Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2017., 07:47   #2521
Možeš pisati poklon. Ionako će ti svejedno lupiti porez isto kao da si ga prodavao prema knjizi vrijednosti vozila koju koriste i kod kupoprodaje. Neoporezivo možeš davati poklon samo između nasljednika u prvo nasljednom redu. Tipa tebo otac (ali ti ne možeš ocu) ti ženi, žena tebi, ti djetetu....

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:53   #2522
Točno. Prodavao sam sestri, nema oslobođenja 5%

Sent from mobile
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:51   #2523
Ma to stari propis. Još iz doba dok mi je stari poklonio moj prvi Renault 9.
A i nedavno sam provjeravao jer sam mislio stari auto prebaciti na ženu.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 21:42   #2524
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Tipa tebo otac (ali ti ne možeš ocu) ti ženi, žena tebi, ti djetetu....

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk

Boldano mislim da se tu isto promjenio zakon, da sad može.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:46   #2525
Neznam jeli ovo prava tema da pitam,jeli ima neko ko ima znanje i vrijeme da za odredjenu naknadu pregleda auto,odvede ga ne servis o mom trošku i da mi da realnu procjenu.naime kupujem polovni suv a zivim na hvaru,sve sto vrijedi se proda prije nego ja kupim trajektnu kartu,a za neke oglase koji su dugo objavljeni nisam siguran da su vrijedni truda
tonchido is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:42   #2526
Dakle, kolega je kupio (na kredit) novu Astru karavan dizel dobar paket opreme 2016god. Ima zenu i malo dijete. Nedavno je sazno da mu je zena opet trudna, ali sad tek da ce dobit blizance. Tako da za par mjeseci ta Astra nebu dovoljna.

Problem je sto njemu treba auto za na posao, a i zeni ce trebat auto jer ce bit cca 3god doma uz njih. Znaci trebaju imat dva auta.
Moja prva ideja je bila da proda Astru, kupi sebi manji polovni za na posao, a drugi auto da bude npr Ford Focus Grand C-Max. Mislim da on moze 3 sjedalice, ili nesto tipa grand scenic/picasso.

No njemu je zao tu Astru prodat on bi ju radije zadrzo al onda mora kupit jos jedan ogroman auto i takorec imat dva velika auta sto ce bit fini trosak. Naravno uopce je pitanje kako ce doc do tog drugog auta uz vec potojeci kredit al ajmo rec da bi starci pomogli...

Sto bi vi napravili i kakvu kombinaciju bi preporucili? Taj manji auto za njega bi mogo i benzinac bit, sportskiji ajmo rec.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:20   #2527
Cijelo vrijeme razmišljam da li da se uopće petljam...

Fale nam informacije, tu treba odvagati jako puno stvari, a najmanje imaju veze uz tip auta. Ali počnimo s autima.

Ako malo proguglaš temu o 3 autosjedalice, lako je naći da su ih ljudi koristili u 307 SW, Astri G... Dakle teoretski to može i ova Astra koju ima. Možda ne sve 3 na isofix, ali to je manje bitno.

U kombinaciji nekog novog auta za klince, kolega može kupiti monovolumen, ali osim nešto više mjesta za sjedalice, što dobiva time, a da je vrijedno komplikacije i troška? Prtljažnik će isto biti oko 500l, što već ima u Astri. (Imamo Picasso u obitelji pa mogu donekle usporediti porednosti takvog monovolumena.)

Za svoj drugi auto može kupiti nešto malo i jeftino, oko čega će vjerojatno imati posla i troškova za održavanje, ali teoretski bi tu mogao financijski sasvim povoljno proći.
Ako bi uzimao nešto novije, to već košta pa je pitanje kolika je ušteda u odnosu na Astru koju već ima. Nije Astra V8 sa 22" gumama da je održavanje toliko skuplje u odnosu na gradski segment.

"Benzinac, sportskiji ajmo reć" nek zaboravi, ako nema love k'o blata. Morat će (su)financirati obitelj s 3 djece i 2 auta.

Ali da prekinem laprdanje. Ja bih se na njegovom mjestu prvo bacio na proučavanje autosjedalica i kategorija po dobi. Meni je jako pomoglo http://autosjedalice.info/cms/. Onda otići do dućana i pokušati nekako složiti 3 autosjedalice u Astru. Vjerujem da se da.

