Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2008., 16:12   #61
Quote:
Untouchable™ kaže: Pogledaj post
Čisto iz znatiželje sam dole proveo ravno dva dana, više nisam mogao izdržat. Muslimana uopće nema u Neumu, možda dva ili tri, i to su vlasnik jedne trgovine, i nečega nalik motelu. Hrvatima su interesantni jer dole, "na bosanskom moru" kako oni imaju običaj reći, provode godišnje odmore, a to Hrvatima donosi more love. Džamija u Neumu bi bila klasično narušavanje i ono malo ugođaja što ga pruža ovaj grad. Vjerujem da bi to godilo Muslimanima, ali mislim da ne bi i Hrvatima koji su tamo ipak domaćini.
ma znam ali oni kažu da su muslimani većina preko ljeta. I to govore oni koji u svakom postu spominju aparthejd koji vlada u mjestima gdje Hrvati imaju vlast..pa kako su onda muslimani većina preko ljeta ako je parthejd..

No pošto su takvi likovi davno operirani od razuma i logike, pa šta ako su muslimani većina preko ljeta, hoće li tražiti i u Makarskoj ili Mallorci džamiju ako su tamo većina preko ljeta. Ko gradi džamiju za turiste..

A proser da je tu bila džamija za vrijeme Turaka...ha..ha..haaahah...

Inače da tu ima dovoljan broj muslimana za džamiju, nikakav problem, ali to je očigledno o čemu se radi. ta nije li Sefer davno poželio klanjati džumu u Neumu..iako je bio komunist..to su davne, još ratne fantazije serdžadlija iz Saraj'va.
Inkvizitor is offline  
Old 10.07.2008., 16:18   #62
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
džamija blago rečeno narušava vizuru mediteranskog mjesta i plaši turiste na putu za dubrovnik i ostatak juga hrvatske. inače samo da znaš, ta džamija nije bila u ovom današnjem neumu. ovo naselje se razvila u zadnjih 100-tinjak godina i manje.
Čuj plaši. To prvi put čujem. Koliko sam vidio, a ne samo čuo, turisti jako često posjećuju džamije po BiH, a naročito u Sarajevu a i drugim zemljama gdje je Islamska tradicija i baština potpuno udomaćena ( Turska, Egipat ) .
__________________
Da biste birali između dva zla, morate isprobati oba.
CondoR is offline  
Old 10.07.2008., 16:22   #63
Quote:
CondoR kaže: Pogledaj post
Čuj plaši. To prvi put čujem. Koliko sam vidio, a ne samo čuo, turisti jako često posjećuju džamije po BiH, a naročito u Sarajevu a i drugim zemljama gdje je Islamska tradicija i baština potpuno udomaćena ( Turska, Egipat ) .
Jedna stvar je otici u jednodnevni izlet i baciti pogled na dzamiju koja je kao neobicna arhitektura zanimljiva jednom zapadnjaku.........a drugo kupati se gol na plazi dok ti iznad glave hodza poziva na dzihad!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 10.07.2008., 16:36   #64
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
ma znam ali oni kažu da su muslimani većina preko ljeta.
Jesu. Ne moraš mi vjerovat, ali dole ih u lipnju, srpnju, kolovozu, pa i u rujnu zbilja na plaži ima više nego domaćih Hrvata jer se tu pored njih (Muslimana) iz čitave Bosne mogu zapazit i Srbi iz PC Republike kojih i nije toliko malo. Možda ih skupa u vrijeme sezone ima više nego Hrvata u Neumu, ne smijem se kladit`.

Quote:
I to govore oni koji u svakom postu spominju aparthejd koji vlada u mjestima gdje Hrvati imaju vlast..pa kako su onda muslimani većina preko ljeta ako je parthejd..
Je, je, je, extra opažanje. Eto, Neum je klasični primjer "hrvatskog party_hejdizma".

