Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2013., 02:31   #81
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Ja nemam zadatak i ne planiram imati zadatke na forumu. Ja se ovdje samo opuštam u svoje slobodno vrijeme, a ako nekome pri tome i pomognem super, a ako nekoga iznerviram - well, bad luck. Di bi ja došla da krenem nabrajati što sve mene nervira I ne zanima me forma nego sadržaj.
hm? ne znam kako si dosla do toga da si me iznervirala posto nisam odgovarao na tvoju poruku, a u protekloj diskusiji smo imali vrlo slicne stavove
gmit is offline  
Old 16.07.2013., 02:46   #82
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
hm? ne znam kako si dosla do toga da si me iznervirala posto nisam odgovarao na tvoju poruku, a u protekloj diskusiji smo imali vrlo slicne stavove
Dakle ti smatraš da to što smo se složili da nije u redu u bilo koje doba dana, a osobito kada gosti zaspu, upadati gostima koji koriste klimu, ako su korištenje iste platili u cijeni apartmana - znači da se moramo složiti i oko toga da je u redu iznositi krevete na terasu, dovoditi prijatelje i obitelj u apartman koji je netko zakupio za svoju obitelj ili "koristiti stol za blagovanje bez da se koriste stolice" (jasno da je ovo sarkazam)?

Žao mi je, ja sam gost i imam svoje misšljenje o ponašanju i gostiju i iznajmljivača, nemam tu neku potrebu držati ikakve "strane" ili stavove. I mislim da si pretjerao s cinizmom ili sarkazmom ako je to trebalo biti tako shvaćeno, jer ga nitko nije shvatio
NemremSeSjetit is offline  
Old 16.07.2013., 02:55   #83
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Dakle ti smatraš da to što smo se složili da nije u redu u bilo koje doba dana, a osobito kada gosti zaspu, upadati gostima koji koriste klimu, ako su korištenje iste platili u cijeni apartmana - znači da se moramo složiti i oko toga da je u redu iznositi krevete na terasu, dovoditi prijatelje i obitelj u apartman koji je netko zakupio za svoju obitelj ili "koristiti stol za blagovanje bez da se koriste stolice" (jasno da je ovo sarkazam)?
nemamo se sto slagati ili ne slagati oko toga kad nisam o tome bio iznio misljenje.

npr, ako je apartman bez klime (ili s popularnom restrikcijom koristenja iste), ok mi se cini ideja da se kreveti prebace na terasu. s druge strane, da ja to vec idem raditi (a vjerojatno ne bi jer sam lijen i vise ne ljetujem u apartmanima), vratio bi ih tocno tamo gdje su bili.


Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
I mislim da si pretjerao s cinizmom ako je to bio cinizam, jer ga nitko nije shvatio
sasvim moguce. no, kako bi ti to znala? bacila si grah?
gmit is offline  
Old 16.07.2013., 10:38   #84
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
a kak sjednes za stol ako ne diras stolicu?
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
busic bi kao stovatelj pravilnika trebala paziti kako se izrazava posto su joj izjave ocito pune rupa
ja uopće nisam štovatelj pravilnika, ali ispada da su danas pravilnici itekako potrebni ako evo čak ni ti ne vidiš razliku između iznošenja kreveta na terasu i pomicanja stolice da bi sjeo za stol odn. u nemogućnosti si procijeniti šta spada u pomicanje namještaja koje ne bi trebalo raditi
bušić is offline  
Old 16.07.2013., 11:49   #85
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Hm..jasno mi je da oni koji iznajmljuju ne gledaju na to isto kao netko tko unajmljuje.
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Zar znas da su ih cesto tj. svakodnevno nosili simo-tamo?
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Jasno da se moglo desiti svasta. Mogao se krevet potrgati i u sobi..mogli su skakati po njemu ili tako nesto, zar ne?
A ako su ga ostavili na kisi ...ili potrgali, pa to se onda valjda rjesava kao bilo kakva steta - u kuci? Kakve ima veze to sto su ga nosili?
Ja razumijem da ti polazis iz pozicije jedne i jedinstvene kajperinje koja je jednom pomaknula krevet u apartmanu u kojem je jednom boravila.
Ja razmišljam o 150 kajperinja koje će pomicati i iznositi krevet kako im odgovara, a da svejedno moram imati apartman spreman i u istom standardu za onu 151., kao što je bio i za 1.
Veliki namještaj se trga čestim pomicanjem, niti je blagotvorno za parket.
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Evo..bas imam primjer gdje samo dosli na jednu noc...i premjestili krevete. Jer nam nikako nije pasao trenutni razmjestaj. I vratili na mjesto drugo jutro, nije krevetu nista bilo 2 m dalje. Bili smo kod rodbine, ali imo to i nije bitno.
Jedno je pomaknuti krevet 2 m, ili dva single kreveta pomaknuti tako da ih spojiš, a sasvim druga situacija je kad krevet moraš pregurati preko sobe i parketa, uspraviti ga i okrenuti bočno da bi mogao kroz vrata od terase pa ga još i podignuti preko povišenog praga, i onda još ponoviti postupak za vraćanje nazad.
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ok, mozda vam je bilo tesko, ali nije bas tako tesko...a ako i je...pa netko ce ti pomoci tih 3 minute, valjda. Nije bas da se ne zaradi nista na tome, pa da je toliko problem i 3 minute nositi krevet, ili?
I cijeli gore opisani postupak je još kompliciraniji ako se radi o dvije žene od 50 kila. Trajalo je cca sat vremena, a ne 3 minute.
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Iako, nije mi bas jasno sto biste ustvari zeljeli naplatiti? Pomicanje namjestaja. Ok, ako se napise da se ne smije, moze se valjda naplatiti pomicanje. lmeni je to onako, malo cudno.
Kućni red je prije svega preventivna mjera, i ne pridržavanje istog može rezultirati otkazivanjem rezervacije.
Ukoliko osoba zna da je zabranjeno iznositi krevete na terasu i da ju ne pridržavanje tog pravila može koštati novaca i još većeg problema – izbacivanja iz apartmana, vjerojatno to niti neće pokušavati raditi. A to je i naš cilj – ne iznuda , ili maltretiranje gosta – već jasno postavljena i opisana usluga, cijena, uvjeti, i posljedice kršenja tog ugovora, kako bi cijelo iskustvo bilo zadovoljavajuće za obje strane.
Channon Yarrow is offline  
Old 16.07.2013., 12:09   #86
Quote:
Channon Yarrow kaže: Pogledaj post
Ja razumijem da ti polazis iz pozicije jedne i jedinstvene kajperinje koja je jednom pomaknula krevet u apartmanu u kojem je jednom boravila.

Kućni red je prije svega preventivna mjera, i ne pridržavanje istog može rezultirati otkazivanjem rezervacije.
Ukoliko osoba zna da je zabranjeno iznositi krevete na terasu i da ju ne pridržavanje tog pravila može koštati novaca i još većeg problema – izbacivanja iz apartmana, vjerojatno to niti neće pokušavati raditi. A to je i naš cilj – ne iznuda , ili maltretiranje gosta – već jasno postavljena i opisana usluga, cijena, uvjeti, i posljedice kršenja tog ugovora, kako bi cijelo iskustvo bilo zadovoljavajuće za obje strane.
U jednoj kući u Provansi su kreveti bili pričvršćeni za zid.
Dlapek is offline  
Old 16.07.2013., 12:17   #87
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
nemamo se sto slagati ili ne slagati oko toga kad nisam o tome bio iznio misljenje.

npr, ako je apartman bez klime (ili s popularnom restrikcijom koristenja iste), ok mi se cini ideja da se kreveti prebace na terasu. s druge strane, da ja to vec idem raditi (a vjerojatno ne bi jer sam lijen i vise ne ljetujem u apartmanima), vratio bi ih tocno tamo gdje su bili.
Ako već trančiramo konkretan slučaj: klime u stanu ima, ima i 4 spavaće sobe s pripadajućim krevetima, na terasi je namještaj koji je primjeren za terasu: garnitura za sjedenje sa stolićem+ 2 ležaljke (s pripadajućim jastucima).

