Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2012., 12:02   #41
Quote:
sadie_g kaže: Pogledaj post
urnebesna mi je cinjenica da sam jucer unijela 500 kalorija samo meda. pa zivote

Jedva čekam da prođe ova zima da mogu normalno trenirati i jesti.
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 12:33   #42
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post

Jedva čekam da prođe ova zima da mogu normalno trenirati i jesti.
ma bolesna sam ko konj pa udišem ogromne količine zelenog čaja s limunom i medom. i onda to tako završi
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 12:58   #43
Quote:
Flora Florica kaže: Pogledaj post
Zobena kaša je oljušteno zrno zobi, i mora se namakati, pa kuhati, (nešto slično kao kaša), dok se zobene pahuljice mogu ai nemoraju kuhati.
Zobenu kašu imaš u dm, a vjerojatno i u većim trgovinama na policama zdrave hrane.
Imaš pravo, kad se pomješaju zobene sa vodom, (mlijekom, jogurtom), jabukama(banama, ostalim voćem) i ostalim finim "dodacima" to i ispadne kaša.

Probaj u ovom receptu izbacit bananu i mljeko, pa stavit cimet s jabukom, a bananu kombiniraj s mlijekom i kakaom. Možda ti bude ukusnije.
Ja danas doručkovala s bananom i kakaom, i jučer.
Trenutno isprobavam kombinacije recepata koje sam stavila prije, i zobene su mi fine u svakoj mogućoj kombinaciji.
Erm.Malo mi je konfuzan ovaj post.
Od zobene kaše/ pahuljica se ne može dobiti kaša bez kuhanja. Možda nakon namakanja u vodi/jogurtu pahuljice imaju kašastu strukturu,ali to nije kaša, to su pahuljice.

Elem- J. Oliver ima super kombinacije za kašu:
*banana, cimet, mak, kokos, med, bademi (ovo zvuči ko bomba,ali ako se stavi sve u umjerenim količinama nije)
*kupine, jabuke, med
*banana, wiskhey, muškatni orašćić i med (isprobano i bez wiskheya-fino)
*tamna čokolada i marmelada od naranče

5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 14:32   #44
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Erm.Malo mi je konfuzan ovaj post.
Od zobene kaše/ pahuljica se ne može dobiti kaša bez kuhanja. Možda nakon namakanja u vodi/jogurtu pahuljice imaju kašastu strukturu,ali to nije kaša, to su pahuljice.

Elem- J. Oliver ima super kombinacije za kašu:
*banana, cimet, mak, kokos, med, bademi (ovo zvuči ko bomba,ali ako se stavi sve u umjerenim količinama nije)
*kupine, jabuke, med
*banana, wiskhey, muškatni orašćić i med (isprobano i bez wiskheya-fino)
*tamna čokolada i marmelada od naranče

A kad tak napišeš..
Ja sam odgovorila na pitanje "što je zobena kaša". (mnogi ljudi (i ja) zobene pahuljice kuhane i kombinirane s čim već volimo krstimo u zobenu kašu)
Evo meni se neda il ne stignem nekad "stajati kraj štednjaka" i paziti na to, pa fino zavrijem vodu (ili pol vode pol mlijeka), i time prelijem zobene koje su posudi, zatvorim, i nakon 20tak min bude isto ko da sam i stajala nad time. Zato sam napisala da to ispadne kaša.
Naravno ak se stavi u jogurt, da se nebude "raskašalo".Ostale budu pahuljice. Neznam, možda se i bi, al meni su , pa mi se neda čekati da provjerim

