Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2013., 14:33   #41
negativne kalorije ne postoje

jedino ako piješ ice-cold vodu.

onda tijelo treba potrošiti energiju da ju zagrije na 36.6°C

da ne kvotam sad i prevodim...
http://en.wikipedia.org/wiki/Negative_calorie_food

protein ima najveći termoenergetski impact na probavu...

btw, negativne kalorije bi u tvojoj teoriji značile da je potrebno npr 130% energije za probavu od onog kaj si unio... a to je nemoguće
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 15:08   #42
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
negativne kalorije ne postoje

jedino ako piješ ice-cold vodu.

onda tijelo treba potrošiti energiju da ju zagrije na 36.6°C

da ne kvotam sad i prevodim...
http://en.wikipedia.org/wiki/Negative_calorie_food

protein ima najveći termoenergetski impact na probavu...

btw, negativne kalorije bi u tvojoj teoriji značile da je potrebno npr 130% energije za probavu od onog kaj si unio... a to je nemoguće
Ehh ja ne govorim napamet pricam ti sta sam cuo od nutricionista i doktora
Sad oces ti vjerovat ili ne to ostavljam tebi
__________________
Kada je Bog na prvom mjestu, tada je sve ostalo na svome mjestu.
Mr Bogus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 23:33   #43
Jesu to neki koji su dopisno studirali preko interneta neki havajski faks?
I Anita Šupe se naziva nutricionisticom, a već je hrpa ljudi uočila da nema neka temeljna znanja.
Negativne kalorije ne postoje, to bi se inače učilo u školi.
A to, "meni su rekli" ... ne ulazi u argument.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:11   #44
aj ne znam, i ja sam cuo za taj termin "negativne kalorije" kao u smislu nesto pojedes i dobijes manje kalorija nego sto je potrebno za probavu toga ali sto se mene tice who cares, ne brinem o kalorijama

nego evo jedan vrlo kratki informativni clanak, milsim da vrijedi procitati

http://www.1uponcancer.com/2013/08/0...et-and-cancer/
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 09:24   #45
moze mi plz netko sastaviti menu za oko 950-1000kcal MAX /dnevno ... in keto style

#1 od "mesa" tj proteina... jedino bijela riba ... oslić. ... i jaja...
- al keto je ionako high FAT, a moderate protein i carbsa 0 bodova.

#2 zeleno lisnato povrce mi se povlaci po crijevima i uzas... ne odgovara mi
==

neke od namirnica: jaja, lan, orah, ljesnjak, badem, krem sir, oslic, losos, putar, svinjska mast, bundevine i suncokret sjemenke, raznorazne pastete...
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 15:37   #46
btw, redbull sugarfree i rockstar zero ne izbacuju, ako gledamo po ketostixu.

ne znam kad bih trebao mjeriti da znam jel me izbacuje ili ne, mjerio sam 45 min nakon...
(a usput sam jeo i kikiriki putra i oraha i bundevinih sjemenki ...)
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 17:32   #47
Probaj ako ikako mozes konzumirati i ulja tipa maslinovo, kokosovo ili laneno. Znacajno povecavaju unos kalorija
Nego morao sam se javiti, ovo je fenomenalno, od prije jedno pola sata kao da sam pod sedativima ali mozak funkcionira dobro ..Da je bar 24 sata vako..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 17:36   #48
max 1000 cal dnevno za mušku osobu, žao mi je ali moram reći. kad sam pročitala ono s kockicom putra i ovo sad zvučiš mi kao tinejđerka na rubu poremečaja prehrane. pa daj se najedi čovječe jel imalo znaš što si radiš npr. štitnjači? vjerujem da znaš i slobodno zanemari komentar jer sam morala zbog sebe i nekog sljedečeg koji će čitati.

vjerujem da ne jedeš po 100 grama ali lješnjak, orah i pogotovo lan imaju lijepo količinu uh (a meni si 5 uh iz 100g paprike računao kao nešto wow)

http://www.coolinarika.com/namirnica...tivna-tablica/
http://www.coolinarika.com/namirnica...tivna-tablica/
http://www.coolinarika.com/namirnica...tivna-tablica/
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 17:43   #49
Ono što radi Weedeemer se zove fat fast i nije nikakav poremečaj Proguglaj si malo
Meni osobno je najbolje odgovarao kad sam mršavila. Smanjila sam i unos proteina i uh , povećala masnoće, osobno je takva ketoza (da laički kažem dobivena iz masti , a ne proteina kao na Dukanu) meni istopila tih par zadnjila kila koje nikako nisu išle dole

Zato samo naprijed Weedeemer i nabavi si makadamija oraščiće Imaš ih u mulleru i lidlu, pa ih uvrsti u dijetu.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 17:51   #50
može se to zvati kako god se hoće pa i izgladnjivanje. nije zdravo za mušku osobu da živi na 1000 cal - a bogme i ni za žensku.

