Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2017., 22:20   #1041
samo par crtica....
naprije @nala mi nismo niš spojili, delamo ful sutra i u subotu ....neki ljudi nemaju sreće da delaju u držaFnoj službi, a kod privatnika zna se kak se dela

Kubrina obleka....ja sam već prije pisala o tome, kaj su hteli pokazati tom oblekom, pojma nemam, kao da ju te haljinice za djevojčice i vjenčići u kosi budu oprali od pokvarenih postupaka, nema te odjeće koja bi nju učinila nevinom, barem ne meni u očima....po meni potpuno neprikladno oblačenje, ali kaj ja znam, ja sam malo staromodna

Yigitovo opraštanje od prijatelja, odlazak brodom, njihov ostanak na obali, srca im se stežu, meni isto, gluma, režija, sve dočarano da me stepe srce i duša, gamad jedna, baš znaju napravit posel .............jedino eto slažem se s @holaquetal i meni je faljela scena gde bi baš prije samog odlaska navratil još jednom do Sibelinog groba, zato i dalje tvrdim da je Kubra bila miljenica scenarista, a Sibel suprotno......jednom me je @Lolita već nekaj opomenula da to nije tak, da su se scenaristi držali orig. scenarija, ali kolko sam se informirala i nisu baš.... moram se zadovoljiti sa onim prijašnjim govorom na Sibelinom grobu i vjenčanim prstenom na ruci kojeg nije nikad skinuo.....kaj ćeš, ja naivna pa mi i to dovoljno, nemam svoju bajku pa i dalje vjerujem u one s turskih dizija i da , ovo je komotno mogla biti zadnja epizoda
__________________
@maalena kaže:
Natjeraju te da se udaš. Par dana prije slučajno sretneš nekog tipa koji ti onak zapne za oko, zapamtiš kad dolazi na isto mjesto i namjerno ideš da ga opet sretneš. Onda si ideš upoznati muža, on se potepe i prospe kavu, ali jebe se tebi za kavu, ti tamo u nekom ćošku skužiš onog od nekidan. U poziciji si birati. Koga izbereš? .....post#800 by maalena, 09:41 , 20.10.2022.
imatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 23:37   #1042
Joj,pa žao mi @imatina,da ti moraš tako konstantno delati.....a ja te već vidjela,kako brčkaš noge u moru.....i u hladovini pijuckaš pivicu ....

...a što se tiče Yigitovog odlaska na Sibelin grob....pa ja mislim,da bi me ta scena ali totalno dotukla...i ove viđene su mi ostavile trajne posljedice....čim se sjetim Nerice i Yigita,ja gotova.....ali...trebao je otići,slažem se s vama(u nekoj mojoj bajci,on je tamo odlazio svaki dan)....
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:29   #1043
Cela 24. epizoda je puna događaja i zanimljiva je u svakom trenutku. Kraj i odlazak brodom je odlican za zavrsetak serije. Dakle, ne epizode nego cele serije. Ne znam zasto su pravili jos dve epizode ... da bi ubili jadnog Yigita? Nije im to bilo potrebno, ionako se nisu striktno drzali talijanske verzije. Meni je ovo bilo lepo i dovoljno. Dosta je ljudi ubijeno od pocetka do kraja, dajte nesto lepse da zasladi. Kako sam procitala komentare na Bu... , videla sam da je i tamo ekipa desetkovana, a opet Kerem zavrsava na brodu, bas nemaju maste. Ali to ide na dusu "one dve".
Hvala Gubitnici lepim postovima, takodje i ostalim curama. Meni je bilo zadovoljstvo da citam. Izvinjavam se zbog redjih dolazaka na ovu stranicu i nedovoljno pisanja (a na druge ni ne idem ).
Visa sila je u pitanju, puno posla i nedostatak vremena.

Ja sam za prvi gif izdvojila Derju kako docekuje Selimovu izabranicu i imitira je. Tu je bila slatka, i ne samo tu. Malo su mi njih dvoje uneli zivost i veselje u tim zadnjim epizodama, mada je poljubac mogao i ranije da padne.



i scena sa tirkiznim kolacicem



gubitnica, nala, holaquetal, imatina..... divno! :klap:
molly swart is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:51   #1044
Imam neke problematične trenutke sa Internetom,pa ne uspijevam baš previše boraviti na Forumu,ali sam se eto baš obradovala @molly tvom postu....a i gifići su slatki.....(ovaj tirkizni kolačić mi je već "ubio" oko i tijekom gledanja.....hahaha...moraš ga primjetiti,hoćeš-nećeš).....
Vidim,da si i ti pobornik,da je serija ovdje komotno mogla i završiti.....Yigitu bi i tako i tako bilo prilično teško daleko od svih,pa ga nisu onda baš morali vraćati nazad,da ga ubiju......
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:59   #1045
25. epizoda

molly, pišeš malo, ali te je uvijek lijepo čitati jer zapaziš što drugi nisu Uopće nisam skužila da Derja imitira Murvet. Odlične slike.

Nažalost, nisu završili seriju s Yigitovim odlaskom, pa komentiramo dalje.


25. epizoda

Emir se šokirao kad je saznao da je Yigit digao sidro.
Ne vjeruje dečkima da ne znaju gdje je Yigit. Pa on mu je brat, kako mu nije rekao. Rekao mu Selim da je i njemu Yigit brat.
Derja rekla da je Yigit otišao kao morska pjena koja se istopi. Koje pjesnički raspoloženo društvo u seriji. Rekla Emiru da je uvijek govorio bratu da ode i spasi se i da ga je Yigit poslušao, pa što sad Emir još želi. Već se nekoliko epizoda vidi da Derja zamjera Emiru što je istraživao Yigitove poslove.

Sjetio se Emir kako ga je Yigit pitao treba li mu još nešto.
Tužan Emir, tužni dečki i Derja.
Veli Selim da je uvijek htio imati bandu, ali da on bude vođa. No kad je došao Yigit, bilo je odmah od početka jasno tko je vođa.
Emir se pita kako će sad znati je li braco dobro, što radi, treba li mu nešto.

Yigit ostavio zlatarnu SE blizancima. Selim veli da mu je išlo na živce što ih Yigit napada kad je ljut, ali da ga je sad opet Yigit posramio.
I odlučio se oženiti i dati majci unuka, jer s Derjom ne ide. Još uvijek nije zapamtio da se cura zove Murvet (piše se Mürüvvet), a ne Munever. Ender naučio, Selim veli da će i on naučiti.

