Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2015., 21:34   #81
Može popis pjesama iz serije?
__________________
what the hell?
Neqael is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:36   #82
Beskrvno, loše....nije katastrofa, ali ne valja.

Mlak scenarij i gluma, ali najviše me zasmetalo nasilno nabacivanje nekakvih kulturnih referenci iz toga vremena, jer se valjda mislilo da će taj pristup evocirat duh tog doba, a zapravo je baš to ispalo šeprtljavo i dosadno.

Pa onda dijalozi idu: "Si čula novi album Prljavaca?", "Ma da, al Termiti su mi bolji", 10 sekunda nakon toga "Jao ovaj Minimaks je tak dosadan" "Ma ne brini se, sad će Sedmorica mladih"....2 minute nakon toga "Ste čuli da će Carter bojkotirat OI zbog sovjeta u Afganistanu" "Aaaaa šteta, onaj Carl Lewis je tak zgodan"....
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:41   #83
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Kipo ima preduge zulufe za nekog tko dolazi na vikend iz JNA...
ovo je i meni zapelo za oko

Quote:
Pokloni ispod bora za NG? WTF?...
ovo bas i nije za facepalm
Quote:
Rubikova kocka 1979.?...
zejeb

Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post

Pa onda dijalozi idu: "Si čula novi album Prljavaca?", "Ma da, al Termiti su mi bolji", 1
Mislim da je rekla Pankrti

Slazem se sa onim da treba dati vremena jos epizodu-dvije da vidimo kakvo ce biti ustvari
__________________
This time next year we'll be millionaires!

MLB 2016: 219/338; 64,79%
zoom-zoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:48   #84
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
2 minute nakon toga "Ste čuli da će Carter bojkotirat OI zbog sovjeta u Afganistanu" "Aaaaa šteta, onaj Carl Lewis je tak zgodan"....
Što je, naravno, opet netočno.
Carter je objavio mogućnost bojkota tijekom 1980.
A Lewis je tada bio nepoznati 18-godišnji klinac, koji se u sprintu nije ni uspio kvalificirati na OI.
Kocku sam već spomenuo, a nakon nje nisam više mogao gledati. Samo sam slušao
Stvarno totalno umjetno pretjerivanje sa referencama iz tog vremena.
A kako se radi o vrlo skupoj i dugo promoviranoj seriji mogli su barem malo provjeriti činjenice.
pc_arhe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:49   #85
Malo mi je beskrvno sve to skupa, ali dobro pustimo neka se radnja malo razvije.
water strider is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:52   #86
Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Malo mi je beskrvno sve to skupa, ali dobro pustimo neka se radnja malo razvije.
Koja radnja? O čemu se u biti radi u toj seriji?
Zaista pitam... koja je radnja?
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:52   #87
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Već sam pomislio da sa mojim ukusom nešto nije u redu... ali, vidim da i drugi slično misle.

Serija je koma, apsolutno šupljikavo, tromo, bez ikakve atmosfere.
Boring!

Kipo ima preduge zulufe za nekog tko dolazi na vikend iz JNA...
Na trafici piše Tobaco a ne Duhan...
Pokloni ispod bora za NG? WTF?...
Rubikova kocka 1979.?...

Ako je ovo oduševilo ljude na premijeri u kinu... ne znam...
Svaka cast! Ja sam odmah snimio te zulufe, u HV nisam smio imati zulufe ziher bi u cjepidlacastoj JNA smio imati zulufe.
Ovo je atmosfera kao neka novokompanovana rvatska sapunica. Kome je ovo dobro bilo na premijeri? Klincima koji tad nisu zivjeli ili nekima koji su bili u paralelnom svemiru? Mislim, pogledas, recimo 'Bolji zivot', ili "Vruc Vetar" pa dok radnja serije se odvija treba snimati kako su ljudi izgledali, ponasali se, i kakva je vibra bila po ulicama itd... Ovo mi je izgledalo pak kao radnja serije iz 90tih, tudjmanovo doba, a ne Jugoslavija.

