Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 21:56   #1
Talking Upgrade bajka - slike, savjeti, komentari (zbirna tema)

Evo ovako, ovo zamislio kao neka vrsta teme ''Koji bicikl vi imate'' ali ne bi stavljali slike novih bajkova nego svojih bajkova koje ste nadogradili na bilo koji način i želite ga malo pokazati cijelom puku. Ovo je i super način da budemo u toku što se događa sa bajkovima forumaša.

Bilo bi super da se ispod slika napiše što ste nadogradili na bajku.

Ovo sam napravio iz razloga da ne spamamo ostale teme nego da postoji jedna zasebna, eto nadam se da će tema biti živa i da vam se sviđa! A sad uživajmo!
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 22:04   #2






Stari djelovi:
- Wellgo LU-A9 pedale
- Rock Shox Dart 2 vilica
- Kona Race Light gripovi
- Tektro Auriga Comp Hydraulic kocnice
- Maxxis Aspen 26 x 2.1

Nadogradnje:
- Vilica RockShox dual-air Reba SL 2009
- Avid Elixir 5 kočnice
- Continental X-King gume
- Lizard Skin gripovi
- Cube držač za vodu

Zadnje uređivanje dUG1 : 01.05.2012. at 22:18.
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 22:42   #3
Evo stavit ću i ja moj.




Prije
Vilica : Spinner 300
Kočnice: mehanika bengal

Sada
Vilica mazorcchi 44
zadnji shock xfusion
kočnice eliksir 3
držač i bidon
gripovi anatomski x fact

Zadnje uređivanje dUG1 : 01.05.2012. at 22:22.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 10:59   #4
Ja sam pred nekih 2 mjeseca promjenio kočnice, tj. prešao sam s Shimano Alivio na elixir 3...preporod lagani. Ispočetka su bile nekako tvrde no sad su već druga priča...lagane čak i imaju neku mogučnost modulacije a i dobro grizu. Ove Alivio su me ubijale, nisu kočile, samo su nekak proklizavale.

Slike uskoro stavljam jer sad nemam baš neke tj. nemam uopće. Inače radi se o Haibike Light SE modelu iz 2011.
kresko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 19:41   #5
Prije:



Poslije


Upgrejdano:
Vilica RS Tora 318
Pedale Wellgo
Pogon Alivio,uskoro ide deore gore
Kotači, deore nabe, alex obruči, dt swiss žbice
Kočnice: Hayes mx2,uskoro ide deore ili bb7 iza v-brake, concept
Sic vader seat
mašinica slx, napred alivio
šifteri deore
volan ritchey

zapravo od starog je ostala samo rama i sic štanga
__________________
May your trails be crooked, winding, lonesome, dangerous, leading to the most amazing view! May your mountains be high, reaching clouds,and your valleys be deep..
Kjuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:21   #6
Quote:
Kjuno kaže: Pogledaj post
zapravo od starog je ostala samo rama i sic štanga


Momci, odlicni su vam bajkovi i bas je gust vidjet kak ste ih spimpali

Btw, nadam se da necete zamjeriti - spojio sam postove sa dijelovima prije i poslije, tak da bude preglednije.

Ako netko zeli da mu vratim post iz nekog razloga, sibnite PM
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 08:32   #7
Stara pila Po novoj se još nije pocelo serafiti


Name: Giant Rincon
Color: Race Graphite
Size: XL 23

Frame: Giant AluxX aluminium
Rims: Double wall aluminium
Hubs: Formula aluminium
Spokes: Stainless
Saddle: Giant Sport Trail
Fork: Suntour XCT V2 80mm travel Surly 1x1 rigid
Handlebar: Steel riser Amoeba riser 670mm
Brakes: Tektro linear pull Shimano Deore M590
Brake Levers: Shimano Avid FR-5
Stem: Aluminium ahead Ritchey PRO
Seatpost: Aluminium ZZYZZX
Pedals: VP resin cage pedal Wellgo V12 white
Shifters: Shimano EZ Fire 24 speed Shimno SLX 27 speed
Front Derailleur: Shimano Tourney Shimano Deore FD M591
Rear Derailleur: Shimano Acera Shimano Deore LX
Cassette: Shimano HG30 11-32 Sram P950 11-32
Chain: KMC Z51 Sram PC971
Crankset: Shimano M151 Shimano Deore FC M590
Bottom Bracket: Shimano UN-26 Shimano Deore
Tires: Kenda Kinetics 26x2.1' Schwalbe Hurricane 26x2.00
Grips: Giant DMR LocDD
Bar ends: Ritchey WCS wet white
Computer: Velomann Speedstar v1.16
Front light: Knog Beetle
Rear light: Cobra LED
Chainstay guard: RaceFace


