Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2004., 21:53   #1
Generalizacije-narodi Evrope

Evo, puklo me otvaranje topika.
Deder vi meni recite koji su vam narodi u Evropi onak srcu dragi, a s kojima imate neugodna iskustva.
Evo, meni su od sjevernjaka, daleko najmiliji Nizozemci.
Nekak su mi srdacni i down to earth, mislim da im je zemlja dobro uredjena, a Amsterdam mi je totalno
Najbolja prijateljica mi je isto iz Nizozemske. Mislim da su isto dosta velikodosni...ne mislim sad pritom da ce ti kupit neki ogromni poklon svakom prilikom nego velikodusni s vremenom i prakticnim stvarima.
Nizozemci-
Od juznjaka, Spanjolci....ludi, dobra hrana, dobar provod, znaju uzivat u zivotu, mentalitet slican nasem (al bez losijih strana).

Najantipaticniji-Grci....kajjaznam...uvijek imam osjecaj da samo gledaju di ce te oderat, muskarci su im slimy i nekak..ma kajjaznam....svi Grci koje sam dosad upoznala su mi bili apsolutno antipaticni.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 09.12.2004., 22:03   #2
Quote:
Najantipaticniji-Grci....kajjaznam...uvijek imam osjecaj da samo gledaju di ce te oderat,
ovo ja mislim za Turke... jako su dvolicni i drski,Grke koje sam upoznala su ok

Francuzi su jako ljubazni i pristojni...za Spanjolce se slazem sa tobom.
croft is offline  
Old 09.12.2004., 22:27   #3
Ja Turke ne ukljucujem u Evropu.
Inace...kaj ja znam, bila sam u Istanbulu na odmoru s frendicom i bilo nam je krasno. Nismo imali nikakvih neugodnih iskustava i svi su bili jako friendly s nama i nekad izlazili out of their way to help us. Ne mogu se pozalit.
Al, razlika izmedju Turaka u Turskoj i ovih ovdje po Evropi je ko nebo i zemlja...bar meni. Tamo mi se cine kolko tolko moderni i napredni, a ovi ovdje ko da su dosli s ne znam koje selendre pa se drze svojih pretpotopnih obicaja ko pijan plota. Ne svi, naravno, al dosta njih.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 09.12.2004., 22:30   #4
Re: Generalizacije-narodi Evrope

Quote:
Kiki kaže:
Mislim da su isto dosta velikodosni...ne mislim sad pritom da ce ti kupit neki ogromni poklon svakom prilikom nego velikodusni s vremenom i prakticnim stvarima.
Frendica ti vjerovatno nije cista nizozemka
Oni su fakat (pogotovo oni sjeverni) skrti da boli, i sami to vele za sebe tak da mogu i ja!
Nisu skrti za feste, tu im svaka cast! Znaju uzivati. Za karneval dizu kredite i uzimaju godisnji.

Ja najvise volim Irce, s njima sam dugo radila i volim njihovu jednostavnost i prakticnost. Nizozemce i talijane volim radi festa . Francuzi su mi se zamjerili jer se s njima neda normalno komunicirati; to je valjda jedini narod koji ne uci jezike! Grci se preseravaju i nekak su mi ljigavi. Portugalci su jako preplaseni i ustogljeni. Danci hladni, ne nego smrznuti!
Britance uopce nevolim jer su puni sebe a njemci su previse striktni i tocni u svemu. Koga sam jos izostavila?
Sanja1 is offline  
Old 09.12.2004., 22:38   #5
Frendica mi je cista Nizozemka.
A imam i jos par njih s kojima sam jako, jako dobra i stvarno su velikodusni..no, kao sto rekoh, ne mislim velikodusni u stilu kupovanja nekih velikih poklona, nego velikodusni sa svojim time, ili npr, kad odem U Amsterdam, ne da mi nitko da ni slucajno odlazim u hotel, nego uvijek kod njih doma, ne daju mi da platim za hranu koju cemo jest, ili mi daju ne znam...karnete za tramvaje i slicno...dakle, prakticna velikodusnost. A to je meni cisto OK.
I uvijek znas na cemu si s njima. To im je isto veliki plus.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 09.12.2004., 22:53   #6
Nijemci nemaju smisla za humor tj. njihov smisao za humor je, najblaze receno, cudan.

Holandjani su skrti i hladni.

Irci su skoro kao i mi. Sa njima se moze festati.

Indijci su kao nasi cigani bez obzira sta radili.

Amerikanci su preglasni, doduse nisu vise u zadnje vrijeme.
Upoznao sam svakojake, od obicnog nepismenog vojaka do profesora sa Yale. I nema pravila ili nesto sto bi mogao reci kao generalizaciju.


Kinezi su..... kinezi, puno rade a malo jedu (kada rade za sebe) i svi znaju muzicku temu iz "Walter brani Sarajevo".

