Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2016., 13:04   #41
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ne znam tko bi tako rekao, ali naravno da je bolje da ne liči ni na što.
pa kad je nešto loše kaže se da " ne liči ni na što".
Ali ajd...
Serija je dobra. Ne mogu ništa reći o priči nakon prve epizode, osim da su doboe situacije za razvoj.
Dobra je kamera, sviđa mi se moderan izgled, boje ( to je ono što "liči" te na Most te na Žicu...) sviđaju mi se glumačke izvedbe ( uglavnom, neke su barem na prvi pogled, ispod razine ostalih), dobar je zvuk ( konačno ne moram dignuti ton u nebo i onda u masi šumova gađati tko je što rekao)...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:14   #42
Pogledao jučer prvu i danas drugu na netu.
Jesam krivo shvatio ili se Dijana maže sa sestrinim mužem? Wtf?
Ono sa neimućnim starim novinarom i curkom mi je jasno, tipična "daddy issues" situacija.
kuzibati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:26   #43
Quote:
kuzibati kaže: Pogledaj post
Pogledao jučer prvu i danas drugu na netu.
Jesam krivo shvatio ili se Dijana maže sa sestrinim mužem? Wtf?
Ono sa neimućnim starim novinarom i curkom mi je jasno, tipična "daddy issues" situacija.
a to se kao nikad i nigdje nije dogodilo?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:31   #44
Dlapek

Pa dobro, to su tehnikalije. Koje izgledaju lijepo. Pretpostavljam kako se tehnike i načini snimanja koji izgledaju lijepo uče na redateljskom smjeru. I kamermani prouče štogod o tome.

Pa bi svatko tko je to naštrebao, ako mu daš dovoljno novaca to i mogao izvesti. A još imaš i HBO ili Gilligana za prepisat, ako slučajno nisi bio na tom satu. Lijepog snimanja. Koje izgleda lijepo.

Problem je u ovom dijelu koji se ne može naštrebati. Kad moraš, negdje iz sebe, svoje navudrenosti, inspiracije, čega god, napisati nešto što nije već tisuću puta napisano i izgovoreno, što će, ma eto, barem u jednoj sceni natjerati onoga tko to prima da osjeti nešto. I kaže: O, jebemti! Kako dobro!

To ovdje ne postoji. Niti u jednom trenutku.

Ali da, kažu: O jebemti, kako dobro! na sličice. Grada.

Što je nekima nešto. A nekima ništa. U usporedbi s nekim fotografijama National Geographica. Recimo.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:42   #45
Jel ima negdje repriza ili da se može skinuti?
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:42   #46
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
a to se kao nikad i nigdje nije dogodilo?
Hehe, je, ali samo oko te situacije bi Turci napravili sapunicu od 1000 nastavaka. Nekako mi je nepotrebno dodavati takvu pikanteriju u priču koja se fokusira na nešto sasvim drugo.

Što se kvalitete tiče, reklama prije prikazivanja je, vjerujem, uzrok razočaranja kod nekih gledatelja. Toliko se napumpavala atmosfera da su ljudi vjerojatno očekivali odgovore na pitanja "di su pare?" i "tko stoji iza svega?" pa je logično uslijedilo spuštanje odmah nakon prve epizode.
Serija je OK za ubit vrijeme, samim time spada u vrh domaće produkcije.
kuzibati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:08   #47
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Dlapek

Pa dobro, to su tehnikalije. Koje izgledaju lijepo. Pretpostavljam kako se tehnike i načini snimanja koji izgledaju lijepo uče na redateljskom smjeru. I kamermani prouče štogod o tome.

Pa bi svatko tko je to naštrebao, ako mu daš dovoljno novaca to i mogao izvesti. A još imaš i HBO ili Gilligana za prepisat, ako slučajno nisi bio na tom satu. Lijepog snimanja. Koje izgleda lijepo.

Problem je u ovom dijelu koji se ne može naštrebati. Kad moraš, negdje iz sebe, svoje navudrenosti, inspiracije, čega god, napisati nešto što nije već tisuću puta napisano i izgovoreno, što će, ma eto, barem u jednoj sceni natjerati onoga tko to prima da osjeti nešto. I kaže: O, jebemti! Kako dobro!

