Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2013., 22:56   #21
Uf.. i Cube i Radon su brutalni. Samo mi je Cube malo bolji zbog mtb opreme. Iskreno neznam zašto više volim mtb opremu na ovakom tipu bicikla od cestovne, valjda podsvjesno mislim da cestovna nije toliko izdržljiva ili nešto.

Kad sam prije koju godinu prvi put čuo za koncept hibridnog bicikla, bome sam se zaljubio I eto nije prošlo previše vremena, nabavio i ja sebi jednog. Jako mi se sviđa ideja jednog bicikla za više potreba, tako da ga možeš vozikat po gradu, ići s njim na malo duže vožnje, a da ne bude neudoban, a opet promjenom guma možeš otići u šumu i izdivljati se malo. Ima i par foruma hibridnih bicikala od kojih jedan češće čitam ( mislim da je i litrenka na njemu ) i stvarno ima svakakih prerada i kombinacija.

Jedino eto što sam sad saznao da fixie, singlespeed i fitness bicikli spadaju također pod hibridne, ali da, svaka kombinacija dijelova koji nisu iste kategorije praktički tvori hibridni bicikl, pa možemo reći da je to jedno široko područje.
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 23:09   #22
Čuj, ovo za fixie i SS je više stvar percepcije... nisam siguran jesu li pravi hibridi. Više su "alternativni 28 cola kotač", dakle nespecka Za fitness sam već rekao da je meni više specka nego hibrid, ali i to ovisi o tumačenju i manje je važno za cijelu priču

Inače, zna li netko(litry, chill?) kolika širina guma ide u sirrius? Idu li i ove šire?
car_iz_Osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 23:24   #23
odeš li na stranicu bike24 ili kod aleša vidjeti ćeš da su fitness bicikli odvojeni od trekkinga, kod evansa su oba u istoj kategoriji itd....
uglavnom pod imenom hibrid misli se na mješanca pasmine road i mtb, dok su ss i fiksi ekipa potpuno se odvojili u vlastitu subkulturu i ne žele imati dodirnih točaka sa ostalim vrstama. kako proizvođači od tih odmetnika imaju koristi tako im i idu niz dlaku te se u jedan vrhunski ss/fixie projekt može nalupat novca skoro jednako kao i u bilo koji drugi projekt.
ciklokros ja ipak ne bi svrstao ovdje što zbog sporta, što zbog dijelova koji su ako se kupuju baš za ciklokros izrazito skupi i kvalitetni naravno.

ja bi se ovdje (na ovoj temi) usredotočio isključivo na off road/on road trekking i na fitness bacikle jer ima se tu štošta ispričati, a ss/fixie bi trebao imati svoju temu, kao i ciklokros koji kreće od minimalno 1000 ojera po biciklu pa do karbonskih zvjeri sa karbonskim kotačima da ne pretjerujem sada još dalje.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 23:33   #24
Slažem se
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 23:35   #25
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
S obzirom na optuzbe odredenih clanica ovog foruma koje necemo imenovati - SHANGRI LA samo da napomenem da ideja nije raspravljati toliko o vec poznatim forumaskim bajkovima nego neki smjer kojim industrija ide...
optužbe? ne, to su više konstatacije očitih činjenica
no, dosta sad o tome, prestat ćemo, tema je super.
ne iskopavaj sjekiru.

Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
Kona Sutra 8.000kn (ok, ovo je stvarno specifican bike radi dropbara ali sa touring geometrijom i MTB komponentama )
http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=594
za ovo sam inicijalno mislila da je čisti touring bajk, hvala na informaciji.

Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
...
ja bi se ovdje (na ovoj temi) usredotočio isključivo na off road/on road trekking i na fitness bacikle jer ima se tu štošta ispričati, a ss/fixie bi trebao imati svoju temu, kao i ciklokros koji kreće od minimalno 1000 ojera po biciklu pa do karbonskih zvjeri sa karbonskim kotačima da ne pretjerujem sada još dalje.
pa, ciklokros je hibrid samo takav, možda i jedan od prvih, tak da se tu ne slažem s tobom. i premalo ljudi u hr zapravo vozi ciklokros i općenito ima pojma o tome. iznimke su poznate, bar na forumu

nikad nisam baš najjasnije shvaćala koja je osnovna razlika između fitnes i treking bajka
nemojte sad drvlje i kamenje, lijepo objasniti molim
shangri la is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 23:47   #26
Fitness je zapravo cestovni bicikl sa flat volanom, a samim time ima i odgovarajuće shiftere i ručice kočnica za flat volan. Znači geometrija specke sa ravnim volanom koji te stavlja u malo neagresivniji položaj kako bi se lakše vozio po gradu i komjutao. Naravno sad na fitness biciklima također možeš naći i disk kočnice dok su na speckama još rjetke, ali u pravilu možeš shvatiti kao flatbarr cestovni bicikl, dok trekking može biti i onroad (sa rigidom) i offorad sa mekom vilom. Također trekking bicikli imaju drugačiju ramu od cestovnih (znači i fitness) bicikala (drugčija geometrija, neki kao mtb, dok neki opet imaju sasvim drugčiju od mtb i cestovnih) i na njih se stavljaju i mtb i cestovne komponente, ovisi kako koji proizvođač i kako koji model..
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 23:58   #27
Najgore je što nije tako lako reći gdje fitness prestaje, a onroad trekking počinje. Danas se svašta naziva fitnessom.

Za mene je fitness flatbar specka. Znači - cestovne komponente i geomterija. Sve ove verzije sa cestovnim komponentama, ali MTB geometrijom i v-brakeom kod mene ne prolaze pod fitness.

Naravno, marketing je taj koji stvara zbrku... fitness je ipak više kul od (onroad) trekkinga pa se taj naziv svugdje forsira...
car_iz_Osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 00:10   #28
meni je naziv ''fitness bicikl'' baš bezvezan. teretana đir

mučilo me zapravo to fitnes - onroad riđid treking (s cestovnim komponemtama)... bućkuriš u mutnom, dakle
shangri la is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 00:16   #29
Baš to. Kako već rekoh, pomutnju uvode proizvođači koji svaki za sebe daju svoje definicije. A sve je zapravo marketinški trik, krenuvši od naziva. Ali dobro, nije to loš tip bicikala sam po sebi
car_iz_Osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 00:44   #30
Quote:
car_iz_Osijeka kaže: Pogledaj post
Hajde me podsjetite tko je ono kupio onaj divni Cube, kojeg je ganjao po pola EU dok ga nisu poslali u Keindl... doyaya ili?

E tako nešto, iako je to već slaba oprema(ali dostatna). Ovi bicikli u koje ne stane preko 28mm, eventualno 32mm mi nisu toliko allrounderi


Već sam zaboravio na njega zbog ovog glupog vremena

Slabija oprema nije problem. Imam i čeličnjaka mtb i karbonski cestovni i trenutno mi je Cube bolji od oba zajedno - bez obzira na grupu - kud je lijep tud je i nevjerojatno udoban za vožnju. Grupa više-manje nije presudna ako je dobro poštelana i radi. Već godinama nisam imao ništa ispod Deore i ne fali mi.

Ono što je stvarno bezveze je to da se meni prošle godine 5000 činilo skupo, a sad koštaju 7000 kn naviše. Bez obzira što je kriza cijene su nevjerovatno napuhane.

U svakom slučaju taj trekking je ono što treba 95% onih šta gore na temi postavljaju pitanja o tome koji bicikl kupiti. Može i on i lakši off road, grad, duže i najduže rute... a kao + za ovakav trekking mi se čini i to što nema prednji amortizer zbog čega je lakši i manje interesantan lopovima.

