Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2016., 01:12   #81
....

Iz iskustva mogu reći da bazen produžuje sezonu i kao i u svemu tu postoji onaj ALI,znači ako je kuća i apartmani losije kvalitete to neće imati posebno jak efekt.Naravno da unutrašnjost i ostali sadržaji moraju pratiti bazen da bi isplativost u postotku bila veća inače je efekt kao da stavite tempomat na fiću

Isto tako da bi sezona bila duža i da bi se mogla dodatno naplatiti trebalo bi imati grijani bazen jer u tom slučaju prije 15.06 i nakon 15.09 bazen se može koristiti i za kupanje,a ne samo za "gledanje".

Održavanje je skoro pa svakodnevno barem pokupiti ono što vjetar nanese sa površine,a usisavanje i kemikalije uglavnom jednom u 3 dana ovisno o temperaturi.

Svaki dodatak u ponudi ima financijski smisao jer će se u najgorem slučaju amortizirati kroz 10 godina što je i dalje dobar povrat
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 07:33   #82
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Može mi netko objasniti tezu o produženju sezone s otvorenim
bazenom?
Produzuje sezonu jer potencijalni gost prije klikne na objekt s bazenom pod uvjetom da cijena nije drasticno skuplja, pod mogucnoscu da ga ni jednom ne koristi.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 07:36   #83
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Isto tako da bi sezona bila duža i da bi se mogla dodatno naplatiti trebalo bi imati grijani bazen jer u tom slučaju prije 15.06 i nakon 15.09 bazen se može koristiti i za kupanje,a ne samo za "gledanje".
E ovo me zanima...dakle na koji nacin grijana voda produzuje sezonu? Voda je topla ili toplija od temperature zraka, no kako mislis da gost iz tople vode izadje vanka ma hladni zrak
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 15:08   #84
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
E ovo me zanima...dakle na koji nacin grijana voda produzuje sezonu? Voda je topla ili toplija od temperature zraka, no kako mislis da gost iz tople vode izadje vanka ma hladni zrak
To njima ne predstavlja problem,a iskreno nebi ni meni uzivas u bazenu,rucnik je na lezaljci i odes u kucu pod klimu nakon bazena
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 15:51   #85
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
To njima ne predstavlja problem,a iskreno nebi ni meni uzivas u bazenu,rucnik je na lezaljci i odes u kucu pod klimu nakon bazena
To pitam jer ja razmisljam kako zatvorit bazen a da ga mogu prodavat i zimi. Dakle, ugradio bi grijac i mislis da je to to? Mislim, kako bi gosti reagirali da dodju u uvjerenju kako je bazen grijan (kao sto i je) a kad izadju van na npr 5°C dozive srcani. Bili me gosti ubili?

Zamisli, dodju englezi ili cak skandinavci i ono vanka 5°C-15°C s burom a u bazenu npr 20°C i izadju vanka a ja od straha uteknem iz kuce da me ne utope jer je on potega od sjevera europe na topli bazen i nije mu uopce palo napamet da baxen nije unutarnji vec vanjski
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 16:14   #86
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
To pitam jer ja razmisljam kako zatvorit bazen a da ga mogu prodavat i zimi. Dakle, ugradio bi grijac i mislis da je to to? Mislim, kako bi gosti reagirali da dodju u uvjerenju kako je bazen grijan (kao sto i je) a kad izadju van na npr 5°C dozive srcani. Bili me gosti ubili?

Zamisli, dodju englezi ili cak skandinavci i ono vanka 5°C-15°C s burom a u bazenu npr 20°C i izadju vanka a ja od straha uteknem iz kuce da me ne utope jer je on potega od sjevera europe na topli bazen i nije mu uopce palo napamet da baxen nije unutarnji vec vanjski
Neznam gdje se oglasavas ali u svakom oglasu je navedeno dali se radi o vanjskom ili unutarnjem bazenu,a ako bas nije tako onda se navede u opisu i naravno vidi na slikama S obzirom da vecina nema grijani bazen puno ces se lakse puniti odnjih.Opcenito nama fali velik broj kvalitetnog smjestaja sa dodatnim sadrzajima da bi dobili kvalitetne goste.
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 16:24   #87
Vanjski grijani bazen? I don't think so...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 19:53   #88
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Produzuje sezonu jer potencijalni gost prije klikne na objekt s bazenom pod uvjetom da cijena nije drasticno skuplja, pod mogucnoscu da ga ni jednom ne koristi.
To je konkurentnost. Kao i s klimom npr. koja je postala standard. Ali da ćeš prodati kuću van sezone kupanja jer imaš bazen nećeš.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 21:39   #89
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ali da ćeš prodati kuću van sezone kupanja jer imaš bazen nećeš.
Na temelju čega to zaključuješ?