U ovom slučaju se ne može tražiti opravdanje za iznošenje kreveta na terasu u nedostatnoj ponudi ili iskrivljenoj prezentaciji.

Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Ne vidim uopće razloga da se na moj post osjećaš prozvana na ikoji način "braniti" ili "pravdati".

Moja namjera nije bila da se na njega itko "pravda" (a kamoli ti, za koju mi se čini da pružaš kvalitetnu uslugu), nego ukazati da u radu s ljudima treba puno tolerancije, a na najuspješnijim turističkim destinacijama, ako ćemo se skoncentrirati samo na turizam, nećeš nikada, ali baš nikada i nigdje naći uopće ikoga kome pada na pamet komentirati goste igdje javno, ma kakav internet, kakvi mediji???? O gostima se javno uvijek može pročitati i čuti samo afirmativno.

Te zajednice žive od ljudi koji im dođu i ostave svoj novac, ti gosti su u prosjeku svakakvi, ima super gostiju i nightmare gostiju, ali ostavljaju novac na destinaciji i poštovani su gosti. A naravno da su ljudi kao i svugdje ih ima svakakvih, ali odgovorno tvrdim da ne postoji tema na kojoj će se itko usuditi komentirati goste kao ovdje. Ne kažem da ne postoje mjesta unutar nekakve zajednice oglašivača gdje će razmjenjivati iskustva i učiti kako rješavati problematične i konfliktne situacije, ali da postoji mjesto gdje javno i svima dostupno oni koji prodaju ikakvu uslugu ismijavaju ili kritiziraju svoje goste - to ne postoji.

Pa i naši stari su nešto pričali o zubima konja koji te hrani ... naravno da svatko može raditi i pričati kako hoće, ali meni je ovo komentiranje gostiju krajnje neprofesionalno i više mi govori o iznajmljivačima nego o gostima. Gosti dođu i odu, a domaći ostaju ...
Shvaćam o čemu govoriš, i ponekad mi se čini da ova tema opasno zabrazdi u potpirivanje predrasuda i ispucavanje frustracija (nekih) ljudi koji su se srećom, slučajem ili prilikom našli u poslu iznajmljivanja, ali niti im je to primarna djelatnost, niti im je i najmanji gušt time se baviti, i jedva čekaju da zadnji gost ode.

S druge strane, ima iznajmljivača koji, iako nisu profesinalci, i iako se bave i drugim poslovima, žele dobro obaviti taj posao i pružiti kvalitetnu uslugu. Neke stvari pokupiš iz iskustva, i tema u kojoj možeš naučiti iz tuđeg iskustva, bez da napraviš iste greške, mi se u tom smislu ne doima pljuvačkom ili kontraproduktivnom. Umjesto da ovo krene u smjeru 'mi vs. oni', bilo bi puno korisnije da služi 'kako da poboljšam uslugu a istovremeno zaštitim investiciju'. Nije ovo zero sum game,baš suprotno: 'vuk sit, koza cijela'
Channon Yarrow is offline  
Old 16.07.2013., 13:29   #88
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
nemamo se sto slagati ili ne slagati oko toga kad nisam o tome bio iznio misljenje.

npr, ako je apartman bez klime (ili s popularnom restrikcijom koristenja iste), ok mi se cini ideja da se kreveti prebace na terasu. s druge strane, da ja to vec idem raditi (a vjerojatno ne bi jer sam lijen i vise ne ljetujem u apartmanima), vratio bi ih tocno tamo gdje su bili.
Gle momak, ako si ti nesto iznajmija, platija, ne znaci da si i kupija pravo da radis u tom periodu sta zelis kako zelis i di zelis!
To sta nisi platija klimu, ne znaci da imas pravo radit sta oces sa namjestajem. Ma sta god ti mislija o tome.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Old 16.07.2013., 13:43   #89
Quote:
bušić kaže: Pogledaj post
ja uopće nisam štovatelj pravilnika, ali ispada da su danas pravilnici itekako potrebni ako evo čak ni ti ne vidiš razliku između iznošenja kreveta na terasu i pomicanja stolice da bi sjeo za stol odn. u nemogućnosti si procijeniti šta spada u pomicanje namještaja koje ne bi trebalo raditi


