Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2012., 13:57   #21
Quote:
fretless11 kaže: Pogledaj post
Ma šteta mi ne uzet neki XT pogon kad se nude prilično jeftino po oglasim, pa zašto ne?
Pa ako si svjestan da skuplje i bolje ne znači istovremeno i robusnije, zašto ne bi uzeo. Imam ja frenda koji je ima, čini mi se, XT stražnji mjenjač i čudi se da ga svaka 2-3 mjeseca mora štelat jer kao "Uzeo sam vrhunsko i sad to ima traje 100 godina i da besprijekorno radi". Ne možeš mu objasniti da trkaće komponente nisu napravljene da traju godinama. Ali eto, čovjek ima XT i sad će garant za koji mjesec uzet XTR jer će zaključiti da je XT smeće
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 14:12   #22
Quote:
Veleuceni kaže: Pogledaj post
Pa ako si svjestan da skuplje i bolje ne znači istovremeno i robusnije, zašto ne bi uzeo. Imam ja frenda koji je ima, čini mi se, XT stražnji mjenjač i čudi se da ga svaka 2-3 mjeseca mora štelat jer kao "Uzeo sam vrhunsko i sad to ima traje 100 godina i da besprijekorno radi". Ne možeš mu objasniti da trkaće komponente nisu napravljene da traju godinama. Ali eto, čovjek ima XT i sad će garant za koji mjesec uzet XTR jer će zaključiti da je XT smeće
Upravo sam išao tom pretpostavkom da skuplje znači i robusnije, ako nije tako onda je to već druga priča...
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:40   #23
Si siguran da ti pucketa pogon, možda je nabasao prljavštine na lančanik?
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 19:26   #24
Novi pogon , lanac , kazeta.
Ivxsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 19:55   #25
Quote:
Ivxsson kaže: Pogledaj post
Novi pogon , lanac , kazeta.

Imena kolega imena!

Kako te služe Smart Sam gume?

Inače, fora ti izgleda bajk, pravi za univerzijadu.
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 11:13   #26
@ slatky je pogon je u problemu ali jučer sam ga malo pritegao navečer i nema više problema, bar za sad nema i nadam se da je to to iako mi se svidjela ideja da stavim XT ali obećao sam ženi i sebi da ću voziti ovoga dok se ne raspadne.

@ ivxsson prekrasan mi je bianchi posebno ope boje, pasala bi gore RS SID world cup vilja i WLS djelovi jer imaju neke slične boje u kombinacijama makar je i manitou prva liga, a i sam ga vozam...super bicikla samo kao što i kolega veli daj neke detalje iako je za pogon jasno što je na stvari
kresko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 15:46   #27
Hehe , Šareni ga zovem , zadnji put kad sam brojao boje došao sam do broja 10!

Kazeta je XT m770 11/34 zubi , lanac KMC X9 , a pogon je kao što se vidi na slici XT.

Smart Sam je samo iza , naprijed je Albert... Služi me ok , grip je za iz ok , po asvaltu izvrsna , slabo se troši i buši (tu dosta dolaze do izražaja Latex zračnice). Jedino nisam zadovoljan penjačkim gripom , proklizava po svem osim asvaltu , al ak se laganica penje je ok , ja ipak dosta na noga stiščem pa nije ni čudo... Naprijed je osobno nebi stavljao , najviše zbog plivanja u blatu i malih ripni.

kresko prije sam imao SID-a team iz 2005 al ne na ovoj rami , i nemre se ni približit R7-ici radom.
Ivxsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 17:09   #28
Ja imam Sama naprijed i iza, i sasvim sam zadovoljan, na asfaltu je odlična, na suhom offroadu grip je odličan, čak i uz brijeg (ugažena zemlja - isprobano na Japetiću), na mokroj uz brijeg drže ako se ne stišće ko sivonja, niz brijeg drže jako dobro. Sve u svemu vrijede svake lipe. Taman za asfalt i ne neki premokri offroad.
__________________
May your trails be crooked, winding, lonesome, dangerous, leading to the most amazing view! May your mountains be high, reaching clouds,and your valleys be deep..
Kjuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 18:05   #29
Quote:
Ivxsson kaže: Pogledaj post
kresko prije sam imao SID-a team iz 2005 al ne na ovoj rami , i nemre se ni približit R7-ici radom.
nisam baš shvatio kojom si zadovoljniji. daj malo detaljnije usporedi sid i r7.
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:34   #30






Eto slike sve govore. Stavlja se polako SLX grupa na bike...

Prednji mjenjač umjesto Nexave koji je bio skroz u komi i kočnice umjesto Tektro Auriga.

Mjenjač je preporod, konačno funkcionalan za razliku do sad.
S kočnicama nisam skroz zadovoljan, znam da ih nisam razradio, ali prednja zahtjeva stisak do gripa da bi funkcionirala. Alešovi dečki su se žurili s montažom jer sam kasno došao, ali očito nisu posao odradili kako spada. Idući tjedan kad ću ići po mever, morat ću to i reklamirati...

