Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2013., 04:00   #1
House of Cards / Kuća od karata (2013-2018)



Quote:
The first season of the American television drama series House of Cards premiered exclusively via Netflix's web streaming service on February 1, 2013.

The season was produced by Media Rights Capital, and the executive producers are David Fincher, Kevin Spacey, Eric Roth, Joshua Donen, Dana Brunetti, Andrew Davies, Michael Dobbs, John Melfi, and Beau Willimon.

House of Cards was created for television by Beau Willimon. It is an adaptation of a previous BBC miniseries of the same name by Andrew Davies, which was based on the novel by Michael Dobbs. Set in present-day Washington, D.C., House of Cards is the story of Frank Underwood (Kevin Spacey), a Democrat from South Carolina's 5th congressional district and the House Majority Whip, who, after getting passed over for appointment as Secretary of State, decides to exact his revenge on those who betrayed him. The series also stars Robin Wright, Kate Mara, and Corey Stoll in lead roles.

U.S. Rep. Francis Underwood of South Carolina starts out as a ruthless politician seeking revenge in this Netflix original production. Promised the post of Secretary of State in exchange for his support, his efforts help to ensure the election of Garrett Walker to the presidency. But Walker changes his mind before the inauguration, telling Underwood he's too valuable in Congress. ******dly, Underwood accepts his marching orders, but secretly he and his wife, an environmental activist, make a pact to destroy Walker and his allies. Based on the U.K. miniseries of the same name, the U.S. version offers a look behind the scenes at the greed and corruption in American politics. A number of real-life media figures make cameo appearances.


IMDB
House of Cards



Pilot je jako dobar, a Kevin glumi vrhunski
__________________
"Do I wanna know?"

Zadnje uređivanje lie : 14.10.2015. at 23:27. Reason: apdejt
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 15:54   #2
planiram ovo pogledati.
ali zašto piše na svim stranicama i na imdb da je svih 13 epizoda izašlo 1.2.
a i na torrentima su sve dostupne.
jel to neka greška?
OpenRadio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 15:59   #3
Nije, Netflix je u jednom danu izbacio cijelu sezonu
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 16:48   #4
ne znam ja sam na btvguide nasao samo prvu epizodu ? inace solidno, ima potencijala.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 16:51   #5
Izgleda fantastično ali ću čekati kvalitetniji release.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 15:33   #6
Ovo je odlično. Barem prva, ali vidi se već iz aviona da će ići samo na bolje.

Spacey.

Ne mogu se uopće odlučiti koji hvalospjev mu treba odrecitirati a da bude zadovoljavajuć.

Jedini čovjek u svemiru koji može obaviti major rolleyes bez da uopće pomakne očice. Pilji u jednu točku, a jasno se vidi da koluta očima. Majstor.

Obožavam tu njegovu apsolutnu mirnoću iz koje izvire ogromna količina sugestije.

Super su napravljene i ove "talk to the camera" sekvence, fino se uklopilo.

Humor je također na nekako neobjašnjivo novom nivou, nešto friško, prikriveno.

S izuzetkom onoga kad frajer kaže curi:

- You want me to say those 3 magic words one of which starts with an L ?
Okay, I'll say it: Lick my balls.

Moram priznat da nisam čula foru prije, pa me baš nasmijalo.


Nego, nije mi baš najjasniji taj potez puštanja svih 13 epizoda odjednom. Meni super, nije da se bunim, da barem svi tako rade, ali nisu li se time odrekli prilične količine para?

Zna li netko što točno tim eksperimentom žele postići?

Zadnje uređivanje kaya714 : 06.02.2013. at 15:39.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 22:07   #7
Ma jel moguće da ovo nitko ne gleda? Neusporedivo je bolje od većine serija.
Or is it just me?

Pogledala drugu...kao da ponovno gledam Lestera (American Beauty).
Nego, siroček i ovdje ima ženu zmaja zbog koje mora vježbat u podrumu. Tamo je bar imao garažu, sad je još nazadovao...

Čudno mi je gledati Robin Wright baš toliko hladnu, baš je creepy. Nije da je inače ray of sunshine, ali se bogami smrznula za ovo do kraja.

Ajmo dalje...



(Ko zadnji pogleda magarac.)
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 23:12   #8
Ja nemam vremena, ali budem uskoro pogledao, za sada samo pilot odgledan

Što se tiče emitiranja, to je neki novi ekspreimentalni model Netflixa, primjetio sam da on mnogima nije baš jasan
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 04:12   #9
nevjerovatno dobra gluma kevina spaceya!!

kako taj čovik glumi gust ga je gledat, serija je odlična ali on je predobar za nju. znači toliko je dobar.