BTW, sad sam i malo zbunjen u koju grupu uopće spada Cube Cross jer nema prednji amortizer, a ima mix dijelova od MTB i cestovnjaka.
Ma pravi hibrid !
Tejacques is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 08:01   #31
Tako je, diban bickl Ima jedan na njuškalu za 3t kn... i iako je relaitvno skup, odmah bih ga uzeo da je moje veličine, ali već na slici vidim da nije
car_iz_Osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 08:08   #32
Quote:
shangri la kaže: Pogledaj post
za ovo sam inicijalno mislila da je čisti touring bajk, hvala na informaciji.
ma i dalje je to najvise touring bajk ali Kona je iz nekog razloga prestala stavljati road komponente i pocela stavljati MTB, pa je i sam bajk totalni mix svega i svacega... iskreno meni se u ovim novijim godistima ne dopada. Touring bajk sa drop volanom mora imati cestovnu grupu...ako je dovoljno "jaka" za borbu u ciklokrosu onda je i na touring dostatna imho...

a ovo sa sjekirama bum ti pojasnil u chatu
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 08:19   #33
Ne bih se složio ovo za cestovne komponente i touring bicikle. Mislim da se stavljaju zbog omjera prijenosa Ali to bi tvuk znao bolje, ja bih samo napomenuo i da Surly LHT ima MTB grupaciju, kao i Trek 520. A to su najpoznatiji toureri vani...
car_iz_Osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 08:49   #34
Quote:
car_iz_Osijeka kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio ovo za cestovne komponente i touring bicikle. Mislim da se stavljaju zbog omjera prijenosa Ali to bi tvuk znao bolje, ja bih samo napomenuo i da Surly LHT ima MTB grupaciju, kao i Trek 520. A to su najpoznatiji toureri vani...
Ma ok...stoji ovo za Surly...samo sto se omjera tice vrlo lagano se postigne i dovoljno "lezerna" kombinacija sa triple cestovnim pogonom i kazetom sireg raspona... nije potrebno stavljati teski mtb pogon... za kazetu ok, neka bude 11-32 ili cak 34 zuba ali naprijed ti stvarno nije potrebna 22 šajba ako se vozis po cesti.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 09:52   #35
Da sve navedeno stoji i svi mi želimo nešto WOW, ali nitko ne spominje bicikle koji su cjenovno pristupačniji, a ljudi ih dosta kupuju i svakodnevno voze godinama.
E sad isto kao i kod svega netko kome je bic svakodnevno "magare" niti ne gleda ili niti nezna da postoje ovakvi forumi i mjesta rasprave o biciklističkoj tematici.
Tako da isticanje biceva koji koštaju kao vrlo upotrebljiv rabljeni automobil djeluje malo snobovski, a moramo se složiti da kakav god bio auto je ipak tehnološki zahtjevnije i skuplje izraditi.
To je kao da na auto forumima pišu samo o Porscheu, Ferrariu i Lambu, a drugo je off

Evo ja sam stavio par biceva koji nisu socijala, ali nisu niti "look at me I'm high".
Naime rame su im izrađene tenologijom i od materijala kao i nekoliko puta skuplji bicevi, a najslabija karika su im grupe, ali i one odlično rade u commuting i touring uvjetima.
Jedan od takvih(Capriolo Roadster) imam već 6 godina i odlično služi kao "tovar" commuter i tourer.
Kada sam ga kupovao bio je samo model kao ovaj na posljednjem linku, pa sam dodatno stavio blatobrane, paktreger, sicštangu s amortizerom, svjetla i zvono.

http://cms.dinamic.hr/index.php?opti...728&Itemid=758

http://cms.dinamic.hr/index.php?opti...619&Itemid=501

http://cms.dinamic.hr/index.php?opti...791&Itemid=825

http://www.bicikli.hr/bicikli/54-roadster-tour.html

http://www.bicikli.hr/trekking-bicik...-trekking.html
M900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 09:59   #36
Nije bila ni poanta pisati samo o skupim bajkovima, nego je Car pitao zasto nema high end v-brake modela, pa od tuda i linkovi

