Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2013., 12:43   #61
Ja sam gledala da postoje razlicite za trcanje i za rekuperaciju ali od drugih firmi postoje iste koje se nose za oboje.
Jedan decko kojeg znam i koji trci po 100km ih isto nosi samo poslje, kaze da mu tako vise pase.

Zao mi je da ne idu preko glezanja ali dobro, svejedno mislim da je bolje navlaka nego carape radi trosenja/pranja/itd.

@nox - zanimalo me dal si iz weba narucio koliko kosta, ali za zuti macak znam i ja... kako idu brojevi ako se uzimaju navlake samo?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 13:00   #62
Koliko znam izmjeri se list pa prema tome postoje veličine (ako sam dobro zapamtila, to je za cep kompresijske), za druge ne znam
Madison Avenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 13:11   #63
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Ja sam gledala da postoje razlicite za trcanje i za rekuperaciju ali od drugih firmi postoje iste koje se nose za oboje.
Jedan decko kojeg znam i koji trci po 100km ih isto nosi samo poslje, kaze da mu tako vise pase.

Zao mi je da ne idu preko glezanja ali dobro, svejedno mislim da je bolje navlaka nego carape radi trosenja/pranja/itd.

@nox - zanimalo me dal si iz weba narucio koliko kosta, ali za zuti macak znam i ja... kako idu brojevi ako se uzimaju navlake samo?
Te comperssport su oko 35 ili 36 eura na stranici njihovoj, a u Žutom mačku su 269 kn, tako da je to tu negdje valjda. Mjeri se obujam lista na najširem dijelu i dužina potkoljenice, od zakoljene jame do gležnja.

Ja isto trčim preko 100 km tjedno i nosim ih samo za oporavak. Nekako se ne osjećam komforno dok trčim u njima, mislim da je to samo stvar navike.
__________________
Disciplina, jedina prepreka koja nas dijeli od cilja do uspjeha!
nox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 13:11   #64
Quote:
Ingrein kaže: Pogledaj post
Meni je došlo za 3 dana. Vidjela sam po drugim temama da su i drugima bili tako ekspresni. Dolazi DHL-om.
Znam da je dhl, samo me zanimalo jel moguće da dođe za manje od tjedan dana, nestrpljiva sam Thanks!
Madison Avenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 14:04   #65
Quote:
nox kaže: Pogledaj post
...od zakoljene jame do gležnja.
di je ta jama?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 14:33   #66
Pretpostavljam iza koljena?

Btw danas sam prvi put napravio onaj wet test i ispada da imam normalan luk stopala.
A prije sam, na temelju istrošenosti starih tenisica koje su bile neutralke, mislio da sam supinator.
Sad na kraju pak niš ne znam...

A što je najbolje, pasale su mi i te stare neutralke a pašu mi i ove Response Cushionice u kojima trčim zadnja 2-3 mjeseca. Sad mi više ništa nije jasno
ForumasRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 14:35   #67
ForumasRi - to se identicno meni dogodilo, wet test kaze jedno, tenisice drugo, kad me gledas kako hodam trece
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 14:39   #68
Ja se više pouzdam u istrošenost tenisica, nego u wet test.

edit: Meni se kod tenisica bitnijim pokazalo da kupim tenisice koje odgovaraju terenu po kojem trčim. Recimo, zeznula sam se sa Asicsicama koje su premekane za trčanje po šumi gdje je tlo daleko mekanije od asfalta za koje se većina tenisica dizajnira. Trčanjem u njima se daleko više umorim, nego kad trčim u starim Adidasicama, al modelu koji nema cushioning efekt. Zato na asfaltu il nasipu su mi bolje Asics.
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 14:41   #69
Mislim da sam prilično blagi supinator, pa mi vjerojatno zato pašu i neutralke i ove sa jačim cushioningom.
A i ne postoje bezveze i statičke i dinamičke analize stopala, mi bi to htjeli izbjeć sa tamo nekim gaženjem papira sa mokrim stopalima i proučavanjem đžonova, ali očito to baš ne ide tako ako se želi precizno nešto odredit

Zadnje uređivanje ForumasRi : 09.09.2013. at 14:47.
ForumasRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 14:49   #70
Quote:
ForumasRi kaže: Pogledaj post
Mislim da sam vjerojatno prilično blagi supinator, pa mi vjerojatno zato pašu i neutralke i ove sa jačim cushioningom.
A i ne postoje bezveze i statičke i dinamičke analize stopala, mi bi to htjeli izbjeć sa tamo nekim gaženjem papira sa mokrim stopalima i proučavanjem đžonova, ali očito to baš ne ide tako ako se želi precizno nešto odredit
Pa naravno. Nije isto stajat na mjestu i naletit stopalom na tlo u trku.
Ti wet testovi su zgodne fore od proizvođača tenisica.
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 15:07   #71
Da.. ne kužim se toliko u to, ali sam prilično siguran da tip svoda stopala nije jedini "parametar" koji utječe na način doskoka u trku.