Yigit na brodu, čita „Ženu s krznenim kaputom“.
Mislim da je to ovo https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=7481
Sjeća se majčine priče kako nema ništa ako nema obitelj.

Derja se žalila Kubri. Kubra rekla samo neka mu je sa srećom. Ona najmanje žali, barem se meni tako čini. Možda se nada onome, daleko od očiju, daleko od srca.

Trećina epizode je otpala na žaljenje što je Emir otišao, trećina na cirkus oko Derje i Selima koji je unio malo veselja u epizodu, a trećina na osvetu.

Haki bi u mirovinu jer mu je Šejtan uništio 40 godina romantične veze sa Štapom.
Bilmez mu ne da. Baš je Bilmez. Jasno mu je da im je Yigit smjestio zasjedu.
Zagrlili se otac i sin. Kad se njih dvoje tako slizali
Peri nema nigdje.

Tužitelj rekao Emiru da kaznu zaslužuju i drugi osim Šejtana, Haki, Štap, Yigit. Frajer melje kao da nije svjestan da priča o sugovornikovom bratu. Čudno.

Nerica stavila i Yigitovu sliku na vitrinu. Dojmila je se njegova isprika. Kaže da je otišao čovjek koji sve gleda s visine, a došao mladić pun kajanja. Nazvala Yigita jagnjetom koje se htjelo igrati s vukovima. I da će poštovati što ga je Sibel voljela. Derja misli da će ona i Nerica ostati same i imati lanac slastičarni.

Yigit pričao s tipom kojem dijete nedostaje. Rekao je Yigitu da je kćerina prva ljubav otac.

Kubra se jadala Elif da je otac nikad nije volio, ali da će zato njezina kćerka biti voljena. Emir rekao da će odgajati Elif kao svoju, ali da mala zaslužuje istinu i da joj može jednog dana reći tko joj je pravi otac.

Rusam ubijen. Šejtan i Rusam završili u istom zatvoru. Otpali dokazi o Hakiju i Štapu. Emir pokušao s planom B i pričao s Rusamovom udovicom koja krivi njega za sve. Kao da bi joj muž doživio duboku starost u toj profesiji Otjerala ga.

Haki posjetio Šejtana u zatvoru i rekao mu da mu neće pomoći da izađe van i neka zove Štapa. Šejtan mu zaprijetio da će pod zemljom završiti i on i Yigit i tužitelj. Haki donio baklavu Šejtanu i rekao mu da uživa jer će zaboraviti njezin ukus.

Derja nikako da veli Selimu da ga voli. No ljuta je bila kad su je mahaluše ispitivale o haljini koju će nositi i rekle kako ljepotica vrti propalicu oko malog prsta. Na vjenčanju se pojavila u bijeloj vjenčanici. Derja glumata da ne zna da mladenka nosi bijelo. I Kubra i Neri joj rekle da je to sramota. Derja uvjerena da neće biti vjenčanja.

Kubra se opravdavala za svoju odvratnu laž o „velikoj ljubavi“ Emira i Sibel tobože pokazujući Derji da se treba do posljednjeg boriti za Selima. Kao, ona je lagala Yigitu o Emiru i Sibel, zato što se borila za njega. Aha. A zaboravila da je tako lagala kad se upravo udala za Emira i odustala od Yigita. Da se radilo o borbi za Yigita, mogla mu je i ranije reći. Ne, čekala je da što bolje zapapri Sibel. Kad Sibel bude najsretnija, i na oblaku, da joj sruši sve snove.
I još uspoređuje svoju situaciju s Derjinom. Ma bljak. Dobro joj Derja pokazala što misli o tome.

Nego, Kubra je uvjerena da je Yigit bio zaljubljen u Sibel. Doduše, bila je ona uvjerena u svašta, pa i nije neko mjerilo. A i bio je zaljubljen ili nešto slično tome kad je Kubra lagala.
Uostalom, i Emir je trkeljao Yigitu kako je Sibel žena koja mu uljepšava one tužne dane pa je zato Yigit i mislio da je to ipak bila velika ljubav. A znamo kojom je brzinom Emir zaboravio Sibel, a tako lijepe riječi govorio. Tako da, Emir je shvatio što je ljubav tek kad se zatreskao u Kubru, pa je podnosio svašta i opraštao Kubri što nije htio Sibel oprostiti. Tako je i Yigit smatrao da je ljubav nešto što je obična fizička privlačnost koja ga je brzo prošla.

Ender na dan vjenčanja rekao Selimu da se ne ženi i da bude s Derjom. Ipak je plesao i imao sretnu facu, za razliku od mladoženje. Priznao Selim Murvet poslove s mafijom i da je propalica, ali curi ne smeta jer ima zlatarnu. Cura misli da će prestati piti i kockati se kad dobiju dijete. Zbilja nije pametna, ali nitko u seriji nije genijalac kad se sve zbroji i oduzme.

Meni je to ružno da Derja nije prije ništa rekla, nego na dan vjenčanja Murvet saznala da mladoženja otišao s drugom. Da su joj barem rekli dan ranije, ovako grozno. Meni cure žao.
I kad je Derja odvela Selima s vjenčanja, opet ga zezala da neće biti zajedno. Baš nije znala kad treba prestati. Rekla mu da neće tipa koji će otići s nekom curom kad ga ona odbije. Selim rekao da je čeka od djetinjstva. A ona isto sere, što je onda radila s Yigitom i Nihatom, što nije čekala Selima? Derja je tvrdoglava i voli uvijek biti u pravu.
Drago mi je zbog njih dvoje, ali neke scene u ovoj epizodi su bile fora, a neke užasno blesave. No dobro, trebalo je malo sreće i razbibrige prije katastrofe.

Kad se Derja udavala za Selima, bila je malo razočarana što Yigit nije tamo.

Yigit cijepa drva pored bazena.
I Ruža je tamo.
***********************
Nakon četiri godine

Elif slavila peti rođendan. Torta je bila s jagodama pa su se opet svi smijali kako je Derja gotovo ubila muža zbog ljubomore. Meni nije bilo smiješno. Imaju više sreće nego pameti. A pokazuje i kakav status ima Selim u društvu – Kubra zaboravila da je alergičan.
Nerica dala Elif Sibelinu lutku. Već sam se bojala da su zaboravili ovu divnu djevojku. Kakvi su, možda i bi da im nema Nerice.
Kubra trudna. Očekuje sina.

