Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2015., 16:21   #81
Mjesta za odmor u HR (zbirna tema)

Pozdrav svima
Ne znam ima li ovakve teme vec, ali malo sam gledao i nisam nasao ovakvu temu.
Ovako... Planiramo ja i moja obitelj iduce ljeto kupiti mozda neku kucu/apartman na moru. Koji su vasi prijedlozi? Koje mjesto bi bilo najbolje? Bilo bi idealno kad bi u mjestu bilo i nocnog zivota kad bih ja isao s frendovima (po mogucnosti domaca muzika i cajke - nemojte odmah osudivati haha), ali da ima i dobrih plaza za kupanje jer to mami jako igra ulogu. Naravno, da ima i lijepih setnjica kad idem s curom i lijepa jezgra s kaficima za kavu, ali to ima u vecini mjesta na nasem moru.
To su stvari koje igraju ulogu za odabir. Slusam vase prijedloge! 😊😊 Hvala svima!
vuk10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 17:22   #82
Kuca se kupuje na duze vrijeme. Neces valjda i sa 50 godina zivota izlaziti u klubove sa cajkama? .
Makarska ti ima kako tako noni zivot, budu i cajke (puno turista iz BIH, ali i puno zgodnoh cura), super plaze (ali i guzva na glavnoj plazi u spici sezone, ali se nadju i plaze sa manje ljudi), ima staru jezgru, bezbroj kafica i drugih sadrzaja, duga setnica uz more s plazama i kaficima skroz do Brela (cca 10- kmsetnje)...odlicna povezanost i autom i autobusima do St, Du, Zg itd (za pet min autom si na autocesti!), dobra baza za izlete (St, Du, Hvar, Brac, Omis, Mostar itd itd.
Cijene nekretnina u Ma nisu bas male.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 17:37   #83
Haha naravno da necu tada tulumariti, ali jos koju godinu budem, a jednog dana cu i ja imati djecu koja ce htjeti izaci malo van kad su na moru. :P Nisam ja ni ciljao da ima neki brutalni nocni zivot, ali da se moze izaci.
Hvala na prijedlogu, ima jos koji? 😁
vuk10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 18:48   #84
Makarska je odlicna i za djecu, duge setnice kad budu u kolicima, veliki djecji park/vise igralista, sportski tereni, ovo, ono, luna park svako ljeto itd.
Koliko veliko mjesto dolazi u obzir? Otoci?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 19:22   #85
Ne mora mjesto biti veliko, moze biti i srednje velicine samo da nije bas malo malo. Otoci isto dolaze u obzir, to svakako.
vuk10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 19:41   #86
Na mobu sam, pa cu ti sutra jos prijedloga napisati i to sa detaljima. A jos me zanima koje mjesto ti se svidjelo ako si isao negdje dosad na ljetovanje?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 21:49   #87
Moze, onda sutra sve napises
Jesam, 12 godina u Crikvenici, u Vodicama, Gajcu, na Krku (Baška) itd. Na dosta mjesta sam bio, ali i na dosta njih dok sam jos klinac bio.
vuk10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 21:57   #88
I sto ti se od tog najvise svidjelo? Cisto da vidim ukus, lakse cu procijeniti sto predloziti.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 23:02   #89
Crikva mi je bila super jer ima svega, ima puno mjesta za setnju, za izaci je onako solidno i okej plaze, ali sam se malo zasitio Kvarnera i tog podrucja. Slobodno ti napises sve sto ti smatras dobrim, od viska glava ne boli haha.
vuk10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 08:04   #90
Nekretnine i sl?

Zar ova tema više ne bi odgovarala nekim forumima (temama) gdje se raspravlja oko nekretnina, a ne Hrvatska i turizam?
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 08:05   #91
Haha, a koliko si ozbiljan u ovom šta pitaš, haha?
Koliki je buđet novca za kuću/apartman?

