Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2014., 13:09   #21
Pozdrav svim vegeljupcima,

Evo info iz prve ruke:

Sad sam se malo prodjirala po trgu i meni se mucho svidjelo, no ovo mi je prvi put, tako da mozda nisam dovoljno mjerodavna/objektivna.

Alpro ima otprilike 20% posto popusta na pudinge i mlijeka, cini mi se da Bio&Bio ima malo nize cijene na sendvice i savijace (otprilike 2-3 kune), Garden ima 30% na tofu i seitan proizvode.

Imaju neki fun vege kebabi ali nisam probala jer nisam bila gladna. Odem ponovno sutra pa prijavim.

DM dijeli kupone za popust na cjelokupni Alnaturin i Alverde asortiman (20%). U info knjizici ima 25% popusta na vege gyros i kobase u Intersparu. Schneekoppe ima juhe za 5 kuna (meni su one njihove od gljiva i krumpira super.

Imaju neke veganske pljeskavice (nisam probala), humuse itd.


Ne znam, pisem jos ako se sjetim...

@Annari,

Ne znam za pse, ali bila je poprilicna guzva, tako da ne znam kako bi se snasao tamo. Ja ih nisam vidjela previse.
veganomicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 16:02   #22
Nažalost, danas imam posla ko u priči. Ići ću sutra. Valjda će biti svega ko i danas.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 10:40   #23
Quote:
veganomicon kaže: Pogledaj post
Sad sam se malo prodjirala po trgu i meni se mucho svidjelo, no ovo mi je prvi put, tako da mozda nisam dovoljno mjerodavna/objektivna.
sve je super, čak i u odnosu na prošle godine =)
imaju super stvari i to s dobrim popustima. vidio sam da je dosta brandova dovuklo artikle koje inače ne možemo baš ovdje pronaći, a o brandovima koje još nisam ni vidio da ne pričam =D
jedino su i dalje desgustacije svugdje retardirane, želudac mi se digne kad vidim to, no ajde, festival je - znamo kako to izgleda =D

ukratko - dosta je to veliko i isplati se otići i vidjeti, ako ništa drugo da obavite špeceraj po malo nižim cijenama. ja sam se uspio zabaviti i više od toga =D evo samo najnajkraće natipkano.
prvo malo o onome kada želite odvesti prijatelje svejede na ručak i pokazati im da vegani jedu normalno
Quote:
Imaju neki fun vege kebabi ali nisam probala jer nisam bila gladna. Odem ponovno sutra pa prijavim.
a mene se ovo dojmilo dosta, al ne baš pozitivno okus je sjajan, to stvarno ne mogu prigovoriti. prošle godine su još imali neki wrap/piadinu u koju su stavljali kebab i tog si se čak mogao i najest. ove godine imaju samo pecivo koje je dost sitno i košta 30kn =/ mislim da mom nećaku od 6.5 g nije bilo dovoljno da se zasiti barem na kratko
mislim da je i vegehop zadržao cijenu sendviča, ali ih i smanjio malo (ili su, kad sam ja stigao, ostali samo ti manji sendviči). veganomicon je komentirala bio&bio sendviče već.
green point isto nije spustio cijene (imaju hemp i falafel), ali im je hempburger i dalje dobar u 3pm i djeluju čišće nego na cvjetnom - dovoljno čisto da "OCD-ovac" uzme griz sendviča.

Quote:
Imaju neke veganske pljeskavice (nisam probala)
vege&dobro? oni prodaju one svoje pljeskavice od gotove smjese iz vrećice jelda?
pljeskavica je okej, ali ubiju je u dubokom ulju =D hot dogovi su im loši.

a sada ostalo!
Quote:
@Annari,
Ne znam za pse, ali bila je poprilicna guzva, tako da ne znam kako bi se snasao tamo. Ja ih nisam vidjela previse.
ja ih vidio par kako ljenčare tamo, ali da je možda malo poveća gužva - je!
usput, štand ami hrane nema nikakav popust tamo.

Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Nažalost, danas imam posla ko u priči. Ići ću sutra. Valjda će biti svega ko i danas.
tebe će razveseliti vegetarianin štand imaju akcijsku prodaju salama (i to nekih koje nisam nalazio u dućanima) - 300 ili 400g (4 različite "nijanse" ljutine) 12kn. teta koja tamo radi nam je čak dala vizitku i rekla da joj se javimo ako će nam se svidjeti pa da će nam dostaviti kad/ako odlučimo naručiti još. ne znam koji su uvjeti dostave, ali ona je jako jako simpa

@garden
kao što kaže veganomicon - popust od 30% na tofue i sejtane. ono bitnije: cijene u fridžu, iako otisnute crveno, su cijene bez popusta. 200g dimljenog tofua ispadne nekih 13.5kn, svježeg nekih 9.5kn.

@advent
imaju dosta stvari po sniženim cijenama, npr delikatesni kvasac im umjesto 19kn (plodine) dođe 12kn

@annapurna
cijene su im malo spuštene, iako žena zove ljude s "povoljne cijene, industrijske cijene" =D
no dobro, s obzirom da poznajem njihovu ponudu i da skoro pa nikada nisam bio razočaran njima - isplati se otići u bio&bio po njihove stvari, da ne bi na zegevege =D

@alpro
veganomicon napisala, ja samo ističem jer mi se to baš jako svidjelo =)

@nutiva (konoplja itd)
nemaju baš neki popust, cijene su iste (npr kila sjemenki 230kn jel). no ljubazna prodavačica nam je udjelila 10% popusta za kupnju u dućanu na cvjetnom i to na ukupnu kupovinu.

@rumena
štand se zove tako. nikad čuo za njih, ali dosta su jeftini (nešto kao ovo gardenovo gore). nemam pojma kakav je okus njihovih tofua/sejtana/kobasica/hrenovki pa ne znam dal se isplati. ukratko, dojmile me se niske cijene.

@za one koji vole ljuto
na jugoistočnom dijelu trga ekipa prodaje halapenjo, bhut jolokiu, trinidad scorpion, etc (4-5kn/komad. nažalost, nemaju sadnice.

@za one koji vole slatko
odmah tamo do tombole (ispod konja) imaju sjajan sjajan sladoled - 8kn/kuglica, ali je sladoled toliko dobar da bmk! probao sam šljivu i mentu-limun i prepredobro je! ostale sladolede nisam isprobavao, ali vidio sam da ih još neki imaju.

Zadnje uređivanje bartleboom : 06.09.2014. at 11:16. Reason: edit: ubacio advent
bartleboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 12:38   #24
Tnx. bartleboom, ali koliko mi je poznato samo sa maslinama im je veganska. Ostale sadrže bjelanjke.

Idem se bacit na tuš i odjurit do Trga dok se nisu raspremili.
Znade li netko jel ostanu isti štandovi kao jučer (želim ih sve ispregledati)?

E, i da, koliko ima muških odokativno među posjetiteljima (u %)? Je li tko promatrao?

Zadnje uređivanje Lozimka : 06.09.2014. at 12:43.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 12:46   #25
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Tnx. bartleboom, ali koliko mi je poznato samo sa maslinama im je veganska. Ostale sadrže bjelanjke.
ove 4 su isto veganske! mislim da čak nisu imali ništa od artikala koji u sebi imaju bjelanjke! rekla je teta da pokušavaju sve svoje proizvode pretvoriti u veganske

