Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2012., 12:37   #61
Da, zbilja ne znam, valjda je do mog laptopa
Pokušat ću opet navečer
Bibii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 12:51   #62
Nije, meni 2. ne otvara.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 13:54   #63
zahvalna sam što me se u zadnja 4 posta, 2 puta spomenulo.
ne ironično, iskreno. potpuno sam izgubila fokus (a nedavno sam nekom pričala o tome kako se vratiti ), posljednja 3 tjedna jedva da kuću vidim, a kamoli treninge. i u takvom tempu malokad ostane snage, psihičke, za planiranje obroka, tajmiranje obroka oko treninga isl. jedeš što uloviš i pri tom ne paziš osobito jer je praznina u trbuhu golema a ti imaš 5 min da to sažvačeš.

kad se ovako prisjetim da sam imala i ja pametnih momenata, mam mi je lakše, jer vidim da svu teoriju znam, samo se treba posvetiti praksi.

glede doručaka i češćih, a manjih obroka. ja sam imala problem s pregladnjivanjima tokom dana. vježbala sam uvečer, i od cca 7-8 do 9 idući dan ne bi ništa pojela. ,na putu do posla sretnem 5-6 pekara i redovito je nešto stradavalo. otkako sam uvela bananu ili pola ili nešto kviki u kljun na putu do posla pekare me ne vide. ista stvar je bila popodne. ručak mi je oko 12, i ja do 6 ne bi došla doma. usput bi jela neke sjemenkice, jabuku i sl. pa ti podnesi trening u 18. nema šanse, znala sam prekinuti u pola bez snage ponekad. pa sam uvela još 1 obrok u cca 4, što je idelanih 2h prije treninga.

to je značilo da su mi obroci bilo otprilike ovako:

7:30
9:30
12
16
trening
19
21

prvo što sam primjetila je da nemam napadaje gladi, pad šećera, vrtoglavice, glavobolje i preznojavanja. i da mi nije teško pojesti isplanirani ručak bez da tražim još nešto. da vježbam bez problema sve isplanirano, da mogu odraditi 5 treninga tjedno, da bolje spavam i da idem češće na wc (iako ni prije nisam imala problema).

stvar, ako ćemo fiziološki je u stabilizaciji šećera u krvi, a time i inzulina.
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 14:02   #64
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
zahvalna sam što me se u zadnja 4 posta, 2 puta spomenulo.
Pa kad fališ tu
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 18:10   #65
Quote:
Thora kaže: Pogledaj post
Što si to žvakala i žvakala? Možda s hladnim mlijekom praviš? Zagrij mlijeko, prelij preko i ostavi da se namače nekoliko minuta. Dobit ćeš baš kašu i onda se ne osjeti to što ljudi znaju reći da kao da papir jedu.
stavila sam zobene u vodu, ostavila par minuta i zakuhala na mlijeku. danas sam ih opet stavila kratko u vodu i onda zakuhala u pola čaše vode i na kraju ih pomiješala s bananom, žličicom meda i malo mlijeka. odmah sam ih slistila. mora da je u banani stvar.
azucena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:02   #66
Budem našla ponovno taj link. Imam ga u bukmarksima i meni radi, ne znam u čem je kvaka.



Kris
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:21   #67
Quote:
azucena kaže: Pogledaj post
mora da je u banani stvar.
čekam da se javiš kad probaš kombinaciju banane i kokosa

Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
Pa kad fališ tu
who? me?

ok, dolazim sebi. danas sam ulaštila orbitrek, pa je bilo i treninga.
uglavnom, nisam htjela ništ pisati, jer moji meniji i raspored nisu bili prikladni. znam da vi ne bi zamjerili, ali tema onda nema smisla.

danas:

šnita punozrnatog, šnita neke krte šunke, čaša jogrta
jabuka
piletina na naglo marinirana u jogurtu i začinima, mix povrća samo poprženo bez ulja da uvene: gljive, luk, tikvica, paprika + zelena salata
alnatura puding
ostaci od ručka
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:29   #68
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
uglavnom, nisam htjela ništ pisati, jer moji meniji i raspored nisu bili prikladni. znam da vi ne bi zamjerili, ali tema onda nema smisla.
Kaj, da onda prešutim komad jogurt-kolača od večeras?

Nego, da ja vas pitam. Pošto sam velika obožavateljica, a možda bi to utažilo moju čudnu potrebu za griješenjem, kaj je od pudinga/voćnih jogurta nama prihvatljivo? Imate neki konkretan prijedlog?
Kris, kakav je taj Alnaturin, to je sojin, jel?
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:31   #69
Taman i ja došla da napišem meni

Z: banana, nes
D: proja sa sirom, par šnita deluxe, jogurt
R: 2 veće sarme, žlica pire krumpira
MO: naramča, banana
V: salata od piletine, zelene salate, matovilca, cherry paradajzeka, luka, par maslina, par kockica fete i poprženog integralnog tosta ( jedno 5-6 kockica) s mas. uljem i acetom i mixom začina
Sad sam popila još jedan nes i bacam se na učenje. Grickat ću studentski mix, max 25 g istoga


Friki - ne
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:38   #70
Znam da ne, al kaj ak ipak da?

