Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2014., 07:19   #21
Super naziv za nastavak teme :-D
Mrsavimo il pricamo, ja sam prosla kroz obje faze...
Nakon 3 tjedna mirovanja,pa 2 dana trcanja koljeno me oper rasturilo, boli i dok mirujem, oslan tejam se na nogu, savijam nogu i sta sve vec ne, fizikalna tek na ljeto, dotad dat opet pare na manzetu,kreme i svasta, jel pio neko osteno-bi flex? Ja bi trebala ko terapiju bar par mjeseci... Zadnja 2 dana me i ledja rasturaju, zivcana sam od svega... Presla sam na potpuni clean eating, bez mlijecnoga,procesirane hrane,secera ikakvog i psenice... Bas sam primjetila da mi smeta... Znaci jedem svo voce,povrce,riba,zitarice tipa kvinoja,proso,amaranth, grahorice, biljna mlijeka itd, super se osjecam, lakse, stomak ravniji,nikako napuhan, samo se ne vazem jos,al vidim da mrsavim polako... I ovo nije privremena dijeta, nego folozofija prehrane :-) inspirirala me stranica "deliciously ella", ima i instagram,savrsena jela i fotografije,bacite pogled :-)
Samo sto jos pazim na deficit od 1200 kcal, jer nema nikakve aktivnosti :-(
madame_tamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 08:42   #22
Madame tamara, to sto te boli koljeno ne znaci da npr.ne mozes raditi sklekove, i razne upper body i core vjezbe gdje se koljeno ne aktivira. Sa tim 1200 kcal, voce, povrce, bla truc egzoticne zitarice ibiljna mlijeka uz ne vjezbanje ces jedino postici skinny fat i mlohavost.

POtrebno ti je:

1. Vjezbe snage. Ima dosta toga sto mozes raditi gdje ne angazujes koljeno.
2. Razuman kalorijski deficit.
3. 2 g proteina po kg tjelesne tezine.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 11:05   #23
Alek i ti imas snage za ponavljati, divim ti se.
Suntastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 11:36   #24
Da, Znam to, radim trbusnjake i utege za ruke tu i tamo,al me i kicma sredila, zadnja 2 dana dok udahnem rastura me bol u rebrima, operirala sam skpliozu prije 9 god. pa moram pazit i s tim "gornjim" vjezbama :-)
Unosim dovoljno proteina, jedem ribu kao sto sam napisala, a uz to kvinoja,slanutak,orasidi,sjemenke konoplje koji su isto jako bogati proteinima, nije nista striktno koliko zvuci, meso ne jedem 3 god.ne vec
madame_tamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 12:10   #25
To sto radis nije dovoljno. To sto si imala skoliozu je jos razlog vise da ne zanemarujes core vjezbe.

Slanutak, kvinoja, orasidi i slicno nisu izvori proteina koji ti trebaju jer imaju los calorie/protein ratio.

50 g badema, 287.5 kcal, 10 g protein. 50 g tune u vodi, 58 kcal, 12 g proteina. Slanutak 120 g , 197 kcal, 10 g proteina.

Ako imas 60 kg, treba ti 120 g poteina dnevno. Da to uneses iz slanutka, treba ti preko 2300 kcal dnevno. Ako ne unosis dovoljno proteina a u znacajnom si kalorijskom deficitu, gubices misicnu masu.

Ne moras jesti meso, ali trebas jesti niskokaloricne izvore proteina. To sto jedes sadrzi proteine, ali nisu nisko kaloricni izvori proteina.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 12:54   #26
Nakon dva i pol mjeseca treninga i zdrave prehrane spao sam sa 115 na magični broj 100.

