Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2014., 11:33   #21
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ovdje u brojevima opet nešto ne valja - najnovija inkarnacija tog motora (MultiJet2) ima 320 Nm na 1500 o/min i upravo je TO čini vrlo elastičnom i šparnom ....

Ovo što si ti naveo je prethodna generacija istog motora.
Pa nova generacija će sa E6 ili?

Koliko još znam E5 je u optjecaju u razno-raznim varijatama, sa 290 il 320 Nm, naravno prvi bi trebao imati to na nižim okretajima mislim na 1500, a drugi na 1750.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 11:43   #22
Ali 500 serija (L,X, Living, štajaznamkojiviše) već ima taj motor (320 Nm @ 1500 o7min, naročito šparan bar na homologacijskom ciklusu) koji Fiat označava kao Euro5+ radi nepostojanja procedure homologacije za Euro6 (diesel).

Fiat has also announced the introduction of the new 120HP 1.6 MultiJet II diesel engine on the 500L, 500L Living and 500L Trekking models. The engine uses a variable geometry turbocharger and a third-generation Common Rail system, allowing it to deliver 320 Nm (236 lb-ft) of torque at 1,500 rpm

The 1.6 liter turbodiesel offers common rail injection and supposedly has advanced sensors that can make 8 adjustments per combustion cycle. Power is rated at 120 hp, which is the same as Honda's 1.6 DTEC diesel and 10 hp more than the most powerful Renault 1.5 dCi. Torque is also good: 320 Nm at just 1,500 rpm.

Sa stranica Fiat500.com:
DIESEL
1.6 Multijet 16V 120CV
• CILINDRATA (CM3): 1598
• LIVELLO ECOLOGICO: EURO 5
• NUMERO MARCE: 6
• POTENZA MAX CE: KW (CV) A GIRI/MIN 88 (120) @ 3750
• COPPIA MAX CE: NM (KGM) A GIRI/MIN 320 @ 1500
• VELOCITÀ MASSIMA (KM/H): 189
• ACCELERAZIONE (SEC.) – 0-100 KM/H: 10,7
• CONSUMI (L/100 KM): DIRETTIVA 2004/3/CE
• CICLO URBANO: 5,5
• CICLO EXTRA-URBANO: 4
• CICLO COMBINATO: 4,6
• EMISSIONI ALLO SCARICO DI CO2 COMBINATO (G/KM): 120
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran

Zadnje uređivanje CDRW : 26.02.2014. at 11:53.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 11:57   #23
To je onda valjda taj Euro6 motor kojeg moram reći nisam upratio, Euro5 koliko znam nije mogao, pa vidio si da su kod 2.0 napredovali kod prelaska na Euro6. Valjda onda taj novi vuče iz podruma. Svakako mi se više sviđa što 'mali' FIAT radi sa 1.6 nego 'veliki' VW.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 13:04   #24
Samo da se korigiram oko vanjskog izgleda S-Crossa. Nakon što sam ga nekoliko puta vidio u prometu u srebrnoj i bijeloj boji zaključak je da dizajn uopće nije loš. Nije sad neki ekstra ljepotan, ali uživo sasvim pristojno i atraktivno izgleda među autima "opće populacije".

Još čekam da mi se jave iz Suzukija za test benzinca. Navodno po gradu troši oko 7l/100km što mi se čini jako malo za krosover. Moja mala Corsa je pila oko 9l.
marlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 10:55   #25
Quote:
marlan kaže: Pogledaj post
Samo da se korigiram oko vanjskog izgleda S-Crossa. Nakon što sam ga nekoliko puta vidio u prometu u srebrnoj i bijeloj boji zaključak je da dizajn uopće nije loš. Nije sad neki ekstra ljepotan, ali uživo sasvim pristojno i atraktivno izgleda među autima "opće populacije".