Ovo bold, to se samo u kuhano doda tamna čoksa, žlićica-dvije marmelade i pomješa na kraju, ili ? Zvuči stvarno
Flora Florica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 20:53   #45
D: 2 šnite alpskog, abc, 2 šnite deluxe
MO: malo grčke salate od jučer
R: juneći odrezak, mahune s feta sirom i sokom od limuna
V: muffin od banane, čaša mlijeka

spekla sam te neke mutave low calorie muffine od banane jer me ulovila takva čokoladna kriza da sam bila u stanju ovako bolesna i nikakva se obuć i otić do benzinske i pokupovat sve što imaju.
i zbog mršavljenja sam morala revidirat kalorijski unos pa sad smijem 200 kcal manje
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 22:44   #46
složila sam 50 g sa 2 dl mlijeka i žličicom meda. bilo je fino, ali sam žvakala i žvakala brate tako da sam stigla pojesti pola i morala sam se spremati na posao. naravno, već za sat vremena sam bila gladna k'o pas. probat ću sutra opet sa mlijekom 50 g, pola banane, žličicom meda i kakaa baš da vidim koliko ću biti sita. tnx na odgovorima!

dakle, danas:
7 h - zobene - pola tanjura
11 h - piletina na žaru (odrezak - veličina cca šaka sa srednjaka ), 200 g kupusa, kukuruzno pecivo
14 h - šaka badema, čaj s medom i limunom
17:30 h - zrnati sir pomiješan s jogurtom, 2 šnite deluxe, pola šnite raženog
kava s mlijekom (naglasak zbog toga što su 2 vrećice šećera samo uletile u nju).
azucena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 13:40   #47
Što si to žvakala i žvakala? Možda s hladnim mlijekom praviš? Zagrij mlijeko, prelij preko i ostavi da se namače nekoliko minuta. Dobit ćeš baš kašu i onda se ne osjeti to što ljudi znaju reći da kao da papir jedu.

Neki dan sam pojela Toffifee, donijela mi cura kojoj držim instrukcije. Dugo nisam griješila pa nije takav bed, ali sam skužila na tom primjeru da se ne mogu kontrolirati pa reći da ću pojesti samo dva ili tri komada. Ne, kutija cijela ode.

Zadnjih dana otprilike ovako:
*kava s mlijekom
*zobene
*3 kivija ili dvije jabuke ili dvije naranče ili grejp
*složenac s pilećim prsima i mahunama (kak sam prije pravila, samo sam mahune stavila tu)
*bademi (nekad jogurt, nekad ne)
*crni čaj s mlijekom)
*tuna i posni (probala sam i onu skutu iz Lidla, fino je)

Sad je negdje mjesec dana kak jedem ovako, uz neke greške. Vidjet ću za koji dan kad odem doma ima li pomaka u kilaži, ali osjećam se bolje nekak općenito i kao da mi se stomak malo smanjio. Htjela bih i krv izvaditi da vidimo što je kolesterolom. S obzirom na ovaj članak o zobenima, to bi trebalo biti riješeno!