Većina nas tu gleda na ''hladnoću'' mora ili vode iz perspektiva nas domaćih, jbg mi u more ili kako kontinentalci kažu vodu neće ući ako nije iznad 23 ili 24 stupnja... moji su se turisti kupali u moru sve do prije kojeg dana, ja sam isto ove godine se kupao do mislim prošle srijede.
A imao sam i upite od Britanaca za 5.mjeseci gdje su se ipak zahvalili na mojoj ponudi i odlučili za smještaje s bazenom. Danas je veći đir opaliti selfie pored bazena jer je ipak to kakav takav statusni simbol...
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:10   #90
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Neznam gdje se oglasavas ali u svakom oglasu je navedeno dali se radi o vanjskom ili unutarnjem bazenu,a ako bas nije tako onda se navede u opisu i naravno vidi na slikama S obzirom da vecina nema grijani bazen puno ces se lakse puniti odnjih.Opcenito nama fali velik broj kvalitetnog smjestaja sa dodatnim sadrzajima da bi dobili kvalitetne goste.
Ja se mislim ugradit grijanje, ali ne znam ima li smisla to ulaganje Mislim se, ima li opravdanosti da ulozim u grijac a ne i u fizicko zatvaranje u nekakvu staklenu/balonsku stijenku pa da bazen bude i stvarno zatvoren
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:14   #91
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
To je konkurentnost. Kao i s klimom npr. koja je postala standard. Ali da ćeš prodati kuću van sezone kupanja jer imaš bazen nećeš.
Odgovor ti nije tocan. Ne uzima se iskljucivo bazenski smjestaj da bi ga se i koristio, vec zato jer je to in.

U mojoj okolini je sezona vec zavrsila, dok se kod mene jos nesto vrti, dakako uz male cijene
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 23:24   #92
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Odgovor ti nije tocan. Ne uzima se iskljucivo bazenski smjestaj da bi ga se i koristio, vec zato jer je to in.

U mojoj okolini je sezona vec zavrsila, dok se kod mene jos nesto vrti, dakako uz male cijene
Ma naravno,bazen ima višestruku prednost to nije uopće upitno kao i povrt investicije.Kad se samo sjetim naših nazadnih ljudi koji su objašnjavali kako se "samo idioti kupaju u bazenu" prije desetak godina

Inače bazeni su popularni odavno,Istra radi jako lijep posao već duže vrijeme,a konačno dio priče kreće i prema Dalmaciji...

Što se tiče optimuma ulaganja u grijanje stavi na papir cijenu opreme,struje,održavanje i koliko može stupnjeva ugrijati.

Grijani bazen ti može donijeti barem 15% veće prihode nego sada.
I ajmo zanemariti broj dana u popunjenosti jer je to nebitno,bitno je samo koliko $ ima na kraju godine.Svaki objekt se može popuniti 365 dana samo je bitna cijena.Tako da je broj dana nebitan samo i isključivo treba gledati odnos prihodi/rashodi/rad.
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 12:12   #93
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Ma naravno,bazen ima višestruku prednost to nije uopće upitno kao i povrt investicije.Kad se samo sjetim naših nazadnih ljudi koji su objašnjavali kako se "samo idioti kupaju u bazenu" prije desetak godina

Inače bazeni su popularni odavno,Istra radi jako lijep posao već duže vrijeme,a konačno dio priče kreće i prema Dalmaciji...

Što se tiče optimuma ulaganja u grijanje stavi na papir cijenu opreme,struje,održavanje i koliko može stupnjeva ugrijati.

Grijani bazen ti može donijeti barem 15% veće prihode nego sada.
I ajmo zanemariti broj dana u popunjenosti jer je to nebitno,bitno je samo koliko $ ima na kraju godine.Svaki objekt se može popuniti 365 dana samo je bitna cijena.Tako da je broj dana nebitan samo i isključivo treba gledati odnos prihodi/rashodi/rad.
Točno. Treba vidjeti za koliko točno i po kojoj cijeni taj bazen produžuje sezonu. Ako produži za recimo 2 tj po osrednjim cijenama nisam sigurna da se investicija isplati. S druge strane, mislim da je bazen koristan za napumpavanje cijene u špici, pa se vjerojatno i tu nešto dodatno zaradi.

