Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2011., 13:53   #61
Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
mozda imas jako teske kosti, pa zapravo imas manje mesa na sebi nego recimo ja koji imam jako lagane kosti,, a mozda imas vise mase u donjem dijelu tijela na tu kilazu pa ti gornji dio tijela izgleda manje..



trbuh radim kao i ostale misice, jednom tjedno.

Radim 4 superserije sa 3 vjezbe: jedna vjezba za gornje, jedna za donje, jedna za bocne (20 ponavljanja svaka), pa napravim pauzu od 90 sec i tako 4 serije... takoder sam prije radio sprinteve sto je jako dobro za trbusnjake- znaci odes na neku ravnicu i radis 10x30 metara sprint iz leteceg starta sa 2 minute odmora.

Naravno da se vide moras radit cardio da maknes mast, ja se fakat ne mogu udebljat tako da radim cardio samo 1 tjedno i to vise regeneracijski nego za topljenje masti. Imam dobru genetiku sto se toga tice..

Prehrana:

1.dorucak integralni kruh(oko 200grama)+dimcek(oko 100g)+banana+multivitamini

2. meduobrok jedan sendvic od integralnog kruha i dimceka+ 2 narande + jabuka (nekad se i mrkve najedem umjesto jabuke)

3.rucak smeda riza/integralna pasta/slatki krumpir + puretina/piletina + neko povrce

4.trening, pwm trenutno ne pijem, pijem samo 5g kreatina za oporavak i pojedem bananu (inace whey+creatin 5g)

5.isto kao i pod broj 3. samo u vecoj kolicini

6.meduobrok, šaka badema/kikirikija/indijskih oraha

7. obrok prije spavanja 3jaja+tuna// posni+tuna// jaja+posni (svaki dan druga kombinacija)

popijem oko 5 litara vode dnevno

jedan dan u tjednu mi je dan za Junk di pojedem pizzu ili se natrpam cokolade/linolade i tako xD

mozes malo pojasniti te serije kako radis..nisam bas upucen sasvim.

koje multivitamine koristis?mislis na sumece tablete(vitamin C i magnezij)?

dimcek?sto je to
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 14:04   #62
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
mozes malo pojasniti te serije kako radis..nisam bas upucen sasvim.

koje multivitamine koristis?mislis na sumece tablete(vitamin C i magnezij)?

dimcek?sto je to
superserija ti je kad radis dvije ili tri vjezbe za redom bez pauze. Znaci napravim vjezbu za gornji dio trbuha od 20 ponavljanja, odmah prelazim na vjezbu za donji dio trbuha i napravim 20 ponavljanja, nakon toga vjezbu za bocni dio trbuha od 20 ponavljanja. Tek nakon tri vjezbe po 20 ponavljanja napravim jednu pauzu od 90 sekudni! Zapravo te 3 vjezbe cine jednu radnu seriju nakon koje ide odmor,,tako napravis 4 radne serije!

multivitamine koristim supradyn, kupujem ih u ljekarni i dodu 100kn 30 komada..Narvno to nije najjeftiniji izbor,probao sam vise proizvoda i ove mi najbolje odgovraju za zeludac (imam osjetljiv pa zato).. to su zapravo i vitamini i minerali!

dimcek su dimljena pureca prsa (salama), ista stvar su ti obicna pureca i pileca prsa! minimalno masti na zadovoljavajuci broj proteina!
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 17:30   #63
Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
superserija ti je kad radis dvije ili tri vjezbe za redom bez pauze. Znaci napravim vjezbu za gornji dio trbuha od 20 ponavljanja, odmah prelazim na vjezbu za donji dio trbuha i napravim 20 ponavljanja, nakon toga vjezbu za bocni dio trbuha od 20 ponavljanja. Tek nakon tri vjezbe po 20 ponavljanja napravim jednu pauzu od 90 sekudni! Zapravo te 3 vjezbe cine jednu radnu seriju nakon koje ide odmor,,tako napravis 4 radne serije!