Što se tiče drugog auta, prvo neka razmisli o:
- Treba li kolegi baš auto za posao, ili je više stvar komocije umjesto javnog prijevoza (ako takav postoji).
- Treba li ženi baš auto dok kolege nema doma, ili se tih 10ak sati može snaći i bez auta (najbliži dućan, park, apoteka... je u istoj ulici ili 5km dalje). Ženi s dvoje malih beba i trećim malim klincem neće biti lako ići okolo niti s autom.
Ako ipak trebaju 2 auta, onda nek nađe nešto malo, jeftino i očuvano. I sretno im bilo.
Ernest Fulir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 18:50   #2528
Nije bas potpuno vezano uz temu, al jel zna netko kakvu vrstu punomoci trebam da bi mogao otici u mup ovjerit prometnu koja je na majku? I koliko to uopce kosta?
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 18:54   #2529
Osobna od majke i tvoja.
dexm is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:26   #2530
Quote:
dexm kaže: Pogledaj post
Osobna od majke i tvoja.
Nazalost vise izvora mi je reklo da to nece proci.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:49   #2531
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Nazalost vise izvora mi je reklo da to nece proci.
Joj sorry, nisam skužio da se o mupu radi. Mislio sam da pitaš za tehnički, tu ide samo osobna, ja imam tako registriran jedan auto. Imam i punomoć da ga mogu prodati i voziti, 150 kn kod javnog pljač...bilježnika.
dexm is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:53   #2532
Quote:
dexm kaže: Pogledaj post
Joj sorry, nisam skužio da se o mupu radi. Mislio sam da pitaš za tehnički, tu ide samo osobna, ja imam tako registriran jedan auto. Imam i punomoć da ga mogu prodati i voziti, 150 kn kod javnog pljač...bilježnika.
Da, a od 1.1. ni tehnicki vise nece ic samo s osobnom...
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 21:07   #2533
Quote:
dexm kaže: Pogledaj post
Joj sorry, nisam skužio da se o mupu radi. Mislio sam da pitaš za tehnički, tu ide samo osobna, ja imam tako registriran jedan auto. Imam i punomoć da ga mogu prodati i voziti, 150 kn kod javnog pljač...bilježnika.
Pa ja sam tu istu punomoć platio 50 kn kod javnog bilježnika. Obrazac 5 kn u loklanoj knjižari, popunio sa podacima od staroga i ovjerio kod bilježnika za 50 kn.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 22:57   #2534
A dobro, prije 10 godina rađeno i jb mi je to napisao.
dexm is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:25   #2535
Quote:
Ernest Fulir kaže: Pogledaj post
Cijelo vrijeme razmišljam da li da se uopće petljam...

Fale nam informacije, tu treba odvagati jako puno stvari, a najmanje imaju veze uz tip auta. Ali počnimo s autima.

Ako malo proguglaš temu o 3 autosjedalice, lako je naći da su ih ljudi koristili u 307 SW, Astri G... Dakle teoretski to može i ova Astra koju ima. Možda ne sve 3 na isofix, ali to je manje bitno.

U kombinaciji nekog novog auta za klince, kolega može kupiti monovolumen, ali osim nešto više mjesta za sjedalice, što dobiva time, a da je vrijedno komplikacije i troška? Prtljažnik će isto biti oko 500l, što već ima u Astri. (Imamo Picasso u obitelji pa mogu donekle usporediti porednosti takvog monovolumena.)

Za svoj drugi auto može kupiti nešto malo i jeftino, oko čega će vjerojatno imati posla i troškova za održavanje, ali teoretski bi tu mogao financijski sasvim povoljno proći.
Ako bi uzimao nešto novije, to već košta pa je pitanje kolika je ušteda u odnosu na Astru koju već ima. Nije Astra V8 sa 22" gumama da je održavanje toliko skuplje u odnosu na gradski segment.

"Benzinac, sportskiji ajmo reć" nek zaboravi, ako nema love k'o blata. Morat će (su)financirati obitelj s 3 djece i 2 auta.

Ali da prekinem laprdanje. Ja bih se na njegovom mjestu prvo bacio na proučavanje autosjedalica i kategorija po dobi. Meni je jako pomoglo http://autosjedalice.info/cms/. Onda otići do dućana i pokušati nekako složiti 3 autosjedalice u Astru. Vjerujem da se da.

Što se tiče drugog auta, prvo neka razmisli o:
- Treba li kolegi baš auto za posao, ili je više stvar komocije umjesto javnog prijevoza (ako takav postoji).
- Treba li ženi baš auto dok kolege nema doma, ili se tih 10ak sati može snaći i bez auta (najbliži dućan, park, apoteka... je u istoj ulici ili 5km dalje). Ženi s dvoje malih beba i trećim malim klincem neće biti lako ići okolo niti s autom.
Ako ipak trebaju 2 auta, onda nek nađe nešto malo, jeftino i očuvano. I sretno im bilo.
Hvala ti na upisu, zasto se nebi petljo pa zato pisemo ovdje da dajemo misljenja

Pod sportskiji manji auto za kolegu ulazi i Fiesta sa 125ks npr. Znaci ne sad nesto bijesno od 200ks tipa Clio RS.