Ono što meni nije jasno je koliko košta održavanje bazena, jer o tome ovisi isplativost investicije. Dobivam oprečne informacije. Jedna gospođa mi je nabrojala dosta toga što radi i kako joj svako toliko dolazi neki tip za održavanja bazena i kad sam čula koliko to sve košta zapitala sam se profitira li ona išta od toga. S druge strane susjed mi govori da samo baca neke kemikalije i to je to. Pa sad ti znaj kome vjerovati, i tko radi ispravno.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 17:18   #94
Da se sad može pričati o nekoj konkrentoj produženosti sezone upravo zbog bazena ne znam baš tj ovisi o kojoj destinaciji je riječ. Dosta tu igra ulogu atraktivnost same destinacije jer unatoč bazenu i niskim cijenama neke destinacije jednostavno baš i nisu popularne.

Kod nas se stalno tupi o toj produženosti sezone, kako teba obogatit ponudu itd., ali ako tebe gost doživljava prvenstveno kao sunce i more možeš ti zaboravit da će ti on doći u 10/11 mjesecu jer je neki koncert/izložba/sajam. I u špici sezone kada gostima i spomenem neku manifestaciju od njih 40 možda 2 odu, ostatak ostane pijuckati na terasi ili se malo prošeće uz more.
Naravno da se treba raditi na ponudi, ali teško je promijeniti percepciju gosti.

Njemačka i Austrija super rade tijekom cijele godine jer oni sami putuju unutar države te njima stvarno nije RH nešto ekstra napeta preko zime ako bazen sa svim popratnim sadržajima ima i unutar svoje države tako da ne vide potrebu da potegnu do nas. Jednostavno njima je gušt doći u RH kad oni mogu nabacit japanke, kupaći i pravac more. Dok sam radila u hotelu sa wellnessom čim je pala kiša na jesen većina bi odmah kvocala jer je hladno, ne mogu van, ne mogu bicikl vozit, ne da im se razgledavat po takvom vremenu...unatoč sadržajima koje nudi sam hotel nisu baš happy.

Veći gradovi već mogu radit duže jer je i sama destinacija atraktivnija, ali mi manja mjesta jednostavno se moramo pomirit sa situacijom. Ovi šta i znam da imaju bazen isto 10 mj zatvaraju...ma i da imaju taj bazen zatvoren isto sumnjam da bi nešto duže radili.

Ali da bazen podiže atraktivnost objekta to stoji. Mi ga planiramo u skoroj budućnosti, ali iz razloga jer to već sada postaje neki standard za objekte naše kategorije. Ja ga više doživljavam ko neko nužno zlo. Da ćemo produžit značajno sezonu..nećemo. Da ću okrenut nešto više novca isto sumnjam jer već sada imamo jače cijene tako da ne bi niti smijeli previše dizat cijene kako ne bi izgubili određenu klijentelu.

Ovako šta smo malo i goste pitali za mišljenje većina nam je rekla da im bazen nije potreban i stvarno su rijetki koji su komentirali da šteta da nema bazena pa se zapitaš da li ga se isplati radit za tih par ljudi šta pate za tim.

Ako imaš prostora za se igrat sa cijenama onda super...ako ćeš podignut konkurentnost i istaknut se na taj način u masi apartmana isto super. Nama nije tolika panika s obzirom da rijetki nude i uslugu prehrane pa se već time izdvajamo na tržištu, ali doć će kad tad to vrijeme kad ćemo jednostavno morat pratit trendove i napravit taj bazenčić...osobno više sam za zatvorene jer mi oni imaju smisla za kišne dane preko ljeta, a kad je sunce ovak i onak svi su na plaži.

