Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 19:59   #401
Quote:
MjezZza kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi, jel koristi ko ovaj internet i huawei b315 router i da ima playstation4. Jel imate problema sa NAT type? dosad evo 4 mjeseca nisam imao problema s tim i neki dan prebacilo na NAT type 3 i sve sam probao i nikako ga prebaciti nat type 2.. jel zna mozda netko rjesenje za to?
Ja koristim isti ruter za PS4...
Evo stvarno nemam problema sa Nat, uvijek mi je Type2...
Pokušaj na žicu spojiti, meni je recimo brzina čak 4x veća na žicu nego WiFi...uz to ćeš dobit i bolji Ping...resetiraj na tvorničke i pokušaj opet spojit.
Nije da koristim neke custom opcije, nego easy podešenje, sve na auto i stvarno uvijek Nat2.
neci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:22   #402
pad brzine

uzeo sam pokucni u 5-om mjesecu i cijelo ljeto zadovoljan brzina down 25-40 i up konstantno preko 40.
proslo ljeto i brzina stalno pada i sad sam dosao na mizernih 6/10. probao sam resetirat ruter i nista se ne desava. Cak sam i kupio original antenu i nista od nje. dal je netko probao kakvu antenu ?
andrea998877 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 18:03   #403
Quote:
andrea998877 kaže: Pogledaj post
uzeo sam pokucni u 5-om mjesecu i cijelo ljeto zadovoljan brzina down 25-40 i up konstantno preko 40.
proslo ljeto i brzina stalno pada i sad sam dosao na mizernih 6/10. probao sam resetirat ruter i nista se ne desava. Cak sam i kupio original antenu i nista od nje. dal je netko probao kakvu antenu ?
LTE antenski sustav P-56

Zadnje uređivanje star tracker : 08.11.2017. at 18:13.
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 11:43   #404
Ima li netko ovaj novi zte mf286 da nam prenese kako to radi, ipak je to cat6 Ruter.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:24   #405
Pozdrav ekipa,

Dakle u podstanarskom sam stanu i treba mi net.
Trenutno u stanu nema fiksne infrastrukture, ali vlasnici nisu protiv toga da ja to napravim ...
Međutim, meni se s time ne da zezati ... pa mi je eto pao na pamet pokućni Internet (fiksni telefon i TV mi ne trebaju)

Jačina signala TELE2 tu gdje je stan bi trebala biti oK.

Koliko vidim ovdje ima dosta negatvnih iskustava, ali s druge strane za očekivati je da će ovdje češće pisati ljudi koji imaju loša iskustva od onih s dobrim iskustvima ...

Meni ne trebaju velike brzine, čak mi je važnija stabilnost dovoljno dobre brzine (za surfanje, čitanje maila i pogledati neki YT, i skidanje datoteka za posao .. uglavnom ne većih od 50MB) ...

Ono što me zanima je taj router ... po čemu je bolji od toga da SIM ubacim u tablet i da ga koristim kao Hot-Spot?

Tnx

G
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:57   #406
Quote:
lemy56 kaže: Pogledaj post
Ima li netko ovaj novi zte mf286 da nam prenese kako to radi, ipak je to cat6 Ruter.
Imam ja. D/U 5/6Mbps

Katastrofa. Na routeru ne mogu namjestiti primjerice MAC filtering i neke druge opcije. Zvao tele2 zbog brzine i rekli su mi da dođem po novu SIM karticu? WTF
Baptista1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:49   #407
Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

Dakle u podstanarskom sam stanu i treba mi net.
Trenutno u stanu nema fiksne infrastrukture, ali vlasnici nisu protiv toga da ja to napravim ...
Međutim, meni se s time ne da zezati ... pa mi je eto pao na pamet pokućni Internet (fiksni telefon i TV mi ne trebaju)

Jačina signala TELE2 tu gdje je stan bi trebala biti oK.

Koliko vidim ovdje ima dosta negatvnih iskustava, ali s druge strane za očekivati je da će ovdje češće pisati ljudi koji imaju loša iskustva od onih s dobrim iskustvima ...

Meni ne trebaju velike brzine, čak mi je važnija stabilnost dovoljno dobre brzine (za surfanje, čitanje maila i pogledati neki YT, i skidanje datoteka za posao .. uglavnom ne većih od 50MB) ...

Ono što me zanima je taj router ... po čemu je bolji od toga da SIM ubacim u tablet i da ga koristim kao Hot-Spot?