Ender se vratio glazbi. Ima neku curu koju želi upoznati s društvom, ali ispada da je takvih cura bilo poprilično. Vidi ti Endera, tiha voda brege dere.

Sejhan pobjegao iz zatvora. Bio je osuđen na 12 godina zatvora (za ubojstvo, drogu i ostalo). Velike mi kazne. Želi se svima osvetiti. Došao Hakiju i ubio Bilmeza. Rekao Hakiju da se okus baklave kad tad zaboravi, a neka Haki pokuša zaboraviti okus kuće. Koje zlopamtilo.
Eto, Haki je mogao fino uživati u kriminalu i lovi, ali pozvao Šejtana. Uništio si odnos sa Štapom, ostao bez sina. Samo zato da Yigitu pokaže kako je njegov veći. Svašta.
I fakat nema Peri.

Yigit sve to vidio na telki i vratio se. Gledao Emira i Elif i Kubru. Najprije svratio u slastičarnu gdje je bila Derja. Selim mu veli kako su upropastili zlatarnu. A bedaci.

Elif otvorila vrata Yigitu i veli mu striče. Prepoznala ga sa slike. Yigita štrecnulo. Donio joj poklon, pa ga grlila i zvala striče. Stalno ga je ispitivala nešto. Rekla da bi se htjela igrati s njegovom kćerkom. Emir ih ovaj puta nije prekidao, samo je prisluškivao. Elif rekla da joj je tata pričao kako ga je stric uvijek branio.

Kubra ne šepa jer se operirala prije dvije godine.

Rusamova žena sad nakon 4 godine predala Emiru CD-ove. Haki upleo njezinog sina u svoje poslove, a žena ne želi da završi kao Rusam. Poslije se pravila nevješta pred Hakijem, ali onda mu je rekla da je gotov i što je napravila, pa je čudovište naredilo njezino ubojstvo.

Yigit ponudio Hakijevu lovu za otkrivanje Šejtanovog skloništa. Šejtan naredio nekom tipu da ga izda i onda svom pomoćniku rekao da ga ubije jer ih je izdao Čak se i taj psihopat čudio šefu psihopatu što želi ubiti ubiti tog tipa koji je samo slušao Šejtanova naređenja. Wtf?
Yigit ubio psihopata Šejtana koji mu rekao da ne žali zbog Sibel i bebe

I onda novo neugodno iznenađenje.
Haki tražio Yigita da mu preda Emira u zamjenu za Elif. Emir upravo javio Yigitu da su malu otele face u policijskim odorama.
__________________
Pjesma
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:09   #1046
@gubitnica opet u elementu....nasmijala sam se na nekoliko mjesta pošteno,iako jedan dio epizode i nije bio smješan.....
Meni opet,bez obzira na to vjenčanje i Derjino izvoljevanje i pravljenje "mutavom" oko Selima nije fer od nje,što je toliko mučila i omalovažavala tog Selima.za kog se na kraju svojevoljno udala....
Pa ja i nisam baš stekla neki dojam o iznenada probuđenoj Derjinoj ljubavi....više mi to izgledalo....otkucao mi biološki sat,Selim me eto voli,ova Muvret se gura da joj otme potencijalnog muža,ja ga dobro poznajem....nije mi mrzak momak....a i mora moja biti zadnja....pa,što da čekam....udajem se!
Nemam ništa protiv tog braka i to u ovom slučaju više zbog Selimove sreće,jer on se pokazao poštenijim od nje.....ona je vrludala okolo,a on je vidio samo nju.....pa nek bude sretan!
Kubra u epizodi jado jadni.....njezina opravdanja oko Sibel i Yigita i njezinog udjela u raskidu.....ma to uopće neću komentirati.....lako se sad praviti general....bolje bi joj bilo,da to dvoje uopće ne uzima u usta,a njezina borba u usporedbi sa Derjom.....do Mjeseca i natrag....ženo,zbroji se i začepi već jednom!
Emir žalostan...kako će mu brat,hoće li biti gladan i žedan.....ma valjda bi bilo bolje,da ga je zatvorio...da mu bude blizu...a stalno ga poticao da ode.....i Emir ima povremenu amneziju.....biće poprimio dosta od gospođe Kilic,ona ima periode kad ne zna,kako bi se oprala od svojih postupaka,a onda začas tvrdi...kako je ona sve radila dobro,ali su svi bili protiv nje.....
A naš Yigit,cijepa drva uz bazen(i ovdje se nitko nije okupao u njemu!!!!!!)....kad eto naše Ružice....to je prava cura,prava prijateljica,lojalna do maksimuma...ona mu jedina nikad ništa nije zamjerila....a mogla je,jer je i nju Yigit dosta često samo iskoristio(u svakom smislu),ali je ona znala cijeniti i svaku njegovu pomoć.....divna cura....
A Haki pušta nek život teče....Yigit daleko,a Šejtan u zatvoru...udri brigu na veselje,pa i meni malo nije jasno...kakva je to sad velika ljubav oca i sina....a Peri valjda kupuje krpice po svijetu,kad je nema...ili ju je pojeo mrak,ako je puno zanovijetala i htjela dijete!!!!!!!
Ovdje se te ljubavi razvijaju u tren oka...čudno!
Yigitov povratak i susret sa Elif...meni ponovno jako traumatične minute....one plačljive minute...što mala više priča i oduševljena je sa amidžom,meni suze sve jače teku....žalim Yigita ovdje možda najviše u odnosu na Elif.
To je ipak sad već veće dijete,koje iskreno može zariti nož u srce i ne znajući.....nije Yigitu ovo lako....i velika hvala(!!!!!!) Emiru,što i ovaj puta nije onako prekinuo ovo dvoje,kako je to uredno radio,dok je Elif bila beba......
A Haki je stvarno faca,što se ovako dohvatio osvete preko nedužnog djeteta....takve bih pekla na ražnju......
O,da su barem završili sa odlaskom one jahte iz Istanbula!!!!!!!
Kod prvog sam se gledanja toliko nadala,da će biti neki sretniji kraj.....
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:36   #1047
Malo smo ovde zaglavili na 25. epizodi, nikako da mrdnemo dalje, iako je Gubitnica dala divan opis, puno razloga za razmišljanje i podsetila nas sve na te zadnje trenutke serije.
Hvala
Meni je ovaj put zapao za oko obračun sa psihopatom Šejtanom i njegovom bandom. Naravno, Jigit to ne bi mogao sam da uradi, ali je konačno pristao na saradnju sa vlastima, opametilo ga valjda more.Ova pucnjava u kaubojskom stilu i ubistvo Sejtana je dugo očekivana i ostavila je utisak na mene.
Gledajući pažljivo, primetila sam kako Šejtan sa prijateljem prvo puca u protivnike a kad je zagustilo istog tog svog čoveka uzima kao štit ... toliko o njegovom karakteru.
Na kraju nisam odolela Jigitovoj osveti i drago mi je što su prikazali to ubistvo. Dobri su Turci, ništa ne kriju kad je kokanje u pitanju, a nasuprot tome su vrlo stidljivi kod običnih poljubaca. Poljubac u čelo - može , a isto tako može i metak u čelo , sve prema potrebi.
(primetila sam da ovde nemamo smajlić čeloljuba tako važan za tr. serije )