multivitamine koristim supradyn, kupujem ih u ljekarni i dodu 100kn 30 komada..Narvno to nije najjeftiniji izbor,probao sam vise proizvoda i ove mi najbolje odgovraju za zeludac (imam osjetljiv pa zato).. to su zapravo i vitamini i minerali!

dimcek su dimljena pureca prsa (salama), ista stvar su ti obicna pureca i pileca prsa! minimalno masti na zadovoljavajuci broj proteina!
hvala puno na brzom odgovoru.
koje vjezbe radis za gronji,za doljni te za bocni dio trbuha?
recimo ja za gornji dio radim "crunch" ,za doljni dio dizem noge a za bocni radim kose trbusnjake.


od vitamina koristim sumece tablete vitamin c i magnezij.20 komada 10 kn.
jel to lose ili dobro?
sto ti tvoji vitamini rade?
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 18:00   #64
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
hvala puno na brzom odgovoru.
koje vjezbe radis za gronji,za doljni te za bocni dio trbuha?
recimo ja za gornji dio radim "crunch" ,za doljni dio dizem noge a za bocni radim kose trbusnjake.


od vitamina koristim sumece tablete vitamin c i magnezij.20 komada 10 kn.
jel to lose ili dobro?
sto ti tvoji vitamini rade?
gornji dio takoder crunches ali tako da u gornjoj poziciji zadrzim 1-2 sekunde, takvim tempom jedva napravim 20 ponavljanja..

donji dio takoder dizem noge ali sa savijenim koljenima jer ako opruzis koljena onda ti veliki dio pokreta preuzima misic iliapsoas a to nije pozeljno. Noge dizem tako da se drzim za šipku za zgibove i privlacim koljena skroz do ramena ali pri tome se skoncentriras da pokret izvodis pomocu trbusnih misica!

za bocne, radim ili koso dizanje (iako je to vise za kose nego za bocne),a za bocne ne znam kako da ti opisem vjezbu a ne mogu sada naci na netu.. Uglavnom lezis na boku i u isto vrijeme od poda odizes trup i noge pa tocno osjetis kontrakciju u oblikusima (bocni trbusnjaci)..

vit C i magnezij su super ali to su samo jedan vitamin i jedan mineral a trebaju ti svi tako da uz to jos slobodno uzmi neke vitamine i minerale!

vitamini i minerali su opcenito zaduzeni za sve procese u organizmu koji se bez njih ili tesko obavljaju ili nikako.. kronican manjak nekih ti moze gadno poremetit rad hormona i cijelu homeostazu (ravnotezu organizma) opcenito!
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 18:14   #65
Varam se ja ili je rectus abdominis jedan mišić? To znači da nema smisla vježbati gornji/donji dio mišića jer kada je pod opterećenjem, čitav se mišić steže. A hanging leg lift ne mora opterećivati iliapsoas ako se radi kontrolirani pokret.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 19:02   #66
Quote:
cretino kaže: Pogledaj post
Varam se ja ili je rectus abdominis jedan mišić? To znači da nema smisla vježbati gornji/donji dio mišića jer kada je pod opterećenjem, čitav se mišić steže. A hanging leg lift ne mora opterećivati iliapsoas ako se radi kontrolirani pokret.
je,jedan je misic ali drugacije reagira kada ka pogadas iz drugog kuta.. ista stvar kao npr i sa pectoralisima, jedan su misic ali drugacije ga pogadas sa bench pressom i za incline/decline bench pressom ili recimo sirokim dipsevima za prsa...

vecina ne radi donji dio trbuha pa ima se ocrtavaju samo gornja dva reda plocica jer se takoder povode za tom teorijom.. Naravno da radi cijeli misic ali kod chruncheva najvise gornji dio a kod podizanja nogu donji dio. Kad radis kose trbusne takoder ti radi i rectus abdominis ali manjom mjerom...

