Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2011., 19:17   #61
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
pa ako platis pdv i carinu, placas je na hrvatskoj granici, a ne na slovenskoj. taj novac ide u hr proracun, a ne u slovenski. ako se placa pdv na pdv, onda se placa jer je tako stvar postavljena od strane hrvata, ali i slovenci traze svoj pdv, samo sto mi stranci ostvarujemo pravo na povrat tog pdv-a tek kada se vratimo sa potvrdjenim racunom sa njihove carine. tek tada se novac moze vratiti.
sve ostale kombinacije su cisto izlazenje u susret nekome (iako ne znam kako, jer on mora imati papir na temelju cega je tebi vratio slovenski pdv - jer se time prazni slovenski drzavni proracun)
drasko, kaj se racunanja hr pdv-a tice, hr carinici pdv racunaju na slovensku cijenu bed slovenskog pdv-a (ddv). to ti govorim iz prve ruke jer sam bicikl isao legalno prevozit preko granice. a i tak sam u zakonu procitao da se pdv zaracunava na cifru umanjenu za slovenski pdv. e sad, to o limitu me uvjek jebalo jel 1000 ili 1230 jer nisam uspio nac nigdi u zakonu di precizirano kaze cifru. zato uvjek gledam da bude do max 1000kn cifra da se ne bi moro tam svadjat i slat nekog u onu stvar. lakse mi se 2 put zaletit do brezica, neg da se svadjam.
a kaj se bicikla u djelovima tice, to bi trebalo ic da svako ima svoj racun do soma kuna.
perogabud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 19:27   #62
znaci na slovensku cijenu bez pdv-a moram dodati 22% i to ne smije prelaziti 1000kn?
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 19:36   #63
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
sto se tice servisa:
prpeoprucujem u travnom (ZG), kopernikova 1. serviser brz, odlican i jeftin. u 12 godina koliko imam bic (jumpertrek) morala sam samo 2x servisirati bicikl, (drugi put sad neki dan) i odlicno je servisirao, te mi je sredio i ono sto se drugim servisima nije dalo (mjenjaci mi otisli, pa je popravio)

NN iako piše servis u naslovu ova teme je 99,3% posvećena trgovinama.
Bolje bi bilo da ju se premjesti u Servis bicikala jer je ovdje zgažena sa dućanima i dilanjima prek grane.

Ipak, btw - svake godine pred vožnju bi trebalo prekontrolirati bajk, nanijeti novo ulje na lanac, općenito ga pretresti.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 12:15   #64
znači da rezimiramo cijelu priču.

Odem kod Aleša, kupim bajk za cca 300€ + neke dodatne opreme koje nađe...
nas 3 u autu i zatrazim za svaki slučaj 3 računa (prethodno se dogovorim s njim prek mejla da nejdem za džabe u sloveniju ako on to ne moze napraviti)
sve raskupusamo da imamo 3 računa i da svatko kaze da je nesto za njega.
odem do granice da mi sve poštambiljaju, prevez sve u rvacku, sjednem na kavu a netko ode autom pokupit 20% sa svim papirima i računima.

i svi sretno odemo doma sa novim bajkom i opremicom.

Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 12:44   #65
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
znači da rezimiramo cijelu priču.

Odem kod Aleša, kupim bajk za cca 300€ + neke dodatne opreme koje nađe...
nas 3 u autu i zatrazim za svaki slučaj 3 računa (prethodno se dogovorim s njim prek mejla da nejdem za džabe u sloveniju ako on to ne moze napraviti)
sve raskupusamo da imamo 3 računa i da svatko kaze da je nesto za njega.
odem do granice da mi sve poštambiljaju, prevez sve u rvacku, sjednem na kavu a netko ode autom pokupit 20% sa svim papirima i računima.

i svi sretno odemo doma sa novim bajkom i opremicom.


Otprilike.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 21:28   #66
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
znači da rezimiramo cijelu priču.

Odem kod Aleša, kupim bajk za cca 300€ + neke dodatne opreme koje nađe...
nas 3 u autu i zatrazim za svaki slučaj 3 računa (prethodno se dogovorim s njim prek mejla da nejdem za džabe u sloveniju ako on to ne moze napraviti)
sve raskupusamo da imamo 3 računa i da svatko kaze da je nesto za njega.
odem do granice da mi sve poštambiljaju, prevez sve u rvacku, sjednem na kavu a netko ode autom pokupit 20% sa svim papirima i računima.

i svi sretno odemo doma sa novim bajkom i opremicom.

Tak je.
Al preskoci ovaj dio sa trosenjem benzina i vracanjem natrag, te fino jedan dan, kad malo razgazis bajk, potegni do Alesa (stvarno nije daleko od Zagreba), pokupi merver i napravi odmah prvi servis
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 22:20   #67
Quote:
dUG1 kaže: Pogledaj post
Tak je.
Al preskoci ovaj dio sa trosenjem benzina i vracanjem natrag, te fino jedan dan, kad malo razgazis bajk, potegni do Alesa (stvarno nije daleko od Zagreba), pokupi merver i napravi odmah prvi servis
ma znam da nije daleko, al nije bajk za mene....
ja iam svog dreka razgazenog hehe....

cilj je imat sto manje troskova tj. sto jeftinije proc i to odmah, jer nisam bas pri novcima a i radim po cijele dane pa mi se bas neda jedan slobodan dan u tjednu provest žuljajući dupe do slovenije
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 18:32   #68
walmart

Poštovani,

što mislite o kupovini preko WALMART-a.

