Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2016., 13:38   #61
... mi iz Ri nismo imali veze sa Mupom, to je radila
TZ, tj iz program koji smo imali za prijavu turista, TZ
bi samo prosljedila, iznajmljivaci nisu imali tu opciju.
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 13:41   #62
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
teško da automatika radi kod tebe, a mi u ZG lupamo ručno

ne kužim zašto ti je problem ući u evisitor pod objekte i vidjeti imaš li ukucanu šifru za mup ili nemaš ... pol minute posla i još toliko da ju ukucaš ukoliko ti je rubrika prazna

sustav sigurno prepozna odakle je gost, ali kako da sustav pročita tvoju šifru za mup ako ti istu nisi u njega unio

jesi li ti kineze do sada isključivo ručno nosio na mup i imaš li ti uopće neku šifru od mupa ... moja ima 9 znamenki
Prije mi je zena sve rucno unosila i prijavljivala u turisticku, nista direktno u MUP

Zao mi je trosit TAN broj, kad ovog naseg domaceg gosta budem odjavljivao u petak, provjerit cu.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 15:03   #63
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
... mi iz Ri nismo imali veze sa Mupom, to je radila
TZ, tj iz program koji smo imali za prijavu turista, TZ
bi samo prosljedila, iznajmljivaci nisu imali tu opciju.
vi ste znači bili moderniji od metropole ... bravo, znam da je i rovinj imao takav sistem

s jedne strane mi je super što odrađuju neke stvari za iznajmljivača, ali šteta ako ne daju dozvolu da si svaki sam uredi ono što želi (npr. cijene, slike)


Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Zao mi je trosit TAN broj
imaš ih 300 na tom jednom komadu papira... jesi li ti toliko ekološki osviješten ili imaš hotel u kojem se ti brojevi troše šakom i kapom

btw... nova TAN lista je mukte
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 16:17   #64
... i da ju mozemo sami odstampati kad pofale brojevi
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 17:30   #65
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
... i da ju mozemo sami odstampati kad pofale brojevi
ča ti netko odrezao jezik da ne moreš pitati da ti to otključaju?
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 17:34   #66
Dakle, kakao je Opal rekla, otvorio sam tamo pod objektima i stvarno ima MUP, ali me ne pita nikakva sifra

Sta vi stavite pod Kategorija obv. BP:

Quote:
a) Turist koji boravi u ugostiteljskm objektu
b) Turist koji boravi u stanu ili kući stanovnika općine ili grada
?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 17:47   #67
pod objektima imaš dolje za kliknuti "uredi" i onda možeš ukucati što želiš... tu šifru od mupa svakako ukucaj ako je nemaš upisanu ... ako nemaš pojma koja ti je šifra pitaj u TZ

a) Turist koji boravi u ugostiteljskm objektu... ovo su gosti koji plaćaju boravak

ono pod b) se odnosi na tvoje privatne goste koji spavaju na kauču u dnevnom boravku
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 17:55   #68
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
pod objektima imaš dolje za kliknuti "uredi" i onda možeš ukucati što želiš... tu šifru od mupa svakako ukucaj ako je nemaš upisanu ... ako nemaš pojma koja ti je šifra pitaj u TZ
Vidija sam to uredi, ali nisam tija stiskat, bas cu pitat TZ za tu sifru od MUPa sutra.

Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
a) Turist koji boravi u ugostiteljskm objektu... ovo su gosti koji plaćaju boravak

ono pod b) se odnosi na tvoje privatne goste koji spavaju na kauču u dnevnom boravku
Ops jbt, a ja uprija pod b) jer velim sebi da ja nisam hotel nego obicno kucanstvo jeli ima sta veze da sam to ovako prijavija
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 18:32   #69
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post


Ops jbt, a ja uprija pod b) jer velim sebi da ja nisam hotel nego obicno kucanstvo jeli ima sta veze da sam to ovako prijavija
zaboli te dupe... i tako su u istoj kategoriji (N), a ti si paušalac

možda utječe na nekakvu statistiku, ali prvenstveno je ta kategorija bitna onim iznajmljivačima koji boravišnu pristojbu naplaćuju po noćenju... pa ovisno o kategoriji ili naplate boravišnu ili su je gosti oslobođeni (djeca, branitelji)

ima negdje u statistici polje na kojem se može izračunati okvirna boravišna pristojba... kod mene ne računa ništa, vjerujem da pravnim osobama računa


po meni nije greška koja može snositi bilo kakve posljedice, ali još uvijek imaš opciju ispravak/promjena pa možeš probati ispraviti

polje uredi možeš slobodno kliknuti... neće se ništa promijeniti ukoliko naknadno ne stisneš tipku spremi
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 21:30   #70
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ča ti netko odrezao jezik da ne moreš pitati da ti to otključaju?
... hehe to san ja rekla ovomu ča špara brojeve da ih more i odstampati sam bez da re va TZ
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 09:59   #71
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
zaboli te dupe... i tako su u istoj kategoriji (N), a ti si paušalac