bušić očito zna što govori i svaki dan rješava stvarne životne situacije, za razliku od nekih trla baba lan koji već danima po tri četiri foruma razvlače klimu, da li se gasi ili ne gasi, kako su gosti šokirani i oštećeni, zakinuti .... očito ih ništa drugo ne inspirira.

A kada ti taj isti zakinuti, probuđeni prevareni gost ostavi "thank you note" na stolu i napiše krasan review (usp. holidaylettings) onda ispadne da sama sebi pišem valjda.... aluzije su jasne ali ne treba baš na sve reagirati
Šatrunčica is offline  
Old 16.07.2013., 13:48   #90
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
A kada ti taj isti zakinuti, probuđeni prevareni gost ostavi "thank you note" na stolu i napiše krasan review (usp. holidaylettings) onda ispadne da sama sebi pišem valjda.... aluzije su jasne ali ne treba baš na sve reagirati
zasto uvijek spominjes taj jedan primjer? nema drugih?
gmit is offline  
Old 16.07.2013., 13:52   #91
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Gle momak, ako si ti nesto iznajmija, platija, ne znaci da si i kupija pravo da radis u tom periodu sta zelis kako zelis i di zelis!
To sta nisi platija klimu, ne znaci da imas pravo radit sta oces sa namjestajem. Ma sta god ti mislija o tome.
Bravo moderator i moderatorica!
Šatrunčica is offline  
Old 16.07.2013., 13:54   #92
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
zasto uvijek spominjes taj jedan primjer? nema drugih?
Pa vi stalno spominjete moju klimu. dodijala je već svim forumašima, a najviše meni. Ako imate druga pitanja, slobodno, dapače, otkrit ću vam kako sam puna od 15.5. do 30.9., nema tajni, možda kom drugom pomogne...
Šatrunčica is offline  
Old 16.07.2013., 14:37   #93
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
eto kao gost, ne mogu razumjeti da nekome padne na pamet razmještati namještaj, iznositi krevete na terase i slične nebuloze.
Paa, meni je odmah palo na pamet to da nekome nije odgovarao madrac. Kako se madrac nije mogao premjestiti s kreveta na krevet a mozda je bilo nezgodno da se ljudi zamijene (pa necija zena spava s tudjim muzem ili da netko mora s djetetom u sobi biti umjesto s muzem), zamijenili su cijeli krevet. Mnogo ljudi ima problema s ledjima i na nekim krevetima ne mogu spavati.
A poslje su mozda zaboravili vratiti...ili nisu stigli... Sto naravno nije ok, trebali su vratiti.
Quote:
Kao što ne razumijem iznajmljivače koji iznajmljuju apartman s klimom pa onda nastoje pod svaku cijenu reducirati korištenje iste, tako ne mogu razumjeti niti bezobrazluk gostiju koji smatraju da imaju pravo koristiti namještaj apartmana kao igračke, a vjerojatno su prethodno imali prilike vidjeti negdje na netu kako apartman izgleda i imali prilike odlučiti odgovara li im oprema i njezin razmještaj ili ne.
Ne mozes na osnovu slike kreveta vidjeti da ti madrac nikako ne odgovara.
Btw te slike apartmana i soba koje mozes vidjeti na internetu su cesto Slikano s sirokokutnim objektivom...sobe prostrane, kupaone isto... pogled na more ...mora nigdje, ima terasu...koja je prosirenje pred ulaznim (zajednickim) vratima 1,5 kvadrata itd.
Quote:
Gost kupuje pravo uživanja u prezentiranoj imovini, u stanju u kojem je prezentirana i u obimu koji je kao kupac usluge kupio, ništa više od toga.
Vrijedi li to i za stanodavce? Ili su oni koji unajme stan (na duze) u drugacijoj situaciji, iz nekog razloga? Jer...citala sam i prigovore na podstanare...koji si previse dozvoljavaju. A i prigovore na gazde...uvijek ima problema.
Quote:
Katastrofa kakvih sve ljudi ima, sa svake strane.
To je istina.
Mozda vam copiram mailove...od jednog iznajmljivaca...bas bi me zanimali komentari. Ali ...drugom prilikom.