Australci misle da imaju najbolji rostilj na svijetu (veliki mit koji nema nikakve osnove). Australke neznaju hodati u stiklama.
I australci i australke misle da je napiti se subotom i neznati za sebe nesto najbolje sto ti se moze desiti u tjednu.

Juznoamerikanci su generalno(meni dragi) veseli, i idu po principu"Danas cemo festati, a sutra sta dragi bog da."

Nigerijanci, lijepi (lijepe) i imaju jako lijepe narodne nosnje, na konto kojih ove europske izgledaju kao obicne krpe.
Odlican i neobican osjecaj za ritam dok plesu.

Iranci i Iracani, generalno su neprilagodjeni ali kada te jednom prihvate onda si kao domaci i jako su gostoljubivi.

Armenci prave odlicne kolace.

Bosanci najbolji, najblesaviji, najzajebaniji ljudi na svijetu
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Old 09.12.2004., 23:01   #7
Quote:
hobbit kaže:


I australci i australke misle da je napiti se subotom i neznati za sebe nesto najbolje sto ti se moze desiti u tjednu.
Ditto Englezi i Engleskinje.
Brazilci isto misle da rade najbolji rostilj na svijetu. I dok, moram priznat, im je rostilj odlican, nas je jopet bolji.

BTW, ne znam sta ste svi toliko zagrijani za Irce, meni su oni totalno nenapeti i pijandure...i ono...nemam aposlutno nista zajednicko s njima (onak generalno gledajuci).
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 09.12.2004., 23:11   #8
Quote:
Kiki kaže:
Ditto Englezi i Engleskinje.
Pa anglosaksonci bona, sve ti je to isto Upravo se vode rasprave o tome ovdje jer zbog takve kulture opijanja dolazi do vecih sranja u drustvu generalno (ono, sudari, nesrece i sl). Kod nas je ono prica da pijes sto vise a da ti se ne vidi da si pijan i ako prepijes pocne te drustvo zajebavati. Ovdje cim popiju dvije kao da im je sve dozvoljeno i oprosteno.
Quote:

Brazilci isto misle da rade najbolji rostilj na svijetu. I dok, moram priznat, im je rostilj odlican, nas je jopet bolji.
Joj probao sam par stvari kod iranaca i mogu ti reci je dobre, neke i ja koristim sada.
Quote:

BTW, ne znam sta ste svi toliko zagrijani za Irce, meni su oni totalno nenapeti i pijandure...i ono...nemam aposlutno nista zajednicko s njima (onak generalno gledajuci).
Imao sam priliku raditi sa par njih i mogu ti reci znali smo se ono zagrliti i pjevati u po Bosne "Mary's wedding"
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Old 10.12.2004., 00:26   #9
Znadem godinama i radio sam sa skoro svim nacijama.
Sigurno da je razlika izmedju nas svih ,ali i u svakoj naciji osobe su drugacije.
Radio sam /privatno za sebe /po kucama svih nacija, i opet Poms
nisu svi jednaki isto kao i australijen.
Isto tako i nasi ljudi ima ih svakakovih, tako da usporedjivanje je tesko.

Osobe se vecinom djele na 'budi covjek ,a nema veze od kuda si",
i osobe koje su neprijatne ,bezobrazne, neodgojene,zaostale i veliki nacionalisti!

Tako da mnogo puta ocjenimo neke nacije krivo po par osoba.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 10.12.2004., 04:47   #10
Tocno Vilko.
Mislim, u principu i ja tako mislim, al u ovom topiku sam iskljucivo pitala za subjektivna iskustva pa i neke generalizacije koje smo izvukli iz tih iskustava.
Onak iz zezancije, ne....necemo sad ovdje o politickoj korektnosti topika.
Ja sam sigurna npr, da ima Nizozemaca koji su izuzetno skrti i da ima Grka koji su krasni, samo sto JA takve nisam upoznala. Stoga moje generalizacije od gore, ne...
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 10.12.2004., 11:58   #11
Kada netko generalizira onda se odmah pocinju svi bunjakati, joj, pa nemoj ovako, onako, to je generaliziranje, ali sorry, generalizacija je nastala na temelju iskustva. Tak' se generalizira da su Sviceri hladni i distancirani ljudi, Bosanci ljencine i muljatori, Hrvati zlobni u muljatori, Ameri priglupi. Naravno da nisu svi Sviceri analni, hladni i nepristupacni, niti svi Ameri glupi i debeli.

A o Svicerima mi se ne da vise, mislim, toliko je toga vec bilo napisano. Sam' da dodam da su osim navedenoga mnogi jos pravi RASISTI , priglupi, dosadni, usiljeni, plasticni, arteficijalni...ostalo bu Fancy.

(ovo su lose strane, ima i dobrih)

Quote:
hobbit kaže:
Nijemci nemaju smisla za humor tj. njihov smisao za humor je, najblaze receno, cudan.

Holandjani su skrti i hladni.

Irci su skoro kao i mi. Sa njima se moze festati.