Još čekam da mi se jave iz Suzukija za test benzinca. Navodno po gradu troši oko 7l/100km što mi se čini jako malo za krosover. Moja mala Corsa je pila oko 9l.
Po onoj narodnoj - kad lažeš onda laži na veliko ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 10:54   #26
Ja fakat ne kužim kaj ljudima tu ne valja? Auto je jeftin ako se usporedi nivo opreme koje dobivaš. Najskuplji model im je cca 188 000 kn, za to imaš kožu, ksenon, panoramski krov , disel, 4x4 ....sad probajte to potrpati kod bilokoje konkurencije pa bute vidjeli na kojoj cifri bu završilo.
florijan31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 03:33   #27
Jel netko kupio ovo pa da ima iskustava?

Frend zeli da ga kupi pa da malo vidim...

Inace, u igri mu je jos i Skoda Yeti, ali mislim da ce ipak ovo uzeti
zilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 23:19   #28
Neki dan probao benzinca. Uf koji užas od motora za gužve u gradu i autoput. 1,6 je lijena krava, trula kobila i vucibatina. Jedva se pokrene s mjesta. Upao sam u gradsku gužvu, hoću se brzo prestrojiti, stisnem gas, a Scross lagano krene. La-ga-no. Skoro sam dobio šus od nadolazećeg auta. Iznenadilo me neugodno koliko je 1,6 trom u startu. Moja mala i stara prdekalica bolje povuče. Čini se da turbo-benzinci i turbodizelaši imaju više smisla za ovakve aute nego tromi atmosferski motori.

Onda malo po vožnje autocesti. Bilo je super do nešto preko 100, a onda kreće buka motora jer mjenjač ima samo 5 brzina. Uz to i buka po vjetrobranu i retrovizorima. Na 130 sam morao pojačati radio jer nisam čuo voditelja. Volan zapravo servo isto nekako čudno zategnut na višim brzinama. Ovaj auto definitivno nije za uživanje na auto putu.

Najbolje je bilo na otvorenoj cesti, od 40 do 100km/h. Benzinski S-Cross tu briljira. Dobro ugođen servo na tim brzinama, pregledan auto, pitom i tih motor na tim brzinama. Jako dobro za ravnice i manja mjesta.

Mjenjač iako osakaćen na 5 brzina ima glatki i relativno kratki hod. Jako dobro. Mogli su staviti neku kvalitetniju dršku mjenjača jer za benzinac koji košta 145tis kunića kupac zaslužuje malo bolji materijal.

Ovog puta sam opazio da S-cross nije baš suvovski povišen. Neki klasični auti bili na razini samnom. Nije mi ovo ni prednost ni mana, ali eto tek sad skužio.

Na ovom modelu s nižom opremom presvlake su bile od tkanine. One su puno ljepše i praktičnije od kože koju sam imao u skupljem paketu na dizelašu. Koža je ona najjeftinija i to se osjeti. Tkanina s bijelim šavovima je puno ljepša i ugodnija.

Upravljanje putnim kompjuterom je jadnjikavo jer se to radi preko nekakve plastične duguljaste čačkalice.Nepraktično u vožnji. Prikaz trenutne potrošnje je isto loš jer ne pokazuje brojku nego samo obojeni stupac pa moraš pogađati koliko je to. OK, nije to tako bitno ali mogli su bolje.

Uglavnom benzinski Suzuki S-Cross me nije oduševio. Cijena je previsoka za tako tromi auto. Dizelaš je poskup. Možda se nekom drugom ovaj autić ipak više svidi.
marlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 09:36   #29
nije trom nego mu trebaju okretaji kao i većini benzinaca.