Naišla sam na neki zanimljivi kolač, samo bi trebalo učiniti još male preinake. Recept. Nekak mi slatko najviše fali od svega i morat ću ponekad pojesti ovak neš da ne poludim.
__________________
Sedam jednim udarcem.
Thora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:28   #48
Evo mene k vama A k vama sam zbog 5rich... Zbog njenog uspjeha. Ja sam imala problema s Mirenom (ima na temi moja priča koga zanima), a sada vidim da mi kg počeli i sami padati, pa da malo pripomognem. Trebala bih skinuti oko 20 kg. Nadam se do kraja godine, ne dajem si ciljeve mršavljenja, cilj mi je preokrenuti prehrambene navike i zdravije (i fino) se hraniti
Za početak; kupila sam si kokosovo ulje i već tjedan dana kuham i pečem na njemu. Pijem puno vode i bijeli, te zeleni čaj u kjoji isto dodam malo kokosovog ulja (trenutno je mast zbog temperature) .
danas sam doručkovala 2 kuhana jajeta, zobene pomiješane s malo ajvara. Za ručak sam pekla/kuhala u vrećici za pečenje 2 fileta lososa, prefino je bilo, začinila sam ih vegetom i posipala lanenim sjemenkama, te nacijedila limun preko i tako se kuhao
Jel' dobro radim? Da li da za večeru jedem posni ili? Također sam si isplanirala jesti svaka 4h, između pijem čajeve. Dakle D:10h, R:14h i V:18h.
orbitrek mi nešto cvili, pa ga muž mora pregledati,ali penjem se i na njega uskoro Idem još malo čitati prošle postove i savjete. Hvala unaprijed svima na gostoprimstvu
Arabea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:33   #49
Quote:
Arabea kaže: Pogledaj post
Evo mene k vama A k vama sam zbog 5rich... Zbog njenog uspjeha. Ja sam imala problema s Mirenom (ima na temi moja priča koga zanima), a sada vidim da mi kg počeli i sami padati, pa da malo pripomognem. Trebala bih skinuti oko 20 kg. Nadam se do kraja godine, ne dajem si ciljeve mršavljenja, cilj mi je preokrenuti prehrambene navike i zdravije (i fino) se hraniti
Za početak; kupila sam si kokosovo ulje i već tjedan dana kuham i pečem na njemu. Pijem puno vode i bijeli, te zeleni čaj u kjoji isto dodam malo kokosovog ulja (trenutno je mast zbog temperature) .
danas sam doručkovala 2 kuhana jajeta, zobene pomiješane s malo ajvara. Za ručak sam pekla/kuhala u vrećici za pečenje 2 fileta lososa, prefino je bilo, začinila sam ih vegetom i posipala lanenim sjemenkama, te nacijedila limun preko i tako se kuhao
Jel' dobro radim? Da li da za večeru jedem posni ili? Također sam si isplanirala jesti svaka 4h, između pijem čajeve. Dakle D:10h, R:14h i V:18h.
orbitrek mi nešto cvili, pa ga muž mora pregledati,ali penjem se i na njega uskoro Idem još malo čitati prošle postove i savjete. Hvala unaprijed svima na gostoprimstvu
Dobrodošla!

Nisam neki ekspert, cure će ti bolje reći, meni se čini da ti je ok plan. Samo sam htjela iskomentirati da ne moraš baš posni za večeru ima hrpa mogućnosti, počevši od posnog sa svim i svačim, preko salata od jaja, paradajza, tunjevine... nisam točno sigurna što nije preporučljivo navečer, mislim da ugljikohidrati

Uglavnom, sretno ti!
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:48   #50
Hvala sadie Većina fitness trenera zagovara posni za večeru, pa sam mislila zbog kazeina. UH ne planiram navečer, sjeti me odmah na neprospavane noći ispuhujući dušu i uzimajući zraka da uspijem udahnuti te preskakanje srca (šta si mi radimo tijelu cccc, grozno)... Tlak mi je 165/110 bio, otkucaji nikada ispod 110. Dr. mi zaprijetila tabletama, pa sam rekla: Mirena van i prehrana unutra Mislim da ćemo se lijepo družiti... baš sam sretna što sam tu s vama
Arabea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 20:30   #51
Dobrodošla, baš se veselim druženju

Moje danas:
Z - jabuka, kava
D - Panvita, čvrsti jogurt
MO - Sensia s mljevenim lanom
R - pečena piletina, dinstane žute mahune
MO - mandarina, 2 kivija
V - 5 šnitica Dimceka, malo skute i dimljenog sira, paprika
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 21:11   #52
D: muffin od banane, zeleni čaj
R: odrezak od tune, krumpir salata
MO1: ribana jabuka s cimetom
MO2: pola šnite kruha s abc-om
V: dvije šnita kruha s namazom od paprike i oraha

namaz je odličan!
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 21:25   #53
Hai!
Nema me baš ovih dana jer dosta zakazujem, a i oni obroci koju su ok nisu baš vrijedni spomena, ALI jučer sam došla do otkrića:
Posni je super s karfiolom!
Naime ostao je od ručka komadić karfiola s mrvicama i to sam zgrijela u mikrovalnoj i onda bacila gore dve žlice posnog! Super je! :klap:
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 22:22   #54
tudej:

D: zobena kaša s bananom
R: 2 jaja i bjelanjak i 3 popržene šnite dimceka (bačeno samo na vruću tavu, predobro je ), šnita kukuruznog, zelena
MO: jabuka
V: posni i kiseli krastavci

