Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2011., 12:40   #21
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
+1 Nordsee razvaljuje guzičetinu
samo nijesam siguran da rvati oće jest ribu?
Mislim da Nordsee ne bi imao nikakvu prođu u Hr. Dobar dio hrvata uopće ne jede ribu, a oni koji jedu uglavnom joj vole vidit oči.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 14:53   #22
Ok, ali kako onda objašnjavate da nema Burger Kinga?

Btw da natakare Nordsee u Gajevu ili Preradovićevu mislim da bi posao ipak išao.
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 15:27   #23
jela sam

u nordsee u istanbulu i zasto ne bi islo u zagrebu,uopce ne razumim.....frisko fino jelo,nema sta
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 16:00   #24
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
u nordsee u istanbulu i zasto ne bi islo u zagrebu,uopce ne razumim.....frisko fino jelo,nema sta
Išlo bi...točno mjesec dana...aj da je split ili negdje na moru gdje postoji kultura jedenja ribe..ali ovdje osim petka...nula bodova.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 16:11   #25
Ne bi bilo dovoljno kupaca jer je Zagreb užasno skup,čak i ostatak zemlje je gotovo isti!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 16:45   #26
Meni nikako nije jasno zasto se u HR i Zagrebu stalo samo na McDonald'su, kad pogledam zemlje okolo (Austrija, Madjarska, Ceska) sve imaju malo siru ponudu (BK, KFC, Starbucks, Ben&Jerry's za ovo zadnje)

Kod nas se samo McDonald's rasirio..
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 23:01   #27
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
Meni nikako nije jasno zasto se u HR i Zagrebu stalo samo na McDonald'su, kad pogledam zemlje okolo (Austrija, Madjarska, Ceska) sve imaju malo siru ponudu (BK, KFC, Starbucks, Ben&Jerry's za ovo zadnje)

Kod nas se samo McDonald's rasirio..
mi rvati smo napridni, fala bogu da je costa cafefe i subway prdnija u čabar! doli belosvecki trovači i njove sprine (napoj)!



kako standard bude rastao, a tamo negdi do 2050. će doć'
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 02:51   #28
Meni nije jasno kako MC Donalds s tim cijenama uopce prezivi!
Pa imas u svakom gradu dobre male Fast Foos kioske sa boljoj i jeftinijon hranon.
Primjeri su evo u splitu Popaj i u Zagrebu Pingvin a evo i ja sta zivim u njemackoj znam za ta mjesta a ako zivis u nekom gradu sigurno znas i mnogo vise.

meni su puno drazi Burger king (ima puno bolji Country Burger nego sta je veggie Burger oder MC D-a) ili u Americi ima i dosta dobar kinesnki Fast Food Panda Express!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 09:41   #29
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako MC Donalds s tim cijenama uopce prezivi!
Pa imas u svakom gradu dobre male Fast Foos kioske sa boljoj i jeftinijon hranon.
Primjeri su evo u splitu Popaj i u Zagrebu Pingvin a evo i ja sta zivim u njemackoj znam za ta mjesta a ako zivis u nekom gradu sigurno znas i mnogo vise.