Kaj je proja?

Edit: Guglala sam. Bolje da nisam
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:55   #71
Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
Nego, da ja vas pitam. Pošto sam velika obožavateljica, a možda bi to utažilo moju čudnu potrebu za griješenjem, kaj je od pudinga/voćnih jogurta nama prihvatljivo? Imate neki konkretan prijedlog?
Kris, kakav je taj Alnaturin, to je sojin, jel?
je, sojin. meni je izvrstan, volim sve okuse. puding volim, ali to je hrpa škroba i kemije. a kad mi treba nešto da mi utaži želju za desertom, ovo je jedan od ajde, manje štetnih načina.

glede voćnog jogurta, ja sam ponekad znala u šalicu jogurta umiješati žličicu pekmeza ili meda. naizgled nespojivo ali izvrsno!

ona ab kultura od trešnje nije strašna. meni ima odličan okus, voćne jogurte u pravilu ne volim. ima i u lidlu neki jogurt napitak s relativno malo kalorija (ali dosta šećera), od tropskog voća ili tako nešto.
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 21:02   #72
Kme, ne volim tropsko voće. Niš, pokušat ćemo ne jest te gluposti
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 21:23   #73
Super su vam recepti, većinu uvijek besramno ukradem.

Zanima me jedino ako ima koja od vas naviku vagati hranu? Prijateljica mi je bila kod nutricionista i on je njoj preporučio da važe hranu i njen ručak izgleda otprilike ovako: 80g tjestenine, 120g svježeg posnog sira + rajčica i paprika.
Rebelle Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 21:29   #74
Rebelle Fleur - ja sam vagala redovito 2-3 mjeseca. Sad već imam predodžbu o količini koju pojedem, pa važem povremeno, samokontrole radi.


Friki- ja volim alpro sojine pudingiće. Prefini su mi. Voćne jogurte ne volim. Radije ubacim voće u običan jogurt. Ili grčki
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 21:35   #75
Vecer . Ja ne mogu cim ustanem ( oko 8h) odmah nesto jesti, tada se i djeca dignu, dok ih spremim, sebi crnu kavu bez secera i mlijeka, njima dorucak, sebi pripremim, taman popijem kavicu i nakon sat vremena u 10 doruckujem. Do rucka pojedem koji badem i popijem zeleni ili bijeli caj. Orahe ne smijem jer sam alergicna. Rucak u 14h, pa opet izmedju koju narancu ili jabuku, bananu, kako kad. Veceram u 18 a poslije caj od sipka. Ne budem gladna, cak mi godi


Sent from my iPhone using Tapatalk!
Arabea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 21:50   #76
Došlo je do malih promjena :

D: šnita kukuruznog, abc sir
MO: jabuka
R: tanjur variva od kiselog kupusa i graha, malo mesa (buncek)
ness čoksa
V: posni i 3 šnite Dimceka

Nisam vježbala, zadržala sam se u gradu predugo, tako da je i unos kalorija debilan.

Odolila čokoladi, palačinkama i pizzi : superproud :
(sutra će neka palačinkica pasti za breakfast )
Bibii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 22:58   #77
Bravo na odoljevanju! . Ja odolila cokoladnoj torti, a i sutra idem na jedan rodjendan, grrrr!


Sent from my iPhone using Tapatalk!
Arabea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 23:16   #78
Quote:
Arabea kaže: Pogledaj post
Bravo na odoljevanju! . Ja odolila cokoladnoj torti, a i sutra idem na jedan rodjendan, grrrr!


Sent from my iPhone using Tapatalk!
Hvala ti!
Radim na jačanju psihe i odbijanju fine, a nezdrave klope

Ako nisi puno brljala u zadnje vrijeme i ako ti se bude jela, pojedi jedan komad i uživaj u njemu!
Bibii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 12:34   #79
Ja sam sad u fazi kad samu sebe pokušavam istrenirat da si priuštim nešto fino, al da je onda to to na neko vrijeme. Nekad mi ide bolje, nekad lošije

Danas:
Z - jabuka, kava
D - Panvita, čvrsti jogurt
R - pile pečeno u vrećici, par krumpira isto iz vrećice
MO - neko voće, banana i jabuka ili naranča ili već nešto
V - skuta*, tvrdo kuhano jaje, 2-3 šnitice dimceka i paprika

* Prije sam kupovala Kladavčanku uvjerena da je to skuta i nije mi bila baš fina, al ajde - malo za promjenu, sve dok mi mama nije donijela Veronikinu skutu koja je preeeefina i sad sam se totalno navukla na nju, paše mi uz sve, pogotovo uz kajganu I pakiranja su mi super praktična, može se kupit cijeli kolut, pola ili četvrtina, tak da mi je četvrtina taman za obrok.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:48   #80
da čujem, ko je danas lopatario snijeg, a? je bilo treninga

šnita punozrnatog i šnita krte nemasne šunke
na rođendanu: komad punjenog lungića (rolica veličine dlana bez prsta), hrpa zelene salate, žlica pečenog krumpira
šnita torte
*čišćenje snijega*
*trening*
juha od buče i kukuruza, par šnita domaće kobase, s nogu
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.