Slede vatreni okršaji









(ova dva zadnja gifa se malo preklapaju, ali je preveliko da stane u jedan)

Zadnje uređivanje molly swart : 23.06.2017. at 20:52.
molly swart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:48   #1048
Moram novi post da bih vas pozdravila, što sam propustila malopre.
Ne dozvoljava mi Edit (malo je tvrdoglav ovaj forum večeras).
Pozdrav svima i nadam se da će neko dobiti inspiraciju za 26. poslednju i najtežu epizodu.
molly swart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 23:44   #1049
Draga @molly.....što da ti kažem.....ne znam,bih li uopće išta napisala o ovoj zadnjoj epizodi....ne zbog nje same,nego iz jednostavnog razloga,što na taj način pokušavam produljiti ovu našu avanturicu....
Ne znam,kako će se to odraziti na vas,ali meni će posebno ova tema užasno faliti....
Nekako sam se specijalno vezala baš uz nju,doživjela sam uz ovo pisanje i predivne i pretužne trenutke....plakala,ali i još više se smijala.....nailazila na divne riječi žena,koje nisam osobno upoznala,a postale mi prave arkadašice.....nezaboravno....
Odgađam,a znam,da moram ovo završiti....a i sama zadnja epizoda mi je toliko upečatljiva i pretužna,pa kad se to dvoje spoji....eto mene opet u bedu od nekoliko dana....
Nije ovo kraj svijeta,znam.....već sam se "prikrpala" mojim dragim curama @gubitnici i @holaquetal na nekim drugim stranicama,pa nastavljamo zajedno....ali,kako sam se već na prvu jako vezala baš za ovu seriju,onda mi ovaj rastanak baš nekako teže pada.....

Krenula sam napisati nešto o epizodi,a otišla u krivom smjeru totalno.....sutra ću ....večeras sam nekako prenostalgična(valjda je do vremena),pa bi mi post vjerojatno bio pun patetike,a to ova serija ne zaslužuje.....
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 20:52   #1050
Obećala sam sinoć,da ću danas napisati ponešto o zadnjoj epizodi....pa da ne prekršim obećanje.....

Zapravo,teško je išta pametno napisati o ovoj epizodi....ona mi je onako baš "bratska",pa su mi svi drugi događaji u drugom planu....
Jednom davno sam životne putove Yigita i Emira usporedila sa paralelnim kolosjecima koji se spajaju samo,kada zagusti i onda postaje jedna pruga....tako nekako vidim i njihov odnos....na suprotnim su stranama u mnogo stvari,ali...kad je jedan ugrožen drugi svim srcem uskače u taj vlak....nema tu dileme i nema zadrške.....meni je taj njihov odnos zaista nit vodilja kroz ovu seriju i već sam isto prije napisala,da sam nakon gledanja ove serije spoznala,što mi je zaista bitno u životu....
Počelo je sa predivnim zeybekom i eto i završilo u ritmu tog obrednog plesa....ali,na kraju je i taj ples okrnjen....ostala je samo jedna polovica Emira,jer je drugu polovicu sebe izgubio i ne vjerujem,da će se ikad oporaviti.
Vjerojatno će milijun puta preispitivati neke svoje odluke...ili Yigitove odluke....i tražiti razloge,zašto su se stvari odigrale upravo ovako....
Znao je Emir dobro,kako su male šanse,da Yigit pronađe neki duševni mir,nakon ovakvog života kojim je živio i pretpostavaljao je,da bi mu se vrlo lako moglo dogoditi,da ga pogodi metak.....
Vjerojatno nije mislio,da će upravo ovo nedužno dijete biti ta osoba,koja će braću rastaviti zauvijek.....a obojici je eto upravo Elif postala smisao života.....eto crne sudbine.....a ujedno i ljepote bezuvjetnih ljubavi!!!!!
U ovoj seriji se stalno preklapaju pojmovi ljubavi,prijateljstva,mržnje,osvete,ljubomore...ma svašta nešto....izluđuju te pojedinci sa svojim postupcima,tjeraju te da isplačeš dušu,malo ih voliš,a onda malo budeš s njima i "na vi",razumiješ ih i onda uopće ne razumiješ...ludilo uglavnom!
Ako se dobro sjećam,@holaquetal je jednom napisala,da nije sretna sa odabirom imena Emirovom sinu....nisam ni ja iz istih razloga.....Emiru će to čitav život biti podsjetnik na brata,ali i na Kubrin odnos prema bratu i sigurno,da će barem ponekad promišljati o iskrenosti njezinih osjećaja prema njemu....za mene je to Kubrin izbor i to mi je automatski promašeno.....
Nije ona zavrijedila da ima sina,koji nosi to ime u spomen na strica.....ima ona dosta udjela u tome,što taj njezin sin nosi upravo to ime,kao spomen na pokojnika.....
Sve što se s njom događalo u ovoj epizodi mene nije taklo...kao uostalom i u jako puno epizoda prije.....
Ona je kod mene najviše "napredovala"...od suosjećanja u prvim epizodama,pa do osjećaja gađenja prema njoj....neke stvari joj ne mogu oprostiti nikada....
Yigit i Emir,odnosno Kerem i Šukrica u ovoj zadnjoj predivni...gluma na vrhuncu....maestralna izvedba....tužno i pretužno,a istovremeno prekrasno....
Režija je tako vrhunski odrađena,da se naprosto u momentima osjećaš sudionikom događaja....toliko su stvarni.....
Voljela bih u svakom slučaju,da je kraj mogao biti sretan,pa da nisam uzalud toliko strepila i nadala se čudu....ali,ako je ovako moralo biti,drago mi je,da je Elif ponosna na svoga oca,koji je nju ipak najviše volio i da je svjesna te njegove ljubavi,koja će joj biti nit vodilja kroz život(nadam se,da je malo toga povukla od majke).

