Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 21:45   #561
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
Bit će ti isti problem kao i kad si za sebe radio prijavu. neće ti bit ništa značajno kompliciranije. vjv će ga samo dodat. al msm da je sad malo kasno za to jer su prijave gotove.

nemogu ti reć kolka ti je šansa jer neznam kolko imaš bodova. al na listi za prošlu godinu je bilo hrrpaa braće i sestra(doslovno gledaš listu i po 2-4 njih za redom s istim prezimenom i istim imenom roditelja, i dobili su svi stipendiju(naravno,oni su svi imali isti broj bodova))
prošle godine je bilo skoro duplo manje stipendija nego ove godine,pa će vjv i prag značajno past. prošle godine je msm prag bio 1500 bodova i maximalno 1000kn po članu kućanstva. po nekoj svojoj procjeni,gledajući prošlogodišnju listu,ja msm da bi ove godine prag mogao bit nekih 500 bodova...al to su čisto neke moje kalkulacije za procjenu

Zna li netko kad bi otprilike trebali bit rezultati državnih stipendija?
Prijave su bile otvorene do 12h ujutro,, tako da sam stigao napraviti još jednu za sebe i jednu za brata. Vidjeti ćemo što će biti.

Da, i mene zanima kada će biti rezultati. Trebalo bi to biti prije Nove Godine, zar ne?
cunka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:40   #562
tbbt14, hvala!
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:48   #563
Question Životopis za stipendiju

Bok! U popisu dokumentacije za jednu županijsku stipendiju kao potreban stoji životopis, pa me sad zanima u kojem ga obliku pišem te što je uopće bitno naglasiti? Europass, kao sastavak, pišem samo osobne podatke (adresa, br. telefona) i obrazovanje ili još nešto, neku "zamolbu"? Hvala unaprijed na odgovoru!
lilliepie17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 18:04   #564
Jel itko ima informaciju o tome kada će rang liste za STEM?
Još uvijek stoji da tek čekamo da objave datum objave (tog ima samo kod nas vjv ).

Na fejsu su nekom odgovorili prije 2 tjedna da očekujemo početkom prosinca, no pošto je sad kraj listopada, a još nisu objavili ni kada će rang liste, čisto sumnjam da će ih izbaciti početkom prosinca.
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 16:55   #565
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Jel itko ima informaciju o tome kada će rang liste za STEM?
Još uvijek stoji da tek čekamo da objave datum objave (tog ima samo kod nas vjv ).

Na fejsu su nekom odgovorili prije 2 tjedna da očekujemo početkom prosinca, no pošto je sad kraj listopada, a još nisu objavili ni kada će rang liste, čisto sumnjam da će ih izbaciti početkom prosinca.
vrlo vjerojatno krajem prosinca kad i ostale državne stipendije
nemoj puno očekivat od naše države. 'uskoro' znači 'unutar narednih 6 mjeseci'
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 17:42   #566
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
vrlo vjerojatno krajem prosinca kad i ostale državne stipendije
nemoj puno očekivat od naše države. 'uskoro' znači 'unutar narednih 6 mjeseci'
Na pocetku se nisam uopce nadala stipendiji jer sam mislila da nemam pravo na nju. Sad kad su me unijeli u aplikaciju sam se opet pocela nadati, i previse, a mislim da sto duze cekam - vise cu se razocarati. Hocu znat na cemu sam
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:57   #567
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Jel itko ima informaciju o tome kada će rang liste za STEM?
Još uvijek stoji da tek čekamo da objave datum objave (tog ima samo kod nas vjv ).

Na fejsu su nekom odgovorili prije 2 tjedna da očekujemo početkom prosinca, no pošto je sad kraj listopada, a još nisu objavili ni kada će rang liste, čisto sumnjam da će ih izbaciti početkom prosinca.
[VAŽNA OBAVIJEST]
Drage studentice i dragi studenti,
sutra, u utorak, 28. studenoga, bit će objavljena rang-lista studenata koji su ostvarili pravo na STEM stipendiju. Kako bi se na simboličan način obilježila objava dobitnika STEM stipendija, koje se dodjeljuju prvi put, rang-listu objavit će ministrica Blaženka Divjak. Tom prilikom izjave za medije dat će ministrica znanosti i obrazovanja, prof. dr. sc. Blaženka Divjak i potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske, Predrag Štromar.
Više informacija možete pročitati na niže navedenom linku:
https://mzo.hr/hr/objava-rang-lista-...tem-stipendija
Sretno svima!

Ovo je s njihovog fejsa od prije 2 sata.:klap:
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:23   #568
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Na pocetku se nisam uopce nadala stipendiji jer sam mislila da nemam pravo na nju. Sad kad su me unijeli u aplikaciju sam se opet pocela nadati, i previse, a mislim da sto duze cekam - vise cu se razocarati. Hocu znat na cemu sam
Ovako i ja, nadam se i nadam
Još me danas ptica posrala na putu od faksa, dođem doma i vidim obavijest da su sutra rang liste, jel to znak?
__________________
No pasaran!
pomidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:03   #569
Quote:
pomidora kaže: Pogledaj post
Ovako i ja, nadam se i nadam
Još me danas ptica posrala na putu od faksa, dođem doma i vidim obavijest da su sutra rang liste, jel to znak?
Taman sam dosla javiti da sam vidjela obavijest

Mora biti znak!