ako radis poditanje opruzenih nogu, dok ti noge dodu iz visa do paralelne pozicije s podom radi ti iskljucivo iliapsoas jer je on pregibac kuka i velika je poluga, a ostali dio puta ti radi rectus abdominis. dok kod savijenih koljena takoder radi iliapsosas ali u puno manjoj mjeri zbog krace poluge, naravno onda je nesto laksi i ostatak pokreta.
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 19:28   #67
znaci dizanjem opruzenih nogu dobivaju se crte na bokovima?
http://www.sixpacknow.com/ronaldo_abs.jpg
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 19:31   #68
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
znaci dizanjem opruzenih nogu dobivaju se crte na bokovima?
http://www.sixpacknow.com/ronaldo_abs.jpg
pobogu ne haha,, kako si to zakljucio? ta crta na bokovia ti je oblikus a ne iliapsoas kojeg tvore psoas major i illiacus... ma evo ti link pa pogledaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/Iliopsoas
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 22:08   #69
Bome, ja za trbuh jedino radim hanging leg lift s ispruženim nogama i L-sit na izdržaj i vidi mi se 6 pack samo tako.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 23:37   #70
Quote:
cretino kaže: Pogledaj post
Bome, ja za trbuh jedino radim hanging leg lift s ispruženim nogama i L-sit na izdržaj i vidi mi se 6 pack samo tako.
pa rekao sam ti da nakon paralele rade donji trbusnjaci ali ovaj dio prije nepotrebno stavlja u rad iliapsoas, isto bi dobio sa pogrcenim nogama s tim da bi postedio iliapsoas.. ne znam zasto tocno ne valja da se on radi, ako pronadem na netu linkat cu (citao sam na vise mjesta ali sada ne mogu naci) ali ima neke veze s narusavanje balansa u donjem dijelu jeđa i u zdjelici...
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 01:12   #71
Prvi put ovo čujem. Znam samo da u gimnastici tako mora biti. Sve napredne vježbe za trbušni zid uključuju noge skroz ravno. Skvrčeno je dopušteno jedino ako je vježba preteška.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 10:10   #72
Quote:
cretino kaže: Pogledaj post
Prvi put ovo čujem. Znam samo da u gimnastici tako mora biti. Sve napredne vježbe za trbušni zid uključuju noge skroz ravno. Skvrčeno je dopušteno jedino ako je vježba preteška.
evo recimo jedan link sto sam uspio naci:

http://burza.com.hr/zivot/fizioterap...914-iliopsoas/

procitaj pod dva moguca poremecaja iliapsoasa dolje.