Tražila sam danas datum,kad smo počele sa ovim ponovnim gledanjem.....13.02.2017......prvi post @gubitnice i njezin osvrt na prvu epizodu.....
Eto,toliko već traje ova naša priča i neizmjerno mi je žao,što je došao kraj.

Moram jednom pročitati,što smo sve pisale i kako smo doživljavale ovu seriju.....to će mi biti draga literatura.....

Sjetila sam se jedne @imatinine rečenice,koja mislim,da treba ući u Anale ovih stranica....
@imatina kaže:Idem se dalje tulit,baš mi paše,jedva čekam da nekog ubiju,može i mene!
Imam ju zapisanu u svom rokovniku....vrh vrhova osjećaja prilikom gledanja serije....sve rečeno s malo riječi....

Neću vam još reći "do pisanja na nekoj drugoj stranici".....ne mogu se oprostiti samo u jednom postu...nije red!!!!!!
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 03:05   #1051
26. epizoda

Ovu epizodu sam gledala i pisala komentare do scene s ranjavanjem Yigita. Onda sam prestala s gledanjem. Sve me te scene rasplaču. Pogledala sam poslije sve, ali trajalo je danima dok sam iskomentirala. Baš teška epizoda.
Serija je bila jako tužna, ali nekako kraj svega Uništeni mladi životi. Uništena gotovo cijela obitelj koja je sa sela krenula u novi život, koji je trebao biti ljepši, život u kojem su trebali biti samostalni i nisu trebali ovisiti o željama drugih. Na kraju ništa nije bilo onako kako su htjeli. Neki drugi ljudi su odlučivali tko će živjeti, tko će umrijeti.



26. epizoda

Najprije su ponovili scene iz prve epizode. Haki rekao Yigitu da uzme svoju kćerku i preda mu Emira. Yigit ponovio Hakijeve riječi da će morati izabrati između njih i svoje obitelji i onda je zgrabio Hakija.

Onda se radnja vraća 12 sati ranije.
Razgovor Yigita i Emira. Yigit želi da Emir ostane uz Kubru, napusti Istanbul, zaustavi operaciju i preda mu dokaze. Emir saznao da Haki želi njega u zamjenu za Elif, pa zaključio da mora i on poći s Yigitom. Selim čuo to i dobio zabranu da govori okolo.
Emir javio Kenanu da moraju zaustaviti operaciju jer imaju lažne dokaze. Yigit rekao Hakiju da mu dopusti čuti kćerku. Kad je malena rekla oče, predao slušalicu Emiru. Sav „oduševljen“. Malena nije htjela jesti jer želi roditelje. Kubra je htjela zvati policiju, Emir rekao da je to rizično.

Emir na rubu suza govori zaspaloj Kubri da ju je trebao poslušati i otići iz grada. Grize nokte. Boji se da više nikada neće vidjeti Elif.
Ujutro se opet Yigit ispričao Kubri za sve i zažalio što se sve to dogodilo kad je on došao. Kao da ih Šejtan ne bi krenuo ubijati i da je on ostao u inozemstvu. Rekao Kubri da preda Elif njegovo pismo kad napuni 18 godina ako se njemu nešto dogodi.
Emir zatražio oprost od Derje i dečkiju. Derja oprašta, Selim veli da mu je oprošteno, ali će poslije dobiti bukvicu. Enderu je poručio da ne ostavlja djevojku. Grle se svi.
Pa se grle s Yigitom. To je bilo brzo. Da su znali, dulje bi se grlili s Yigitom. Zapravo, ne bi mu dali da ide.

I tako Emir i Yigit krenuli sami na sastanak s još jednim vragom zvanim Haki. Zabranili Enderu da ide s njima. Selim ionako ima ranjenu ruku. Yigit misli da ih Haki ionako promatra. Netko mora čuvati i žene.
Emir je želio saznati kako se Yigit osjeća kad Elif zove Emira ocem. Yigit nije htio reći, ali na kraju je rekao da osjeća razočarenje. Da se pokušao držati dalje od njih, ali da ne može. Da je izgubio dvije obitelji.
Emir je tražio da se Yigit ne sveti za njegovu smrt. Da uzme Elif i Kubru i da odu daleko.

via Imgflip GIF Maker

Kubra krenula na preuranjeni porod. Derja i dvojčeki s njom. Zakompliciralo se. Dijete i Kubra u opasnosti. Derja htjela da se javi Emiru, Selim i Ender rekli da ionako ne može Emir doći tamo, da mu ne mogu reći da bira između Elif i žene.
Dobro su to izveli. Evo, činilo se da će nastradati Emir, Elif, Kubra i dijete, i onda nastrada Yigit. Naravno da je izgledalo opasno i za Yigita, ali ono, čovjek se boji za otetu djevojčicu, čovjeka kojeg otimači djeteta žele ubiti.

Yigit ulovio Hakija kao taoca. Emir potrčao po Elif i spasio je. Potrčao do Yigita, a Haki krenuo da se oslobodi. Yigit upucao Hakija, ali i sam je ranjen.

Emir vozio auto da što prije dođu do bolnice. Elif hrabrila Yigita.
Yigit tražio Emira da zaustavi auto. Sjećanje na djetinjstvo. Yigit tražio da ga zakopa u rodnom gradu. Emir želi da započnu novi život drugdje sa svojom djecom.

via Imgflip GIF Maker

Yigit se pozdravio s Elif, rekao da nikad ne zaboravi da je stric voli i umro.

Selim nazvao Emira da mu veli da mu se rodio sin. Emir mu najprije ništa nije rekao na telefon, onda je Selim izašao iz sobe i pitao gdje je Elif. Kuži Selim da je Emir malo čudan, ali nije mu palo na pamet da se dogodilo ono najgore. I Nerica je došla u bolnicu. Rekla je medicinskoj sestri da je kao majka Kubri i ostala pored nje.

Kad je Emir došao u bolnicu, pitaju ga Selim i Ender gdje je Yigit. Emir se uopće ne može veseliti djetetu. On im veli Yigit je dolje, dečki pa što nije došao gore, on im veli u mrtvačnici. Dečki se spustili dolje, plaču.