Quote:
bušić kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, meni je potpuno suludo da se takve stvari moraju stavljati u kućni red, ali i kajperinja je eto dokaz da očito moraju
Zbog mene ne moraju. Ako nista drugo, cak i kada bi mi palo na pamet zamjena kreveta ...ja bih bila s njima vrlo pazljiva (vise nego sa svojima) i vratila ih na mjesto.
Quote:
Naime, ne bi mi palo na pamet premještat namještaj u stanu koji nije moj.
A vidis...oni koji unajme stan cesto to cine i jos se cude zasto gazda ne dozvoljava ovo ili ono... Navodno, to je tada njihov stan, dok placaju najam. I mogu raditi sto hoce. Ne bas sto hoce u smislu unistavanja imovine, ali tako neke stvari tipa premjestanje...vjesanje slika i sl.
Ocito je tesko tj. nemoguce da obje strane uvijek budu sasvim zadovoljne. Niti su svi gosti/podstanari idealni, niti iznajmljivaci...
Quote:
I ne, to šta sam unajmila apartman na tjedan dana ne znači da mogu premještat bez prethodne konzultacije sa iznajmljivačem. Isto tako, u svojoj kući mi ne bi palo ni na pamet krevet ni madrace premještat na terasu, pa prema tome ni u stanu koji nije moj.
Jel tako teško pitat ? Pa možda bi vlasnik sam pomaknuo krevete ako ti želi izaći u susret.
S ovim se slazem, ne bi trebao biti problem pitati ...i nadam se da bi vlasnik dozvolio zamjenu iz sobe u sobu, ako je problem neudobnog madraca.
Quote:
Channon Yarrow kaže: Pogledaj post
Ja razumijem da ti polazis iz pozicije jedne i jedinstvene kajperinje koja je jednom pomaknula krevet u apartmanu u kojem je jednom boravila.
Ja razmišljam o 150 kajperinja koje će pomicati i iznositi krevet kako im odgovara, a da svejedno moram imati apartman spreman i u istom standardu za onu 151., kao što je bio i za 1.
Veliki namještaj se trga čestim pomicanjem, niti je blagotvorno za parket.
Ma razumijem i ja tebe. Jasno da se brines za mamjestaj i za buduce goste.
Ali da su ih vratili na mjesto i pritom ne ostetili bas nista, ti za to ne bi ni znala. Zato mi nije jasno cemu uzrujavanje.
U postu br. 57 si napisala:
"Nakon što su gosti otišli, našli smo da je po jedan ležaj zamijenjen, tj. da su parovi rastavljeni i zamijenjeni u sobama.
Nije napravljena nikava šteta,..."
a u postu br. 67 ovo:
"Ali pretpostavljam da su oni htjeli prespavati na svježem zraku"
Dakle, ustvari i ne znas to da su kreveti iznasani na terasu. Mozda je problem bio s ledjima i spavanjem. Nikakve stete nema. Osim sto nije korektno sto nisu vratili krevet na mjesto.
Quote:
Jedno je pomaknuti krevet 2 m, ili dva single kreveta pomaknuti tako da ih spojiš, a sasvim druga situacija je kad krevet moraš pregurati preko sobe i parketa, uspraviti ga i okrenuti bočno da bi mogao kroz vrata od terase pa ga još i podignuti preko povišenog praga, i onda još ponoviti postupak za vraćanje nazad.
Jasno da nije isto. Duze traje i teze je. A to da su ga nosili na terasu je samo tvoja pretpostavka.
Quote:
Kućni red je prije svega preventivna mjera, i ne pridržavanje istog može rezultirati otkazivanjem rezervacije.
Ukoliko osoba zna da je zabranjeno iznositi krevete na terasu i da ju ne pridržavanje tog pravila može koštati novaca i još većeg problema – izbacivanja iz apartmana, vjerojatno to niti neće pokušavati raditi. A to je i naš cilj – ne iznuda , ili maltretiranje gosta – već jasno postavljena i opisana usluga, cijena, uvjeti, i posljedice kršenja tog ugovora, kako bi cijelo iskustvo bilo zadovoljavajuće za obje strane.
To je sasvim u redu, stvari trebaju biti jasno postavljene.
Samo, bilo bi dobro da taj kucni red gost dobije na uvid i procita prije dolaska.
kajpa is offline  
Old 16.07.2013., 16:37   #94
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Vrijedi li to i za stanodavce? Ili su oni koji unajme stan (na duze) u drugacijoj situaciji, iz nekog razloga?
Meni se čini da je ovo ipak malo drugačije nego najam stana na duži period, jer kada se negdje useljavaš najčešće imaš i nešto svog namještaja i prirodno je pokušat prilagoditi životni prostor svojim potrebama.
Tjedan dana u nekom apartmanu, ne bi trebalo predstavljati takav problem gledat sliku na zidu koja ti se baš i sviđa