Ma to je misic kao i svaki drugi,ali ako ga se previse radis u nekim vjezbama moze doci do poremecaja. Kad je on u pitanju, trebalo bi raditi puno kompenzacijskih vjezbi za druge misice da ne dode do narusvanja ravnoteze i puno ga istezati jer ne valja kad se on skrati, sto vecina ljudi po teretana ne radi. To ne vrijedi za gimnasticare koji svoje treninge zapocinju sa 5 godina, odmalena imaju raznolike treninge i vrlo dobro kompenziraju-po meni su oni fizicki najdominantniji sportasi kada je snaga (dinamicka i staticka) u pitanju!
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:59   #73
Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
To ne vrijedi za gimnasticare koji svoje treninge zapocinju sa 5 godina, odmalena imaju raznolike treninge i vrlo dobro kompenziraju-po meni su oni fizicki najdominantniji sportasi kada je snaga (dinamicka i staticka) u pitanju!
E baš to. U gimnastici se jako vodi briga da se cijelo tijelo balansirano razvija, čak i mišići koji za fitness populaciju nemaju smisla. Budimo realni, velika većina rekreativaca želi samo izgled, i to se uglavnom svodi na pumpanje bicepsa, prsa i kvadricepsa, dok je sve ostalo više-manje sporedno (kako kod koga). Razvijanje iliapsoasa za fitness rekreativca nema ni smisla, jer niti mu je funkcionalno, niti mu dodaje izgled. Stoji i ovo da ga rijetko tko isteže. Ipak, osporio bih ovo za godine (donekle). Činjenica je da što se ranije počne s treninzima, lakše se i brže napreduje, ali nije nemoguće ni u kasnijim godinama. Ja sam počeo s 24! Znam za starijeg gospodina koji je krajem svojih 60-ih počeo. Sad ima 69 ili 70, nisam siguran, i skoro je razvio iron cross. Ja nisam tome ni blizu. Treba naglasiti da se bavim gimnastikom rekreativno jer sam prestar, ali opet... Gušti su gušti, kažemo mi ovdje.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 19:13   #74
Quote:
cretino kaže: Pogledaj post
E baš to. U gimnastici se jako vodi briga da se cijelo tijelo balansirano razvija, čak i mišići koji za fitness populaciju nemaju smisla. Budimo realni, velika većina rekreativaca želi samo izgled, i to se uglavnom svodi na pumpanje bicepsa, prsa i kvadricepsa, dok je sve ostalo više-manje sporedno (kako kod koga). Razvijanje iliapsoasa za fitness rekreativca nema ni smisla, jer niti mu je funkcionalno, niti mu dodaje izgled. Stoji i ovo da ga rijetko tko isteže. Ipak, osporio bih ovo za godine (donekle). Činjenica je da što se ranije počne s treninzima, lakše se i brže napreduje, ali nije nemoguće ni u kasnijim godinama. Ja sam počeo s 24! Znam za starijeg gospodina koji je krajem svojih 60-ih počeo. Sad ima 69 ili 70, nisam siguran, i skoro je razvio iron cross. Ja nisam tome ni blizu. Treba naglasiti da se bavim gimnastikom rekreativno jer sam prestar, ali opet... Gušti su gušti, kažemo mi ovdje.

ma tu sam iskljucivo mislio na profi gimnasticare, prva selekcija se vrsi sa 5 godina.. nisam mislio na prosjecne i rekreativne gimasticare

ostalo sve sto si napisao stoji i salzem se Zato sam i rekao da mi je gimnastika najkomolentiji sport (a iza toga mi ide hrvanje za koje sam se jako iznenadio kad sam ga poblize upoznao)..
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 21:31   #75
O, da... hrvanje. Jebeno je hrvanje. Koje spammanje teme
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:10   #76
Kad sam vidla ove Dumbledorove plećke, sve me struja stresla.



EDIT: Btw, ništa ja ne razumijem te nazive vaših vježbi. FFS.
__________________
Džaba ti je mijenjati drugove, gradove, države, kad svud ideš nepromijenjen ti.
Scarlet_Letter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:54   #77
Quote:
Scarlet_Letter kaže: Pogledaj post
Kad sam vidla ove Dumbledorove plećke, sve me struja stresla.



EDIT: Btw, ništa ja ne razumijem te nazive vaših vježbi. FFS.
hahah, sorry na strujnom udaru, ali eto radim puno zgibova :P i hvala jer pretpostavljam da je to bio kompliment

koje te vjezbe muce? ako treba lako pojasnimo mi
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 00:31   #78
Je, kompliment je, dakako. Odlično to izgleda, svaka čast.

Svi ovi stranjski izrazi su mi neznani Ja znam samo zgibove, dipseve, trbušnjake, čučnjeve. To ja znam. Ovo drugo... Ma na kojem vam je jeziku to?
__________________
Džaba ti je mijenjati drugove, gradove, države, kad svud ideš nepromijenjen ti.
Scarlet_Letter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 13:12   #79
@Joy Division
sviđa mi se ovo.
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 13:13   #80
Joy Division, baš si komad - svaka čast.
Kaj još radiš osim žderanja kolača i kruha?
Šmizla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.