A što se tiče važnosti tenisica za različite podloge, slažem se.
Ove koje sam spomenuo su većinom za makadam i asfalt (jer po takvim podlogama jedino i trčim), za šumu i takve terene je ipak bolje uzet neke modele više prilagođene za trail.

@Lilit

A čemu točno služe te kompresijske čarape i to?
Vidio sam sad ove godine da je par ljudi to nosilo na RI polumaratonu, ali ne znam koja je točno funkcija?
E da, i one neke trake isto, njih čak i nogometaši znaju koristit. Čemu to točno služi?
ForumasRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 15:13   #72
Quote:
ForumasRi kaže: Pogledaj post
A čemu točno služe te kompresijske čarape i to?
Vidio sam sad ove godine da je par ljudi to nosilo na RI polumaratonu, ali ne znam koja je točno funkcija?
E da, i one neke trake isto, njih čak i nogometaši znaju koristit. Čemu to točno služi?
Za te kompresijske čarape i ja sad prvi put čujem. To mi definitivno ne treba.
A ovo drugo ti je ovo http://blog.vecernji.hr/fiziofanatik...inesio-taping/
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 15:51   #73
o carapama/navlakama
link
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 15:54   #74
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
di je ta jama?
To ti je u razini patele, samo sa stražnje strane koljena, otprilike.
__________________
Disciplina, jedina prepreka koja nas dijeli od cilja do uspjeha!
nox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 19:27   #75
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
o carapama/navlakama
link
Aha, kužim, misliš da bi ti mogle pomoći sa onim problemom oko lista/gležnja, čisto radi stabilizacije. Tko zna, možda pomogne

Jer ovo što se tiče bržeg rješavanja laktata/sprečavanja grčeva/smanjivanja osjećaja umora u mišićima je prilično diskutabilno, da je to zbilja dokazano tako čisto sumnjam da ih onda ne bi koristila velika većina profesionalnih sportaša koji rade velike kilometraže i stvarno se stalno "bore" s laktatima za razliku od nas rekreativaca...
ForumasRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 20:39   #76
Quote:
Ingrein kaže: Pogledaj post
Za te kompresijske čarape i ja sad prvi put čujem. To mi definitivno ne treba.
A ovo drugo ti je ovo http://blog.vecernji.hr/fiziofanatik...inesio-taping/
ja imam te trake doma i skupljaju prašinu,bezveze
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 23:06   #77
S trakama treba znat, postoji tecaj za to, poznanica isla.

Ove navlake me zanimaju radi fiksacije da.
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 21:18   #78
Te trake ne možete lijepiti po sebi kak vam se svidja, nego ih treba staviti fizioterapeut ili netko tko se već kuži na mjesto zavisno od toga za što vam trebaju. Inače ih je stvarno bezveze kupovati, da ne kažem da si možete i naštetiti ako si ih krivo stavite.

Quote:
Ingrein kaže: Pogledaj post
Meni je došlo za 3 dana. Vidjela sam po drugim temama da su i drugima bili tako ekspresni. Dolazi DHL-om.
Samo da javim, naručeno u četvrtak navečer, u 7 ujutro bilo u Italiji, u 12h stiglo
Madison Avenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 22:49   #79
neam pojma poznam dosta anatomije da bi ih sam mogao staviti uz pomoć youtuba al konvencionalan kakav jesam teško mi je prihvatiti nešto sa istoka, ja sam za klasiku.mene je dugo mučila Itb tetiva pokušao sam i s tim trakama,al prošla me je tek kad sam je naučio pravilno istezati.
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 16:33   #80
Danas mi je palo na pamet da bi mogao isprobati one tajice koje sam pred koji tjedan kupio u Lidlu, i skroz mi se sviđa kakav je osjećaj u njima. Prvi put da sam uopće obukao tajice, ali sviđa mi se Nije mi uopće bilo vruće, iako sam mislio da će možda malo još i biti u ovo doba godine. Baš fora feeling, skoro kao da gol trčiš

Nego, stavljate vi kakve gaće ispod toga ili? Možda je glupo pitanje ali šta sad
ForumasRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.