netflix je pustija cilu sezonu odjednom a serija ih je skupa s marketingom kostala 100 milijona dolara. jep sto milja $
bigboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 11:18   #10
ocito je apple pokupio dobar dio tog racuna.
__________________
Always be closing.
593 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 17:28   #11
eto, pogledana cijela sezona...sve u svemu, ok serija.
__________________
Always be closing.
593 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 19:50   #12
Ništa revolucionarno. Boss mi je bio bolji.
Tamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 17:11   #13
Odlično,u elementima me podsječa na "The Campaign", ono "spomeni boga i God bless USA" i moraš dobiti izbore (pa makar i u svome okrugu).Ima nešto i "Lincolna " (do cilja dolaziš onime što je suprotno od 10 božjih zapovjedi).Čak je i Polimac oduševljen ,A Kevin , svaka epizoda sve bolja.Definitivni favorit i gledati ,gledati,gledati ....
mimae is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 12:12   #14
I dalje uživam ko prase u blatu. Divim se vlastitoj samokontroli u doziranju (na 7. epizodi sam), jer je ovo stvarno toliko dobro da je šteta progutati sve odjednom bez da se prožvače.
Treba guštat, nije tip serije gdje se treseš od znatiželje što će biti dalje.

Nego, ode nam tv kakvu znamo u povijest, baš kao VHS,a potom i CD-i. Još malo i ovo će biti jedini gledateljima prihvatljivi model. Gotovo je s time da nam tv kuće određuju u kojem terminu i kojom dinamikom ćemo gledati određenu seriju.

http://news.cnet.com/8301-1023_3-575...ouse-of-cards/

Meni paše.

Jel se to HBO preznojava zbog Netflixa? :

http://www.avc.com/a_vc/2013/02/hbo-vs-netflix.html


kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 16:21   #15
Ova serija je vrh. U rangu sa "The Wire", "Breaking Bad" i "Lutherom". Kevin Spacey je na razini iz filmova "Seven" i "Vrtlog života".
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 02:24   #16
Odlična serija, a veliki plus im je to što su izbačene sve epizode odjednom, da se ne mučim.
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 13:51   #17
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Gotovo je s time da nam tv kuće određuju u kojem terminu i kojom dinamikom ćemo gledati određenu seriju.
Ne mora biti.
Koliko god mi bio gušt odgledati "mojim tempom" neku završenu seriju ili se "uključivati" u neku koja traje nadoknađivanjem "zaostatka", to se ne može mjeriti sa slatkim iščekivanjem novih epizoda neke s kojom si ukorak.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 14:04   #18
Ne znam, meni se čini da zbog sve luđeg životnog ritma sve većem broju ljudi paše gledati što, kako i kada im se prohtije. Biti na vlastitom timetableu.

Znam da je meni jedino tako i moguće, kad imaš ludo radno vrijeme nema šanse da pola epizoda ne propustiš ukoliko si vezan na tv termin.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 14:18   #19
Nama u Europi to i jest tako. Skinemo si i pogledamo kad želimo ono što su u SAD gledali sinoć. Mi smo odavno na svom timetableu.
Kako to tamo funkcionira i kakve su želje i mogućnosti njihovih gledatelja, ne znam, no sigurno je da će sve više ići u ovom pravcu, to da.
Zanimljivo bi bilo da se na taj način emitira recimo GoT S3 ili BB S6.
S ovim novim serijama i sa 13 epizoda, to je u svakom slučaju dobrodošao experiment. Ne bi bilo loše istražiti i gledanost ove te usporediti s nekim serijama slične tematike ili sličnim projektima.
Naravno da ću večeras krenuti sa E01,baš me zanima kakva je serija,iako iz originala pamtim da se neka novinarka zacopala do ušiju u deda Urquharta,davno je to emitirano kod nas,pa ću se s guštom podsjetiti.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 23:55   #20
Quote:
vodkamartini007 kaže: Pogledaj post
Nama u Europi to i jest tako. Skinemo si i pogledamo kad želimo ono što su u SAD gledali sinoć. Mi smo odavno na svom timetableu.
Khm...ajd malo glasnije o tome.
Pa i oni su u tom slučaju na svom timetableu, s time da barem imaju mogućnost ne kršiti zakon kako bi gledali svoje omiljene serije. Mi tu mogućnost nemamo. Kome da ja platim za ovu seriju? Optimi? Max tv-u? Htv-u?
Quote:
vodkamartini007 kaže: Pogledaj post
Ne bi bilo loše istražiti i gledanost ove te usporediti s nekim serijama slične tematike ili sličnim projektima.
Naravno da ću večeras krenuti sa E01,baš me zanima kakva je serija,iako iz originala pamtim da se neka novinarka zacopala do ušiju u deda Urquharta,davno je to emitirano kod nas,pa ću se s guštom podsjetiti.
Vjeruj mi, tražim podatke o gledanosti kao sumanuta, ali šute ko zaliveni. Ili ne tražim dobro.

Ja pogledala 10. epizodu i već mi je grozno što se bliži kraju. Ono što mi najčešće prođe glavom je: Jebote kako Spacey rastura četvrti zid, dinamitom ga razvaljuje!

Toliko jebeno da treba zašparat brdo para i kladit se ove godine na sve moguće nagrade za glavnog glumca u seriji. Zicerica. Lewis će se pojest.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.