Quote:
Mozda vam copiram mailove...od jednog iznajmljivaca...bas bi me zanimali komentari. Ali ...drugom prilikom.
Recimo, ovo bi me baš interesiralo

Quote:
S ovim se slazem, ne bi trebao biti problem pitati ...i nadam se da bi vlasnik dozvolio zamjenu iz sobe u sobu, ako je problem neudobnog madraca.
I ne samo to, ja bih kao iznajmljivač željela znati ako je neki madrac neudoban za spavanje kako bih ga mogla zamjeniti
bušić is offline  
Old 16.07.2013., 16:58   #95
Quote:
bušić kaže: Pogledaj post
I ne samo to, ja bih kao iznajmljivač željela znati ako je neki madrac neudoban za spavanje kako bih ga mogla zamjeniti
Ne mora on biti neudoban u smislu ...los/star/neudoban svakome...., nego jednostavno nekome s problememima moze biti ili pre tvrd ili pre mekan ...takav da ne odgovara osobi koja je naucena na odredjeni madrac i spavanje na necem sto je dosta mekse/tvrdje od onog sto ima doma .. Onda to predstavlja patnju...a ne dodjes na godisnji da se patis, ne?
Naravno, star i istroseni madrac bi svakako trebalo zamijeniti ...ustvari takvo sto se bi se trebalo podrazumijevati...cak i da se promjeni nakon odredjenog broja godina, kao sto to preporucuju proizvodjaci madraca. (iako izgleda jos sasvim ok)
Spavanje na kaucu na razvlacenje, losem madracu i sl. svakako nije bas neki gust koji si covjek zeli na odmoru...koji onda to i nije.
kajpa is offline  
Old 16.07.2013., 17:20   #96
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Spavanje na kaucu na razvlacenje, losem madracu i sl. svakako nije bas neki gust koji si covjek zeli na odmoru.
OK, ali ako ti nešto posebno bitno na odmoru onda se o tome raspitaš kod iznajmljivača prije nego li rezerviraš, zar ne?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 16.07.2013., 18:44   #97
mi smo u turizmu 20-tak godina.
zadnjih 5-6 godina nismo se mogli posvetit u potpunosti iznajmljivanju, jer smo svi radili ful time, a vikendica je nekih 30 km od našeg mjesta stanovanja.
tako da punimo cca 50-60 dana (3 apartmana: 2+1,2+1, 6+1) samo s jednim oglasom u plavom oglasniku.
zadnjih par godina iznajmljujemo samo hrvatima. (pretežno zagrebčani, slavonci i sl). i moram priznat da smo jako zadovoljni. večina ostavi uredno (ne toliko da se ne mora platit čistačica, ali ništa manje uredno od gostiju drugih nacionalnosti), dobar dio gostiju su "stari" gosti koji tu ljetuju godinama tako da nas preko tjedna uopće nema tu, dolazimo samo vikendom. nikakvih večih problema sa nijednim gostima do sada nismo imali.
jedino su mađari bili malo zeznuti, sitničavi, a dovukli bi cijelo auto hrane pa im ne bi pasalo zašto ledenica nije veća
Česi i rusi su uvijek bili famozni, društveni.
Nijemci su malo kruti u početku al se brzo opuste. imali smo smiješnu scenu kada smo jednog gosta pozvali kod nas u apartman na kavu, a on sebi donio piče...poslije nam je bilo sve jasno jer je pričao kako žena i on sebi odvojeno kupuju hranu i svak ima svoju smočnicu, pa jedan drugome po noči kradu pivo iz smočnice
a slovenci, nažalost sve koje sam upoznala do sad, stvarno su na nas gledali s visoka...zadnje slovence smo imali prije par godina. iznajmili smo im najbolji apartman, za njih četvoro (dva bračna para bez djece) apartman sa tri spavaće sobe, kuhinja, wc, ogromna terasa od 50 m2 sa pogledom na more, prostran i zelen vrt sa roštiljom, do mora 10 m- dobili za nekih 60 E/dan. kad su došli ušli su, nisu ništa rekli, nešto se mislili, i onda su kao otišli na kavu, al sam shvatila da su išli okolo gledat i druge apartmane koje su možda rezervirali (to nam je bila pouka da UVIJEK ubuduće tražimo akontaciju)...nakon sat dva su se vratili, pa su opet nešto mozgali, a onda smo im rekli ako im nije dovoljno konforno i fensi da pođu dvije kuće dalje u vilu T., tamo imaju i wellnes i bazen i sve ostalo al im je noćenje u SOBI 100 E po glavi.
iznili su stvari u apartman u roku od 3 sekunde i nisu se više ništa bunili. kasnije su čak bili jako prijazni, popili smo i kavu zajedno itd...