Evo link: http://www.walmart.com/browse/Bikes-...t=true&_mm=5up

Djeluju mi dosta dobre cijene i dosta dobri modeli.
bara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 19:36   #69
Quote:
bara23 kaže: Pogledaj post
Poštovani,

što mislite o kupovini preko WALMART-a.

Evo link: http://www.walmart.com/browse/Bikes-...t=true&_mm=5up

Djeluju mi dosta dobre cijene i dosta dobri modeli.

Zašto bi taj jeftinjak furao iz - USA? i na to plačao davanja?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 23:39   #70
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Zašto bi taj jeftinjak furao iz - USA? i na to plačao davanja?
Skužio sam da i nije baš moguće naručiti iz Walmarta u Hrvatsku...iskreno želim dobar bike, a ne želim dati preko 1500 kuna.
I našao sam dosta dobrih modela međutim svi su mali...ja san 191cm i 95 kg i trebam ramu od barem barem 20" a to je teško nać...
imaš kakvu ideju, osim njuškalo.
bara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 00:11   #71
svi mi zelimo dobar bike... ali dobri bikeovi ne kostaju 1500kn...
kao da zelis novog mercedesa c klasu, al ne bi dao vise od 10 000€
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 01:08   #72
Quote:
bara23 kaže: Pogledaj post
Skužio sam da i nije baš moguće naručiti iz Walmarta u Hrvatsku...iskreno želim dobar bike, a ne želim dati preko 1500 kuna.
I našao sam dosta dobrih modela međutim svi su mali...ja san 191cm i 95 kg i trebam ramu od barem barem 20" a to je teško nać...
imaš kakvu ideju, osim njuškalo.
Ako si 191 onda ti treba veći od 20".

I u Walmartu neš nać kvalitetan bicikl.

Prije bi ga našo u toys'r'us
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 09:31   #73
Quote:
bara23 kaže: Pogledaj post
Skužio sam da i nije baš moguće naručiti iz Walmarta u Hrvatsku...iskreno želim dobar bike, a ne želim dati preko 1500 kuna.
I našao sam dosta dobrih modela međutim svi su mali...ja san 191cm i 95 kg i trebam ramu od barem barem 20" a to je teško nać...
imaš kakvu ideju, osim njuškalo.
Treba tebi rama od 22'' sigurno
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 09:26   #74
Thumbs down Kibuba

Evo drugi put da sam naručio sa Kibuba.hr neke stvari i opet problemi.

Prvi put naručim bic.majicu i ljetne rukavice. Za par TJEDANA dolazi mejl da imaju nekih problema s dobavljačem tih rukavica i da li bi umjesto njih uzeo neke druge (duplo skupljem jer su one prve bile na popustu). Reko: "Ne bi, dajte mi neke tam zimske čarape" koje koštaju isto para. AJ dobro, dođe to za jedno 2 tjedna.

Jučer naručim zimske softshell wind stop rukavice veličine L i S (za sebe i ženu). Danas stiže mejl da nemaju veličinu S (iako je jučer navečer lijepo pisalo da je dostupna veličina S) i jel oću možda veličinu M??????

GONITE SE VIŠE MAJMUNI JEDNI!

Još se jedino dvoumim jel da probam da mi pošalju neke druge rukavice u ti veličinama ili da ih otkantam i tražim da mi vrate lovu?

Uglavnom: Kibuba - NIKAD VIŠE
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 15:53   #75
žao mi je čuti.
osobno za sada bez ikakvih problema, vidjet čemo.
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 17:15   #76
Quote:
Veleuceni kaže: Pogledaj post
Evo drugi put da sam naručio sa Kibuba.hr neke stvari i opet problemi.

Uglavnom: Kibuba - NIKAD VIŠE
pa kaj, fino pise u headeru weba: "pustlovina na vidiku"
nadam se da bus uspio rjesit sve.
perogabud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 17:17   #77
reklama

zabranjeno je reklamirati na forumu , kao oni niš ne valjaju , ali i loša reklama je reklama
kissas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 20:22   #78
Quote:
kissas kaže: Pogledaj post
zabranjeno je reklamirati na forumu , kao oni niš ne valjaju , ali i loša reklama je reklama
uletiš poput gljive ovdje, a nije ti sila.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong

Zadnje uređivanje hazzarder : 22.11.2011. at 20:27.
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 12:53   #79
Quote:
kissas kaže: Pogledaj post
zabranjeno je reklamirati na forumu , kao oni niš ne valjaju , ali i loša reklama je reklama
Dobro, Dupeljupče (to ti nick znači,jel?), jesi li ti uopće svjestan na kojoj si temi i o čemu se na njoj govori?

Kako ti zamišljaš razgovor o temi "Trgovine, servisi, web shopovi - vaša iskustva!" ?

Možda ovako:

Forumaš 1: Joj bio sam u jednoj trgovini i usluga je bila tak užasna i nisu mi htjeli dat popust na 2 godine star biikl. Nikad više ne idem kod njih!

Forumaš 2: Naručivao sam si neke dijelove za bicikl prek neta na jednoj stranici i super izbor imaju, jeftino je i brzo pošalju. Svima preporučam tu izvrsnu trgovinu.

Forumaš 3: @Forumaš 1 - e jel to ona trgovina na koju ja mislim ili neka druga za koju ja još ne znam?
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 19:36   #80
Jel planira netko iz Zg posjet Alesu ovih dana?
MoschuS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.