osobno bi se radije najela više i vježbala (što i radim) nego si na taj način maltretirala tijelo. i čini mi se da se ova tema pretvara u "cilj ne bira sredstva".
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 17:54   #51
Na fat fastu čovjek nije gladan jer upada u ketozu i glad se drastično smanjuje i nestaje, tak da se ne pati, vjeruj..
A i ne funkcionira kod svih recept - dobro se najedi (što god želiš) i vježbaj pa bu sve ok.. Ponekad treba malo više, korigirat prehranu.
Nemamo svi isti metabolizam.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 17:55   #52
Ja se sjećam Weedemera otprije više godina kad je stavljao svoje slike na kojima je bio doslovce kost i koža, i ljudi su ga nagovarali da počne uopće išta jesti, da ne umre.
I tada je bilo jasno da postoji neki problem i ekstremni stavovi prema hrani, tako da nemoj olako govoriti kako je to super i samo naprijed.

Onako, ljudi - oni koji jeste debeli - niste kile dobili preko noći i nećete ih izgubiti preko noći nikakvom čudotovornom dijetom, a svima ostalima - ne idite u ekstreme, potražite stručnu pomoć.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 17:58   #53
Gle, čovjeka nisam vidla, nemogu suditi, dajem savjet jer sam sama izgubila zadnje kile tom metodom. I ne, netreba stručnu pomoć. Danas bi svi nekog slali po stručnu pomoć, o Bože. Zna se kako se mršavi,manje se jede, ovo je samo jedna od lakših metoda.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 18:05   #54
to što nisi gladna ne znači da tijelo ne "pati".

kod svih osim kod nekog poremečaja metabolizma pali kalorijski defict, i u biti ovo što on radi je veliki kalorijski deficit plus rezanje uh. bazalni se mora pokriti za normalno funkcioniranje tijela i koliko znam nidje ne piše da keto zahtjeva išta drugo osim malo uh.

postajem lagano šokirana s ovim što ljudi pišu

edit: i da, slažem se s femmelatin - za zadnji dio, s prvim nisam upoznata.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 18:05   #55
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
Gle, čovjeka nisam vidla, nemogu suditi, dajem savjet jer sam sama izgubila zadnje kile tom metodom. I ne, netreba stručnu pomoć. Danas bi svi nekog slali po stručnu pomoć, o Bože. Zna se kako se mršavi,manje se jede, ovo je samo jedna od lakših metoda.

Nisi pročitala što pišem? Čovjek je bio ekstremno mršav - vjerujem da je to i dalje. Znači ne treba mu nikakva dijeta. Pogledaj mu profil, teme o hospitalizacijama, depresiji, samoubojstvu.
Ne znam ga ni ja, ali po onom što piše, stručna pomoć mu je očito već bila u više navrata ukazivana.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 18:13   #56
Vidim, imamo stalkera i kvazi wannabe psihičkog analitičara na forumu..A da tebi prije nije potreba pomoć?
Vidim već po pisanju da si osoba sklona predrasudama.

Nego, keto dijetu čovjek nije izmislio, stvarno se gube kile na njoj, jedino nije preporučljiva na dulje vrijeme.Svi koje zanima, pogledajte malo i na fitnes forumima, one koje ne zanima, iskreno neznam ni što rade ovdje..
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 18:23   #57
ne znam kako femmelatin ali ja ne osporavam da keto radi. evo planski sam probala keto da vidim jel mogu i cijeli tjedan ketoza - nekad visoka nekad srednja. idu cm dolje i kg.

ženo, poanta je da jedem, ne živim na 1000 cal. i osobno sam pričitala puno toga vezano za keto, lchf i "inim" drugim stvarima.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 18:33   #58
Ja pričam o FAT FASTU , daj si proguglaj što je to.. Kod FAT FASTA (koji se ne provodi na dulje staze i prilikom koje se sigurno ulazi, po meni u najbolju ketozu) se kozumira 1000 kcal dnevno..Oni koji su slijedili Atkinsa znaju o čemu je riječ.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 18:48   #59
proguglala i rekla bih da je on to obavio sa tih svojih 6 dana na vodi i kockici putra, to je sigurno manje od 1000 cal

evo pa čitaj http://www.fitness.com.hr/prehrana/d...na-dijeta.aspx
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 19:06   #60
Meni se čini da se sad na pravom FAT FASTU, a da je prije bio samo na FASTU.
Ugl. nije bitno, poanta je shvaćena. Čovjek želi smršaviti, odabrao je ovaj način, ja mogu nešto o tome reći jer sam probala i urodio je uspjehom.. Pojam ekstremne mršavosti koju je dotična spomenula je individualan, nekome sam i ja ekstremno mršava.
Po meni uvijek je nabitnije kako se čovjek osjeća u vlastitoj koži, dok god to ne ugrožava zdravlje i dok god je zdrav.
Ljugi su znali postiti i po 40 dana, a da nisu poremećeni i ne trebaju stručnu pomoć.Mišljenja sam da čovjeku nije prirodno puno i često jesti.Istraživanja su pokazala da kalorijski deficit produljuje život,ali to je druga tema.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.