kod naših ljudi je jedini problem što se gosti sjete rezervirati prekasno.
večina razgovora ide ovako:
gost: dobr dan, jel imate šta slobodno
mi: dobar dan, od kada vam treba?
gost: od SUTRA

zadnjih 10-dana telefon ne prestaje zvonit za rezervacije a mjesta naravno više nema (osim u 9. mjesecu)...iako su nam apartmni jako jeftini (bar ja tko mislim, 2+1 je 35 E/dan), ima ljudi koji za to traže parking u hladu, perilicu suđa i sl. jednom su se za 35 E ugurali njih 4 (iako nam to nije bilo rečeno) + "mali" cucak-e ovako nam je rečeno a došao vučjak od nekih 6-7 mjeseci.... nismo im ništa rekli, bilo nam je žao, jer je to "stari" gost, neki djedica iz okolice zagreba koji sebi može priuštit svake 2-3 godine da dođe na ljetovanje, al eto te godine je poveo i unuke i psa



eh da, problem s klimom smo rješili tako da nemamo klimu...svi gosti to znaju i nikome do sad nije smetalo
škarpinaa is offline  
Old 16.07.2013., 19:38   #98
Quote:
škarpinaa kaže: Pogledaj post
kod naših ljudi je jedini problem što se gosti sjete rezervirati prekasno.
točno, ali mislim da nije do njih nego do zadnjeg trena ne znaju kada će dobiti go
žao mi ih je jer na taj način prolaze skuplje ( ako im ne uleti neki super last minute), nemaju više apartmana za birat i ugl.je sve probrano.

Zadnja 2 tjedna upiti i telefonski pozivi, 90 % od domaćih turista, naravno za period od sutra na dalje.
Jučer je zvao jedan ako imamo slobodno od te večeri pa 5-6 dana
bušić is offline  
Old 16.07.2013., 20:28   #99
Istina,godinama moj muz do zadnjeg casa nije znao kad moze na g.o.kao i mnogi koji rade kod privatnika,i kod njih je tako,u zadnji cas saznaju da mogu na g.o..sad u 6mj kad smo bili dva tjedna po italiji,mi dva dana prije puta nismo znali hoce li on moci..srecom da sam nasla smjestaj u zadnji cas,preko airbnb..

