Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2016., 11:59   #41
mup vidi isto kao što su i do sada vidjeli goste koje nije bilo potrebno posebno prijavljivati na mup


meni prilikom preuzimanja podataka za mup nije dodjeljena nikakva posebna šifra nego mi je izričito naglašeno da ukucam postojeću šifru od mup-a ... i tako uradih

i ne vidim nikakav način na koji bi ja goste iz evisitora mogla ručno poslati u mup... nema datoteke koja se posebno šalje

a nema je valjda zato jer je automatski proslijeđena gdje već treba
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 18:26   #42
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
Nije istina! Ovo je meni poslala moja turistička zajednica:
Molimo da šifru za MUP (XXXX), za prijavu boravišta stranaca,
koja vam je dodijeljena prilikom preuzeća korisničkih podataka za sustav eVisitor, promijenite u: YYYYYYYYY
Ispričavamo se zbog pogreške.
Zahvaljujem i srdačan pozdrav,
N.M.
Turistička zajednica grada Splita
Obala hrvatskog narodnog preporoda 9
Tel: + 385 (0)21 348 600
Faks: +385 (0) 21 348 604
[email protected]
www.visitsplit.com

Znači da ako sam ja prijavila obično gosta i npr. zaboravila da je on iz Bosne te ga nisam posebno evidetirala - MUP to nevidi.
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
mup vidi isto kao što su i do sada vidjeli goste koje nije bilo potrebno posebno prijavljivati na mup


meni prilikom preuzimanja podataka za mup nije dodjeljena nikakva posebna šifra nego mi je izričito naglašeno da ukucam postojeću šifru od mup-a ... i tako uradih

i ne vidim nikakav način na koji bi ja goste iz evisitora mogla ručno poslati u mup... nema datoteke koja se posebno šalje

a nema je valjda zato jer je automatski proslijeđena gdje već treba
tako je!
nema posebnog polja za MUP, sto znaci da nema uopce mogucnosti za slanje na MUP, osim unosenja same prijave.

a to sto je gospodji njena TZ poslala onaj dopis, nema veze sa tim.

cinjenica je da su sada svi umrezeni, i da svi sve vide.
Punkt12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 19:10   #43
mup je i do sada imao uvid u naše goste... i domaće i one iz EU koje nismo posebno prijavljivali na mup

znam jer su mi se pojavili na vratima 30 min nakon što sam u TZ prijavila osobu sa ukradenom osobnom iskaznicom

e sad, pitanje je koliko je mupovaca to znalo i koliko ih je znalo pristupiti tim podacima i pitanje je u kojim su situacijama uopće gledali te podatke... ali podaci su im bili na izvolte


u evisitoru postoji polje u koje se treba jednokratno upisati osobna šifra za MUP... nije da baš sve ide po duhu svetom
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 20:02   #44
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
mup je i do sada imao uvid u naše goste... i domaće i one iz EU koje nismo posebno prijavljivali na mup

znam jer su mi se pojavili na vratima 30 min nakon što sam u TZ prijavila osobu sa ukradenom osobnom iskaznicom

e sad, pitanje je koliko je mupovaca to znalo i koliko ih je znalo pristupiti tim podacima i pitanje je u kojim su situacijama uopće gledali te podatke... ali podaci su im bili na izvolte
ma naravno da jesu! samo pomocu drugih sustava. ovaj sad, e- Visitor, je jedinstven an razini cijele HR.

Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
u evisitoru postoji polje u koje se treba jednokratno upisati osobna šifra za MUP... nije da baš sve ide po duhu svetom
postoji, ako mislis na polje gdje se (jednokratno) upisuje samo sifra za MUP.
ja sam mislila da ne postoji posebno polje za MUP kada se napravi prijava gosta, odnosno posebno polje gdje se klikne da se posalje prijava MUP-u. to se odvija (za sada) automatski.
Punkt12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 22:34   #45
našla sam gdje sae u evisitoru printa potvrda o prijavi prije odjave

ide se na popis turista i označiš za koga trebaš potvrdu i onda ima dolje polje "izradi potvrdu o boravku"

fora je što potvrda ima i qr cod pa teoretski ne treba uopće printati nego bi gost mogao samo uslikati taj cod i pokazati ga onome tko ga traži prijavu boravka

meni moja plava pamet kaže da bi to u teoriji trebalo tako šljakati... bilo bi zanimljivo saznati kako funkcionira u praksi



i da... užasno mi ide na žifce onaj blesavi kalendar za datum rođenja
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 23:41   #46
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
mup je i do sada imao uvid u naše goste... i domaće i one iz EU koje nismo posebno prijavljivali na mup

znam jer su mi se pojavili na vratima 30 min nakon što sam u TZ prijavila osobu sa ukradenom osobnom iskaznicom

e sad, pitanje je koliko je mupovaca to znalo i koliko ih je znalo pristupiti tim podacima i pitanje je u kojim su situacijama uopće gledali te podatke... ali podaci su im bili na izvolte