To ovdje ne postoji. Niti u jednom trenutku.

Ali da, kažu: O jebemti, kako dobro! na sličice. Grada.

Što je nekima nešto. A nekima ništa. U usporedbi s nekim fotografijama National Geographica. Recimo.
Ja ne znam koji je smisao ovoga posta?
Da dokaže da prva epizoda i ove serije ne spada u povijest televizije? Da dokaže da je serija samo dobra, ali da ne nudi nikakve do sad neviđene pristupe?
jebiga, serija je dobra iako me ne tjera ni na kakve "osjećaje".
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:29   #48
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Dlapek

Pa dobro, to su tehnikalije. Koje izgledaju lijepo. Pretpostavljam kako se tehnike i načini snimanja koji izgledaju lijepo uče na redateljskom smjeru. I kamermani prouče štogod o tome.

Pa bi svatko tko je to naštrebao, ako mu daš dovoljno novaca to i mogao izvesti. A još imaš i HBO ili Gilligana za prepisat, ako slučajno nisi bio na tom satu. Lijepog snimanja. Koje izgleda lijepo.

Problem je u ovom dijelu koji se ne može naštrebati. Kad moraš, negdje iz sebe, svoje navudrenosti, inspiracije, čega god, napisati nešto što nije već tisuću puta napisano i izgovoreno, što će, ma eto, barem u jednoj sceni natjerati onoga tko to prima da osjeti nešto. I kaže: O, jebemti! Kako dobro!

To ovdje ne postoji. Niti u jednom trenutku.

Ali da, kažu: O jebemti, kako dobro! na sličice. Grada.

Što je nekima nešto. A nekima ništa. U usporedbi s nekim fotografijama National Geographica. Recimo.
A zašto ti mrziš Rijeku ? Što Rijeka ne može imati krimose kao Zagreb, je li ?

Zadnje uređivanje ni ziv ni mrtav : 17.10.2016. at 14:29. Reason: krivu natipkano..
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:34   #49
Evo, moj post mora imati smisao, a ovima je dovoljno slikat zgrade i ceste i odlično je.

Na:



Valjda sad ima smisla.

Al ok.

Ajmo se jednostavno složit da je tebi draže kad liči na nešto, a nekima kad ne liči ni na što. A kamoli na sve ikad viđeno.

Meni je dašak originalne ideje, teksta, bilo čega najbitniji. Ti nedostatak toga navodiš kao nešto najnormalnije. Nešto što ne treba uzeti za zlo. Ljudi uživaju u različitim stvarima.

(Joj, sjetila sam se sad one scene kad hod one dvojice u redakciji ničim izazvan preraste u slow motion. . Jer, to je tehnika koja postoji. I efektna je. Koristi se obično prije no što će se odigrati nešto jebeno. A tu se eto iskoristilo tako da njih dvojica koračaju malo u slow motionu. Iz zajebancije. Jer se to može napravit. )

Ma ne znam.

Ispričavam se, ali...
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:52   #50
Zašto mi se svidjelo

1. Slike- da, pao sam na ambalažu, priznajem...
2.Radnja-da, jeftino upotrijebljeni tračevi...recimo
4.Scenarij- da, malo ipak šablonski
4.Likovi i gluma- ima svega, površno , šablonski , tanko ponekad

Ono zbog čega mi se svidjelo je radnja (scenarista je svašta nadrobio, uglavnom neke događaje i odnose, promijenjeno...he he homo uredništvo i mama gazdarica-vrh ! ) i kadrovi grada
Što se tehnikalija tiče, da , imam zamjerke na neke površne fore (lice u vodi, tmurne slike), ali...u odnosu na neke strane serije- nije uopće loše !

PS-wire nisam gledao, ne gledam serije previše...
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:02   #51
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post

(Joj, sjetila sam se sad one scene kad hod one dvojice u redakciji ničim izazvan preraste u slow motion. . Jer, to je tehnika koja postoji. I efektna je. Koristi se obično prije no što će se odigrati nešto jebeno. A tu se eto iskoristilo tako da njih dvojica koračaju malo u slow motionu. Iz zajebancije.
Ma nema tu zajebancije. Podvalili Dadi. Evo piše na imdb-u, series directed by Dalibor Matanić (unknown episodes).

