joj da se svejedno želiš upisat. AKo je studio već počeo, propustio si možda dva tri sata, to nije ništa. Ja sam se jednom uključila u studio u 12 mjesecu. Ne moraš se brinut zbog toga.

Evo, pa ako te još nešto zanima, samo pitaj. To mi je profesija i rado ću ti pomoć. (nisam dramski pedagog već nešto srodno tome)
Pozdrav
E hvala kaj si to sve rekla i ovo izgleda zabavno(pogotovo ovo kad se u grupe podijele po troje,,to bu mi super),,samo sto je sad nastao problem. Tata mi sad sere da kaj bum se sad kao upisivao,i da nebu dao novce(a ja sad trenutno nemam nis) jer kao nema posla,,da se rađe bolje primim skole(mislim ide mi dobro,prolazim sa 4,niti na jedan popravni nisam isao uopce),jer misli da bih zbog toga prestao mislit o skoli,da rađe odem na faks pa onda poslije to sve(samo kaj to mene nista uopce ne zanima kaj radim u skoli,,strojarska sam skola i radimo gluposti na nekim strojevima sto me uopce ne zanima,predosadno),,i najvise mi sere kao da glumcima u Hrv nije bas dobro,da nema posla i jedva prezivljavaju(to nije istina,barem tak mislim) tak da mi neda da se upisem sad trenutno(dobro znam da mi zeli sve najbolje i razumijem ga),,Ali sam mu ja reko,,sad onda nebum(da me jos nebu u kaznu poslo),al sljedece godine(imat cu 17,bit cu 4 srednji tak da bi me trebali primit) cu se ja ic upisat(novce cu imat,jer cu dobit za rodendan,Bozic;Uskrs,pa cu stedit za to),upisat cu se ,bilo to njima drago ili ne jer je to moj zivot i ja odlucujem cim bi se htio bavit,i onda kada zavrsim upisat cu se u Studio Kubus(e sad,kad recimo zavrsim sve 4 godine u Kubusu,dal ja mogu i dalje tam dolazit na vjezbe da ne "zahrdam" i da mi oni javljaju za audicije,,ak ne,kak bi onda mogao odlazit na audicje za neke reklame,serije,filmove i sl.,,bi li trebo nac agenta il to samo van hrv ide tak),,sljedeceg rujna se odoh upisat, a do tad cu onda kaj ja znam,probat ucit tekstove i monologe(da nadem nacin kak da bolje pamtim tekstove),vjezbat reakcije(naprimjer veselje,tuga,bijes i sl.,nac neku emociju kojom bi mi suze isle na oci,nes sto mi se dogodilo,ima nesto sto me pogodilo jos prije) i takve stvari,pocet citat ove knjige i sl.,,sad sam u citanci za hrv pronaso neki igrokaz koji cu ic posudit u knjiznicu u preckom i naucit tekstove(ulogu) nekog lika kojeg sam izabro,pa onda sa sestrom vjezbat),,pa cu barem imat nacin kojim cu lakse ucit tekstove i valjda jos nesto. Mislim ja bi mogo zapamtit i odglumit dobro(naravno sa vjezbom)al je meni problem stat pred gomilu(dobro trema naravno,al kad stanem mogo bi odglumit,tak mi je u skoli kad sam nes trebao izlagat il sl.,,tak me trema unistavala,al kad sam poceo izlagat,trema mi je nestala,jos sam se i smijao onak malo,a kad sam zavrsio ,isuse kak sam se dobro osjecao)..Tak da cu onda izgleda sljedeceg rujna se upisat i hvala kaj si mi odgovarala i kaj si se potrudila da mi sve to kazes,hvala

Zadnje uređivanje kresimir1234567 : 19.09.2010. at 21:28.
kresimir1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 21:47   #34
nema problema. Probaj još malo žicat tatu. Reci mu da te to jako zanima. Možeš se upisat i kasnije, ne moraš čekat slijedeću jesen. U ZKM-u nisu tako strogi oko upisa Sa Kubusom nemam iskustva tako da ne znam.

sve što si nabrojao mogao bi navježbat i savladat u dramskom studiju i to bez muke i štrebanja- kroz igru i zabavu.

Imam poruku za tvog tatu, djelomično je u pravu. Muž i ja smo u kazališnoj profesiji, nismo baš puni para, ali zarađujemo dovoljno za život. Nije lako, ali zato imamo najljepši posao na svijetu koji bih preporučila svakome.
Kad netko ima sina tako željnog znanja i punog volje za umjetnost, onda je stvarno šteta da ga se ne potiče, jer umjetnici su rijetki ljudi, posebni i njihov je posao dragocjen. Meni se čini da ti po svemu sudeći spadaš među njih i želim ti svu sreću. Reci tati da mu je to poručila jedna dramska umjetnica s foruma.
Pozdrav
Megi Pegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 22:13   #35
Quote:
Megi Pegi kaže: Pogledaj post
nema problema. Probaj još malo žicat tatu. Reci mu da te to jako zanima. Možeš se upisat i kasnije, ne moraš čekat slijedeću jesen. U ZKM-u nisu tako strogi oko upisa Sa Kubusom nemam iskustva tako da ne znam.

sve što si nabrojao mogao bi navježbat i savladat u dramskom studiju i to bez muke i štrebanja- kroz igru i zabavu.

