Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2014., 07:58   #1
Welcome to Sweden (2014-2015)

NBC


Quote:
Siblings Amy and Greg Poehler touted their new summer comedy, inspired by Greg's life, at summer press day.

Welcome to Sweden, which hits stateside in July, is an "autobiographical" half-hour comedy executive produced by siblings Amy Poehler and Greg Poehler, who also stars. The show debuted three weeks ago in its title country and has already garnered a second-season renewal by TV4.

Largely based on Greg's life (he moved to Sweden and fell in love with his now-wife), Welcome to Sweden follows Bruce, an American who moves to Stockholm with his Swedish girlfriend, and the challenges he faces adapting to a new culture. At its core, Welcome to Sweden is a "fish out of water story" and "a love story," Greg told reporters.

A lawyer for 12 years in New York and Sweden before jumping into the television game, Greg two years ago started doing stand-up comedy ("I'm like the Yakov Smirnoff in Sweden") in Sweden, which served as "a catalyst for this career change," he said. Greg later joked that one of the first things he did was Google "how to write a script."

Because the show revolves around an American and a Swede, it was crucial for Greg and the writers to "find the universality in comedy" so they didn't alienate viewers. Jokes that were exclusively funny to U.S. or Swedish sensibilities "were removed." Instead, it was Greg's mandate to "create a real romantic comedy for television," with the main characters having "to be believable and likable."

Though 90 percent of the show is set in and filmed on location in Sweden (with about one or two scenes shot in the U.S.), the bulk of the series is in English.

Cameos include Amy and Will Ferrell, with co-stars Patrick Duffy and Ileana Douglas playing Bruce's parents. With a second season already on the books -- Amy, under a rich overall deal, has hopes NBC will do the same -- Amy and Greg have their eye on a prominent Swedish family: the Skarsgards.

"We are heavily stalking them. They're staying a little Skars-guarded right now," Amy deadpanned.
A evo i trailera

https://www.youtube.com/watch?v=ZppGW7CZ5wc#t=107

Amy
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 08:53   #2
Ajme, ja bi ovo gledala
Kad je to?
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 21:11   #3
Awwww, kjut! Amy

Naravno da gledam.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 01:53   #4
Mene ovo podosta buni, jer po traktu, ovo se već emitira u Švedskoj, a u SADu kreće u srpnju.

U Švedskoj je već i dobilo novu sezonu

Nemam pojma jel to ista serija, ili će se raditi remake ili šta. Malo mi čudno da bi NBC kupovao švedsku seriju. I ako je švedska serija, zašto nije na švedskom? Ili je to snimano samo za švedsko tržište, a na engleskom? Pa su skužili da je dobro i Amerima odlučili emitirat.

Uglavnom, mislim da ću skinuti pilot te švedske verzije, da vidim o čemu se radi
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 00:56   #5
ušla ovdje sam zato što se radi o Šveđanima, makar znam da će bit prepuna stereotipa

Šveđani da puštaju na engleskom, jok, vole oni previše svoj jezik, bit će da je remake u pitanju
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 01:00   #6
Na Wiki piše:

Welcome to Sweden is a Swedish comedy series that premiered on TV4 in Sweden on March 21, 2014 and will be aired in the USA in late 2014.[1] It is a comedic view of Greg Poehler's life experience, having moved to Sweden to marry and live with a Swedish woman almost a decade ago. The show is broadcast on TV4 in Sweden and will be broadcast on NBC in the USA.[2][3] NBC confirmed that it would broadcast the series in July of 2014.

On April 7, 2014, TV4 renewed the show for a second season.


deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 03:01   #7
Ali nije na švedskom Meni to nema smisla, zašto Šveđani rade seriju na engleskom? I zašto Pohleri rade švedske komedije
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 07:12   #8
pa zato sto svedi dobro znaju engleski, a ideja je poehlerov zivot
http://en.wikipedia.org/wiki/Languages_of_Sweden

dobro da je dio na engleskom jer ameri i strani jezici =usi krvare
samo ne znam kako ce s titlovima


Quote:
the Skarsgards
oh, hello there

"hey my name is bruce and i am from canada"
__________________
This time next year, we'll be Millionaires

Zadnje uređivanje ellaria : 17.04.2014. at 08:02.
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 22:29   #9
Izašle su dvije, okej je.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 22:39   #10
Pogledao prvu i ne mislim nastaviti dalje. Preloše je to; "Amerikanac se pokušava uklopiti u zemlju/kulturu koja nije njegova" Valjda su potrošili sve VB, Francuska, Rusija klišeje... pa sada prelaze na malo za njih egzotičnije zemlje...

Iznenadila me je Lena Olin, mislio sam da je Ruskinja, gledao sam je u Alias, jebena ženska/baba a tek joj je 60god. Stari kao vino..
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 00:18   #11
odustala sam nakon 3,4 epizode osim lene, svi su mi bili nekako bezlicni

dobili su i 2.sezonu, javite ako su se poboljsali
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 00:31   #12
A jebemu, nadala sam se da će se poboljšati. Nevermajnd, gledat ću i dalje, uvijek mi je lakše potratiti vrijeme na kraću humorističnu nego na neku dužu.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 00:51   #13
ja sam pogledala pilot i meni je baš simpa i sviđa mi se

ko vam je kriv kad ste prezahtjevni
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 01:05   #14
Ja gledam s NBC-jem paralelno, tako da sam pogledao samo prve dvije epizode. Meni su isto OK.

Quote:
Preloše je to; "Amerikanac se pokušava uklopiti u zemlju/kulturu koja nije njegova" Valjda su potrošili sve VB, Francuska, Rusija klišeje... pa sada prelaze na malo za njih egzotičnije zemlje...
Greg Poehler (glavni) je u braku sa Šveđankom u RL, serija je više autobiografska.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 11:38   #15
Ok ali to ne mijenja činjenicu da je taj američki kulturološki pokušaj uklapanja u novu sredinu (punac, punica, šogi) bezveze i dosadno i klišej itd... Jedino možda pogledam koju epku ovako čisto da vidim Lenu. Ostala ekipa je bezlična...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 16:38   #16
Baš je simpa serija i plavuša

Lena
__________________
When someone accuses you of being “childish,” I think you should take it as a compliment.
Megs is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 17:20   #17
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Ok ali to ne mijenja činjenicu da je taj američki kulturološki pokušaj uklapanja u novu sredinu (punac, punica, šogi) bezveze i dosadno i klišej itd... Jedino možda pogledam koju epku ovako čisto da vidim Lenu. Ostala ekipa je bezlična...
znači čak i stvarnost ti je postala nerealna?
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 19:53   #18
Nerealno?!?! Dosadno, klišej i predvidljivo to da... Ne nude niša novo, princip je isti kao i u nekim američko/meksičkim obiteljskim kulturološkim zbivanjima sa na Američki način velikom dozom pretjerivanja i generaliziranja. A to koliko je ovo autobiografsko/realno, ono daj me nemoj, nema to što ameri mogu nasrati a gledatelji popušiti...

ps. Za inat pogledao drugu epku i ono, sve oko njegovog prilagođavanja je i dalje iritantno ali možda bi se zbog Lene moglo pogledati koja epizoda...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...

Zadnje uređivanje Lex Luthor : 19.07.2014. at 20:35.
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 22:22   #19
ali na kraju po istinitom događaju.znači sama stvarnost je postala klišejizirana :-)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 09:19   #20
Za tih 20 min koliko traje epizoda je cisto OK, cak se i povremeno nasmijem
Will Ferrell
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.