Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 11:57   #5821
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post


Plata izgleda kao da je na putu do stola par puta pala na pod


Takvog bućkuriša od plate dugo vremena nigdje nisam vidjela, a vidjela sam svašta.
Tika is offline  
Old 13.11.2017., 12:06   #5822
Ta plata izgleda ko road accident..

Ali ono što meni nije jasno, tko još naruči platu u meksičkom restoranu?

Ono, dajte nam jedno miješano meksičko..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 13.11.2017., 14:14   #5823
pogotovo kad je jedno glavno jelo dovoljno za dvoje ljudi, ono
dajte nam jedne fajitas, sa strane još 5,6 praznih tortilja i ajmooooo
već duže vrijeme nastojim da se nigdje ne uzimaju nikakve plate jer naplate više a stave manje nego kad bi porcije bile pojedinačne, bude i onoga što nisam htio
a nebi me uopće čudilo da oni na te plate uvale sve što im se nakupilo u kuhinji
Krkimir is offline  
Old 13.11.2017., 14:45   #5824
Joj Krkač a zamisli se tek u koži mojih dvoje prijatelja koji su bili ljetos na Rabu (pričali su mi ovo prije 2 dana):

došli u Rab na domaće vino i platu narezaka (kobasa sir - klasika). On uzme 2 deci domaćeg crnog: 60 kn (wut!), ona uzme 1 deci istog crnog domaćeg: 50 kn (wutwut!!), uz tu platu narezaka u predjelo varijanti ceh je bio oko 300 kn.

Pa kako... kako?
Kaže ok nisu gledali u meni, naletjeli i... naletjeli na boks rukavicu. Nokaut.

A i iza od užasa se nisu ni žalili, otišli ukočeni u smjeru brodice koja ih je vozila... gdjegod da su bili izvorno. Nisu imali ni puno vremena ni volje za žalbu.

Na Rab su došli na nekoliko sati - okupali se, otišli uživati u usputnim narescima prije večere i hladnom vinu na vrućini (aha bogme su i uživali).

Ne znam ime lokala, nažalost. Vjerojatno pri centru nešto... ali znam da oni ne lažu.

Krle ja se tebe sjetio odmah.
Deedy is offline  
Old 13.11.2017., 15:01   #5825
ja sam 99.9% siguran da se radilo o restoranu Paradiso i gazdi Zlatku Makeku... njegovi astronomski računi su legendarni, a nažalost moram priznati da sam ga i upoznao tako da me ništa u vezi njega ne čudi
Krkimir is offline  
Old 13.11.2017., 16:59   #5826
Sta se nije karaka svojedobno ovdje hvalila na sva zvona? Cak su se i rezervacije savjetovale
Zlatica Blatica is offline  
Old 13.11.2017., 17:43   #5827
nisam dugo bio tamo ali koliko se sjećam hrana je bila prilično dobra ono što je bilo problematično je toliko mračni prostor da nisi skoro ništa vidio, a u zraku se osjećala vlaga i plijesan i vrlo sumnjiv zahod i osebujni konobari (previše ležerni za taj posao i čak neobrijani fol za atmosferu gusarskog broda i )
meni čak ni to nebi bio problem nego veličina porcija, nije bilo nijedno jelo koje je bilo za jednog čovjeka, to je uvijek bila porcija za dvoje ljudi
Krkimir is offline  
Old 13.11.2017., 18:10   #5828
One 2 plate gore su bile na nas....9 + 1.
DeeJay Dee is offline  
Old 15.11.2017., 20:38   #5829
Danas je u Ab ovo sve bilo izvrsno.

Jeli smo raviole punjene kruškom i gusjom jetrom, rižoto od bifteka, file tune i kesten pire sa sladoledom od kave.

Možda su ravioli bili mrvicu previše al dente, ali sve drugo čista desetka.

Nije jeftino nimalo, predjelo i glavno jelo i hop već ste na 200 kuna.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 15.11.2017., 22:27   #5830
Danas Xato, po drugi put. Volio bih da mi je Xato vrhunski restoran kojem cu se veseliti danima unaprijed, ali nije mi bas. Fali mi tu maste i okusa. Sve je to ok napravljeno, ali samo ok, prosjecno.

Ali je zato onaj tamnokosi mrsavi konobar, dubljeg glasa, zakon. Covjek zna svoj posao. Zna ispricati popratnu pricu oko svega. Fora ga je slusati. I ne samo meni, prislusklivali smo i kad je pricao ostalima.