A ono gnjurenje Karduma. Subliminalna poruka da tajkune treba podavit. Ili da se vraćaju živi i svježiji nego ikad.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:07   #52
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
A ono gnjurenje Karduma. Subliminalna poruka da tajkune treba podavit. Ili da se vraćaju živi i svježiji nego ikad.
Ma, ne, nego se tajkun ne može umit kao normalan čovjek, natočit vode u dlanove i zašamarat se njome - on mora vodom napunit kadu i uroniti lice u nju.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:10   #53
Dođe tajkunu rodbina u višednevni posjet, on im pokazuje gdje će spavati, gdje je kuhinja, gdje je WC, "a ako se hoćete ujutro umiti, tu vam je akvarij".
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:29   #54
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ma, ne, nego se tajkun ne može umit kao normalan čovjek, natočit vode u dlanove i zašamarat se njome - on mora vodom napunit kadu i uroniti lice u nju.

Uvođenje lika u priču kroz karakterizaciju u krupnom planu. Morat ću još jednom pogledat epizodu.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:46   #55
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
krhka bakica na samrti makne troje mladih u sličnom avtu , njoj nije pala ni dlaka s glave

beskućnik pršti od energije i recitira mudrosti

policijski inspektori zataškavaju slučaj kod nas ništa nije potrebno zataškavati, sudac te jednostavno oslobodi po slovu zakona

kome su bitne jedne jebene novine i kontrola medija, u nas ministar bez dlake na jeziku izjavi da je lagao, drpnio i niko ni okom ne trepne

neimućni tip od 68 godina bari mladu ljepoticu, ona mu daje zeleno svjetlo i poticaj

e kod nas u pripizdini je jušto tako...nismo toliko razvijeni...:klap:
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 20:59   #56
Treba što više serija snimati van Zagreba. Novine ili Patrola na cesti su dokaz tome.

Meni se sviđa Novine. Izvrsni glumci i zanimljiv scenarij.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 23:20   #57
Odlično! Baca na Bron ,a to se cijeni! Treba kopirati kvalitetne stvari i odmah to liči na nekaj. Sviđa mi se to gnjurenje jer pretpostavljam da bu u svakoj epizodi po jedno lice prikazali s tom sporom kamerom u krupnom planu kako se umiva. Jedina mala zamjerka mi je mrvicu preklinički sve čisto svugdje i ja bi još riječkog dijalekta. No volim taj tip serija i drago mi je da imamo i mi jednu svoju toga tipa!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 23:21   #58
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ma, ne, nego se tajkun ne može umit kao normalan čovjek, natočit vode u dlanove i zašamarat se njome - on mora vodom napunit kadu i uroniti lice u nju.
Izgleda da nisi gledao drugu epizodu!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 23:32   #59
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Izgleda da nisi gledao drugu epizodu!
Izgleda da nisam. Kaj je to lajtmotiv?

Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Odlično! Baca na Bron ,a to se cijeni! Treba kopirati kvalitetne stvari i odmah to liči na nekaj.
Ovo rezoniranje ja nikako ne mogu shvatiti. Zašto se cijeni kopiranje? Osim toga, već smo imali dvije sezone serije koja je identično kopirala, čak jednako agresivno medijsko popraćenu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 00:25   #60
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Izgleda da nisam. Kaj je to lajtmotiv?


Ovo rezoniranje ja nikako ne mogu shvatiti. Zašto se cijeni kopiranje? Osim toga, već smo imali dvije sezone serije koja je identično kopirala, čak jednako agresivno medijsko popraćenu.
Yes. U drugoj epizodi je u tom kadru bil drugi glumac. Meni jako fora idejica.
Joj ak misliš na moju najdražu našu seriju kada ona novinarka uz pomoć zatvorskog čuvara rješava stare slučajeve ubojstava ta mi je genijalna i puno je bolja od ove. Pa gledaj večina serija su kopije nečega. Teško je nekaj univerzalnoga složiti u današnje vrijeme. Nemam ništa protiv kvalitetno napravljenje serije ovoga tipa na taj kalup. Bolje to od sapunica i raznoraznih reality pizdarija.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.