ne moraš ići do 7000okr, dovoljno je 3-5000okr i onda ga ubaciš u višu.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 03:27   #30
Evo da i ja nešto kažem sa svoje točke gledišta; vozim već 3,5 godine sx4 2wd 1,6 aac sa 120 ks i imao sam priliku isprobati s cros sa istim takvim motorom dakle isto 2wd i to ja i moja bolja polovica dakle sami ( bez voditelja ) obišli smo cijelu baranju i napravili taj dan 130 km.
s cross je evidentno veći, dulji i širi od sx4, preglednost je osjetno bolja, sam motor se dobro nosi ( nije trom kako je netko gore napisao ) dapaće snage je uvijek imao dovoljno i veselo je vukao u svim situacijama, no nije me se dojmio kvalitetom plastike u unutrašnjosti, izvana je onako zgođušan kako kaže moja bolja polovica ali su felge toliko ružne naspram naših da sam u prvi mah pomislio da su to samo poklopci, sam osječaj vožnje s obzirom da sam iz svoga auta koji je prešao 60 000 km sjeo u novi na volanu mi je bio nekako nesiguran nisam imao osječaj sigurnosti, prelagan je i stalno sam morao korigirati isti što se na starom ne događa, sami taj osječaj ceste nisam imao.
I da rezimiram da taj s cross košta isto kao i sx4 ja bih ga uzeo, no razlika od 35000 kn za otprilike istu opremu mi je previše.
sve u svemu trebalo bi prićekati još neko vrijeme pa će se cijena sasvim sigurno korigirati.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 21:13   #31
Mačakvn

Supruga i ja isto mislimo ići pogledati s cross-a do škoje u Os pa me zanima kakva je bila buka u autu za vrijeme vožnje, kako se kretala potrošnja za vrijeme koje ste proveli u autu i kakav ti je bio auto općenito, čini mi se da je taj motor dosta dobar odabir bez obzir što je benz, kakvo je tvoje mišljenje o tome?
Još nešto, što se tiče osjećaja nesigurnosti za volanom, koliko je to izraženo, i kvalitete plastike, mislim u smislu da li je to nešto zbog čega odustao od kupnje ili je to nešto na što se može naviknuti?
Gledamo ga jer trenutno vozimo swifta i jako smo zadovoljni s njim, a trebamo veći auto, swift je za voziti odličan, a suzuki je općenito pouzdan pa bi ostali vlasnici suzukija, no nikako da dobijemo neke detaljnije inf o s cross-u
wolfghar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:08   #32
Quote:
wolfghar kaže: Pogledaj post
Mačakvn

Supruga i ja isto mislimo ići pogledati s cross-a do škoje u Os pa me zanima kakva je bila buka u autu za vrijeme vožnje, kako se kretala potrošnja za vrijeme koje ste proveli u autu i kakav ti je bio auto općenito, čini mi se da je taj motor dosta dobar odabir bez obzir što je benz, kakvo je tvoje mišljenje o tome?
Još nešto, što se tiče osjećaja nesigurnosti za volanom, koliko je to izraženo, i kvalitete plastike, mislim u smislu da li je to nešto zbog čega odustao od kupnje ili je to nešto na što se može naviknuti?
Gledamo ga jer trenutno vozimo swifta i jako smo zadovoljni s njim, a trebamo veći auto, swift je za voziti odličan, a suzuki je općenito pouzdan pa bi ostali vlasnici suzukija, no nikako da dobijemo neke detaljnije inf o s cross-u
Što se motora tiće tu nećeš pogriješiti sigurno, imam isti takav i motor je super, osječaj na volanu je vjerojatno moje viđenje osječaja vožnje pošto vozim sx4, plastika izgleda malo jeftino no ne znaći da nije kvalitetna, što se buke tiće ona je u granicama no voznost auta je jako dobra.
Ugovori sa Škojom probnu vožnju pa sam ocijeni, to ti je najbolje mjerilo.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 18:52   #33
Mačakvn