Derja se čudila što nema Emira i rekla da će ga dovesti. Vidi Emira kako sjedi na podu. Ništa joj Emir nije rekao, ali sve je shvatila.

via Imgflip GIF Maker

Kubra pitala za Yigita, Elif rekla što se dogodilo, da je pištolj opalio i da je Yigit zaspao. Nerici i Kubri sve bilo jasno. Plač. Tuga. Sirota Elif ne kuži što se dogodilo.

Ovih dana sam gledala neke američke ratne filmove u kojima glavni junaci na kraju umiru. Imala sam onaj osjećaj, šteta, spasili su druge, a samo onako nadomak cilju, otišli, ali nisam plakala. I inače rijetko plačem uz filmove. Ali ovi Turci, uf, skoro svaki put me dotuku. Sibel, Yigit

Djetetu su dali ime Yigit jer se rodio kad je Yigit umro i zato što je spasio Elif i Emira. Ni meni se ta ideja ne sviđa jer vele da nije dobro davati djeci imena po nekome iz obitelji tko nije umro prirodnom smrću.

Uhićen je Štap. Emir dao otkaz tužitelju nakon tužiočevog blebetanja o Emirovoj sjajnoj karijeri i kako će daleko dogurati i kako pravda na kraju pobijedi. Želi se posvetiti djeci i ženi.

Kubra se oprostila s Neri. Tražile oprost jedan od druge. Nerica rekla da ne bi preživjela bez Sibel da nije bilo njih. Ne kužim zašto scenarij predviđa da nakon svih ružnih Kubrinih riječi Sibelina majka doživljava Kubru kao neku pokćerku.

Derja se u svom otkačenom stilu oprostila od Elif, rekla joj da bude zločesta jer je jedina kćerka u obitelji.

Sprovod u Yigitovom rodnom mjestu. Rekao Emir rođacima da su došli tamo živjeti.

Uf, s jedne strane razumijem Emira da je htio otići od tog groznog grada u kojem je izgubio i oca i majku i brata. S druge strane, to mi je tako.. pa mogli su i ostati u rodnom mjestu i ništa od svega ovoga ne bi bilo.
Meni je Emira najviše žao. Stvarno. Izgubio je onaj dio obitelji na koji bi se trebao moći osloniti i koji mu je mogao dati savjet i pomoć. Pa kad vidi što je sve brat učinio za njega. Stvorio je sebi novu obitelj, ali sad je sve na njemu, i žena i djeca. Kubri nije nikad bio prvi izbor. Posao, želja za pravdom, i tu je doživio razočarenja.
Emir i Nerica su najveći tragičari u seriji.

Ostatak ekipe se vratio u Stambol nakon sprovoda. Gledaju novu obitelj koja se doseljava u kvart.

Emir na svadbi, pleše zeybek s Yigitom. Onda shvati da Yigita nema i da je sam.

Kraj epizode: Odrasla Elif dolazi ocu na grob.

https://i.imgflip.com/1rfxru.gif

https://i.imgflip.com/1rfxuw.gif

https://i.imgflip.com/1rfxyx.gif



https://i.imgflip.com/1rfy6d.gif

Yigitovo pismo za Elif

Quote:
Elif, kćeri moja. Kad ti dovoljno odrasteš da pročitaš i razumiješ ovo pismo, ja ću biti daleko. Tebi se ispričavam što sam bio primoran otići. Što ti nisam mogao biti istinski otac. Možda neću vidjeti tvoje prve korake. Kad prvi put kažeš: „Oče!“ Kad naučiš čitati. Neću moći vidjeti kad se zaljubiš. Ali znaj ovo, tebe ću uvijek voljeti. Jedan dan će ti se sve objasniti.
Ja sam netko tko je napravio greške koje se ne mogu oprostiti. Greške čiji ću teret nositi do kraja života. Iza sebe sam ostavio ljude koji mi neće moći oprostiti.
I jedan dan ćeš se pitati gdje ti je pravi otac. Samo ovo znaj, gdje god da ti je otac u svijetu, srce mu je uvijek s tobom, kćeri. Iznad ili ispod zemlje, svejedno. Voljeni nas nikad ne napuštaju. To nikad ne zaboravi. Od Boga samo jednu želju imam za tebe, kćeri. Neka ti život bude ispunjen s ljudima koji će voljeti tvoje greške. S ljudima koji će ti moći oprostiti. I koji će tebi dati snagu da oprostiš nepravde koje su tebi nanijete. Znaj vrijednost svojih prijatelja. Oni će ti nekad biti vrijedniji čak i od porodice. Prijatelji su začin života. U stvari, najbitniji dio.
Ljubav. Ako me pitaš za bolnu stranu ljubavi... Ona čini ljude da prave greške, da slamaju srca. Ljubav je nešto što uzrokuje puno boli. Ili u mom srcu ima neki kvar. Tko zna. Ti ovo znaj i dosta ti je, ovom srcu si jedini, ali jedini vlasnik ti. I uvijek ćeš to biti. Moja anđeoska kćeri, imaj život u kojem te nitko neće povrijediti. Puno te voli tvoj otac, Yigit Kilic.
__________________
Pjesma
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 03:13   #1052
Quote:
nala321 kaže: Pogledaj post
Jednom davno sam životne putove Yigita i Emira usporedila sa paralelnim kolosjecima koji se spajaju samo,kada zagusti i onda postaje jedna pruga....tako nekako vidim i njihov odnos....na suprotnim su stranama u mnogo stvari,ali...kad je jedan ugrožen drugi svim srcem uskače u taj vlak....nema tu dileme i nema zadrške.....meni je taj njihov odnos zaista nit vodilja kroz ovu seriju i već sam isto prije napisala,da sam nakon gledanja ove serije spoznala,što mi je zaista bitno u životu....
Počelo je sa predivnim zeybekom i eto i završilo u ritmu tog obrednog plesa....ali,na kraju je i taj ples okrnjen....ostala je samo jedna polovica Emira,jer je drugu polovicu sebe izgubio i ne vjerujem,da će se ikad oporaviti.
Odličan post, nala
Ma još ćemo se malo podružiti na ovoj temi, a još više na drugima. Potražit ću i ja vaše davne postove. Sjećam se da je bilo prekrasnih postova, samo se nisam previše udubila u sve to, da mi neke stvari ostanu tajna.



