Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2014., 22:59   #61
svaku večer, kad mi se spava mi noge same trzaju i moram ih stalno micati, inače me strašno živciraju.
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 13:01   #62
http://www.cybermed.hr/clanci/sindrom_nemirnih_nogu
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 20:12   #63
Trebao bih savjet. Odlučio sam da ču raditi na brzini, tj da 5km spustim ispod 20 min ( sad sam na oko 22.30) . Kanim raditi 3 x tjedno trčanje do 1 h (nekih 12 km) , i teretana 3 x. Trenutno imam još sala za otopit. Zanima me koje suplemente mi bi preporučili ? Prehrana je dosta dobra, dosta voča povrča, ali naravno uvijek može bolje Trebao bi vjerojatno kruh smanjit Počeo sam piti taj famozni magnezij, odličnog okusa Ima tko kakvu ideju, proteini , bcaa, glutamin , vitamini, što kako i kada ?
croatian333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 10:27   #64
Quote:
croatian333 kaže: Pogledaj post
Trebao bih savjet. Odlučio sam da ču raditi na brzini, tj da 5km spustim ispod 20 min ( sad sam na oko 22.30) . Kanim raditi 3 x tjedno trčanje do 1 h (nekih 12 km) , i teretana 3 x. Trenutno imam još sala za otopit. Zanima me koje suplemente mi bi preporučili ? Prehrana je dosta dobra, dosta voča povrča, ali naravno uvijek može bolje Trebao bi vjerojatno kruh smanjit Počeo sam piti taj famozni magnezij, odličnog okusa Ima tko kakvu ideju, proteini , bcaa, glutamin , vitamini, što kako i kada ?
potrebni su ti intervalni treninzi za dobijanje brzine, a sa tri treninga tjedno po 1h/12 km to sigurno nećeš postić
ako ti kilogrami više ne idu dole trčanjem, probaj s HIIT treninzima tipa insanity, P90X, tabata treninzima ....
ako ćeš se kljukat suplementima i besumično dizat tegove tada sigurno nećeš ispod 20 min
far-pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 11:44   #65
Mislim da je samo potrebno početi raditi intrevale, i čim više trčati ujutro na prazan želudac. Znam da se intervali ne trče sat vremena, to je neki okvirni max kad ne bih radio brzinu. Možeš li mi preporučiti od kud da počnem sa intervalima ? A u teretani bih onda trebao nekih mjesec dana letjeti po spravama i utezima bez odmora, a poslije normalno trenirat mišične skupine ? Jel dosta piti samo magnezij za globove i kosti ili ? Ha Ha tnx
croatian333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 23:36   #66
Quote:
croatian333 kaže: Pogledaj post
Mislim da je samo potrebno početi raditi intrevale, i čim više trčati ujutro na prazan želudac.
na prazan želudac ni pod razno radit intervale, jer nakon njih vjerojatno nećeš više nikad pisat na forumu
na prazan želudac da se izgubiti lijepo kilograma, ali tijelo je totalno malaksalo i ide se jako sporo, nikako nije pametno za to što ti želiš(5 km ispod 20 min).

Quote:
Znam da se intervali ne trče sat vremena, to je neki okvirni max kad ne bih radio brzinu. Možeš li mi preporučiti od kud da počnem sa intervalima ? A u teretani bih onda trebao nekih mjesec dana letjeti po spravama i utezima bez odmora, a poslije normalno trenirat mišične skupine ? Jel dosta piti samo magnezij za globove i kosti ili ? Ha Ha tnx
intervali tipa 200 m brdo, 400 m, 800 m, do 1 km intervali u sklopu fartleka.
između intervala pauza od 30 sec do 1 min. zavisi kako je interval naporan. ponavljanja od 6 do 12 puta, zavisi od dulji intervala. tempo od 3:20 - 4:15 opet zavisno od intervala.
za magnezij i ostale supstance nemam ti pojma, ja to ništa ne koristim.
far-pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 20:04   #67
Tnx far-pes Ma dođe tako neko vrijeme kad su želje jedno a mogučnosti nešto drugo. A i rizik za ozljedu je veči. Samo polako, doći če sve sa vemenom Ma za dodatke pitam tako pošto sam dosta aktivan uz trčanje i teretana, bicikl i ono što ima još doma za radit. Malo je sad teško uskladit teretanu i trčanje, ali budem nekako skužio što mi najbolje odgovara.
croatian333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 20:44   #68
Quote:
croatian333 kaže: Pogledaj post
Tnx far-pes Ma dođe tako neko vrijeme kad su želje jedno a mogučnosti nešto drugo. A i rizik za ozljedu je veči. Samo polako, doći če sve sa vemenom Ma za dodatke pitam tako pošto sam dosta aktivan uz trčanje i teretana, bicikl i ono što ima još doma za radit. Malo je sad teško uskladit teretanu i trčanje, ali budem nekako skužio što mi najbolje odgovara.
naravno, najgore je forsirati. al brzina dolazi i sa dužinama, intervale se ne preporučuje raditi više od jedan put tjedno, organizam se treba oporaviti od velikog napora. zagrijavanje bi trebalo biti temeljito, jer kako si rekao rizik za ozljedu je veći ako si nedovoljno zagrijan, čak imaju i posebne vježbe za zagrijavanje kod intervala.