meni su puno drazi Burger king (ima puno bolji Country Burger nego sta je veggie Burger oder MC D-a) ili u Americi ima i dosta dobar kinesnki Fast Food Panda Express!
pricas gluposti,ali oprosti 37 kn za veliki senvič(ciabata,tortilja,bigmac...veliki pomfrit i coca colu od 0,5 l nije puno pa ti pricaj kaj hoces), taj pingvin na kojeg se pozivas, bio sam prekjucer u njemu, sendvic pohana puretina 23 kn!!! unutra puretine max 100 g, i prilozi u lepinji, ukusno je,ali oprosti,radije dam 37 kn u mc za veliki mc meni sa svime gore navedenim...
lager is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 09:59   #30
Quote:
lager kaže: Pogledaj post
pricas gluposti,ali oprosti 37 kn za veliki senvič(ciabata,tortilja,bigmac...veliki pomfrit i coca colu od 0,5 l nije puno pa ti pricaj kaj hoces), taj pingvin na kojeg se pozivas, bio sam prekjucer u njemu, sendvic pohana puretina 23 kn!!! unutra puretine max 100 g, i prilozi u lepinji, ukusno je,ali oprosti,radije dam 37 kn u mc za veliki mc meni sa svime gore navedenim...
+1
ispast će da branim MCD ali ovo je točno, u MCD hrana kakva je takva je ali ogroman je promet, dobiješ sve svježe, čisto uredno, uvijek neko mlati metlom po restoranu, dočim ovi mali fast foodovi
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 18:03   #31
cak i u srbiji imaju KFC, a starbucks je rekao da nece u HR jer smo mi sjedeca nacija.
ja bi i wok2walk
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 18:17   #32
e ja sam si baš jučer u autu žvačući neke gluposti od mekdreka razmišljao. onaj hamburgerčić je minijaturan, al brate 7,5 kuna košta! od 3 ta hamburgerčića ćeš količinski već pojesti više hrane nego kod većine klasičnih fastfoodovskih hamburgera. jučer sam krkno neki meni (ono nešt s hren umakom, fino je), krumpir, jedan čiz sa strane i ono nešt s jabukama prženo što je apsolutno najbolja stvar koju sam tamo probao - koštalo je manje od 50 kn a stvarno sam se najeo i malo previše. a ta čuda s jabukama su stvarno dobra
(da nešt drugo prodaje kroz prozor auta u pol 1 u noći hranu, vjerojatno bih to kupovao, ali budući da su svi trutovi i to ne nude - long live mekdrek! )
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 05:30   #33
Quote:
lager kaže: Pogledaj post
pricas gluposti,ali oprosti 37 kn za veliki senvič(ciabata,tortilja,bigmac...veliki pomfrit i coca colu od 0,5 l nije puno pa ti pricaj kaj hoces), taj pingvin na kojeg se pozivas, bio sam prekjucer u njemu, sendvic pohana puretina 23 kn!!! unutra puretine max 100 g, i prilozi u lepinji, ukusno je,ali oprosti,radije dam 37 kn u mc za veliki mc meni sa svime gore navedenim...
Nisam dugo tamo vise bila ali evo u Splitu u Popaja ovo ljeto! Veliki topli sendvic 18kn ili Burger u lepinji 20kn. imas izbor puno vise stvari koje zelis da ti stave na bilo sta i isto je svjeze. I to pirloga koliko hoces. na obicnon burgeru u McD imas jedan komad kiselog krastvca i umak i gotovo!
Meni je McD jedino dobar kada sam na putu ili negdje nepoznato, jer hrana im nije nesto posebno ali uredna i to svudje. A ako si negdje u nepoznatom gradu neznas kakvi su tamo drugi fast food ducani!

A sta se tice tvoji maksimalno 100g puretine:
jedan komad mesa u McD ti ima 45,4g znaci bigmac 90,8

http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Mac


Ali evo sve je stvar ukusa i meni je taj popaj u splitu bolji nego u McD ako je kod tebe drugacije nitko ti ne brani ici tamo.

Najdrazi Fast Food u grdau Frankfurtu su mi Falafell i to kod jednog zidovskog Fast Fooda ili kod Libanskog. Ali ima i tu velike razlike, na drugim mjestima nisu tako dobri kao na ta 2! Ali evo tu smo opet kod prednosti McD, standartisirano i svudje uredno! Ali ako znas grad i zivis tamo sigurno ces lako naci bolja mjesta gdje ces za slicni novac dobiti bolju hranu!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 09:25   #34
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
cak i u srbiji imaju KFC, a starbucks je rekao da nece u HR jer smo mi sjedeca nacija.
ja bi i wok2walk
WOK TO WALK je nešto presavršeno! posebice neki rezanci sa škampićima, nakrcaju ih stavno puno unutra! toliko škampića s rezancima se u niti jednom našem restoranu ne može naći. :fail:

on topic - u KFC još nisam uspjela ući, uvijek vani nekamo drugamo gurnem nos
__________________
...
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 11:02   #35
mene čudi da Burger Kingi KFC-u isplativije raditi u Srbiji gdje su i manje plaće nego kod nas
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 12:01   #36
zanimljivo da Mc Donaldsa nema u Albaniji i Bosni
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 12:12   #37
U srpnju je otvoren McD u Sarajevu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:00   #38
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Ali evo tu smo opet kod prednosti McD, standartisirano i svudje uredno!
kljucne rijeci kod svih uspjesnih lanaca...prodaju uslugu i koncept, a hrana je sekundarna

ljudi idu tam zato kaj ne bi smjelo biti nikakvih prehrambenih iznenadjenja, a kad si negdje na proputovanju, nemas vremena traziti nekaj lokalno bolje
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 18:13   #39
Svi ti lanci prodaju svoje ime, Daily fresh je u Zagrebu imao dobar promet iako su porcije bile minijaturne, cijene nabrijane i sjedilo se u izlogu
Da se pojavi KFC ili Nordsee, svejedno koji, i da stavi agresivnu reklamu, imao bi promet
ali tužna realnost je da će krumpirići i pekare zaraditi više od njih
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 01:07   #40
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
kljucne rijeci kod svih uspjesnih lanaca...prodaju uslugu i koncept, a hrana je sekundarna

ljudi idu tam zato kaj ne bi smjelo biti nikakvih prehrambenih iznenadjenja, a kad si negdje na proputovanju, nemas vremena traziti nekaj lokalno bolje
A i ako nesto nije uredu imas se kome tu obratiti i dobijes novo! A uradi to kod cevapara na kutu kada je u losem razpolozenju.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.