A u hr idemo na blef i nadjemo uvijek,ali nemamo djece pa nam je to lako.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 16.07.2013., 23:08   #100
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Paa, meni je odmah palo na pamet to da nekome nije odgovarao madrac. Kako se madrac nije mogao premjestiti s kreveta na krevet a mozda je bilo nezgodno da se ljudi zamijene (pa necija zena spava s tudjim muzem ili da netko mora s djetetom u sobi biti umjesto s muzem), zamijenili su cijeli krevet. Mnogo ljudi ima problema s ledjima i na nekim krevetima ne mogu spavati.
A poslje su mozda zaboravili vratiti...ili nisu stigli... Sto naravno nije ok, trebali su vratiti.
Radilo se o 6 muškaraca u ranim dvadesetima. Boravili su 3 noći.

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ma razumijem i ja tebe. Jasno da se brines za mamjestaj i za buduce goste.
Ali da su ih vratili na mjesto i pritom ne ostetili bas nista, ti za to ne bi ni znala. Zato mi nije jasno cemu uzrujavanje.
U postu br. 57 si napisala:
"Nakon što su gosti otišli, našli smo da je po jedan ležaj zamijenjen, tj. da su parovi rastavljeni i zamijenjeni u sobama.
Nije napravljena nikava šteta,..."
a u postu br. 67 ovo:
"Ali pretpostavljam da su oni htjeli prespavati na svježem zraku"
Dakle, ustvari i ne znas to da su kreveti iznasani na terasu. Mozda je problem bio s ledjima i spavanjem. Nikakve stete nema. Osim sto nije korektno sto nisu vratili krevet na mjesto.

Jasno da nije isto. Duze traje i teze je. A to da su ga nosili na terasu je samo tvoja pretpostavka.
Morali su ići preko terase jer je hodnik preuzak za zaokrenuti krevet iz jedne sobe u drugu. Znam, prošla sam to

Tim gore po krevete jer su hopsali gore-dole po povišenim pragovima iz jedne sobe u drugu preko terase.

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
To je sasvim u redu, stvari trebaju biti jasno postavljene.
Samo, bilo bi dobro da taj kucni red gost dobije na uvid i procita prije dolaska.
Već sam napisala da kod potvrde rezervacije klijenti dobiju u prilogu i Opće uvjete s kućnim redom. A mogu ih i pročitati na našoj web stranici.

Ne radi se o nikakvom uzrujavanju, treniranju strogoće ili hiru. Radi se o tome da se namještaj postepeno oštećuje - možda se krevet neće strgati kod prvog iznošenja/unošenja, ali kod petog je već veća vjerojatnost. Pa onda vanjski uvjeti: kiša, vlaga, prašina,.., nikako nisu pogodni za pogotovo namještaj kao što krevet. Pa buka koju susjedi ispod sigurno osjete kad pomičeš masive komada namještaja po podu (pa ih uspravljaš, okrećeš, vučeš...).

I ovdje ću stati s objašnjavanjima zašto je loše iznositi namještaj koji je namijenjen za unutra. Dala sam si truda izložiti ti o kojim se razlozima radi zašto smo konkretno odlučili tu stvaku staviti u kućni red i ne planiram više ponavljati - ili ćeš shvatiti i prihvatiti ili ćeš nastaviti s pretpostavkama i nabrajanjem objašnjenja zašto i kako su gosti odlučili premještati masivni namještaj po stanu (koji je morao ići preko terase kako god okrenuo).

Tko želi iznajmiti apartman u kojem će imati slobodu presložiti si namještaj kako mu odgovara, takav će si namještaj i naći, a moja je odgovornost jasno izložiti pod kojim uvjetima mogu rezervirati jedan od apartmana u našoj ponudi i pobrinuti se da prezentirana slika odgovara realnosti.
Channon Yarrow is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.