Sretno svima ekipa!
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 00:10   #570
Quote:
65432 kaže: Pogledaj post
[VAŽNA OBAVIJEST]
Drage studentice i dragi studenti,
sutra, u utorak, 28. studenoga, bit će objavljena rang-lista studenata koji su ostvarili pravo na STEM stipendiju. Kako bi se na simboličan način obilježila objava dobitnika STEM stipendija, koje se dodjeljuju prvi put, rang-listu objavit će ministrica Blaženka Divjak. Tom prilikom izjave za medije dat će ministrica znanosti i obrazovanja, prof. dr. sc. Blaženka Divjak i potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske, Predrag Štromar.
Više informacija možete pročitati na niže navedenom linku:
https://mzo.hr/hr/objava-rang-lista-...tem-stipendija
Sretno svima!

Ovo je s njihovog fejsa od prije 2 sata.:klap:
Jebo ih sutra, meni danas treba ta informacija.

E jel zna itko što se tiče te stipendije. evo recimo da je nekim čudom dobijem, al dogodine budem morala ponavljat godinu, onda automatski prestajem dobivati stipendiju, al jel je moram vraćati?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 07:07   #571
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Jebo ih sutra, meni danas treba ta informacija.

E jel zna itko što se tiče te stipendije. evo recimo da je nekim čudom dobijem, al dogodine budem morala ponavljat godinu, onda automatski prestajem dobivati stipendiju, al jel je moram vraćati?
Mislim da se državne stipendije ne vraćaju.
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:26   #572
Ljudi dragi, moze li mi netko reci kako su oni izracunali ove bodove sa stem stipendije? malo sam u cudu jer neki ljudi s bolje rijesenom matematikom i istim prosjekom nisu dobili, a drugi jesu.. je li se jos neki kriterij uzimao u obzir ili? hvala!
guštan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:42   #573
Meni isto nije jasna računica kako ide...

Ja sam mislio da se zbraja broj bodova od prosjeka s faxa + drzavna matura iz matematike? Ili ipak ne?

I na stranici od STEMa mi još uvijek piše da će datum objave rang lista biti uskoro objavljen. A kad se log outam, onda mi mogu vidjeti rang liste.
Lost in a space is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 13:17   #574
Quote:
guštan kaže: Pogledaj post
Ljudi dragi, moze li mi netko reci kako su oni izracunali ove bodove sa stem stipendije? malo sam u cudu jer neki ljudi s bolje rijesenom matematikom i istim prosjekom nisu dobili, a drugi jesu.. je li se jos neki kriterij uzimao u obzir ili? hvala!
Ja mislim da je bio kriterij invaliditeta i jos neka 2 kriterija za koja nisam siguran, al to su ionako zasluzene stvari i oni su pri vrhu dobitnika (barem mislim).

Ovo ostalo je cisto prosjek i broj ects-a te u slucaju istog broja, onda rezultat iz matematike. Znaci sam rezultat matematike nije mjerodovan do trenutka kada vise studenata imaju isti broj bodova.
Također ovisi koliko je koje sveučilište/veleučilište/visoka škola dobila stipendija.
hERODPU is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:03   #575
Kako da sebe pronađem na rang listi, imam samo ukupan broje pod oznakama. Vidim da se ni bodovi ne poklapaju, tko zna koliko ja na kraju imam... a kada se prijavim "rang lista ce biti uskoro objavljena"
trofazni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:23   #576
Quote:
trofazni kaže: Pogledaj post
Kako da sebe pronađem na rang listi, imam samo ukupan broje pod oznakama. Vidim da se ni bodovi ne poklapaju, tko zna koliko ja na kraju imam... a kada se prijavim "rang lista ce biti uskoro objavljena"
Ista stvar i kod mene...
Lost in a space is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:26   #577
Quote:
trofazni kaže: Pogledaj post
Kako da sebe pronađem na rang listi, imam samo ukupan broje pod oznakama. Vidim da se ni bodovi ne poklapaju, tko zna koliko ja na kraju imam... a kada se prijavim "rang lista ce biti uskoro objavljena"
Ako si dobio stipendiju kod samog ulogiravanja iznad tvog imena i oznake ti treba pisati nesto u stilu "Cestitamo! Dobili ste stipendiju. Molimo da unesete svoj IBAN racun i prihvatite uvjete stipendiranja."

Iako, meni pise da imam 270 bodova, a prije rang lista je pisalo 321,5. Tak da ne znam kako su racunali bodove jer nemam umnoskom prosjecnom broja ECTS-a i prosjeka 270, nego 321,5.

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 28.11.2017. at 17:50. Reason: spajanje postova
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:30   #578
Dobilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!

Tko se ne može prijaviti...
Zadnji iz biomedicinskih znanosti imaju 273 boda s tim da ih više ima toliko pa su neki dobili, neki ne zbog matematike.
Za druge znanosti ne znam kakva je situacija.

Svima čestitam!
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:27   #579
Ja sam na 31xx mjestu, a prvih 3400 studenata bi trebalo dobiti stipendiju. Međutim, meni piše "Niste dobili stipendiju". Ima tko ideju zašto?
__________________
~Being quiet is fine, most people don’t listen anyways.~
Bruner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:35   #580
pa ova stem stipendija je smijurija, kada prvi na listi iz tehničkih znanosti je sa filozofskog, 4. iz biomedicine ima 27.5 posto rješenosti na maturi iz matematike, stipendije dobivaju ljudi koji su upisali veleučilišta koja moraju platiti...
Matoje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.