Imam poruku za tvog tatu, djelomično je u pravu. Muž i ja smo u kazališnoj profesiji, nismo baš puni para, ali zarađujemo dovoljno za život. Nije lako, ali zato imamo najljepši posao na svijetu koji bih preporučila svakome.
Kad netko ima sina tako željnog znanja i punog volje za umjetnost, onda je stvarno šteta da ga se ne potiče, jer umjetnici su rijetki ljudi, posebni i njihov je posao dragocjen. Meni se čini da ti po svemu sudeći spadaš među njih i želim ti svu sreću. Reci tati da mu je to poručila jedna dramska umjetnica s foruma.
Pozdrav
Ok,hvala,i javit cu ti kad cu se upisat,skim sam u grupi i kak mi se svida,,,i to kaj nema puno para meni ne smeta,radio bi ono sto volim pa mi je svejedno kolko bi zaradivao,,jos jednom hvala
kresimir1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 22:38   #36
Quote:
kresimir1234567 kaže: Pogledaj post
Ok,hvala,i javit cu ti kad cu se upisat,skim sam u grupi i kak mi se svida,,,i to kaj nema puno para meni ne smeta,radio bi ono sto volim pa mi je svejedno kolko bi zaradivao,,jos jednom hvala
ja sam u sličnoj situaciji tj moji ne žele da se bavim glumom iako ja to želim i ove god nisam uspio upisat adu i privremeno dok je ne upišem idem na drugi faks,al naravno kad je prođem da ću odustat jer je gluma ono za šta živim..svi ljudi iz mog grada znaju da glumim i da sam bio na prijemnom i svi to očekuju od mene tako da..starci kažu neću ti ja bezveze plačat studij kad ćeš jednom odustat od njega,ali eto ja hoću jer sam uporan pa ću makar radit da sam ond azaradim za studij..ma uglavnom
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 23:00   #37
Quote:
glumac1991 kaže: Pogledaj post
ja sam u sličnoj situaciji tj moji ne žele da se bavim glumom iako ja to želim i ove god nisam uspio upisat adu i privremeno dok je ne upišem idem na drugi faks,al naravno kad je prođem da ću odustat jer je gluma ono za šta živim..svi ljudi iz mog grada znaju da glumim i da sam bio na prijemnom i svi to očekuju od mene tako da..starci kažu neću ti ja bezveze plačat studij kad ćeš jednom odustat od njega,ali eto ja hoću jer sam uporan pa ću makar radit da sam ond azaradim za studij..ma uglavnom
Nadam se da ces se uspijet upisat i sretno!
kresimir1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 22:48   #38
Quote:
kresimir1234567 kaže: Pogledaj post
E da,zanima me jos dal kad se ides upisat u zkm-u,,dal oni traze neki monolog da pripremis(da vide na cemu si i kak ti ide),,ako da, dali mozes izabrat neki zenski monolog iako si musko xD,,i sta kada zavrsis godinu tam,mislim ja bi negdje kada bi zavrsio tu skolsku godinu napunio 18 godina(jer sam sad 3 srednji,pa kad bi se upisao bio bi 4),,pa me zanima dal ti mozes ostat u zkm-u iako imas 18 god ili moras nac neki drugi dramski studio ili nes drugo, sta bi onda trebao? Kaj si ti poslije toga napravio?
nikakav monolog. dođeš ispuniš ugovor, platiš upisninu, dogovoriš se za termin i to je to.
pa probaj otič sad do zkm-a. možda te još negdje stignu ubacit.
imaju termine sub.

p.s. ja isto kod njih počela sa 16 i baš mi je zakon tamo!
isabell-tralala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 22:53   #39
i još nekaj...
svaku sam sub tam i normalno radim sve kaj mi profa zada...a preko tjednauvijek stignem normalno mislit o školi. vidim da te to jako muči.
tamo nema učenja u smislu učenja u školi. što znači nema ni zadaća niti ometanja gradiva kojeg si ti naučio ili nisu u školi.
kaj se tiče nastave, vidim da je kolegica forumašica napisala, da je u preradovićevoj. opaska mala, nije samo u preradovićevoj, nego i u teslinoj pa sad gdje te smjeste.
nazovi ih prvo i raspitaj se pa se slobodno odšetaj do njih i upiši!
vjeruj mi u godinu dana puno toga naučiš. i NIJE TEŠKO! sam treba malo volje i truda.

srertno!
isabell-tralala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 02:46   #40
Jest, tako je. isabel ima pravo. Drže satove i u Teslinoj. sad sam se sjetila, ja sam išla i u Preradovićevu i u Teslinu, često smo se znali selit i to sa istom grupom. A neko vrijeme pred premijeru probe smo imali i u prostoru na vrhu zgrade, zatim na pozornici...Bilo mi je divno što sam već tada sa 15-16 godina upoznala tajne zakutke kazališta. Nadam se da će Krešimir upisat dramsku i zaljubit se u teatar kao i svi koji smo išli u dramski studio.
Megi Pegi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.