možda utječe na nekakvu statistiku, ali prvenstveno je ta kategorija bitna onim iznajmljivačima koji boravišnu pristojbu naplaćuju po noćenju... pa ovisno o kategoriji ili naplate boravišnu ili su je gosti oslobođeni (djeca, branitelji)

ima negdje u statistici polje na kojem se može izračunati okvirna boravišna pristojba... kod mene ne računa ništa, vjerujem da pravnim osobama računa


po meni nije greška koja može snositi bilo kakve posljedice, ali još uvijek imaš opciju ispravak/promjena pa možeš probati ispraviti

polje uredi možeš slobodno kliknuti... neće se ništa promijeniti ukoliko naknadno ne stisneš tipku spremi
Nisam minjao nista, nije mi se dalo prpat s tim, ali sada sam isao odjavit goste, i odjavljeni su i to je u redu, ali sam zelio spremiti na svom laptopu odjavu, znas ono kad kliknes na imena ljudi koje si prijavila pa dobijes podatke o turistu i spremis na kompicu ili isprintas, ja to ne printam nego spremam na laptop, e i sad kad sam ih odjavio, nema ih vise, i sada na mom dokumentu stoji vrijeme doalaska tad i tad, a vrijeme odlaska prazno i izgleda ko da su tu Dakle nemam odakle izvuc sadasnje podatke o turistima koje sam odjavio, a da imam, taj bi status spremio u tom dokumentu

Nemam pojma jesi li me ista svatila, jer citajuci ni ja sebe ne kontam
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 10:14   #72
I jos vas zelim pitat, jeli goste stavljate u PDF Knjigu gostiju
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 10:21   #73
I evo sad sam zvao TZ Split i nama ne treba sifra za MUP, jer je eVisitors vec umrezem s njima
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 11:01   #74
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
... hehe to san ja rekla ovomu ča špara brojeve da ih more i odstampati sam bez da re va TZ
haha... a ja mislila da ni ti ne moreš sama printat TAN listu

Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Dakle nemam odakle izvuc sadasnje podatke o turistima koje sam odjavio, a da imam, taj bi status spremio u tom dokumentu
nema potrebe ništa spremati na komp... svaku potvrdu otprintaš kad hoćeš

ideš na turisti pa popis turista... označiš za koga hoćeš potvrdu i klikneš dolje na uzradi potvrdu boravka

ja mogu označiti i one koji su već otišli i one koji su još kod mene

Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
I jos vas zelim pitat, jeli goste stavljate u PDF Knjigu gostiju
e sad ja ne znam kakva je to nesretna PDF knjiga gostiju.... ja goste prijavljujem online, a isprintat ću na kraju godine popis turista/ knjiga gostiju i to bi trebalo zadovoljiti svaku inspekciju

i knjigu prometa ću voditi u evisitoru

tako sam radila i do sada u lokalnom programu
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 14:47   #75
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
nema potrebe ništa spremati na komp... svaku potvrdu otprintaš kad hoćeš

ideš na turisti pa popis turista... označiš za koga hoćeš potvrdu i klikneš dolje na uzradi potvrdu boravka

ja mogu označiti i one koji su već otišli i one koji su još kod mene
Stvarno sam idiot, isprid nosa mi to bilo, a ja se vrtija po evisitorsu ko budala

Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
e sad ja ne znam kakva je to nesretna PDF knjiga gostiju.... ja goste prijavljujem online, a isprintat ću na kraju godine popis turista/ knjiga gostiju i to bi trebalo zadovoljiti svaku inspekciju

i knjigu prometa ću voditi u evisitoru

tako sam radila i do sada u lokalnom programu
A tu PDF knjigu gostiju isto imas tu di ti je lista gostiju, imas dosta nekih opcija, ali ja se ne bi zajebava s tim, ja bi to radija kao i dosad, upisiva rucno u kjnigu i koga sisa
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 20:40   #76
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
ali ja se ne bi zajebava s tim, ja bi to radija kao i dosad, upisiva rucno u kjnigu i koga sisa
a šta je ručno upisivanje u knjigu nego zahebavanje?

i ja ću ko do sada... prijaviti goste u program i otprintati listu na kraju godine ili ranije ako zatreba


otkrih danas jednu meni osobno dragu činjenicu o evisitoru... mjesto rođenja nije obavezno polje
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 11:44   #77
Sutra idem u TZ po tu šifru za e-vizitor.
Jel treba osobna, oib?
hava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 15:03   #78
Quote:
hava kaže: Pogledaj post
Sutra idem u TZ po tu šifru za e-vizitor.
Jel treba osobna, oib?
Koliko se sjećam, kopirala mi je osobnu.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 15:55   #79
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
Koliko se sjećam, kopirala mi je osobnu.
Ok. Tnx
hava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 14:53   #80
Kako rjesavate, eventualno, produzenje boavka turista, sa novom prijavom
ili se moze i sa ispravkom odlaska.
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.