BTW montaža kupljenih dijelova 10€, ja sam mislio da šta kupiš kod njega, on besplatno i ugradi.
nino_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:57   #31
Fina Univega kolega!

Čini mi se da će mi kočnice uvijek vaditi mast te da su inače JAKO osjetljivi dio opreme, sve im smeta, uvijek nešto krči, škripi... ovo govorim općenito za hidrauličke kočnice, bar sam ja stekao takav dojam -.-''
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 20:22   #32
Quote:
Oluja77 kaže: Pogledaj post
nisam baš shvatio kojom si zadovoljniji. daj malo detaljnije usporedi sid i r7.
Daleko sam zadovoljniji sa R7-icom što se tiče rada. Ona ima svoje boljke poput silne plastike unutra i loših bushinga koji brzo dobe luft , ali je damper(ABS+) apsolutno fantastičan i u rangu je black boxa od RS-a. SID je daleko kvalitetniji iznutra , sve Easton aluminij , nema plastike , al rad mi jednostavno nije bio neki i falilo mi je hoda.
R7-ica je race vilja kao i Sid , i ja sam jako lagan (oko 55kg) pa radi savršeno , ne znam kako funkcionira to kad netko od 80-90kg zajaše na nju , al vjerujem da je i dalje super.
Dakle , ako tražiš bolji rad uzmi R7-icu , ako tražiš nešto malo kvalitetnije , uzmi starog SID-a.
Ivxsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 20:28   #33
Quote:
fretless11 kaže: Pogledaj post
Fina Univega kolega!

Čini mi se da će mi kočnice uvijek vaditi mast te da su inače JAKO osjetljivi dio opreme, sve im smeta, uvijek nešto krči, škripi... ovo govorim općenito za hidrauličke kočnice, bar sam ja stekao takav dojam -.-''
Hvala.

Što se osjetljivosti kočnica tiče, 4 godine koristim Tektrove hidraulične diskove i nisu tražili apsolutno nikakvo održavanje. Jedini razlog promjene je duga želja za boljim kočnicama.
nino_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 21:20   #34
Ajde da se i ja malo uključim ovdje.

Pošto RST Omega T nije zadovoljila moje potrebe, na njeno mjesto je danas ponosno sjeo zračni RS Recon 351.
Razlika je itekako očita. Recon odlično upija neravnine, te se bicikl skroz drugačije ponaša.

Slike su nastale odmah nakon probne vožnje, pa još nisam povezao kablove ciklokompa i prednje kočnice, pa je zbog toga neuredno. Sredit ću to sutra.

Jedini problem je što je steerer 2 cm duži nego stari i volan je sada dosta visok i izgleda malo čudno. Privremeno sam to sada riješio sa spacerima dok se ne odlučim malo odrezati i skratiti sve. Za početak je bude ok.


Igzy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 21:40   #35
Rakun je brutala

Steerer je celicni, ak se ne varam, tak da ga mozes i sam sa kutnom brusilicom otkasapiti
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 11:54   #36
prije:



sad:


goran222kuhar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 12:04   #37
Evo napokon došao i novi sic, sad ga još treba kvalitetno probati.




__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 18:05   #38
Nova beba dolazi u subotu, kočnice i vilica ide sa Kone na Treka!


TREK 6000 Disc (2009.)

Frame:
Alpha Black Series Aluminium with externally relieved headtube, Hydroformed bi-axial downtube and forged disc ready dropouts
Fork:
SR Suntour XCR with preload, lockout, 100mm travel
Front Derailleur:
Shimano Alivio
Rear Derailleur:
Shimano Deore
Shifters:
Shimano Deore, 9 speed
Chainset:
Shimano Alivio
Chainrings:
44/32/22 tooth chainrings
Cassette:
SRAM PG950 11-34 tooth, 9 speed cassette
Pedals:
Alloy Platform
Front Brake:
Shimano M486, hydraulic disc
Rear Brake:
Shimano M486, hydraulic disc
Brake Levers:
Shimano M486
Handlebars:
Bontrager SSR Riser with 25mm rise
Stem:
Bontrager Stem SSR with 10 degree rise
Headset:
VP-A76C-TK 1-1/8 inch Semi-Cartridge, Sealed
Rims:
Bontrager Ranger with Eyelets 32 hole
Front Hub:
Shimano M495 disc hub
Rear Hub:
Shimano M495 disc hub
Front Tyre:
Bontrager Jones XR
Rear Tyre:
Bontrager Jones XR
Saddle:
Bontrager Race Basic
Seatpost:
Bontrager SSR with 20mm offset





__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 19:48   #39
koji je razlog napuštanja Kone ?
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 20:17   #40
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
koji je razlog napuštanja Kone ?
Nije napuštanje, nego ovaj sam dobio od curing starog, a puuuuno mi bolje leži geometrija i malo je bolji po specifikacijama, Kona ide burazu!
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.