Indijci su kao nasi cigani bez obzira sta radili.

Amerikanci su preglasni, doduse nisu vise u zadnje vrijeme.
Upoznao sam svakojake, od obicnog nepismenog vojaka do profesora sa Yale. I nema pravila ili nesto sto bi mogao reci kao generalizaciju.

.
.
.
.

Bosanci najbolji, najblesaviji, najzajebaniji ljudi na svijetu
Eto, vidis, ja pak znam Njemce koji su bas humoristicni, i ne bih niti za jendoga rekla da im je humor cudan. A dok znam i Indijce koji su vrlo obrazovani i kulturni ljudi A za Amere uopce ne bih rekla da su preglasni (bar ove koje ja znam)...

Ovo za Bosance se slazem.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 10.12.2004., 17:34   #12
kiki:
Deder vi meni recite koji su vam narodi u Evropi onak srcu dragi, a s kojima imate neugodna iskustva


hobbit:
Indijci su kao ....
Amerikanci su preglasni, ....
Kinezi su..... kinezi, puno rade .... Australci misle da...... .
Juznoamerikanci su .....
Nigerijanci, lijepi ....
Iranci i Iracani, generalno ....



a ! - jesi ziva legenda ! - ocigledno si bosanac !
U Njemackoj se za bozicne blagdane dane, kroz tradiciju, se razmjenjuju poklone. Shta mislish shto bi tebi poklonio ?
Seminom is offline  
Old 10.12.2004., 17:45   #13
Quote:
FFE kaže:
A o Svicerima mi se ne da vise, mislim, toliko je toga vec bilo napisano. Sam' da dodam da su osim navedenoga mnogi jos pravi RASISTI , priglupi, dosadni, usiljeni, plasticni, arteficijalni...ostalo bu Fancy.

(ovo su lose strane, ima i dobrih)
Je, naprimjer:
Dobrostojeći su, niš' im ne fali (ponajmanje stranci), bogati su
Secundo is offline  
Old 10.12.2004., 18:00   #14
Quote:
generalizacija je nastala na temelju iskustva
...
Sam' da dodam da su osim navedenoga mnogi jos pravi RASISTI


Nema tih tampona koji ce zaustaviti ovo krvarenje
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Old 10.12.2004., 18:09   #15
Quote:
Secundo kaže:
Je, naprimjer:
Dobrostojeći su, niš' im ne fali (ponajmanje stranci), bogati su
tocno. a i ono kaj FEE veli

nego od evroplanja meni su kul francuzi i mislim da su jako slicni hrvatima. trenutno su mi talijani jako in ( ), njemci su mi koma, a pogotovo njemacki svicarci, isto obozavam nizozemce i puno ih poznajem - jako su otvoreni i blunt su e da i Amsterdam im je kako Kiki kaze. volim engleze, oni ce mi uvijek imat a special place in my heart skandinavci mogu bit il super, il totalna koma E da, volim skote! skoro zaboravih
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Old 12.12.2004., 01:42   #16
Zasto su ljudi na tzv.Zapadu...

...tako hladni?Evo,bas sam malo bila u gradu i fakat mi ta ljudska hladnoca ide na zivce.Druzim se i sa Rusima ,Cesima,Japancima...i eto,iako su siromasni,uvijek lijepo popricaju i vole podijeliti kajgod.


E,ponekad bih voljela zivjeti u HR!
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 12.12.2004., 03:57   #17
Quote:
bas sam malo bila u gradu ...
Zivim u gradu. Ne fali mi topline - gdje dodjem skvadra je nasmijana, pozdravlja. Uglavnom u svim mjesitma gdje cugam znaju sto otprilike narucujem. U coffee shop znaju sto pijem popodne, a sto ujutro prije posla. Kad mi ga se moci, umocim ga. Ta "hladnoca", to je urbana legenda onih koji nikako da odrastu, ili im fali mama...
piper is offline  
Old 12.12.2004., 04:59   #18
Quote:
piper kaže:
Zivim u gradu. Ne fali mi topline - gdje dodjem skvadra je nasmijana, pozdravlja. Uglavnom u svim mjesitma gdje cugam znaju sto otprilike narucujem. U coffee shop znaju sto pijem popodne, a sto ujutro prije posla. Kad mi ga se moci, umocim ga. Ta "hladnoca", to je urbana legenda onih koji nikako da odrastu, ili im fali mama...
i ja bi s tobom popio kafu u coffe shopu u bilo koje doba i da budemo veseli cijeli dan a za mocenje ce se naci vremena
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Old 12.12.2004., 05:52   #19
E, trebas doci u WILD WEST pa onda da vidis sto su 'ladni.

YAAAAHOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Tvrtko1995 is offline  
Old 12.12.2004., 14:12   #20
Quote:
piper kaže:
Ta "hladnoca", to je urbana legenda onih koji nikako da odrastu, ili im fali mama...
Nije tako...
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.