Quote:
Znade li netko jel ostanu isti štandovi kao jučer (želim ih sve ispregledati)?
kad sam radio prvi krug i odgovarao prodavačima da samo gledam i da ću se vratiti, puno njih je reklo "tu smo danas do 8, a onda sutra cijeli dan opet" pa pretpostavljam da će ih biti i danas.
bartleboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 12:51   #26
Kako sutra kada svuda piše da festival traje samo 5 i 6 rujna?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 13:00   #27
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
E, i da, koliko ima muških odokativno među posjetiteljima (u %)? Je li tko promatrao?
hahaha možda ti moja profesionalna deformacija može pomoći - ja sam malo proučavao populaciju i odgovor na tvoje pitanje je da ipak ima više žena (valjda 70%)
pretpostavljam da bi ovi muškarci ujedno trebali biti i vegani, jelda?
kad sam došao tamo sam dosta promatrao i mozgao jel sada većina ljudi oko mene vege, a onda i pokušavao skontati kako su u % dobno i rodno raspoređeni ljudi oko mene. a onda sam skontao da dosta njih dolazi na degustacije i komentira kako im nedostaje %$&#$=%$ u svemu tome pa sam malo smanjio doživljaj jer, eto, dobio sam jak dojam da je festival privukao jako puno svejeda (što je skroz pozitivno i dalje jel).
kasnije sam saznao da čak niti svi volonteri nisu vege, a u nekom trenutku sam baš pomislio kako je ona iskaznica na prsima siguran indikator prehrane

Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Kako sutra kada svuda piše da festival traje samo 5 i 6 rujna?
sori, mislio sam da će biti jasno da su to rekli jučer cijelo vrijeme pričam o jučerašnjim doživljajima pa sam zaboravio istaknuti to kad je postalo bitno
bartleboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 14:59   #28
Hvala i Bartleboom-u na iscrpnom izvjescu.
Bila sam i danas, i bili su svi isti izlagaci kao i jucer.

Nisam gledala iskreno kakva je populacija, ali koliko kuzim, dosta ljudi dodje iz ciste znatizelje i degustacije.

Ja sam isto danas uzela hemp burger u GreenPointu jer je njami, a i mene je uzasno razocarao onaj Doner, kako li se vec zove. I ja sam kupila jedan sendvic za 30kn i onda tugaljivo gledala tetu kako je uzela neko minijaturno pecivo i unutra stavila malo vege 'mesa' i malo umaka. Mislila sam da se zezaju. Onda nisam imala volje ni kupovati te njihove kolacice, a veganski su.

Htjela sam kupiti kavu s biljnim mlijekom (za donaciju od 5 kn), ali su im aparati bili spori i onda sam kao debil cekala 10 min i odustala...A casica im je velicine naprstka.

Vidis, nisam uspjela uzeti veganski sladoled, to moram danas dok nisu zatvorili. Zaista se isplati otici, ja koja uvijek lovim popuste i akcije, cijene su mi se svidjele. I da, alpro puding, info za one koji ga vole, 8 kn za 2, 16 za 4. Meni je onaj njihov speculoos bozanstven.

Eto nadam se da ce vas sto vise otici. Posluzit cu se rijecima jednog nepatvorenog rvackog pjesnika -- neka vide da nas ima.
veganomicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 16:39   #29
Talking Milina

Poharala sam hrpu štandova. Šteta što je kiša počela padati pa su se ljudi stisnuli s kišobranima. Bilo je jako teško sve pregledati.

Dojmio me se električni auto. Prvi put vidim to čudo uživo.

Vidjela sam i Luku Omana. Hehe.. Trebala sam ga tražiti da se slikamo

A sada redom..

zobena vr'nja su na sniženju, 10 kn 250 ml.

vegetariana ljuta je 12 kn

Ima dosta raznovrsnih ulja, nešto malo kozmetike, udruga sa majicama i magnetićima za friđ ( ) ...

hnje...

Uzela sam si urid dal, ljutu papričicu, pljeskavice, maslac od lješnjaka, i još neke pizdarije. Gotovu hranu nisam uzela jer je dosta ljudi stalo ispred pa mi se nije dalo gurati, a i sa sendvičem u ruci ne bih mogla pošteno razgledati štandove.

Žao mi je što nisam ponijela više para. Bar ću se znati pripremiti za sljedeću godinu.

Malo mi je splasnula euforija kada sam ušla u tramvaj i čula neku žensku da komentira ovako "Ah, vegetarijanci... Sada ću doći doma i pojesti dvije kile burgera."