Valjda se turski scenaristi ovako tješe kad „uklone“ neki lik i stave nesretni kraj.

via Imgflip GIF Maker

via Imgflip GIF Maker

via Imgflip GIF Maker

via Imgflip GIF Maker

Meni ove riječi nisu pomogle. I dalje ne volim nesretne krajeve, koliko god se mogli naslutiti. Uvijek se jedan dio mene pita zašto nije moglo drugačije.
Yigit je uvijek govorio da će završiti ili u zatvoru ili pod zemljom, ali ljudi su, poput Sibel, u njemu vidjeli nešto više i željeli bolje za njega.



Sibelino pismo za Yigita

Quote:
Yigit...
Dosta sam razmišljala. O tome zašto te volim, zašto od tebe ne mogu odustati. Iako si me toliko puta rastužio, toliko puta učinio nepravdu. Zašto unutar sebe kao kakva rijeka želim teći pravo prema tebi? Zato što ono što si ti uradio nema nikakvu važnost. Ni to što smo jedno drugo optuživali nema nikakvu važnost. Ja znam, usprkos svemu što si napravio, da si u dubini srca jako dobar čovjek. Da imaš dovoljno srca da pokoriš svijet, kako uneseš svjetlo u okolinu kad se nasmiješ. Stavi sebe u koju god hoćeš poziciju, ja znam da si ti onaj mladić koji traži mir i ljubav. Rekla sam ti da mi fališ. Čak je lijepo i kad nedostaješ. Bez dodira, ovako iz daljine voljeti je lijepo. Zahvaljujem ti se što si mi u životu pokazao što to znači ljubav. Ova naša je mogla biti i vrijednija. Sad idem, ali što god se desi između nas...
Volim te, Yigit. I uvijek ću te voljeti.
__________________
Pjesma
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 10:01   #1053
@gubitnice....ubi me sa ovim Sibelinim pismom u 10 ujutro....predivno mi je.....bez kićenja,samo istinska ljubav umetnuta u nekoliko jednostavnih,ali iskrenih rečenica.....
A posebno ti hvala na ovim odabranim gifovima,nek se nađu ovako na jednom mjestu...za mali podsjetnik.....
Idem sad i ja kao i @imatina tulit dalje i kuhati.....(sjetih se sada,kako je i Sibel plakala kuhajući onaj ručak za svog Yigita,koji kretino nije ni probao!!!!!).
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 21:54   #1054
Nakon kraćeg odmora pomalo se vraćam serijama i epkama koje nisam komentirala.

Najprije neke zanimljivosti iz 25te epke...

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post

Yigit na brodu, čita „Ženu s krznenim kaputom“.
Mislim da je to ovo https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=7481
Jest, to je to, a od jeseni se nagađalo o barem deset glumica i glumaca koji bi glumili glavne likove, najnovije je da je glavna ženska uloga ponuđena francuskoj glumici Marion Cotillard. Vidjet ćemo što će biti od svega.

Opet imamo jednu lijepu pjesmu u podlozi ove scene, to je Sezen Aksu - Yalnızlık Senfonisi.
Malo off-a, ranije sam već čula tu pjesmu u Lale Devri u odličnoj izvedbi Serenay. Još malo pod off-a, ako ste pogledali taj klipić, mjesto na kojem je sniman je u Şile , evo i karte. Često su koristili tu lokaciju za snimanje tragičnih scena, evo, najprije se Serenayin lik Yesim bacio u smrt s te stijene, zatim je isto učinio Cagatayev lik Bariš u Delibalu, vidjela sam tu lokaciju također u nekoj napetoj sceni u Cezur ve Guzel pa je u İçimdeki Fırtına jedna glumica visila s te stijene, a u Kara Sevdi su čak jedna dječja kolica (srećom prazna) sletjela u more odatle. A gdje su serije na koje nisam bacala oči, sigurno je još ponegdje korištena ta lokacija. Samo kojih stotinjak metara dalje je slavni prugasti svjetionik iz Ezela gdje je također snimljeno par napetih scena.

O samoj epki drugom prilikom, ali zaista je izvrsna, natjera čovjeku suze na oči.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 01:39   #1055
Najprije ću malo prigovarati

Quote:
nala321 kaže: Pogledaj post
Voljela bih u svakom slučaju,da je kraj mogao biti sretan,pa da nisam uzalud toliko strepila i nadala se čudu....ali,ako je ovako moralo biti,drago mi je,da je Elif ponosna na svoga oca,koji je nju ipak najviše volio i da je svjesna te njegove ljubavi,koja će joj biti nit vodilja kroz život(nadam se,da je malo toga povukla od majke).

Kraj je mogao biti relativno sretan da su pustili Yigita na brodu, da čovjek ode na miru i započne novi život.


Saznali smo da je Elif sretna, voljena, ima prijatelje. I kao i njezin otac, neće odustajati i predavati se. Lijepo.

Elifine riječi su lijepo obraćanje ocu koju je nju stvarno najviše volio i nakon početnih grešaka, bio spreman na svašta samo da bude s njom, i na neželjeni brak i svađe s bratom. Na kraju je i život dao za nju. I ona je bila jedini vlasnik njegova srca.

Ali malo mi je previše bilo kad je ona isto rekla za Yigita. Mislim, zaboli me za Kubru. No nije mi fer prema Emiru. Čovjek ju je ipak odgojio i pazio na nju do njezine 18. godine. OK, nije trebao stavljati svoje ime na njezin rodni list, nije trebao prekidati Yigitove trenutke s malenom, nije mu trebao svašta govoriti, ali ono... Tek je nedavno saznala tko joj je biološki otac i odmah je Yigit jedini vlasnik njezina srca? Spasio joj je život, treba imati posebno mjesto u njezinom srcu već otprije, ali ne znam.
Možda su to samo scenaristi tako zamislili kao posvetu Yigitu, ali ispalo mi je ...Sad još više žalim Emira.


I još mi se jedna stvar ne sviđa. Kad je Derjina majka otišla s njezinom polusestrom, malo su je spominjali, a onda na kraju kao da je i nema. A sjećam se da je trpila očuha i nije ga htjela prijaviti policiji upravo zbog sestre, i sad se ta malena ni ne spominje.