Kolika je potrošnja kod tebe na sx4? Pretpostavljam da motor ima dovoljno snage kad si zadovoljan! Naša ruta je Os i okolica, te par puta godišnje na autoput radi GO i tih stvari, mislim da nam se ne isplati kupovati dizela, a čini mi se da se s tim motorom potrošnja može držati pod kontrolom, ili se varam?
Otići ćemo do škoje i ugovoriti probnu vožnju pa ćemo vidjeti kako se čini.
wolfghar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 08:27   #34
Quote:
marlan kaže: Pogledaj post
Svaka čast Suzukijevim inženjerima, ali Suzukijevi trgovci i ini sales gurui su prefrigani. Od 4 razine oprema postoji 3. razina Premium benzin koja za 140.000 nudi sve potrebno, ali jedino ako hoćeš tvorničke parkirne senzore tada moraš ići na najskuplju razinu opreme Elegance. WTF? Da bi dobio parkirne senzore moraš uzeti 12.000 kuna skuplju razinu Elegance koja uključuje LED dnevna svjetla (ružna), xenon (luksuz), zatamnjena zadnja stakla (ne treba mi) i kromiranu prednju masku (glupost). Nema doplate samo za tvorničke parkirne senzore...

Ok nisu tvornički parkirni senzori baš nužnost, ali fora ih je imati dok se čovjek ne navikne na gabarite auta. Ali tako se ciganiti na senzorima, to mi je pokvareno. Nadam se da će Japanci (pardon, Mađari) to promijeniti.

p.s. navodno se mogu naknadno ugraditi parkirni senzori u Suzuki servisu, ali tada nisu povezani sa prikazom kod brzinomjera nego samo zvučni signal. Šteta.
a ti senzori u metrou 250kn i još imaju i grafički prikaz ( 4 senzora ,koja idu u branik)
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 17:58   #35
Quote:
wolfghar kaže: Pogledaj post
Mačakvn

Kolika je potrošnja kod tebe na sx4? Pretpostavljam da motor ima dovoljno snage kad si zadovoljan! Naša ruta je Os i okolica, te par puta godišnje na autoput radi GO i tih stvari, mislim da nam se ne isplati kupovati dizela, a čini mi se da se s tim motorom potrošnja može držati pod kontrolom, ili se varam?
Otići ćemo do škoje i ugovoriti probnu vožnju pa ćemo vidjeti kako se čini.
Potrošnja mi je naravno mjereno a ne po kompu, od 6,8 do 7,2 litre sa stalno upaljenom automatskom klimom, dosta brze i oštre vožnje, na AC pri konstantnj brzini od 150 do 160 mi je potrošio 9 litara to sam namjerno natočio punog i izašao na AC te nakon 350 km ponovno punog, inače tako uvijek mjerim potrošnju kod svakog tankanja.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 14:14   #36
Jel ASX bolji od ovog Suzukia?
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 23:24   #37
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Jel ASX bolji od ovog Suzukia?
Nije. Radi se zapravo o vrlo sličnim autima. ASX ima nešto bolji vanjski dizajn, S-Cross je bolji iznutra. ASX je iznutra dosta ćelav i staromodan.

Imaju slične benzince i slične turbi dizele, i imaju slične cijene.

Kome se ti auti sviđaju možda bi prevagu mogla odnijeti odnosi servisna mreža gdje je Suzuki u maloj prednost. Ili će izlged prebaciti na ASXovu.
marlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 11:13   #38
Subaru XV je maneken za taj Suzuki a kralj te klase se zove Nissan Qashqai ak se ne varam zar ne? A tu je i VW Tiguan.
Kurt Hudson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 11:44   #39
Subaru, Qashqai i Tiguan su klasu veći automobili, a mislim i ASX.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 12:19   #40
ASX bi uvijek izabrao prije tog jadnog SUzukija. Prva izvedba SX4 još mi je bila i OK mali gradski povišeni auto sa potencijalnim 4x4 pogonom, bezvremenskog dizajna. Ova danas je bezveze. Razvodnili su početnu ideju, na silu ga ugurali u klasu više, a ne vidim u njemu ništa posebno. ASX je odlično prolazio na testovima, hvalili su vozne osobine i malu potrošnju osnovnog benzinca. No, NIssan od oba izgleda za klasu bolje.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.