Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2012., 13:08   #81
je, sad je stanga ok.

a kaj se nogara tice, nije ti ni u zg nesto bolja ponuda. imas dva-tri modela i to je to. cak ni ova cubova nije dostupna u keindlu. nasi ducani imaju hrpu stvari na web stranici, al kad dodes u ducan, pol toga fali, ak ne i vise.
Zayl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 13:16   #82
Hvala Litrenka + Zayl!
__________________
Sunt facta verbis difficiliora

Zadnje uređivanje Offshore : 01.08.2012. at 13:37.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 13:23   #83
Vec sam komentirao KTM (super bajk za malo love i jos k tome jebeno izgleda ), pa samo jedan hint oko naslanjanja bez nogara:
Nikad ga ne naslanjaj samo na krajeve volana, jer ce pasti prije ili kasnije.
Zadnji kraj nakosi dovoljno i nadji polozaj na gumi kojim se ripna drzi uz zid.
Ispadne nekih 20-30 stupnjeva, te sa volanom koji ne da prednjem kotacu ici naprijed nazad, nema sanse da padne.
Da mi je baterija na foticu puna, slikao bi kak konkretno to izgleda, ali znam da budes i sam skuzio
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 13:35   #84
Bicikl se naravno nagne do zida a volan zakrene na suprotnu stranu?
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:03   #85
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Bicikl se naravno nagne do zida a volan zakrene na suprotnu stranu?
Stoji ko stijena


Naslonjen na straznji kotac:




Naslonjen na pedalu:

__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:06   #86
Koji sam ja amater

Hvala na slikama, nastojat cu naucit se parkirat bez nogare !!!
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:20   #87
ovaj crni bajk mi je najjebeniji ovdje poslije onog cube bajka kojeg mali kupio nedavno na neku foru.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:19   #88
Evo da i ovdje službeno stavim novi upgrade u obliku guma.

Prednja Kenda Nevegal 2.35


Stražnja WTB WeirWolf 2.3




__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:47   #89
Vec je duze gledam i mislim kako je skladna...pa da to i napisem!

Jedino je ova prednja torbica malo zeza, ali razumijem potrebu za prakticnoscu.

PS Trek koji sam ja sebi gledao je bio u tocno tvojoj boji,dakle,
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 18:39   #90
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Vec je duze gledam i mislim kako je skladna...pa da to i napisem!

Jedino je ova prednja torbica malo zeza, ali razumijem potrebu za prakticnoscu.

PS Trek koji sam ja sebi gledao je bio u tocno tvojoj boji,dakle,
Hvala kolega na lijepim riječima!

Da, ni meni torbica nije nešto estetski ljepa, ali je brutalno funkcionalna, a to mi je najbitnije.

I meni je divan moj Trekić!

Ali četitam na KTM-u, divan bajk, meni je svojevremeno bio u užem izboru, odlična oprema!
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 18:42   #91
koja je korist od dvije različite gume ?
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 19:01   #92
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
koja je korist od dvije različite gume ?
Nema svaka guma ista svojstva, a ni istu namjenu, naprijed želim deblju, sa jačim gripom, sa širim ripnama za bolju kotrolu, a straga užu, sa užim ripnama, da bolje čupa na usponima i radi manjeg otpora kotrljanja.
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 19:27   #93
Fretless , te gume na tvojim kotačima i bajku nemaju nimalo smisla , nažalost. Tvoji su obruči pretpostavljam 19 mm širine i kad staviš ove ogromne gume one se ne rašire kak spada i ove bočne ripne praktički uopče ne koristiš. Za 2.3 gume treba barem 21mm obruč da guma se napuhne i ima puna svojstva. Ne znam kaj tolko kompliciraš , uzmi 2.1 Nobby Nica i uživaj , istina da se troši al drži sve podloge i dobro će se slagati sa tvojim obručem.
Ivxsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 19:46   #94
A evo ja uspiješno vozim, stavim na niži tlak 2,2 - 2,5 bara i pičim bez problema, puno bolje nego 2.1, nimalo nisam bio zadovoljan.
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 20:33   #95
nove gume, gripovi, nosači bidona

JuXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 22:21   #96
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
ovaj crni bajk mi je najjebeniji ovdje poslije onog cube bajka kojeg mali kupio nedavno na neku foru.
Koji to ?
Ako se to odnosi na mene hvala za "mali"
doyaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 07:50   #97
da na tebe lol
..pa od litrenke bajk je bezobrazno lijep i izgleda agresivno - baš po mom ukusu.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 10:07   #98
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
A nogara opcenito...je ruzna, ali koja mi je alternativa, prislanjati KTM uza zidove/stabla i gledati ga kako se rusi i grebe ?
Ako koristiš bic svaki dan onda je nogar must have ili budeš naučio na teži način kao ja nakon 10god sam nabavio nogar i shvatio koja sam budala bio i kako sam uništio dva bicikla do sada s tim naslonanjem na zidove, a o funkcionalnosti da ne pričam koliko je bolje s nogarom.

Dovoljno je samo jednom da ti bic sklizne uz zid, pa izdereš ramu, shiftere, otkineš lampu... i onda nema povratka, a nogar ako ti smeta kad ideš na neke žešće vožnje skineš za minutu imbus ključem.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 11:11   #99
Isto sam se "borio" protiv nogare za bicikl nekoliko godina.Dok drugi stanu i ostave bicikl gdje zele, ja trazim mjesto za nasloniti bicikl.Pogotovo je problem ako je u pitanju blaga nizbrdica ili kakav uspon, pa bicikl bjezi na sve strane...
Kad sam kupio treking bicikl prosle godine, prva stvar, koju sam kupio od opreme dok sam jos bio u ducanu je nogar.Preporodio sam se.

Naravno, puno toga ovisi o namjeni bicikla.....
Damiramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 11:12   #100
Koliko god nogara ruzno izgleda, kad bicikl jednom zbog nedostatka nje padne, bit ce mi zao.
Ne mora cak ni biti moja greska, vjetar, netko da je okrzne u prolazu, vjeverica

Ova mi nogara definitivno ne pristaje, vidi sliku.

Kroz dvije rupe oznaceno crvenom treba proci vijak, nema sanse da je namjestim, daljnjem pomicanju prema zadnjem tocku smeta hidraulika kocnice....

Jedino otkinuti citav gornji dio brusilicom i ostaviti samo donji.....ili vratiti nogaru nazad u trgovinu i naci drugu,odgovarajucu (koja se montira samo obujmicom na 2 vijka na donju stangu).

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.