Sto se tice 3 sjedalice u Astri, on je uvjeren da to nebu islo ali mozda treba bolje pogledat. Zenu samu ostavit sa 3 male djece i bez auta mi je osobno malo glupo, bolje da ima na raspolaganju pa makar stajao na parkingu cijeli dan cekajuci potrebu.

Sto se njega tice on je tip koji hoda 5min ako i tolko i vec mu je previse (sto NE podrzavam i ne svidja mi se to kod njega, ali sta cu mu ja), a tram/bus ne zeli cut tako da...auto jedina opcija.

Znaci definitivno trebaju dva, samo pitanje dal prodavat Astru ako fkt ne stane u nju + kupit manji auto. Ili samo kupit manji auto. Mozda ipak moguce ova druga opcija. Proslijedit cu mu link. Hvala
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:55   #2536
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na upisu, zasto se nebi petljo pa zato pisemo ovdje da dajemo misljenja
Ma zato što u ovom pitanju imaju puno utjecaja i životni stavovi, okolnosti, mišljenja... Osobno mislim da tvoj kolega u nekoliko stvari čudno razmišlja, ali tko sam ja da mu držim prodike. I nema na čemu.

Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Pod sportskiji manji auto za kolegu ulazi i Fiesta sa 125ks npr. Znaci ne sad nesto bijesno od 200ks tipa Clio RS.
Sam si spomenuo da je Astru kupio na kredit i da bi za drugi auto trebao pomoć staraca. Iz toga (i činjenice da ima obitelj i uskoro 3 djece) zaključujem da s financijama mora oprezno.
Spomenuo si tramvaj pa zaključujem da živi u Zg ili Os, dakle vožnja na posao po gadnim gužvama (barem u Zg, ne znam je li Os bolji).
Neka frend ima na umu da benzinac (pogotovo atmosferski) po špicama troši puno više od tvorničkih vrijednosti. Neće biti potrošnja kao kod Astre, a i gorivo je malko skuplje. Nakupi se to kroz mjesec dana. Znam, imam takvog. I na posao idem vlakom/pješke.
Za vožnju u špicama bi, po meni, trebao gledati Fiestu od 75Ks s plinom ili neki Golf koji proizvodi 2l/100km, a ne 125KS jurilicu. Karikiram, ali kužiš poantu.
Ali ako ima love, svakako s jurilicom prije stigne do rodilišta.

Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Sto se tice 3 sjedalice u Astri, on je uvjeren da to nebu islo ali mozda treba bolje pogledat.
Meni se isto čini da nema šanse da 3 sjedalice, kakve sad imamo, stanu otraga u naš Picasso (3 odvojena sjedala). A po uputama stanu. Treba probat, kako god okreneš.

I jedna korisna napomena. Neke ISOFIX sjedalice imaju nogu za stabilizaciju koja se oslanja na pod automobila. A neki monovolumeni (Picasso, navodno C-max) baš na tom mjestu imaju rupu za podni pretinac, što sprječava montiranje. Ford ima posebni ispun od stiropora za tu svrhu, ali Citroen nema pa sam ga morao raditi od XPS-a po mjeri. Sada fino funkcionira, ali je bila gnjavaža. Nek frend obrati pažnju kod gledanja auta i na to.

Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Zenu samu ostavit sa 3 male djece i bez auta mi je osobno malo glupo, bolje da ima na raspolaganju pa makar stajao na parkingu cijeli dan cekajuci potrebu.
Potpuno se slažem, žena i (klinci) moraju imati auto, makar ja hodao na posao. Nisam znao kako tvoj frend "diše", a u nekom manjem mjestu, u kojem je dućan u istoj ulici, a kolega za slučaj potrebe može dojuriti s posla za 5min je i to jedna od "štedljivih" opcija.

Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Sto se njega tice on je tip koji hoda 5min ako i tolko i vec mu je previse (sto NE podrzavam i ne svidja mi se to kod njega, ali sta cu mu ja), a tram/bus ne zeli cut tako da...auto jedina opcija.
OK, on plaća, njegov izbor.
Nema na čemu.
Ernest Fulir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 14:39   #2537
Neki legit trgovac rabljenima za preporučiti aka. šoderaš? ili neš ozbiljnije poput trcz?, a da je kolko tolko legit??
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 19:22   #2538
Ljudi, pitanje.

Ugovor o kupoprodaji rabljenog. Ako se u roku 15 dana ne prijavi na poreznu, plate se samo zatezne?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 18:49   #2539
Čekaš New year za plaćanje upravne pristojbe?
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 12:56   #2540
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ljudi, pitanje.

Ugovor o kupoprodaji rabljenog. Ako se u roku 15 dana ne prijavi na poreznu, plate se samo zatezne?
Ja skuter nisam prenio vise od 6mj (jbg, zaboravio). Na kraju nisam platio nikakve zatezne kamate. A i da su ih htjeli naplatit, napravio bi novi ugovor s datumima koji njima odgovaraju
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.