Preponosan sam što nisam odustao kad je bilo najteže

Samo jako!
__________________
Samo je jedan Dražen Petrović
redizajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 16:03   #27
Bas je dobro krenila nova tema
poprilicno motivirajucih postova, bravo svima koji su uspijesni i ustrajni u ostvarivanju zacrtanih ciljeva
wiggly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 16:14   #28
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
i ja čekam fotke...
ja se baš nemrem pohvalit da sam sredila prehranu. i dalje drmam po gipsynim receptima. i nemrem vjerovat da se brojke na vagi svejedno spuštaju, ali puževim korakom.
kakvi su to recepti? Da ne tražim...


I meni se naziv teme sviđa.
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 16:20   #29
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
kakvi su to recepti? Da ne tražim...
http://jedozovniduo.blogspot.com/p/s...cepti.html?m=0
ja se zadržavam samo na slasticama.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 17:31   #30
Ja sam trenutačno na 78,5-79 kg s počtenih 86 kg prije kakva 3 mjeseca (174 cm visina). Ne želim gubiti prebrzo, a radim dosta i na jačanju.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 21:33   #31
Vidim da se svi hvale,pa da se i ja pohvalim,he,he,he. Od 1.04. do danas sam srusio body fat sa 35% na 23%. Nisam puno smrsavio u kilogramima,ali sam dosta sala istopio.Jos 10% rusim body fat dok ne stignem do atletske figure.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 21:38   #32
babas, sezona polako pocinje, a sad ce i prve cehinje...oces stici do atletske figure na vrijeme?
subcomandante is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 21:42   #33
Quote:
subcomandante kaže: Pogledaj post
babas, sezona polako pocinje, a sad ce i prve cehinje...oces stici do atletske figure na vrijeme?
Na zalost kod mene nema Cehinja. One su u Dalmaciji. Biti cu dobar za mjesec dana.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 22:08   #34
babas može slike? Odreži glavu ako ti je neugodno iz nekog razloga.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 22:14   #35
Ja bi isto volio da skinem BF barem 5% a da ne gubim na kilaži i da ne moram gladovat
gemmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 22:16   #36
Kako se mjeri taj body fat, a da nema veze s padom kg? Jel se ima neki uređaj il kaj?

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk
tibertov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 22:18   #37
Quote:
tibertov kaže: Pogledaj post
Kako se mjeri taj body fat, a da nema veze s padom kg? Jel se ima neki uređaj il kaj?

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk
Ima, radioaktivno skeniranje

Ili, ako nisi baš pri lovi, možeš koristiti i kaliper za 10 kuna.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 23:49   #38
Quote:
tibertov kaže: Pogledaj post
Kako se mjeri taj body fat, a da nema veze s padom kg? Jel se ima neki uređaj il kaj?

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk
Najjednostavnije ti je mjeriti body fat calculatorom,imas ih na internetu koliko hoces. Svi traze opseg vrata,struka,visinu i kilazu,a neki i vise mjera.
Prilicno su precizni za vecinu ljudi.a i ako nisu mozes pratiti svoj napredak na njima. Imas i slike ljudi sa razlicitim visinama body fata,pa to mozes usporediti sa sobom i odmah vidis u kojoj si grupi. Recimo najatraktivniji su oni sa nizim body fatom,tzv. fitness grupa od 14 do 17% body fata za muske to su vec vitki sportasi,a od 10 do 13% body fata tzv atlete,oni sa izrazenim plocicama. Ispod toga su samo bilderi na natjecanjima. Pretjerana debljina ide od 25% na vise za muskarce,do 24% je prihvatljivo.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 23:59   #39
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
babas može slike? Odreži glavu ako ti je neugodno iz nekog razloga.
Nisam jos spreman za slikanje,biti cu za mjesec dana kad padnem na bar fitness razinu oko 15%. Sada sam na pola puta,body fat mi je u normali,oko 12 % manji nego kad sam krenuo s treningom. Uglavnom,zadovoljan sam napretkom.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 00:13   #40
Ahh, takva muškarčina za kojom se okreću sve ženske na plaži, ježevi, čak i morske struje pa da se srami stavit sliku. Izgovori, izgovori, izgovori...
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.