Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 22:28   #1201
Quote:
HouseB kaže: Pogledaj post
Dali je se itko oglasavao na crno jaje i kupiMe? Zanimaju me cijene i opcenito uvjeti,iskustva? Moze u PP
Par godina sam radio s Crnim Jajem, kupi.me i jos par drugih vauceraca.
Dobra stvar je to sto ces preko njihovih stranica stvarno imati miljun upita i telefonskih poziva. Uglavnom se radi o gostima iz RH i BiH koji bi dosli na vikend po sto nizoj cijeni.
Na njihovim stranicama moras ponuditi popust(najbolje bi bilo da popust bude 40-50%) i na prodano platiti agenciji 20% iznosa.
Preko njih ces doci do nekih rezervacija, ali vidi isplati li ti se prodavati app za vikend goste po tako niskoj cijeni.
nik-toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 05:04   #1202
Quote:
dodoonn kaže: Pogledaj post
Objasnite mi to kolega zvjezdan, 400€ ako mi donese 30,000€? Ne iznajmljujem App, samo luksuzne kuce za odmor i ville

Samo s tom stranicom sam redovito na 15 tjedana popunjenosti po objektu,uz to van sezone popunjavaju FB,Airbnb i sl. U obzir sam uzeo i ferienhausmiete dok neznam tocno sta je sa Casamundom.. Iskustva neka?


Pozdrav ljudi!
I meni je FE WO odličan! Sad me muči to online plaćanje koje do sad nisam bija aktivira a sad ću morati uskoro pa me zanima moram li i dalje plaćati oglas onih 300 Eura ili oni rade na proviziju ko AIRBNB? Ako moram platiti oglas 300 Eura onda mi nije jasno zašto još ide i provizija?

Što se tiče Casamunda, tamo sam bija godinu dana i ništa.
spacelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 05:26   #1203
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
Ne vidim razlike, prvi je američki, drugi singapurski. Ako budeš na jednom, bit ćeš i na drugom



Mislim da ti ne bi bilo pametno plaćati singapurski jer su na njemu sasvim druge destinacije...ti si u Europi a tamo se preporuča Azija, tako da te ne će niko naći.
spacelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 07:18   #1204
Quote:
nik-toni kaže: Pogledaj post
Kako vam ide s airom?Meni su svake godine u sve vecem padu. Ovu godinu nisam imao niti jednu rezervaciju preko njih.
Srecom booking.com mi je odradio cijeli posao umjesto njega uz po par tjedana starih gostiju i direktnih web rezervacija. App. nisu u gradu, vec o malom mjestu mak. rivijere. Mozda je to razlog?
Nama air super puni ali sobe, isto ma rivijera
Ne radim s bookingom pa ne mogu usporedit.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:22   #1205
Evo i ja sam se registrirala na apartmaniji, za sad nema upita ali valjda će bit. Broj pregleda oglasa je odličan, pa se nadam i nekoj rezervaciji...
Ako nekome treba kod za popust:
poziv396IQ
poziv9LHB4
pozivDQM8S
pozivZ8EFI
pozivJ986U
Strumfici is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:15   #1206
Quote:
Strumfici kaže: Pogledaj post
Evo i ja sam se registrirala na apartmaniji, za sad nema upita ali valjda će bit. Broj pregleda oglasa je odličan, pa se nadam i nekoj rezervaciji...
Ako nekome treba kod za popust:
poziv396IQ
poziv9LHB4
pozivDQM8S
pozivZ8EFI
pozivJ986U

Broj pregleda i broj rezervacija može biti jako čudan. Meni je na Airbnb-u preko 600 ljudi kliknulo srce na moju kuću a godišnje imam samo 2-3 rezervacije.
Ima li ko da je na FE WO Home away? Meni nije jasno ovo oko online plaćanja i provizije...Može li i jedno i drugo? ili?
spacelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:40   #1207
Ma normalno da broj pregleda nije mjerilo, ali ipak daje nadu
Ja sam samo na airbnb i meni su se pokazali odlični za sad, ali počela sam iznajmljivat tek u 8 mjesecu, tako da...
Sad ni ne računam na goste jer ljudi u okolici spuštaju cijene da je to abnormalno, nije mi jasna računica ali tko voli nek izvoli. Ja preskačem
Strumfici is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:44   #1208
Quote:
spacelab kaže: Pogledaj post
Broj pregleda i broj rezervacija može biti jako čudan. Meni je na Airbnb-u preko 600 ljudi kliknulo srce na moju kuću a godišnje imam samo 2-3 rezervacije.
Ima li ko da je na FE WO Home away? Meni nije jasno ovo oko online plaćanja i provizije...Može li i jedno i drugo? ili?
Biraš između plaćanja i provizije, provizija je 10% i još mislim da toliko uzmu od gosta. ovi s provizijom su bolje rangirani. također kod plaćanja više nema ono gold,silver i sl
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 07:38   #1209
Thumbs up

Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
Biraš između plaćanja i provizije, provizija je 10% i još mislim da toliko uzmu od gosta. ovi s provizijom su bolje rangirani. također kod plaćanja više nema ono gold,silver i sl