super je što si aktivan na više polja, to je svakako plus
samo trčanje ili sama teretana nema nekakvog smisla, tijelo treba biti funkcionalno, a ponavljanje jednih te istih pokreta,pogotovo trčanja, sigurno nije put ka funkcionalnosti.

ako nemaš vremena za teretanu imaš super vježbi kojih možeš napraviti kod kuće, eventualno trebaš dvije bučice sa par kilograma težine i težinu svog tijela. sasvim dovoljno.
http://www.runnersworld.com/workouts...bpr=9815486986

što se tiče dodataka prehrani, nisam zagovaratelj, al u svakom slučaju možeš whey koristiti
far-pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 09:27   #69
Što se tiče dodataka, pošto se tijelo, zglobovi, kosti ... dosta troše eto samo htio saznat ako ima što da je dobro da se uzima. Nisam ni ja previše za kemiju, prehrana je najbitnija Al mislim da če magnezij bit ok za sad, i whey vjerojatno malo kasnije. Za teretanu imam vremena, a i doma mi se neda vježbat A treba istraživat i vidit što nabolje pomaže, koje vježbe i prilagodit si. Bitno da smo aktivni, doči če sve u svoje vrijeme
croatian333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 16:28   #70
MSM

Ako neko planira početi uzimati MSM ili već uzima rješavam se zaliha.Pakiranje je od 300g, proizvedeno u Njemačkoj. Cijena je dosta povoljnija nego što se trenutno kod nas može naći na tržištu pa koga zanima neka se javi u inbox.
powerball is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 11:53   #71
Pijem DonatMg

Nisam fan dodataka prehrani jer mislim da se zdravo i raznovrsno hranim pa sam si ok :klap:
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 19:56   #72
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Pijem DonatMg

Nisam fan dodataka prehrani jer mislim da se zdravo i raznovrsno hranim pa sam si ok :klap:

I potpuno si u pravu.
Po mom skromnom iskustvu, sasvim je dovoljan Mg. I zdrava, raznovrsna prehrana.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 20:56   #73
ništa dodataka, samo prehrana. trčim iz gušta, a iz istog gušta popijem isosport poslije
__________________
Pomozite mi da vas ne ubijem.
shicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 02:38   #74
šumeći magnezij ponekad...
angel1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 20:49   #75
Spomenuo je netko Donat Mg. Ja ga još i razvodnim, 5 deci na 2l obične vode (to slično po postupku ko whiskey ). Ako imate izvorske, nema boljeg. I tako pijuckam Whiskey Mg na dnevnoj bazi dok je potreba.
Levelrunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 14:16   #76
Ima neki napitak, dobar za prije 10+ km, po ovom vremenu?
Dobri Varan77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 14:38   #77
Quote:
TheLevelrunner kaže: Pogledaj post
Spomenuo je netko Donat Mg. Ja ga još i razvodnim, 5 deci na 2l obične vode (to slično po postupku ko whiskey ). Ako imate izvorske, nema boljeg. I tako pijuckam Whiskey Mg na dnevnoj bazi dok je potreba.
Ovo ti nije loše. Smućkat ću si
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 16:24   #78
@Dobri Varan77, misliš da te napuca da preletiš tih 10+ km? Kofein, nekoliko stotina miligrama i deri! Šalim se, makar ima u kofeinu istine. Al ti bude isteralo svu tekućinu van prije reda.

Hidratiziraj se čitav(e) dan(e) od jutra do sutra, ako recimo pod večer ili navečer trčiš. Ja ispijem minimalno 12+ velikih čaša vode. A jasno možeš i tekućinu nositi sa sobom, no to nije ovdje opcija koliko vidim. Osobno prije 10+ km gucnem deci i pol vode, ne više! Naravno ako je taj 10+, 11 do 12km. Dakle recimo ispod ili oko 1h kretanja.
Levelrunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 23:58   #79
Uh meni kofein nikako ne sjeda prije trčanja, iako sam kavoljubac. Daje mi svojevrstan boost, ali neki nervozan boost, čudno mi je to objasniti
A i diuretik je pa ga i iz tog razloga izbjegavam.

Uzimam jedino nakon trčanja Mg u kapsulama jer me inače znaju grčevi dosta hvatati, posebno navečer.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:12   #80
Nervozan boost. Predlažem da zaštitiš tu definiciju.

Meni jednako, a bilo bi idealno kad nebi imao diuretička svojstva, pa nek me pere nervoza (big deal, ima gorih nervoza)...izbjegavam kavu prije treninga, zapravo min. 3 sata prije popijem, jer koliko vode pijem, brijem da bi svakih 1km stao i tražio poljski/livadni/šumski wc.
Levelrunner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.