Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 19:47   #541
Quote:
bicicletta kaže: Pogledaj post
Ja svoju nemrem baš nosit, ima 22 kile.
Hvala puno na odgovorima! Mislim da bum je ipak ostavila doma, za svaki slučaj. Šteta, super bi se ovak iskombiniralo sve, al kaj se može.
Možda je možeš ostaviti u autu ako nađeš mjesto u sjeni i ako ne misliš dugo ostati na groblju. Uostalom, ovih dana na Mirogoj možeš samo javnim prijevozom ili taksijem. Jedino ako si mislila ići pješice.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 09:00   #542
@Didi - mislila sam ići pješke, moj otac je jedan od onih rijetkih 70+ godišnjaka koji dnevno pješače oko 10 km pa mu je šetnja do Mirogoja "normalna ruta" kojoj sam se mislila pridružiti s pesicom. Mi smo pješačko-biciklistička obitelj.

Nije strašno, bude ona doma s dečkom, glavno da sam dobila odgovor da je ne vučem bezveze kamo ne smije!
bicicletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 10:26   #543
Quote:
bicicletta kaže: Pogledaj post
Planiram sutra s tatom baki na Mirogoj i nikako se ne možemo složiti oko toga smije li moja Luna s nama (voljeli bismo kasnije produžiti na dulju šetnju i druženje pa bi bilo puno lakše odmah je povesti). Pročitala sam jedno 10-ak stranica ove teme i vidim da propisi kažu da "nije zabranjeno" - no, zanima me koliko vas to zbilja prakticira i kakva su vam iskustva s drugim posjetiteljima groblja, uznemiruje li ih to, gledaju li mrko na ljude s psom, kako se ponaša uprava groblja (koliko su upućeni u propise?), koliko se često pse na grobljima uopće može sresti?

Ja znam samo za seosku verziju priče, kad je naš pas dok sam bila mala išao dedi na grob mjesecima nakon što je umro, a i nekoliko ostalih seoskih pasa nakon što su im pokopali gazde. Ne da nije bilo problema, nego je cijelo selo pričalo o tome i divilo se.
ja redovito idem s psom na Mirogoj i nikad se nitko nije bunio. na povodcu je i pazim da ne hoda/piski po grobovima.
Nerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 10:44   #544
Quote:
bicicletta kaže: Pogledaj post
Planiram sutra s tatom baki na Mirogoj i nikako se ne možemo složiti oko toga smije li moja Luna s nama (voljeli bismo kasnije produžiti na dulju šetnju i druženje pa bi bilo puno lakše odmah je povesti). Pročitala sam jedno 10-ak stranica ove teme i vidim da propisi kažu da "nije zabranjeno" - no, zanima me koliko vas to zbilja prakticira i kakva su vam iskustva s drugim posjetiteljima groblja, uznemiruje li ih to, gledaju li mrko na ljude s psom, kako se ponaša uprava groblja (koliko su upućeni u propise?), koliko se često pse na grobljima uopće može sresti?

Ja znam samo za seosku verziju priče, kad je naš pas dok sam bila mala išao dedi na grob mjesecima nakon što je umro, a i nekoliko ostalih seoskih pasa nakon što su im pokopali gazde. Ne da nije bilo problema, nego je cijelo selo pričalo o tome i divilo se.
U Pravilima ponašanja donesenim ove godine između ostalog piše:

Quote:
Radi očuvanja reda i mira na groblju, te pijeteta prema mrtvima, z a b r a n j u j e se:
- dovoditi pse i druge životinje
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 13:49   #545
Jeo ih ja pa proje par godina su uz fanfare ukinuli zabranu dovodenja pasa.

Inace za Krematorij imam jednu precicu gdje s autom mozes prakticki doci pred sam ulaz.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:19   #546
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Jeo ih ja pa proje par godina su uz fanfare ukinuli zabranu dovodenja pasa.

Inace za Krematorij imam jednu precicu gdje s autom mozes prakticki doci pred sam ulaz.
Misliš na ukidanje zabrane u gradskoj Odluci o uvjetima i načinu držanja kućnih ljubimaca i načinu postupanja s napuštenim i izgubljenim životinjama? S godinama su iz odluke dosta zabrana maknuli - groblja, tržnice, ljekarne... Ali valjda vlasnik i dalje ima pravo zabraniti pristup. Samo je u ovom slučaju glupo jer je vlasnik groblja grad Zagreb, kao i tržnica.

Do nedavno psi su mogli u kvartovsku ljekarnu, ali se prije par mjeseci pojavila naljepnica s prekriženim psom. Nisam imao prilike pitati ih zašto su uveli zabranu. Možda su se kupci bez pasa žalili.

Kada se slastičarna Mak na konac tek otvorila, samo onaj dio prodaje za van, psi su mogli unutra pa smo Bella i ja bili unutra nekoliko puta. Dok me jednom, meni nova prodavačica, nije zamolila da psa ostavim van. Mislio sam nova je i ne zna da psi mogu. Ali nije bilo tako, kada sam izašao vidio sam naljepnicu na vratima. Sljedeći put sam pitao drugu prodavačicu što se dogodilo i rekla je da se puno kupaca žalilo.
Kada su se kasnije proširili pa otvorili i dio za sjedenje, tamo se moglo s psima.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 20:48   #547
Može li se u DM sa psom? Kavalirom ako je bitno.