@dalmatin, tema je glupasta ma gdje bila. Kao da nema sličnih tema već.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 09:21   #92
Moze spadati u turizam, jer covjek kupuje nekretninu zbog sebe, kako bi svako ljeto ljetovao tamo. Jer zasto inace moraju vikendasi placati boravisnu taksu? Zato sto su kao turisti. A i odobrila sam kao mod pitanje.
Nemojte komentirati je li spada pitanje pod turizam, ne pomazete covjeku time. Budite konstruktivni.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 09:25   #93
Zapravo je izostavio najvažniji detalj... financije... puno je mjesta sa starom jezgorm, gotovo sva imaju nekakav noćni život, čak i cajke je nemoguće izbjeć po cijeloj obali...
Razlika cijena nekretnina u velikim gradovima i manjim mjestima je osjetna.

Također si zaboravio jednu važnu stvar... koji dio jadrana preferiraš? Da li ti je važno da bude bliže ZG ili nekom drugom mjestu? Ako je vikendica u pitanju to poprilično igra ulogu. Ako ideš na vikend nije ti svejedno da li će te put koštati (prema HAKovom izračunu korištenjem autoceste) od Zagreba do Zadra 550 kn (cestarine uključene) u oba smjera ili do Korčule 1060 kn + trajekt (530 za auto + 60 po osobi, recimo 2 osobe 120 i tako u oba smjera) 1300 kn što ispadne 2360 kn.
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:05   #94
U prvom postu sam napisao "planiramo mozda kupiti", tako da je sve to jos uvijek na nekom promatranju. Ako cemo kupovati, financije nece igrati neku veliku ulogu, tj. nece biti odredene financije nego sto nam se svidi i ako cemo imati za to, to se uzme.
Sto se tice pitanja uz vikendice... Preferiram cijeli Jadran, ali kao sto sam vec napisao, zasitio sam se Kvarnera. Tako da ipak vise volim juznije, a vjerojatno bih provodio dosta vremena tamo tokom ljeta.
vuk10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:18   #95
Popodne cu ti napisati.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:30   #96
Quote:
vuk10 kaže: Pogledaj post
U prvom postu sam napisao "planiramo mozda kupiti", tako da je sve to jos uvijek na nekom promatranju. Ako cemo kupovati, financije nece igrati neku veliku ulogu, tj. nece biti odredene financije nego sto nam se svidi i ako cemo imati za to, to se uzme.
Sto se tice pitanja uz vikendice... Preferiram cijeli Jadran, ali kao sto sam vec napisao, zasitio sam se Kvarnera. Tako da ipak vise volim juznije, a vjerojatno bih provodio dosta vremena tamo tokom ljeta.
Opet si napisao post a da ništa nisi rekao... jel bi piškio il bi kakio? Daj bar to objasni.

Jel kupuješ apartman il vikendicu? Nije baš isto ako planiraš potrošit 80.000 € ili 300.000 €.
Južnije od kvarnera je stvarno širok pojam i vjerujem da nije baš svejedno ako te put košta 550 ili 2500 kn a oboje spada u tvoju definiciju lokacije.
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:46   #97
@nasmijanonebo hvala ti

@Loborek ajmo ovako...
Ja bih i piskio i kakio. D
Onda ajmo u detalje malo. Kad bi uzimali, rade bi uzeli neku kucu nego apartman.
Od Zadra pa sve na nize je okej, po meni. I otoci naravno spadaju u to. Jer opet ces mi reci da nisam definirao, ali kad covjek gleda i trazi opcije, onda uzme puno toga u obzir. Tako mi gledamo trenutno cijeli Jadran pa kad dode do nekog konacnog razmisljanja onda se sve stavi crno na bijelo i odluci kaj je najbolje. Ali ajde, sad sam ti rekao da ja preferiram od Zadra pa na nize, recimo sve do Makarske i naravno otoke koji su isto na tom podrucju ajmo tako reci. Ali prihvacam sve prijedloge :P
Tamo bi provodili vise vremena, pa kad gledas da ako provedes gotovo cijelo ljeto tamo onda i ako je malo skuplji put nema veze, drugo da odemo na vikend samo i tako 10000x tokom ljeta, to bi bila onda druga stvar.
Ali slusam sve prijedloge