Ovaj retardirani govor nasih glumaca, neprirodni kao roboti, dikcija ko roboti, vidi se da lose glume nisu uzivljeni. Kad gledam Danila Bata Stojkovica kako glumi u recimo Balkanskom Spijunu, to je uzivljenost u ulogu, kao da je stvarno Ilija Cvorovic. Ovo je lose do bola. Hrvatima treba zabraniti glumu i muziku.
Mislim 80te povezujem sa osim filmovima, odlascima u kumrovec i pionirski grad, Disciplina Kicme u Lapidariju.... I ovaj forsirani kajkavski dijalekt, kao da gledam 'tko pjeva zlo ne misli', to je mozda bilo kod nekih starih konzervativnih zg familija, kod mene ne, niti znam ikog iz tog vremena, vise je bila stokavica sa rijecima 'hiljada', 'milion', 'januar', i danasnjeg hrvatskog itd... Lose Lose Lose!!!!
KaligulaPametni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:04   #88
Ma i odjeca..to je bila odjeca s kraja 80tih a ne pocetaka.
Plus, na tulumima se nije pricalo knjizevno, tipa :Hoces plesati? Tu sam umrla od smijeha, jer se govorilo cagati a ne plesati. Ima gresaka i oko vokabulara, mnoge rijeci iz serije se nisu rabile, i krivo skinuti nacin spike.
A i pricanje o politici pred novim ljudima..nije to bas bilo tako opusteno, pazili su sto se prica..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:08   #89
Poprilicno dosadno. Radnja bi jedino bila kako reci mladem sinu da sam se udala. Jedini zanimljiv lik mi je zena onog Jure? Jel jura? bivsi od te koja se udala.
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:09   #90
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ma i odjeca..to je bila odjeca s kraja 80tih a ne pocetaka.
Plus, na tulumima se nije pricalo knjizevno, tipa :Hoces plesati? Tu sam umrla od smijeha, jer se govorilo cagati a ne plesati. Ima gresaka i oko vokabulara, mnoge rijeci iz serije se nisu rabile, i krivo skinuti nacin spike.
A i pricanje o politici pred novim ljudima..nije to bas bilo tako opusteno, pazili su sto se prica..
Itekako se pazilo što se pred kime priča. Nekako smo urođeno znali pred kime se smije a pred kime ne
"Hoćeš plesati djevojko"... hahahaha... umjesto "mala, oš čagat?"
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:18   #91
Quote:
mavita kaže: Pogledaj post
Gledljiva je,duhovita nije.
Tek je prva epizoda,još je rano za odustajanje.
baš tako, prerano je za odustajanje , početak mi je bio malo dosadan, ali pri kraju ok, i ona zadnja scena sa blondie .. dat ću šansu još par epizoda da vidim kako će se razvijati , možda bude dobro ..
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:22   #92
Sviđa mi se muzika i Una je prekjut.
Pratit ću i nadam se da će biti zanimljivo. Navijam da pokriju više panka i provoda, a manje politike i propalih brakova.
motangens is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:25   #93
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Koja radnja? O čemu se u biti radi u toj seriji?
Zaista pitam... koja je radnja?
Radnja serije jest život dviju zagrebačkih obitelji sa početka 80.-ih godina 20.stoljeća i vjerojatno društvena kronika toga vremena u gradu Zagrebu.

Eto i Davor Gobac je prikazan u seriji sa svojih skoro 16 godina
water strider is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:30   #94
Za seriju na koju je potrošeno tolko love moglo je malo više bit potrošeno na FX, ona prva scena s vlakom je očajna za svakog sa zdravim očima (vide se prelijepljene oznake JŽ preko HŽ), a za bolje poznavaoce je i bojanje lokomotive totalno OFF (takvo bojanje postoji tek od 2000-ih, za Juge su te lokomotive bile narančastocrvene s bijelom crtom i bijelim "brkovima".

FX ili folija, moglo se to srediti da je bilo volje... danas i petparački FX može izgledati sasvim solidno.