Kod mene u VG se ne može u kvartovsku ljekarnu sa psom. Jednom sam ušla i čekala u redu skoro 10 minuta, pas je bio miran i nitko ga skoro nije niti primjetio, a kad sam došla do pulta žena se narogušila i da ne mogu sa psom u ljekarnu, da moram vani čekati, da će mi ona van donijeti što mi treba...
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 20:59   #548
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Može li se u DM sa psom? Kavalirom ako je bitno.
Bitno je: link. Ja sam ulazila s malom labradoricom, dok se još mogla nositi na rukama. Sada bi već ona mogla mene nositi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:58   #549
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Može li se u DM sa psom? Kavalirom ako je bitno.

Kod mene u VG se ne može u kvartovsku ljekarnu sa psom. Jednom sam ušla i čekala u redu skoro 10 minuta, pas je bio miran i nitko ga skoro nije niti primjetio, a kad sam došla do pulta žena se narogušila i da ne mogu sa psom u ljekarnu, da moram vani čekati, da će mi ona van donijeti što mi treba...
kod mene u dm u trgovackom centru jos nisam vidjela pse ,uvijek ih vidim zavezane vani za stup
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:18   #550
Meni su blagajnice došle reći da uvedem Lunu u DM, bez obzira na naljepnicu na vratima.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:26   #551
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Meni su blagajnice došle reći da uvedem Lunu u DM, bez obzira na naljepnicu na vratima.
Pa kad je mala.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:35   #552
Mene su pustili u DM u City centru east i u Gardenu. Doduše sa štenetom, nije bila na rukama Pitala sam i rekli su da mogu, samo da počistim ako se uneredi, što se podrazumijeva. Nije da pohodim šoping centre sa psima osim u krajnjoj nuždi, s njom sam bila zbog socijalizacije. Na takva mjesta nikad niti ne idem bez ruksaka s full opremom za čišćenje eventualne nezgode bez obzira radilo se o štenetu ili odraslom psu. U Muller sam više puta išla sa pokojnom roticom i niš mi nisu rekli, onda su me jednom špotali da ne smijem. Pa sam ih pitala di im je naljepnica koja to dokazuje. Pa su kenjali kako smiju samo mali psi, pa sam rekla da ne pušim diskriminaciju i nastavila sa šopingom na opći užas šefice. Uopće se nisam dala smesti. Ili imaš zabranu za pse ili ju nemaš. Nakon toga više nisam tamo išla sa psom. Nakon toga uvijek pitam smijem li ako nema naljepnice jer mi se ne da imati neugodnosti. Ako kažu da ne smijem, a naljepnice nema, onda im velim da si ju zakelje.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:41   #553
Mogla bih ja probati s moje dvije. Vjerojatno bismo izašle u novinama. U crnoj kronici.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:53   #554
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Mogla bih ja probati s moje dvije. Vjerojatno bismo izašle u novinama. U crnoj kronici.
s labradorima? sumnjam
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 23:00   #555
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
s labradorima? sumnjam
Razočarana sam. To mi je jedina prilika da se afirmiram i pokažem novu frizuru.

P. S. No ti zaboravljaš kako labradori hodaju - jedan vamo, drugi tamo. Na kraju šetnje uglavnom imamo isprepletenu lajnu. Ili ja isprepletene ruke.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:41   #556
Jel netko na kraju zna što je s tim grobljima? Znam da su tamo 2013. ukinute zabrane za tržnice i groblja, kad je na velika vrata objavljeno i da psi smiju u javni gradski prijevoz pa evo četiri godine kasnije i dalje svjedočimo koliko smo necivilizirano i primitivno društvo.

Vidim da u pravilniku gradskih groblja piše da je zabranjeno dovoditi pse, a i znakovi su postavljeni, ali sjećam se tog pompoznog ukidanja zabrana. Jedino ako kasnije opet nisu ispod tepiha progurali zabranu
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:59   #557
Quote:
Lehane kaže: Pogledaj post
Jedino ako kasnije opet nisu ispod tepiha progurali zabranu
Coco Nut je malo više gore stavio link na pravilnik koji su Gradska groblja donijela početkom ove godine. Za sve je kriva nedorečenost naših propisa koja svakome dopušta da donese svoje posebne propise.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:26   #558
Quote:
Lehane kaže: Pogledaj post
Jel netko na kraju zna što je s tim grobljima? Znam da su tamo 2013. ukinute zabrane za tržnice i groblja, kad je na velika vrata objavljeno i da psi smiju u javni gradski prijevoz pa evo četiri godine kasnije i dalje svjedočimo koliko smo necivilizirano i primitivno društvo.

Vidim da u pravilniku gradskih groblja piše da je zabranjeno dovoditi pse, a i znakovi su postavljeni, ali sjećam se tog pompoznog ukidanja zabrana. Jedino ako kasnije opet nisu ispod tepiha progurali zabranu
ja uvijek sa svojima uredno idem na groblje, nitko mi do sada nije nista rekao niti prigovorio.
izmedju ostaloga, zenska koja prodaje lampase usred groblja je uvijek sa psom pa ne vidim zasto bi meni netko ista rekao.

groblje je Stenjevec ako ti to ista pomaze.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:41   #559
Našla sam post pa čitajte.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:09   #560
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Našla sam post pa čitajte.
ma pise to svuda ali nitko to bas ne sljivi ni pol posto. zelim psa dovest mami na grob, fucka mi se tko sta o tome misli iskreno. psi su mi mali doduse pa se na dosta mjesta "provlacim". malu mogu maltene u torbu staviti ako nekome bas zasmeta iako ona to nikako ne voli pa se koprca i viri glavicom van

kuzim diskriminaciju pasa prema velicini. ne podrzavam ali razumijem.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.