__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 13:48   #8
kona mi je jebena, posebo vilja...odličan posao
kresko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 16:46   #9
Quote:
kresko kaže: Pogledaj post
kona mi je jebena, posebo vilja...odličan posao
Hvala kolega, trudim se, ali i vozi se bebica nije samo da se šminka. Uskoro ide novi pogon, stavit ću bijele pedale, dolazi i novi sic, plavo-bijeli, ma biti će ko bombon!
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 11:56   #10
Vjerujem da se vozi, vjerujem...takav bajk jednostavno nemože stajati, vjerojatno bi i sam pobjego da ga ne voziš...kakav pogon imaš u planu? Prelaziš na SPD možda?
kresko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 12:28   #11
U pla u mi je XT ili XTR, ipak sam krme, treba to izdrzat. Vjeruj mi da nemam ni malozelje preci na SPD, za sad mi je flat super!
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 12:40   #12
Quote:
fretless11 kaže: Pogledaj post
U pla u mi je XT ili XTR, ipak sam krme, treba to izdrzat.
xtr ces prije polomit nego deore.
pod uvijetom da govorimo o hollowtec II pogonima gdje razlika u cijeni donosi samo smanjenu tezinu i veci "vauuu" efekt
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 13:10   #13
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
xtr ces prije polomit nego deore.
pod uvijetom da govorimo o hollowtec II pogonima gdje razlika u cijeni donosi samo smanjenu tezinu i veci "vauuu" efekt
Uvijek spreman za savjet. Znači ne isplati se ha? Znači da uzmem obični Deore ili SLX/XT ?
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 13:42   #14
Quote:
fretless11 kaže: Pogledaj post
Uvijek spreman za savjet. Znači ne isplati se ha? Znači da uzmem obični Deore ili SLX/XT ?
Ovisi sto zelis. Iskreno, XTR nema smisla za nekoga tko nije:
1) profesionalac u lovu na sekunde
2) pacijent u lovu na tezinu bajka.

Svaki hollowtech II pogon ce jednako dobro obavljati posao.
Deore je najtezi i ima jednu sajbu celik, dve aluminij
SLX ima mislim sve tri alu + alu casice na crankarmsima, pa je nesto laksi.
XT, XTR......ista prica samo jos vise olaksani.

Naravno da je XTR "najbolji" ali ako nisi 1) ili 2) to nikada neces primjetiti. S obzirom na klasu i namjenu bajka preporucio bih obican deore FC590.

Eventualno SLX ako ti je puno ljepsi. XT je vec overkill, XTR da i ne spominjemo.

Sve ovo je nekakvo objektivno misljenje. Tko ima para zasto ne bi stavio najskuplje dijelove iako mu ne trebaju?

Eto, ja priznajem da nemam limit na budgetu da ne bi vozio full SLX kao sada nego full XTR.

Sto se tice izdrzljivosti prouci malo iskustva ekipe po stranim forumima kojima pucaju SLK carbon crankovi i X0 masinice od kojih svaki kosta par sto dolara.

Poanta high end djelova na biciklima je 99% u tezini.

Govorimo o djelovima koji rade na istom principu. Sigurno se Acera ne moze mjeriti sa XTom (hollowtech vs octalink) ali ako je konstrukcija identicna kao u ovoj prici o pogonima onda je samo tezina i cijena drugacija.

Moje skromno misljenje je da rekreativcu bez obzira koliko zestok bio ne treba nista iznad Deore klase kod Shimana ili x5 kod Srama.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 14:02   #15
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
O

Moje skromno misljenje je da rekreativcu bez obzira koliko zestok bio ne treba nista iznad Deore klase kod Shimana ili x5 kod Srama.
I to je poanta cijele price.
Vec sam jedno X puta spomenuo da bi radje da je moj bajk imao full Deore opremu umjesto XT/SLX/Deore gemist, a da je za razliku u cijeni dosao sa boljim kocnicama (Hayes Ryde su bile losije i od Alivia i Tektra - zajedno ) ili kotacima.

fretless, pukni gore Deore - jeftin je, kvalitetan, izdrzljiv, ne pretezak.
Gazim ga godinu dana sa svojih 90 kila bez i jednog problema, a planiram to nastaviti dok ne odu sajbe/nesto drugo pa uzet novog

+ jos ce ti bolje pasati uz bajk, nego stari SLX ili XT (srebrni)
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:08   #16
Slušajte čovjeka, nećete falit!
__________________
May your trails be crooked, winding, lonesome, dangerous, leading to the most amazing view! May your mountains be high, reaching clouds,and your valleys be deep..
Kjuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 08:13   #17
Ja sam za vikend uspio ubit svoj M552 pogon ( vele u klasi s deore) i to na lokalnoj XC stazi uz dobru potjeru i dobra vremena. Sad samo neš pucketa i pucketa ko ludo, još je funkcionalan i nadam se da će poslužit još par mjeseci a onda prelazim na XT. Nemam ključ da ga odšarafim i pogledam kaj nije u redu ali nije mi ga više gušt voziti kad stalno pucketa.
Sutra imam utrku na toj stazi pa mu možda dođe kraj
kresko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 08:35   #18
Quote:
kresko kaže: Pogledaj post
Ja sam za vikend uspio ubit svoj M552 pogon ( vele u klasi s deore) i to na lokalnoj XC stazi uz dobru potjeru i dobra vremena. Sad samo neš pucketa i pucketa ko ludo, još je funkcionalan i nadam se da će poslužit još par mjeseci a onda prelazim na XT. Nemam ključ da ga odšarafim i pogledam kaj nije u redu ali nije mi ga više gušt voziti kad stalno pucketa.
Sutra imam utrku na toj stazi pa mu možda dođe kraj
S obzirom da imas novi(ji) bicikl koliko sam shvatio u postovima mozda samo treba pritegnuti pogon. Sjecam se da mi je Aleš rekao da dodem nakon 1000-2000km kad pocne pucket da ga pritegnemo. Jer tesko da si ga zdrobio...
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 08:54   #19
Ma šteta mi ne uzet neki XT pogon kad se nude prilično jeftino po oglasim, pa zašto ne?
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 09:43   #20
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
S obzirom da imas novi(ji) bicikl koliko sam shvatio u postovima mozda samo treba pritegnuti pogon. Sjecam se da mi je Aleš rekao da dodem nakon 1000-2000km kad pocne pucket da ga pritegnemo. Jer tesko da si ga zdrobio...
hvala na ovom postu... ...nadam se da je to. moram kod frenda u servis da to pritegnemo jer nemam doma ključ
kresko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.