inace ovo sto si stavio je vise manje suprotno linkovima koje si stavio Zasto? pa slazem se sa tekstom, da ima ljudi koji ne znaju za ovakve forume, da puno jeftiniji bicikl obavljaju svakodnevni komjuting i turing, a onda puknes linkove lose opremljenih modela po visokim cijenama. Gledam onaj Head za 5000kn?!?! Pa takav bajk kupis u DSGu za max max 3000kn. Samo toliko... topic je za sve hibrid bicikl nevezano kostaju li 1.000 ili 100.000kn ali necemo bas promovirati totalno neisplative kupnje poput ovih na linkovima
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 11:27   #37
zašto sam htio izdvojiti ciklokros iz teme?
iz razloga jer je to sport koji zahtjeva konstantno ulaganje u bicikl i to po mogućnosti što lakših i što izdržljivijih dijelova, a rasprava, odnosno razmjena iskustava može biti osim o biciklu i o stazama, natjecanjima, ramama, prehrani, natjecateljima, karbonskim dijelovima .... dućani koji imaju ciklokros bicikle, dijelove i opremu odvajaju to od ostalih vrsta u biciklizmu. v-break za ciklokros je drugačiji, gume su drugačije itd.
slažem se ja sa litrijem koji btw zna više od mene o biciklima deset puta da ciklokros jest neka vrsta hibrida, ali nešto je nekada bilo hibrid, a danas je to zasebna vrsta i ciklokros kao takav ja stavljam rame uz rame sa ostalima jer glupo je da imamo samo road i mtb, a sve ostalo je hibrid. nekada je možda i bilo tako, ali danas je hibrid poprilično uzak pojam koji se kristalizirao u obliku trekking bicikala sa i bez prednje suspenzije. mislim da se fitness bicikl kao takav izdvojio zbog geometrije rame jer trekking rama je danas drugačija i od fitnessa i od mtb-a, ali mislim i slažem se sa autorom teme da bi ovdje mogli spojiti fitness i trekking bajkove i malo popričati o mogućnostima koje nam oni pružaju i koliku slobodu nam daju kod zamjene dijelova i same nadogradnje istih, kao i o njihovim sposobnostima da postanu pravi allaround bicikli što kod nas ljudi žele, a niti ne znaju da to žele jer zbog financija imaju samo jedan bicikl s kojim bi naplac, na sljeme, na jarun, u maksimir, na nasip, na more, do samobora na kremšnite...
e pa hybrid može sve to :-))
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 11:29   #38
nema potrebe ciklokross odvajat jer ga ovdje praktički niko nema i nek stoji gdje je..

slazem se sa svime izrečenim ali ako se nadju barem 2 forumasa sa ciklokrossom i hoce pričat, lako otvore svoju temu, do onda nek pokoji padobranac uleti i pita nesto u vezi tog dobit ce i vamo solidan početnički odgovor..
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 11:39   #39
lol true
vjerojatno oni koji se time bave čitaju "stranu štampu" uglavnom
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 11:55   #40
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
Nije bila ni poanta pisati samo o skupim bajkovima, nego je Car pitao zasto nema high end v-brake modela, pa od tuda i linkovi

inace ovo sto si stavio je vise manje suprotno linkovima koje si stavio Zasto? pa slazem se sa tekstom, da ima ljudi koji ne znaju za ovakve forume, da puno jeftiniji bicikl obavljaju svakodnevni komjuting i turing, a onda puknes linkove lose opremljenih modela po visokim cijenama. Gledam onaj Head za 5000kn?!?! Pa takav bajk kupis u DSGu za max max 3000kn. Samo toliko... topic je za sve hibrid bicikl nevezano kostaju li 1.000 ili 100.000kn ali necemo bas promovirati totalno neisplative kupnje poput ovih na linkovima
Sorry na neinformiranosti, ja ti uopće na pratim tržište i trendove novih biceva .
Poantu si u stvari potpuno shvatio jer sam i mislio na bicove do 3000 kuna, a ja sam kriv jer sam stavio linkove koji to ne argumentiraju, još jednom se ispričavam, ipak su moj đir trenutno stare specke i jeftilen krame
M900 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.