Xato ima lijepe tanjure, mamicu mu
Zli Mali Medo is offline  
Old 16.11.2017., 13:58   #5831
Ružmarin, nisam dugo bio pa sam sam sa http://rougemarin.hr/menu/b-b-q--smoker---santoku
menija ubijo Spare ribs, dodatno čimičuri umak i varijonicu pifkana, i bome da vidiš
Super je sve, Ružmarin mi je nekako opušten, ugodan, nepretenciozno mjesto

Guštao sam se gledajuć kroz prema kuhinji kako uhodana mašinerija izbacuje jela, svaka čast ljudi
grogo bolger is offline  
Old 16.11.2017., 17:08   #5832
Često se, jer je tamo svima najzgodnije, s jednom ekipom prijatelja nađem u kineskom restoranu Asia, podružnica Šenoina. Uvijek sam mislio, i još uvijek mislim, da je to jedan od slabijih kineskih u gradu. Vrlo često ni ne uzmem ništa za jesti nego samo probam malo iz tuđih tanjura i ne svidi mi se.

Ali ovaj put sam bio baš gladan i na preporuku frendice uzeo rižine njoke s tri vrste mesa. Nisam nikad jeo to jelo ni u jednom kineskom restoranu. Pitao sam jel može biti ljuto, a onda sam pitao jel može biti JAKO ljuto. I fakat je ispalo jako ljuto, i odlično. Pa, eto, ako nekoga put nanese, preporučam. Imaju ih još u varijantama s povrćem i s kozicama.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano

Zadnje uređivanje IamBlackShip : 16.11.2017. at 17:20.
IamBlackShip is offline  
Old 16.11.2017., 17:14   #5833
hm ja sam tamo jednom jeo isto to i nije mi bilo ništa posebno... sjećam se da sam ciljano došao jer ih je neko hvalio
pa sam se razočarao
Krkimir is offline  
Old 16.11.2017., 17:17   #5834
Još uvijek su mi najbolji od svega što sam tamo probao, a vjerojatno je i to što sam tražio JAKO, JAKO ljuto potpuno promijenilo konačni ishod.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 16.11.2017., 17:21   #5835
junetina Gambian je tamo prilično dobra a vjerujem da je ekstra ljutina ono što je diglo jelo,
prije tjedan dana sam u grah stavio malo tucane ljute paprike i odmah se više osjetio dimljeni špek i sve je bilo duplo bolje
Krkimir is offline  
Old 17.11.2017., 00:53   #5836
Evergreen Sushi

Uzeli Evergreen menu 2.0 i ono jedno toplo jelo sa kozicama, sushi standardno odlican, kao i uvijek, ona njihova predjela, tempura kozice i springica su odlicni.
Ovo toplo jelo bas i nije value for money, 75kn za 5 kozica na cackalici i 2 rajcice. Nis posebno i nepotrebno u ovom kompletu.
Sve u svemu, mene tam nikad ne razocaraju.
Za 400 kn super sushi večera
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Old 19.11.2017., 23:45   #5837
Gabreku 1929., Samobor

Izvrsna mix juha od šumskih gljiva (vrganji i ostala klapa) i preprefin mladi pečeni veprić u tamnom saftu od šljiva s njokima.
Fini domaći kuružnjak i bijeli.
Miješana salata ok.
Korektan otvoreni (kućni) suhi rajnski rizling.
Ostali su jeli finu, al malko premekanu (premladu?) pečenu teletinu i zbilja izvanserijsku teleću koljenicu s policama.
Ekipa je posle zviznula i slatke palačinke za desert, meni ni stalo, jbg.

Toalet relativno u redu, posluga izuzetno brza i ljubazna.

Nisam plaćao, al s obzirom na uočene web cijene u odnosu na dobijenu kvalitetu i kvantitetu, ipak mi se čini samoborski best bang-4-bucks, čast odličnom Grgosu, no u prosjeku mu ipak zeru prenabrijane cijene u komparaciji s ovim.
DeeJay Dee is offline  
Old 20.11.2017., 19:47   #5838
Potpisujem za Gabreka!

Izvrstan restoran, prefina hrana!
Mrcinica is offline  
Old 20.11.2017., 19:52   #5839
DJD,, nije mi jasno kako meso (teletina) može biti pre mekano?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 20.11.2017., 22:13   #5840
Eto može, ni to to kad je zeru premlado, "paperjasto", nezz kak bi to opisao, a da ne upotrijebim prejaku (krivu) riječ.
Po mom (i ne samo mom) iskustvu, nije naj ni kad je janje ili kozle skroz bebasto, klano odmah po cvikanju pupčane vrpce.
DeeJay Dee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.