Tnx

G
Moja ti je preporuka da uzmeš pokućni bez ugovorne obaveze, staviš karticu u tablet i isprobaš. Imaš vremena koliko želiš... a ako ti ne paše, otiđeš i raskineš ugovor. Platiš samo onoliko dana koliko si koristio. A ako ti paše i želiš jeftino ruter, lako potpišeš ugovor na 2 godine...
darko 150 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:23   #408
Quote:
darko 150 kaže: Pogledaj post
Moja ti je preporuka da uzmeš pokućni bez ugovorne obaveze, staviš karticu u tablet i isprobaš. Imaš vremena koliko želiš... a ako ti ne paše, otiđeš i raskineš ugovor. Platiš samo onoliko dana koliko si koristio. A ako ti paše i želiš jeftino ruter, lako potpišeš ugovor na 2 godine...
Tnx na savjetu
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 17:15   #409
Bok,

Susjed uzeo homebox od VIP-a i kako se ja spajam na njegov internet preko wifi-ja vidim da su brzine užasne, mjerim 0.07/0.20, to nije dovoljno ni za surfat. Jačina signala na laptopu mi je maksimum. Neznam zašto je tako slaba brzina, prije je bilo preko kabla T-com i brzina je bila 10/2.

Jel ima šta da poduzmem da povečam brzinu?
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 21:18   #410
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
Bok,

Susjed uzeo homebox od VIP-a i kako se ja spajam na njegov internet preko wifi-ja vidim da su brzine užasne, mjerim 0.07/0.20, to nije dovoljno ni za surfat. Jačina signala na laptopu mi je maksimum. Neznam zašto je tako slaba brzina, prije je bilo preko kabla T-com i brzina je bila 10/2.

Jel ima šta da poduzmem da povečam brzinu?
to ti je susjed limitirao brzinu
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 10:38   #411
Quote:
star tracker kaže: Pogledaj post
to ti je susjed limitirao brzinu
prije bi reko da se modem spaja na 4G a pošto nema mreže pokrivenosti jako slabo radi. probat ćemo danas prikopčat na 3G koji je dobro pokriven.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:06   #412
Quote:
andrea998877 kaže: Pogledaj post
uzeo sam pokucni u 5-om mjesecu i cijelo ljeto zadovoljan brzina down 25-40 i up konstantno preko 40.
proslo ljeto i brzina stalno pada i sad sam dosao na mizernih 6/10. probao sam resetirat ruter i nista se ne desava. Cak sam i kupio original antenu i nista od nje. dal je netko probao kakvu antenu ?

Ista stvar i kod mene. Zadnja 2 mjeseca brzina drasticno pala. Sada sam na 5mbs. Uzas. Sutra ih zovem. Ako ne rijese brzinu da mi opet bude normalna 40/40 trazit cu raskid ugovora!
Flash1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:13   #413
Nemam problema sa tele2 min brzine 50Mbps max 116Mbps. Uzeo na probu t-com sim i evo rezultata sa routerom od tele2 ZTE MF286.
https://imgur.com/eYbAxY8
https://imgur.com/yzR1iHX
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:15   #414
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
prije bi reko da se modem spaja na 4G a pošto nema mreže pokrivenosti jako slabo radi. probat ćemo danas prikopčat na 3G koji je dobro pokriven.
trebate vanjske antene očito vam je signal preslab na 4G,Ovako to kod mene izgleda. https://imgur.com/HGPdBFw
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:27   #415
Koja ti je ova gornja široka antena, ona je isto za LTE (4G) signal ili???
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:46   #416
Quote:
lemy56 kaže: Pogledaj post
Koja ti je ova gornja široka antena, ona je isto za LTE (4G) signal ili???
to je wifi antena ali ju isto koristim za 4G iako je za 2400Mhz ali ima pojačanje od 24db (tp-link tl-ant2424b) u donjem linku ti je brzina koju postižem na tele2
https://imgur.com/a/m7Gwk
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:16   #417
Zte mf286 signal tool ako ko treba.

https://i.imgur.com/Bc6WWAT.jpg
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:32   #418
Stavite molim vas link gdje se određeni program može skinuti a ne okačite program. Ovo je zadnji, koliko čujem ovaj nije baš sa svim podacima, bili su bolji ona dva prva, ovaj je bolji ZTE MF286 v0,6.161, gdje ga skinuti?
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 18:38   #419
Quote:
lemy56 kaže: Pogledaj post
Stavite molim vas link gdje se određeni program može skinuti a ne okačite program. Ovo je zadnji, koliko čujem ovaj nije baš sa svim podacima, bili su bolji ona dva prva, ovaj je bolji ZTE MF286 v0,6.161, gdje ga skinuti?
Evo na ovom forumu potraži imaš link
https://bbs.io-tech.fi/threads/zte-m...okemuksia.609/
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 21:53   #420
Pozdrav, jedno kratko i padobransko pitanje pokucni se moze uzeti bez ugovorne obveze bez rutera? Sto znaci da mogu naci doma neki stari mobitel, upalit ga ko hot spot, te tako koristiti internet?
LtSlade is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.