u evisitoru postoji polje u koje se treba jednokratno upisati osobna šifra za MUP... nije da baš sve ide po duhu svetom
Aj molim te kad slijedeći put otvoriš e-visitor pogledaj gdje se to polje nalazi, pa mi napiši "kratko uputstvo" gdje da ga nađem. Hvala unaprijed.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 23:52   #47
pod objekti...uredi karakteristike objekta

na istom ekranu možeš označiti da li želiš automatsku odjavu turista...predpostavljam da ih u tom slučaju program odjavljuje sa datumom koji smo na početku naveli kao završni... meni to otpada jer u 50 % slučaja lupam datum do odokativno

možeš staviti slike, gps koordinate i naznačiti ako imaš bazen
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 09:40   #48
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
pod objekti...uredi karakteristike objekta

na istom ekranu možeš označiti da li želiš automatsku odjavu turista...predpostavljam da ih u tom slučaju program odjavljuje sa datumom koji smo na početku naveli kao završni... meni to otpada jer u 50 % slučaja lupam datum do odokativno

možeš staviti slike, gps koordinate i naznačiti ako imaš bazen
A vidi sad ovo što su mi jutros odgovorili:
----------------

Poštovana, otvorila sam e-visitor i tamo zbilja ne znam gdje bi se to trebala upisati šifra za MUP? Kolege iz Zagreba kažu da nema nikakve šifre. Da li to Split ima nešto posebno u odnosu na druge, ili se opet nešto mijenjalo u sustavu?
Kornija
----------------------
Poštovana,
opet se mjenjalo, sada ne trebate upisivati nikakvu šifru, MUP će vam to dodijelitit samostalno kada se spoje na sustav eVisitor.
Srdačan pozdav,
N.M.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 09:54   #49
ništa se nije mjenjalo od početka prosinca kad sam bila u TZ i preuzela podatke za evisitor... isti dan sam ušla u program i ukucala šifru od mupa kako su mi rekli da napravim

i ta ista šifra i dan danas tamo stoji

znači, nema veze ako se nešto mjenjalo na stranici TZ split... u evisitoru se sigurno nije mjenjalo ništa osim što početkom prosinca nisu bili sigurni hoće li direktna prijava na mup ići tek od proljeća ili od početka godine

koliko vidim, ide od početka godine
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 11:08   #50
...meni Mup dosao avtomaCki kao i odjava i tamo mi
sve blokirano ne mogu nis pisati.
Mislim da oni jos cackaju po programu
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 11:40   #51
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
...meni Mup dosao avtomaCki kao i odjava i tamo mi
sve blokirano ne mogu nis pisati.
Mislim da oni jos cackaju po programu
ja mislim da to ima veze s time kako su tebi u tvojoj TZ otvorili dozvole ...nema logike da u nekim gradovima sve upisujemo i određujemo sami, a u nekim gradovima sve blokirano

ako postoji mogućnost automatske odjave ne vidim zašto ju ne bi koristio onaj tko goste u smjenama od 7 ili 10 dana ... ja bi imala kaos da mi je to automatski

mogu se postavljati slike, cijene i svašta nešto... glupost da je zblokirano

piši peticiju ili se požali tu
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 17:48   #52
O kojem vi MUPu govorite
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 09:36   #53
o rvackom mupu

riječ je o šifri pod kojoj smo do sada prijavljivali goste van EU u MUP-ovu aplikaciju... ja sam konkretno prijavila gosta u aplikaciju od lokalne TZ, ta aplikacija mi je složila datoteku koju sam trebala skinuti na komp i onda sam tu datoteku slala preko MUP-ove aplikacije MUP-u pod svojom korisničkom šifrom

sa evisitorom je taj korak skidanja datoteke i posebnog slanja ukinut, ali da bi podaci došli do MUP-a treba u evisitor ukucati vlastitu šifru za MUP

ili ti je kao nekima TZ sama ukucala tvoju šifru ... uđi u evisitor i pogledaj pod objekti imaš li ju ukucanu ili nemaš
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 10:18   #54
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
o rvackom mupu

riječ je o šifri pod kojoj smo do sada prijavljivali goste van EU u MUP-ovu aplikaciju... ja sam konkretno prijavila gosta u aplikaciju od lokalne TZ, ta aplikacija mi je složila datoteku koju sam trebala skinuti na komp i onda sam tu datoteku slala preko MUP-ove aplikacije MUP-u pod svojom korisničkom šifrom

sa evisitorom je taj korak skidanja datoteke i posebnog slanja ukinut, ali da bi podaci došli do MUP-a treba u evisitor ukucati vlastitu šifru za MUP

ili ti je kao nekima TZ sama ukucala tvoju šifru ... uđi u evisitor i pogledaj pod objekti imaš li ju ukucanu ili nemaš
Imam prijedlog! Tribala bi na vrata napisati:
dr.sc. prof e-visitor Opal ZG

:klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 10:58   #55
žalosno je da ako je već napravljen program koji se koristi na području cijele HR ne postoje i jednake upute za sve korisnike

očito i dalje svaka TZ vodi svoju politiku... ne branim svoju, ostavili su nam mogućnost prijave turista u starom sistemu

a zašto... pa valjda zato da i dalje netko skuplja pinku za održavanje tog programa

meni osobno je bila puno privlačnija opcija ostanka na staroj aplikaciji, ali zašto odgađati ako će prije ili kasnije i tako ostati jedina opcija evisitor
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 11:25   #56
Pozdrav,
Evo jedna friška informacija od lokalne TZ:
Za ovu godinu ne moram preći na novi sustav jer su oni povezani na e-Visitor i oni će te podatke slati u taj sustav. Znači ostajem na starom sustavu. Jedino im trebam poslati kopiju rješenja o kategrizaciji jer oni moraju otvoriti korisnički račun za mene i prosljeđivati podatke.
To je oprilike njihov odgovor na moje pitanje što i kako u vezi e-Visitor.
ugljanac89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 12:21   #57
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
o rvackom mupu

riječ je o šifri pod kojoj smo do sada prijavljivali goste van EU u MUP-ovu aplikaciju... ja sam konkretno prijavila gosta u aplikaciju od lokalne TZ, ta aplikacija mi je složila datoteku koju sam trebala skinuti na komp i onda sam tu datoteku slala preko MUP-ove aplikacije MUP-u pod svojom korisničkom šifrom

sa evisitorom je taj korak skidanja datoteke i posebnog slanja ukinut, ali da bi podaci došli do MUP-a treba u evisitor ukucati vlastitu šifru za MUP

ili ti je kao nekima TZ sama ukucala tvoju šifru ... uđi u evisitor i pogledaj pod objekti imaš li ju ukucanu ili nemaš
Aha, ne znam jer sam ja do sad radio to rucno. Ustvari ja to uopce i nisam radija, vec zena, al sada sam i ja poceo

Inace mi je to glupo, ako ih se vec prijavljuje preko eVisitorsa, ne vidim razlog zbog cega bi se unutar tog programa trebalo dodatno prijavljivat ista MUPu
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 12:57   #58
meni je sad nešto drugo palo napamet... po šifru za mup sam osobno morala otići u policijsku stanicu i ja odgovaram za prijavu svojih gostiju izvan EU i kakti ju samo ja znam pa ne kužim kako bi djelatnici TZ-a mogli znati moju šifru i istu upisati u evisitor

razlog bi možda mogao biti da mup zna gdje je odsjeo koji gost izvan EU iz hrpe onih koje im evisitor svakodnevno šalje... tvoja šifra znači tvoj objekt pa je jasno da nije odsjeo kod tvog susjeda pere ili kod mene u zagrebu

u evisitoru se jednokratno upisuje ta šifra i dalje ništa po tom pitanju nije potrebno raditi...ako imaš samo domaće goste i goste iz EU onda ti ta šifra od MUP-a i ne treba
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 13:11   #59
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
meni je sad nešto drugo palo napamet... po šifru za mup sam osobno morala otići u policijsku stanicu i ja odgovaram za prijavu svojih gostiju izvan EU i kakti ju samo ja znam pa ne kužim kako bi djelatnici TZ-a mogli znati moju šifru i istu upisati u evisitor

razlog bi možda mogao biti da mup zna gdje je odsjeo koji gost izvan EU iz hrpe onih koje im evisitor svakodnevno šalje... tvoja šifra znači tvoj objekt pa je jasno da nije odsjeo kod tvog susjeda pere ili kod mene u zagrebu

u evisitoru se jednokratno upisuje ta šifra i dalje ništa po tom pitanju nije potrebno raditi...ako imaš samo domaće goste i goste iz EU onda ti ta šifra od MUP-a i ne treba
A jeli moze bit hipotetski da su mi npr dosli kinezi, i da kad bi njih prijavio preko njihove putovnice, da bi se potom to nesto MUPovo aktiviralo, a do sad mi se nije aktiviralo jer sam do sad sve tri prijave odradio s domacim ljudima

Mozda je razlika otkud su ljudi, a to sustav prepozna ko je iz EU a ko nije
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 13:26   #60
teško da automatika radi kod tebe, a mi u ZG lupamo ručno

ne kužim zašto ti je problem ući u evisitor pod objekte i vidjeti imaš li ukucanu šifru za mup ili nemaš ... pol minute posla i još toliko da ju ukucaš ukoliko ti je rubrika prazna

sustav sigurno prepozna odakle je gost, ali kako da sustav pročita tvoju šifru za mup ako ti istu nisi u njega unio

jesi li ti kineze do sada isključivo ručno nosio na mup i imaš li ti uopće neku šifru od mupa ... moja ima 9 znamenki
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.