Btw. hvala svima na savjetima za kašu
Primjenila sam onaj gdje ih zalijem vrućom vodom i ostavim. Super je!
Stavila sam 3 žlice zobenih, napuknule su se ko lude
Bibii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 10:39   #55
Quote:
Arabea kaže: Pogledaj post
Evo mene k vama ; ) A k vama sam zbog 5rich...; ) Zbog njenog uspjeha. Ja sam imala problema s Mirenom (ima na temi moja priča koga zanima), a sada vidim da mi kg počeli i sami padati, pa da malo pripomognem. Trebala bih skinuti oko 20 kg. Nadam se do kraja godine, ne dajem si ciljeve mršavljenja, cilj mi je preokrenuti prehrambene navike i zdravije (i fino) se hraniti
Za početak; kupila sam si kokosovo ulje i već tjedan dana kuham i pečem na njemu. Pijem puno vode i bijeli, te zeleni čaj u kjoji isto dodam malo kokosovog ulja (trenutno je mast zbog temperature) .
danas sam doručkovala 2 kuhana jajeta, zobene pomiješane s malo ajvara. Za ručak sam pekla/kuhala u vrećici za pečenje 2 fileta lososa, prefino je bilo, začinila sam ih vegetom i posipala lanenim sjemenkama, te nacijedila limun preko i tako se kuhao : )
Jel' dobro radim? Da li da za večeru jedem posni ili? Također sam si isplanirala jesti svaka 4h, između pijem čajeve. Dakle D:10h, R:14h i V:18h.
orbitrek mi nešto cvili, pa ga muž mora pregledati,ali penjem se i na njega uskoro : ) Idem još malo čitati prošle postove i savjete. Hvala unaprijed svima na gostoprimstvu : )

Baš mi je drago što si tu.
Rekla sam ti već većinu. Za večeru ne moraš nužno posni, dosadit će ti brzo. Možeš i zrnati, skutu, Krisine mini zamotuljke (zarolaš pureću šunku, šnitu sira i krastavčić ), salate, juhe, variva, meso, ...

IMHO - doručak ti je prekasno. Probaj ubacit još jedan obrok odmah kad se probudiš - voće npr - spriječit će ti večernje napadaje gladi. Ubaci i lagani MO između ručka i večere i pomakni malo večeru da ne pregladniš do jutra.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 10:43   #56
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Probaj ubacit još jedan obrok odmah kad se probudiš - voće npr - spriječit će ti večernje napadaje gladi.


Kako to funkcionira? Biološki, mislim.
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 10:53   #57
Quote:
sadie_g kaže: Pogledaj post


Kako to funkcionira? Biološki, mislim.
Dakle, ako preskočiš doručak, tvoj organizam misli da se izgladnjuješ i tražit će više hrane u vrijeme ručka/ popodne/ navečer.
Dokazano je da osobe koje jedu više ujutro tokom dana unesu do 150 kcal manje
Čitaj ako ti se da
Ima još istraživanja, lijena sam tražiti ih.
A i Kris ti je živući primjer toga I ja

Metabolizam je zaheban stroj. Pamti aposolutno sve, pa vrati.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 12:00   #58
File not available

danas:
D:šnita kukuruznog s abc sirom
R: tanjur varuva od zelja i graha
MO: jabuka ili bademi ili oboje
V: vidjet ćemo
Bibii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 12:09   #59
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Metabolizam je zaheban stroj. Pamti aposolutno sve, pa vrati.
A živi primjer ovog sam ja koja sad skida 1 kilu po mjesec dana, a nekad sam skidala po 4

Danas:
Z - jabuka, kava
D - Fitness s jogurtom
MO - Sensia sa mljevenim lanom
R - orada iz pećnice, blitva lešo
MO - kašica (naranča, grejp, kivi)
V - kajgana od 2 jaja sa skutom i rajčicom
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 12:19   #60
bibi oba ti ne rade ili? Meni otvara oba
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.