A poslovna žena ipak napustila svoju slastičarnicu
__________________
Pjesma
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:09   #1056
@gubitnice....priklanjam se ovom tvom prigovaranju.....i meni je na kraju taj ponekad nepodnošljivi Emir totalno marginaliziran u odnosu prema Elif.....
Lijepo je i meni,da se Elif ponosi svojim ocem,jer joj je upravo taj Emir,čitav život i govorio lijepo o ocu(iako je mislila,da joj je stric,zavoljela ga je kroz te priče),sigurna sam,da joj je pružio lijepo odrastanje i topli dom,pa sam i ja mišljenja,da se uz to veličanje Yigita kao oca,trebala naći barem jedna rečenica,kojom bi Elif iskazala i svoju ljubav i zahvalnost tom Emiru.....jer,budimo realni,ipak je Emir taj,koji joj je usadio neke ljudske vrijednosti,pa da i lakše prihvati istinu o svom biološkom ocu......
Da nije bilo te "pripreme",ne vjerujem,da bi se Elif i to lijepo očevo pismo,činilo toliko lijepim....vjerojatnije bi u njoj stvorilo neku gorčinu i osjetila bi se prevarenom.....
Ne vjerujem,da je nekog velikog udjela u tome imala Kubra....ona nije baš žena,koja bi ikoga stavljala ispred sebe.....
Emir je u svakom slučaju ostao dosta velik gubitnik na kraju.....ima ženu,koju on voli,ali vjerojatno ipak barem podsvjesno ponekad malo i posumnja u njezine osjećaje prema njemu....izgubio je čitavu obitelj....izgubio je i svoju ambiciju,da radi posao koji voli...vratio se u okruženje,gdje ga valjda i svako drvce podsjeća na mirno i lijepo djetinjstvo.....
Ali,to su Turci....kod njih nema šaroliko....ili je bijelo ili crno.....više bude ono crno.....

Za Derju.....oko nje zapravo ima najviše tih nedosljednosti u scenariju.....
Za sve druge priča i ima neki svoj normalni tijek,a oko nje i njezine životne priče ima puno rupa....pogotovo to s njezinom obitelji....kao da su netragom nestali sa lica Zemlje.....a bili su u početku upravo okosnica Deryinog trpljenja svega lošega...puno se za njih žrtvovala,da bi se to odjednom izgubilo netragom.....to je i meni baš nedorečeno....moglo ih se barem u nekom kontekstu spomenuti....
Pa recimo za Derjinu svadbu barem izmisliti bilo kakav razlog njihovog nedolaska.....jer vjerujem,da bi joj barem ta malena,ako već ne majka,poželjela prisustvovati......
Ali,valjda su do kraja serije,kako to obično znaju,zaboravili,što je bilo na početku.....
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:13   #1057
Baš me drži "opća obamrlost i jaka volja za ničim", jednom riječju fjaka, ali jednostavno moram napisati par riječi o završetku serije. Ovog puta bez sjeckanja postova i citiranja, valjda ću uspjeti

Rijetko dobro napravljena serija, čitali smo kako nisu imali dobar rejting pa su je odlučili brzo završiti no unatoč tome doveli su radnju do kraja, razradili sve likove i dali seriji potpuni završetak, nije ostalo otvorenih pitanja.

Zadnju epku sam odgledala skoro cijelu očiju punih suza, više sam plakala (ali puuuno više) samo na zadnjoj epki Aşk-ı Memnu.

Dijelim vaše mišljenje o glavnim likovima serije.
Najprije nečija miljenica Kubra, ta je najbolje prošla. Ima djecu s dva glavna lika serije, braćom, a bogme, ne bih rekla da je iskreno voljela i jednoga. Jest da je bila fizički hendikepirana, jest da je odrasla uz užasnog oca pa je vjerojatno bila i emocionalno hendikepirana, ali prije ili kasnije do jedan lik serije je skakutao oko nje, nema tko joj nije priskočio u pomoć i kad je trebalo i kad nije.

Emir i Yigit, koja dva tragičara.

Yigit je više patetičan, strastveniji, jak na riječima, ali jak i u djelovanju. Osvojio je srca svih nas i baš svih likova serije (ne govorim o mafijašima), svi su ga jako zavoljeli, čak i nesretna Neri. On kao da je svjesno birao smrt, predosjećao je, a ne čudim se tome kad znamo kakav je život vodio. I da, naravno, voljela bih i ja (mislim da sam već to pisala) da je serija mogla završiti njegovim odlaskom na provi broda. No nije mogla tako završiti, a razlog je Emir. Da se Emir tada opametio i manio se ćorava posla, ganjanja mafijoza, te da je skupio obitelj i otišao negdje daleko od svih (pod uvjetom da velika slastičarka odbaci karijeru i pristane otići na selo) možda bi kraj bio sretan za sve. No Emir je i dalje ganjao pravdu sve dok mu se nije obila o glavu. Tek kad je Elif bila u opasnosti (a nije bogme prvi put, očito mu je trebalo ponavljanje) i kad je zauvijek bespovratno izgubio brata tada je i on bubnuo o zemlju i odlučio ostaviti sve.
No na kraju, on je najteže prošao. Ostao je živ, ima obitelj, ali kakvu i po koju cijenu? Živi u malom mjestu iz kojeg je potekao, kakvu karijeru može imati tamo? Živi sa ženom za koju neće nikada biti siguran voli li njega ili uspomenu na njegovog pokojnog brata (ma ne voli ona nikoga Emire, a osobito ne tebe, samo je pametno birala na kraju), s dvoje djece od kojih je jedna kćer njegovog brata koju je odgojio kao svoju, a kao što su cure dobro primijetile, nije baš nešto spominjala Emira na Yigitovom grobu. Emirov pravi sin nosi Yigitovo ime. I ustvari, Emir je ostao sam, srušenih ideala, roditelje i brata je izgubio u samo šest godina razmaka i kao što kažete, od toga se čovjek nikada ne oporavlja.

Odlična serija, odlična svaka epka za sebe, odlični glumci svi redom, a što jest jest, Turci su meštri za tužne krajeve i emotivne scene.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 17:54   #1058
Seriju je otkupila francuska tv kuća i počet će se prikazivati u rujnu. Čestitam!

Da se barem i naši dosjete tome...
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 20:42   #1059
hola...ti uvijek donosiš lijepe vijesti....i ja bih rado,da se nađe netko pametan,pa da počasti gledatelje sa ovom prelijepom serijom....ALI....ima li netko pametan????

Ali,kad već ne možemo mi...ima tko hoće.....baš im želim uspjeh!:klap:
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 19:41   #1060
Evo, ne samo da su je prikazali u Francuskoj nego su je i nominirali za najbolju telenovelu . Bravo! :klap:

Link http://soapawards.fr/awards.php

__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.