Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2014., 01:33   #81
Quote:
_slatk_i kaže: Pogledaj post
rijeseno.

falilo tri litre antifriza a i bilo je onog cuda za krpanje hladnjaka.

Ugl. nasuto 3 litre, sve ok. Ne curi nigdje zasad i grije kao pecnica
falilo je "samo" 3l?
kreteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 13:19   #82
Koliko stane ukupno? 5? Mene strah i razmišljati o tome, jer znam da u ekspanzionu ne mogu naliti više od litre, taman ako je skroz prazna, što znači da u ostatku fali minimalno dvije litre, što znači da u sistemu ima zraka, i to ne mjehurić, nego pola
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 22:08   #83
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Koliko stane ukupno? 5? Mene strah i razmišljati o tome, jer znam da u ekspanzionu ne mogu naliti više od litre, taman ako je skroz prazna, što znači da u ostatku fali minimalno dvije litre, što znači da u sistemu ima zraka, i to ne mjehurić, nego pola
Ide 4,2 litre, imaš mali ventil na hladnjaku od motora za odzračivanje i drugi ventil na crijevu koji ide u hladnjak(grijač) za kabinu,obadva treba odvrnuti da zrak izađe.Za ove što govore da im ne grije u kabini znam jednoga prijatelja koji je došao sa autom na posao ,a vani -10 i kaže ne radi mi grijanje i ja njemu kažem a kad si zadnji put gledao nivo vode a on meni ma šta ti znaš o autima i on digao poklopac od motora i pogleda a ono nema vode,kupio antifriz i destiliranu i ja njemu kažem sad treba odzračiti sustav i sutra kad je došao na posao auto grije kao peć.

Zadnje uređivanje REGGAE 1 : 26.12.2014. at 23:11.
REGGAE 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 15:14   #84
Dali moze tko detaljno objasnit postupak odzracivanja. Nekad se cuje klokotanje(cirkuliranje) vode, valjda u kileru kabine. Na primjer na semaforu sam i kad krecem malo vise stisnem papucicu i tada se cuje na kratko to cirkuliranje. Znaci ne cuje se uvijek, samo nekad.

i jos da iskoristim priliku pa da pitam primjetio sam da mi na instrument tabli mozda pokazuje visu brzinu nego je u stvarnosti, bas sam gledao na onim radarima sto imaju u naseljenim mjestima, razlika je 10 km/h, jel oni pokazuju manje ili je do auta?
iQuest is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 17:41   #85
To bućkanje vode se i meni čuje, auto normalno grije, nikakvih problema, tako da me to ne sikira. Pokazuje svaki nekih 10% više brzinu.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 23:04   #86
Bućkanje ukazuje da ima vazduha u sistemu hlađenja i nije za zezanje, a i ume da strahovito nervira. Uglavnom se čuje kao klokotanje, grubo rečeno, kod suvozačeve strane.

Kad sam menjao antifriz na Classicu-u (kragujevačka verzija), zamenjeno je i crevo kod hladnjaka, odzračen sistem i kao sve je bilo u redu. Sedam dana nakon toga počinje klokotanje, vratim se, oni ponovo odzrače, posle dva dana opet isto. Probam sam na ta dva ventilića (zagrejan, posle prvog hlađenja ventilatora, grejanje na maksimum), on nešto kao prducne malko vazduha, ali opet isto.

Provalim da ne znam, i da ne bih polomio ventile (što je vrlo moguće), odem do drugog majstora koji menja ulje i antifriz i čovek odradi, čini mi se, isti posao kao ja. Nije ništa ni naplatio. To je bilo pre dve godine i od tada više ne klokoće.

Dakle, ima nas raznih, neko to ume, neko ne ume da odradi posao kako valja.

Iako je posao naizgled jednostavan, savetujem da to ipak uradi neko ko to radi svakodnevno po više puta. Dakle, majstor. Verovatno neće naplatiti, a i ako hoće, radi se o sitnici koja nije vredna vašeg maltretiranja i eventualnog loma, inače veoma krhkih ventilića za odzračivanje.
Zuta voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 20:12   #87
Pozdrav!