Zadnje uređivanje vuk10 : 09.09.2015. at 11:14.
vuk10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 16:41   #98
Od Braca bih preporucila Supetar. Najvece otocno mjesto, dovoljno veliko mjesto sa sadrzajima i najvise stanovnika ima. Ima i lijepe plaze u mjestu i okolici, ima staru jezgru, kafica itd. A jako cesto voze trajekti za Split pa nije problem i bez auta skoknuti u Split nesto obaviti ili ako se hitno mora u ZG (bez auta npr.) preko ST (avionom, busom itd).
Nekretnine su nesto jeftinije nego u Makarskoj.
Primosten isto ima lijepe plaze, ima puno kafica, ima poznati klub Aurora i kafica, blizu su i Vodice autom, staru jezgru nesto ima, isto dobra baza za izlete, mozes brzo stici do Sibenika, Trogira, Splita, na otoke brodom/barkom itd.
Sam grad Pag- ima lijepu staru jezgru, sve sadrzaje, otok je povezan s mostom pa se brzo dodje autocestom iz ZG. Plaza u samom gradu je velika i sitnosljuncana/pjescana ali bude krkljanac ljeti, ali u krugu od 5 km od grada i opcenito u krugu 20 km od grada su bezbroj predivnih plaza sa malo ljudi.
Grad ima sadrzaje za zivot, tipa Htina, ljekarne, velike ducane (Plodine itd), ljeti su stalno neki dogadjaji tipa Pasko kulturno ljeto, ovo, ono..A i blizu ti je Zrce (nekih 20 km) Do Zadra ima oko 30 min voznje autom. Do ZG autocestom oko 3 sata max.
A i Pag ima jeftine nekretnine.

Biograd - gradic, ima lijepih plaza (isto krkljanac ljeti), puno birceva i sadrzaja, dobra je baza za izlete (Zadar, Sibenik, -Vransko jezero, otoci Pasman/Ugljan/Kornati itd). itd.
Samo pitaj jos.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 09.09.2015. at 16:52.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 18:44   #99
Brač sam bio gledao malo, Supetar mi se jako svida. Na Pagu sam bio, ali nisam bio bas u gradu Pagu, tako da za to ne znam kako je. Jesi li ti bila tamo?
A sto mislis o Trogiru, Ciovu, Zadru? Koju bi ti lokaciju predlozila bas?
Ja sam stvarno obisao gotovo cijelu nasu obalu, ali sam tad bio dijete i nije da su me zanimale sve stvari, a nisam se ni obazirao na njih uglavnom haha
vuk10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 19:03   #100
Ciovo je ok, ako si u Slatini. Lijepe plaze, nije luda guzva kao u ostatku Ciova, ali za izlazak bi morao do Trogira, oar km dalje, a tamo je krkljanac za parking. Jedino ako realiziraju izgradnju novog mosta do Ciova koji je u planu. Ali hoce li biti ili ne, tko zna. Trogir je prekrasan stari grad, sve pet, za preporuku, samo mu nedostaju plaze . Za plaze se mora autom do ili Ciova ili do Medene (par km od Trogira).
Zadar isto sve pet, lijep grad itd, ali plaze nisu neko ludilo. Ima ih, ali izvan centra (kod centra je plaza Kolovare, nije losa), ali nije problem kupiti kucu nedaleko od centra, blizu plaze pa navecer do centra.
Cijene nekretnina ovisi od dijela do dijela Zadra. Trogir: nekretnine dosta poskupile ali na Ciovu se mogu naci ok cijene.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.