Tim više kaj se ostatak scenografije (kolodvor) gotovo uopće nije promijenil
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:33   #95
Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Radnja serije jest život dviju zagrebačkih obitelji sa početka 80.-ih godina 20.stoljeća i vjerojatno društvena kronika toga vremena u gradu Zagrebu.

Eto i Davor Gobac je prikazan u seriji sa svojih skoro 16 godina
Okej... a najveća dubioza u jednoj od obitelji (mama se tajno preudala) je obrađena cijelih 19 sekundi.


Gopca uopće neću komentirati... tak smo govorili i ponašali sve svi u ono doba. Ne znam po čemu je to Gobac superduperfora u ovoj seriji...
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:33   #96
Malo realnosti pa usporedimo sa serijom:

Ovje zanemarite seriju nego obratite paznju na kako su uredi izgledali:

https://www.youtube.com/watch?v=UGDydU0FkzM

Zagreb 1988:

https://www.youtube.com/watch?v=xC8AXHElMYA

Kako su vijesti izgledale:

https://www.youtube.com/watch?v=yIHVCBBdS_M

Kviz:

https://www.youtube.com/watch?v=4hlFemRA8MI

Emisije:

https://www.youtube.com/watch?v=pkWym04TzDI

https://www.youtube.com/watch?v=RX_6SRyvJbE


I tako ima toga brdo..... pa gledajte po youtube, kako su izgledale ulice, ljudi, vibra, itd itd......
KaligulaPametni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:37   #97
Quote:
Neqael kaže: Pogledaj post
Može popis pjesama iz serije?
Evo po sjećanju:

Prljavo kazalište - Sam, U mojoj općini problema nema
Dado Topić - Život u čizmama sa visokom petom, Pjesma No3
Josipa Lisac - O jednoj mladosti
Paraf - Narodna pjesma
Termiti - Vjeran pas

Glazba je najjači adut serije. Radnja kako-tako, pogledam sljedeće epizode pa donesem konačan sud.
__________________
Scio me nihil scire
Judas priest is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:45   #98
hvala onima koji su napisali da su imali problema s razumijevanjem izgovorenog mislila sam da mi se naplaćuje preglasno slušanje muzike tijekom života

najviše mi se svidjelo na početku ona "interna fora" kak bi sobin mogao biti gej

inače mi nisu glumci loši, i kao stalno se nešto događa, a ja si mislim - fuck, zašto mi je ovo tako jebeno dosadno
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:48   #99
dojmovi su mi onako da ću pogledat sljedeću, nisam očekivala ništa posebno u prvoj epizodi, očekujem da će biti bolje kasnije

strgala sam se u Dnevniku HRT-a na najavu "u seriju je uloženo monogo novaca, to su i vaši novci, zato gledajte" ko naređenje

šta se tiče glume pa ja baš i nemam neke zamjerke, ono ok
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:51   #100
A klinci danas ne mogu zamisliti situaciju da nije bilo mobitela, kompjutera, uglavnom ne, ne znam jel se krajem 80tih pojavila Amiga, ali to nazivati komjuterom sa ddansnje pozicije je smijeh, pa onda bile su ploce, kasnije i masovnije kazete, iz casopisa si saznao neke stvari o muzici ili tv nije bilo drugog izvora. A klinci su po citav dan bili po vani igrali se i pravili sranja. Danas su svi otudjeni manje vise. Videorekorder nije imao svatko itd... Samo fiksni telefoni ili telefonske govornice....
I tako... bez obzira na neke ok atmosfere tipa medjuljudskih odnosa i manje nacionalizma i tih gluposti posebno u gradovima, ne znam dal bi se vracao unazad tad. Koliko je bilo romanticno po nekim stvarima, bome je i bilo ne bas tako romanticno po nekim drugim.. Ne znam..

Jedino ti medjuljudski odnosi su bili bolji, medju gradjanima, medju nacijama - negdje stvarno bolji negdje su morali biti bolji silom zakona, bez popova i njihovih crkava, vise druzenja itd... to pamtim kao nesto bolje daleko vise nego danas, a drugo mi nije bas nesto toliko puno bolje bilo... samo drugacije.
KaligulaPametni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.