Stari mi ima jedan problem na Fiat Punto mk1 1.2s.Naime,radi se o tome da je mijenjao vakuum cijev(prošla je bila napukla pa je vuklo zrak) i od tada mu se auto gasi i trokira u leru.Bio je kod lokalnog "mehaničara" ali ni on nije znao u čemu je stvar.Jel ima netko nekakav prijedlog?
Celski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 11:18   #88
Očito ih nije promjenio kak spada. Negdje ti vuče zrak i zato se gasi.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 18:12   #89
ja svog vozim 14 godina...

od kvarova je imal dihtung glave, sajlu mjenjača, stražnje amortizere...slini ulja ko i svaki fiat.. jako dobro reagira na selenia 20k...

i krov je apšisal bez ikakvog razlika

sad je na 180tk i još vozi ko zmaj.... ako bog da menjam ga za grande uskoro..
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 19:47   #90
Quote:
nekakav prijedlog?
provjeri crijevo koje ti vodi do map senzora . senzor nije direktno zaboden u usis nego je povezan sa tankim crijevom koje se ukruti od starosti i pukne a tada ti hoće tak brljavit jer bez map.a ne radi nikak .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 20:16   #91
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
ja svog vozim 14 godina...

od kvarova je imal dihtung glave, sajlu mjenjača, stražnje amortizere...slini ulja ko i svaki fiat.. jako dobro reagira na selenia 20k...

i krov je apšisal bez ikakvog razlika

sad je na 180tk i još vozi ko zmaj.... ako bog da menjam ga za grande uskoro..
I moj je u obitelji 14 godina. I isto mi je krov apsisao. U zadnjih godinu dana rapidno, prije toga nista. 700kn sam platio farbanje i sad je ko novi. Krov mislim. Zasto se to desilo, nemam pojma.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 21:40   #92
Jer su UV zrake razvalile polimerne veze na prvim "vodenim" lakovima. Štaš - bio si pokusni kunić
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 17:11   #93
Bio sam kod lokalnog mehanicara koji mi je sastavio ovaj popis:
- selen blok x 2 65 kn
- vilica 450 kn
- remen 70 kn
- zupcasti 100 kn
- svjecice x 4 44 kn
- filter zraka 65 kn
- filter ulja 40 kn
- natezac 100 kn
- pumpa 245 kn
- kvacilo 884 kn
Radi se o Fiat Puntu 1.2 8v 2002 verzija S, kupljen prije godinu dana, kad je i sta mjenjano prije je nepoznanica.
Ja sam jedino mijenjao prije 10t km ulje,filter ulja i zraka i ulje za mjenjac
Sta mislite bili jeftinije prosao da uzimam pojedinacno navedene dijelove i samo njemu platim ruke?
Kad vec mijenjam ovo dali je preporucljivo jos nesto promjenit?
iQuest is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 17:18   #94
Pa ne znam kaj sam ja mijenjao, valjda krajnik. Ne znam koja je razlika, ali to mi se cini dosta skupo. Kvacilo mozes naci jeftinije, ali pitanje je kolko te on misli oderati za posao. Moj majstor mijenja i naplati se od rabata.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 20:20   #95
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Pa ne znam kaj sam ja mijenjao, valjda krajnik. Ne znam koja je razlika, ali to mi se cini dosta skupo. Kvacilo mozes naci jeftinije, ali pitanje je kolko te on misli oderati za posao. Moj majstor mijenja i naplati se od rabata.
Daj mi reci Danijele i vi ostali sto duze imate Punta dali stavljate original dijelove ili zamjenske, posto se veliki servis radi svakih 120t km ili 5 godina jeli bolje dati vise i stavit kvalitetnije ili mogu proci i jeftiniji zamjenski, jer svakako nije za odbacit mogucu ustedu od par stotina kuna
Veliki servis
- remen (zupcasti, kanalni)
- natezac (zupcastog, kanalnog)
- vodena pumpa
- svjecice
jel se jos sta mijenja?