Sve u svemu, vrlo pozitivno i lijepo događanje i drago mi je vidjeti toliko izlagača, i OPG-ova. Treba ih čuvati i podržavati kao kap vode na dlanu. To je budućnost.

Zadnje uređivanje Lozimka : 06.09.2014. at 16:46.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 16:45   #30
... kakvih kozmetika ima?
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 16:50   #31
A zove se kuća magične trave i tu imaju kremica, tonika, pilinga, sapuna. Još je par takvih štandova s eko certifikatima i uljima za kožu i sl.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 16:53   #32
Tnx
Probat ću malo provirit danas..
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 18:26   #33
Teški sam pehist bila, trosnuo mi je superfini šljiva-vino i štrudla od jabuke- sladoled na pod nasred trga A u Vegehopovom sendviču sam, na moj veliki šok i nevjericu našla frčkavu crnu no-joke dlaku Nikad mi se još nije desilo tako nešto s Vegehopom, al jednom valjda mora.
Kolač od šljive im je bio savršen, ostale sve kolače sam već probala.
Šta još...došla sam na sami fajrunt, pa sam usput pazarila teglu kokosovog maslaca i kakao nibse, i to je to. Šteta što nisam došla ranije, u neko normalno vrijeme, jer mi se činilo sve totalno super. Eto. Budem druge godine
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 18:55   #34
Hahhaaaaaa

Zadnje uređivanje Lozimka : 11.09.2014. at 19:07.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 20:36   #35
Quote:
YesYesNoProblem kaže: Pogledaj post
A u Vegehopovom sendviču sam, na moj veliki šok i nevjericu našla frčkavu crnu no-joke dlaku Nikad mi se još nije desilo tako nešto s Vegehopom, al jednom valjda mora.
kada pročitam ovo, nije mi bed što sam prestao jesti tamo nakon prve pronađene. u dunavskim valovima pred ~1 godinu
bartleboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 13:08   #36
Uf dobro da ste napisali, očigledno se to nije desilo samo jednom.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 16:03   #37
Ajoj. Nadala sam se da sam izoliran slučaj, stvarno dosad nikad takvo što mi se s Vegehopom nije desilo, a često tamo jedem
Nekak nemam volje više...
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 19:17   #38
Neće vas dlaka ubiti. Radije im se požalite u mailu tako da bolje obrate pažnju na to i nešto poprave. Budimo konstruktivni.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 20:32   #39
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Neće vas dlaka ubiti. Radije im se požalite u mailu tako da bolje obrate pažnju na to i nešto poprave. Budimo konstruktivni.
baš si yolo, ha?!
naravno da me neće ubiti, ali užasno sam gadljiv
kad mi se to desilo bio sam u restoranu i, kako više nisam mogao jesti, konobar me pitao dal nešto nije valjalo tako da su dobili povratnu informaciju (čak sam bio drag i pristojan)
mislim da su si oni sami u zadnjih godinu dovoljno destruktivni neki ljudi, koje sam prije vodio tamo, i dalje vole njihovu kuhinju pa se ponekad družim s njima tamo kad odluče pojesti nešto vegansko. uglvnm, zadnji put (14:30h) nisu imali dva jela koje je cura naručila, nisu imali cijeđeni sok s dnevnog menija i "sjajno, ugrabili ste zadnju kocku dunavskih valova" predzadnji put nam je konobar opisao crni rižoto ovako "crn je od lanenih sjemenki (valjda je bilo to).. [2 sekunde tišine] nije ko sipa, ali okej vam je" tip i dalje radi tamo. sad mi je to urnebesno, ali tad nije bilo
najgadniju stvar tamo doživljenu ne želim niti ostaviti na webu jer bolje ovaj broj veganskih restorana u gradu, nego jedan manje..
bartleboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 21:42   #40
Quote:
bartleboom kaže: Pogledaj post
najgadniju stvar tamo doživljenu ne želim niti ostaviti na webu jer bolje ovaj broj veganskih restorana u gradu, nego jedan manje..
ne možeš nas sad ostavit u neznanju
brže, istinu na sunce!
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.