Hvala ti Zvjezdane Vidim da nisi zadovoljan sa Fe wo-om ali molim te, ako znaš, još jedno meni jako bitno pitanje,
Ako izaberem plaćanje umjesto provizije mogu li tražiti od gostiju da meni na moj račun uplaćuju avans prilikom rezervacije kao i do sada ili FE WO sve zadržava i isplati tek kad gosti dođu?
spacelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 08:59   #1210
Ja sam se s modela plaćanja prebacio na proviziju, prije dok sam bio na modelu plaćanja uredno sam tražio avans tako da pretpostavljam da i dalje omogućuju direktan kontakt s gostom di se vidi njihov e-mail.
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:01   #1211
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
Ja sam se s modela plaćanja prebacio na proviziju, prije dok sam bio na modelu plaćanja uredno sam tražio avans tako da pretpostavljam da i dalje omogućuju direktan kontakt s gostom di se vidi njihov e-mail.
Ja sam se isto prebacila se na proviziju i dobila sam prvu rezervaciju preko novog sistema. Mogla sam birati iznos koliko da gost plati prvi dio i do kada treba ostatak platiti. Ali sam pročitala da će mi uplatiti tek drugi dan kada gosti dođu.

Da li treba platiti PDV na proviziju?

Zadnje uređivanje tereza07 : 20.11.2017. at 21:02. Reason: Tako
tereza07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:35   #1212
Iskreno ja neznam kakva računica je preko provizije? Pogotovo luksuzne Ville gdje se moze izgubiti i 1000-1300€ naspram placenog oglasa. To s boljim polozajem isto mi bas ne drzi vodu, ali ove godine cu s jednim objektom probati otic na proviziju.
dodoonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:46   #1213
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
Ja sam se s modela plaćanja prebacio na proviziju, prije dok sam bio na modelu plaćanja uredno sam tražio avans tako da pretpostavljam da i dalje omogućuju direktan kontakt s gostom di se vidi njihov e-mail.



Hvala ti puno a ja ću probati da mi sve ostane po starom jer to baš nije isplativo na velike cifre.



Quote:
tereza07 kaže: Pogledaj post
Ja sam se isto prebacila se na proviziju i dobila sam prvu rezervaciju preko novog sistema. Mogla sam birati iznos koliko da gost plati prvi dio i do kada treba ostatak platiti. Ali sam pročitala da će mi uplatiti tek drugi dan kada gosti dođu.

Da li treba platiti PDV na proviziju?


Vjerojatno treba platiti i PDV to je dodatni problem uz problem da oni zadržavaju novac i jer cijena znatno poskupljuje.




Quote:
dodoonn kaže: Pogledaj post
Iskreno ja neznam kakva računica je preko provizije? Pogotovo luksuzne Ville gdje se moze izgubiti i 1000-1300€ naspram placenog oglasa. To s boljim polozajem isto mi bas ne drzi vodu, ali ove godine cu s jednim objektom probati otic na proviziju.


Upravo tako a ako ide 10 % provizije onda se može izgubiti i do 10 000 eura za kuće koje su luksuznije a to nikako nije isplativo
spacelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:19   #1214
Kodovi za Apartmaniju, ako nekom zatreba
pozivCZZDY
pozivQ4ULC
pozivTJMG4
poziv3XFX0
pozivGKR8L
SvaboVD is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:17   #1215
Quote:
spacelab kaže: Pogledaj post
Upravo tako a ako ide 10 % provizije onda se može izgubiti i do 10 000 eura za kuće koje su luksuznije a to nikako nije isplativo
Ali šta nije sada homeaway uveo da se više ne može birati nego da svi moraju na proviziju?
tereza07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:02   #1216
Jucer sam unio post da porezna uprava salje dopise oko placanja Pdv-a na proviziju bookinga i bilo je jos par postova oko toga, a danas vise nema nista na forumu oko toga ?????????
villa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:21   #1217
Imas u temi PDV ZA IZNAJMLJIVACE. Izgleda da je premjesteno
lenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 16:04   #1218
da, premjestila sam tu da sve u vezi PDV-a bude na jednom mjestu

jer kako god da okreneš ona tema je primjerenija
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 01:29   #1219
Pozdrav, ima li ovdje netko tko se oglašava na Booking.com te ima uključenu opciju da gosti sve plaćaju njima, a oni 15. u mjesecu uplaćuju na račun iznajmljivača?

Ako ima bila bih zahvalna da mi se javi jer imam par pitanja.
__________________
"Ova krv je puna nemira, to čovjek ne bira,
to se tako rodi!"
paraparadise is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:35   #1220
Quote:
paraparadise kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li ovdje netko tko se oglašava na Booking.com te ima uključenu opciju da gosti sve plaćaju njima, a oni 15. u mjesecu uplaćuju na račun iznajmljivača?

Ako ima bila bih zahvalna da mi se javi jer imam par pitanja.
vjerujem da nas ima više... pitaj šta te zanima?
Kokola33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.