koliko inace mehanicari uzimaju za ruke kad rade veliki servis

Posto neznam kako je do sad bio odrzavan ovaj Punto, ajde bar cu onda znati kako ce biti od sad
iQuest is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 20:42   #96
Quote:
iQuest kaže: Pogledaj post
Daj mi reci Danijele i vi ostali sto duze imate Punta dali stavljate original dijelove ili zamjenske, posto se veliki servis radi svakih 120t km ili 5 godina jeli bolje dati vise i stavit kvalitetnije ili mogu proci i jeftiniji zamjenski, jer svakako nije za odbacit mogucu ustedu od par stotina kuna
Veliki servis
- remen (zupcasti, kanalni)
- natezac (zupcastog, kanalnog)
- vodena pumpa
- svjecice
jel se jos sta mijenja?

koliko inace mehanicari uzimaju za ruke kad rade veliki servis

Posto neznam kako je do sad bio odrzavan ovaj Punto, ajde bar cu onda znati kako ce biti od sad
To ti je to... Ne mogu da se sjetim da li još nešto ide, mislim da ne. I ne zezaj se sa tim traženjem dijelova, svakako je održavanje jeftino. Pronađi nekog dobrog majstora i za sekundu ti to zamijeni originalnim dijelovima. Eeee sjetio sam se, vjerovatno da idu i kočnice. Znači pogleda se i vidi da li šta treba u ovisnosti da li je na njima mijenjano nešto ranije. Vidjeti debljinu tromblova, disk pločice, bubnjeve, pakne, ali to će ti ti sve majstor svakako pogledati i promijeniti što bude potrebno. Tako da na ukupnu cifru na koju si računao sa svojim spiskom dodaj i nešto od ovoga što će trebati mijenjati, a to ti je svakako potrošni materijal. I kako uzimaš polovnog računaj da može biti još poneka sitnica ako nije održavan, ali to već zavisi od prethodnog gazde... Uglavnom kao i kod svakog polovnog kad se kupi...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 21:42   #97
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
ja svog vozim 14 godina...

od kvarova je imal dihtung glave, sajlu mjenjača, stražnje amortizere...slini ulja ko i svaki fiat.. jako dobro reagira na selenia 20k...

i krov je apšisal bez ikakvog razlika

sad je na 180tk i još vozi ko zmaj.... ako bog da menjam ga za grande uskoro..
ovo kao da čitam opis svojeg, prije godinu dana otišlog, puntilaka još samo da ti je riknuo servo i to je to hehe
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 16:37   #98
Quote:
iQuest kaže: Pogledaj post
Daj mi reci Danijele i vi ostali sto duze imate Punta dali stavljate original dijelove ili zamjenske, posto se veliki servis radi svakih 120t km ili 5 godina jeli bolje dati vise i stavit kvalitetnije ili mogu proci i jeftiniji zamjenski, jer svakako nije za odbacit mogucu ustedu od par stotina kuna
Veliki servis
- remen (zupcasti, kanalni)
- natezac (zupcastog, kanalnog)
- vodena pumpa
- svjecice
jel se jos sta mijenja?

koliko inace mehanicari uzimaju za ruke kad rade veliki servis

Posto neznam kako je do sad bio odrzavan ovaj Punto, ajde bar cu onda znati kako ce biti od sad
Antifriz.

Uzmi poštene zamjenske djelove i uživaj (NGK, SKF, Dyco, Contitech, Gates .... sve je to prva ugradnja i zapravo isto kao OEM samo jeftinije).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 16:53   #99
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Antifriz...
Netko mi je rekao da bi bilo najbolje stavit crveni antifriz u Punta, trenutno mi je unutra zeleni, jel dovoljno samo ispustit ovaj i usuti novi.
Takoder me zanima dali jos nesto trebam gledat kad uzimam antifriz ili da samo kazem u trgovini da zelim crveni i toe to?
iQuest is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 19:22   #100
Quote:
iQuest kaže: Pogledaj post
Netko mi je rekao da bi bilo najbolje stavit crveni antifriz u Punta, trenutno mi je unutra zeleni, jel dovoljno samo ispustit ovaj i usuti novi.
Takoder me zanima dali jos nesto trebam gledat kad uzimam antifriz ili da samo kazem u trgovini da zelim crveni i toe to?

A tko je to rekao da bi bilo najbolje staviti crveni, šta fali zelenome.Crveni je G12,a zeleni je G11.Ako ti u papirima od punta piše G11 onda ostani na G11.
REGGAE 1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.