Da imam kuću samo sa app vjerojatno bi već odavno radila bazen em kako bi mogla prodavat po većoj cijeni em kako bi više ljudi privukla, ali s obzirom na destinaciju ne bi se sezona produžila...tj. sigurno ne bi radila zatvoreni grijani bazen u nadi da produžim sezonu jer je to prevelika investicija i jednostavno mi se ne bi isplatilo za tih par gosti šta se pojave na jesen.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 18:37   #95
bazen po meni ima smisla za produženje predsezone... na proljeće ima puno više sunca nego na jesen i dani su dulji, a more hladno

vjerujem da bi se našlo nešto solarno za dogrijavanje vode... ne mora temp u bazenu biti 25 stupnjava
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 20:22   #96
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
To pitam jer ja razmisljam kako zatvorit bazen a da ga mogu prodavat i zimi. Dakle, ugradio bi grijac i mislis da je to to? Mislim, kako bi gosti reagirali da dodju u uvjerenju kako je bazen grijan (kao sto i je) a kad izadju van na npr 5°C dozive srcani. Bili me gosti ubili?

Zamisli, dodju englezi ili cak skandinavci i ono vanka 5°C-15°C s burom a u bazenu npr 20°C i izadju vanka a ja od straha uteknem iz kuce da me ne utope jer je on potega od sjevera europe na topli bazen i nije mu uopce palo napamet da baxen nije unutarnji vec vanjski
Grijana voda na otvorenom usred zime je super. Probao sam nekoliko puta, u civilizaciji i usred prirode.

Samo što 20° je dosta hladnjikavo za otvoreni prostor zimi, ja u to ne bi ulazio.
Voda za otvoreno bi trebala biti 30°-40°, nakon pola sata akumuliraš dovoljno topline da ti ni vanjska hladnoća ne predstavlja neki problem. Manje od 30° voda će djelovati hladnjikava.

Osim toga grijana voda u otvorenom bazenu će ti gubiti toplinu nenormalno.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 20:52   #97
Cesto idem na otvorene bazene s vrucom vodom (unutar toplica), meni je to super , a za ostalo se slazem s aastonom.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 00:41   #98
Najveci ucinak bi bio tokom 6 i 9 mjeseca kada nije hladno a nije ni toliko vruce da bazen bude ugodan.

Justdoit imaj na umu da gosti koje imas ako ih pitas za bazen znaju da ce biti veca cijena i oni najcesce nisu tvoja ciljana skupina



Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 08:21   #99
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Grijana voda na otvorenom usred zime je super. Probao sam nekoliko puta, u civilizaciji i usred prirode.

Samo što 20° je dosta hladnjikavo za otvoreni prostor zimi, ja u to ne bi ulazio.
Voda za otvoreno bi trebala biti 30°-40°, nakon pola sata akumuliraš dovoljno topline da ti ni vanjska hladnoća ne predstavlja neki problem. Manje od 30° voda će djelovati hladnjikava.

Osim toga grijana voda u otvorenom bazenu će ti gubiti toplinu nenormalno.
Hvala na savjetu...i mislio sam kako je 20°C malo, ali nisam bio siguran kako bi i s kolikim grijacima uopce dogurao na preko 30°C i koliko bi uopce trosio struje na odrzavanju te temperature Ali ajmo rec da idem na to i da me netko uvjeri kako je to isplativo, sto mislite da uokolo bazena po dvoristu stavim nekoliko plinskih grijaca koje stavljaju kafici na stekatima/teracama, cisto da je ljudima ugodnije izac iz vode +30°C na temperaturu zaraka od recimo 5°-15°C
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 08:29   #100
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Najveci ucinak bi bio tokom 6 i 9 mjeseca kada nije hladno a nije ni toliko vruce da bazen bude ugodan.

Justdoit imaj na umu da gosti koje imas ako ih pitas za bazen znaju da ce biti veca cijena i oni najcesce nisu tvoja ciljana skupina



Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Pazi, sto se tice 6. i 9. mjeseca grijani bazen nema smisla jer je sunce prejako i voda je doslovno topla od oko 25°C, cak nije problem ni 5.mjesec jer je voda do 25°C. Npr meni su se jucer kupala djeca iz njemacke i nisu izlazili iz vode dobrih 15 minuta. Malo su kvocala kad su izasli van, a roditeljii su im se smaijali.

Sad razmisljam kako mi u splitu imamo potencijal za privuc goste preko cijele zime, sto ja mogu ucinit a da se gosti dovuku makar na termin od petka do nedjelje.

Mislim kako bi gostima bilo interesantno koristit vruci bazen, samo nisam siguran koliko je prihvatljiv otvoreni bazen u tom slucaju
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.