Quote:
No pošto su takvi likovi davno operirani od razuma i logike, pa šta ako su muslimani većina preko ljeta, hoće li tražiti i u Makarskoj ili Mallorci džamiju ako su tamo većina preko ljeta. Ko gradi džamiju za turiste..
Ja bi im za svaku izgrađenu katoličku crkvu u Saudijskoj Arabiji na mjestu koje oni sami odaberu, isto tako dozvolio i gradnju džamije gdje god požele. Ako se već teži izgradnji vjerskih objekata, onda i to treba ići paralelno. Glede Neuma, doista je upitno tko će u tu džamiju ići van turističke sezone. Siguran sam da Hrvati neće.

Quote:
A proser da je tu bila džamija za vrijeme Turaka...ha..ha..haaahah...
Meni je bilo smiješno što su u toj rečenici Turci pomenuti u oslobodilačko-branilačkom kontekstu. S obzirom da nam je svima poznato što su Turci tražili na ovim prostorima, valjda je jasno zašto mi je ta rečenica smiješna.

Quote:
Inače da tu ima dovoljan broj muslimana za džamiju, nikakav problem, ali to je očigledno o čemu se radi. ta nije li Sefer davno poželio klanjati džumu u Neumu..iako je bio komunist..to su dvane, još raten fantazije serdžadlija iz Saraj'va.
Dole zbilja nema puno Muslimana. Ja ti znam samo dvojicu. Jedan ima trgovinu, a drugi nešto nalik motelu, no i oni su nominalni prohrvatski orjentirani muslimani kojima ef. Cerić nije osobito drag.
__________________
Bog i Hrvati 4ever, najljepša ljubavna pjesma svih vremena:
Untouchable™ is offline  
Old 10.07.2008., 16:38   #65
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Jedna stvar je otici u jednodnevni izlet i baciti pogled na dzamiju koja je kao neobicna arhitektura zanimljiva jednom zapadnjaku.........a drugo kupati se gol na plazi dok ti iznad glave hodza poziva na dzihad!!
LoL !!!
__________________
Bog i Hrvati 4ever, najljepša ljubavna pjesma svih vremena:
Untouchable™ is offline  
Old 10.07.2008., 17:56   #66
Ma zbog čega uopće rasprava? Ako im se gradi džamija, nek je slobodno grade. U Turskoj. U Herceg Bosni neće.
__________________
I Love U
Vuco is offline  
Old 10.07.2008., 18:39   #67
Zašto nekoga đamija nebi "plašila" ? Dozvoli da se netko boji đamije, pogotovo što se ovih dana obilježava napad na Crvenu đamiju gdje je poginula gomila ljudi.

Stranac iz katoličke zemlje koji svakodnevno gleda vijesti o militantnim islamistima i teroristima, može se osjećati neugodno u blizini đamije.

Na kraju krajeva jebeš turiste, bitno je šta Neumljani misle o đamiji, a oni večinom ne misle ništa dobro. Druga je stvar recimo ako če jednog dana isključivo Bošnjaci dolaziti u Neum, tada možda Neumljani sami shvate da im treba đamija jer tako zahtjevaju gosti, ali to opet mogu odlučiti jedino Neumljani.

Ja ne vidim načina da se đamija izgradi, ako na to ne pristane lokalno stanovništvo ,a svaki pokušaj nametanja gradnje mogao bi završiti tragično.

Zadnje uređivanje posmatrač : 11.07.2008. at 22:53. Reason: Brisanje off topic dijela upisa
Easternborder II is offline  
Old 10.07.2008., 19:45   #68
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Pa Bosnjaci nisu gosti u svojoj zemlji.Neum je u BiH.
Uostalom ako se mogu graditi crkve gdje su Bosnjaci vecina, mogu i dzamije tamo gdje su manjina.

Ali najvise je zanimljivo sto se ti sa svojim "kaj" koje nema nikakve veze sa BiH nalazis da kazes "dokle CEMO trpiti".Neces ti nista trpiti...eto ti Hrvatske pa se sa njom bavi...moju zemlju ostavi na miru.

__________________
Ne druži se s čovjekom srditim; ne idi za čovjekom jedljivim!
Dr.Lecter is offline  
Received Warning
Old 10.07.2008., 20:43   #69
Sva ova glupa prica je sporedna.

Moze se nekome svidjati dzamija ili ne, moze se slagati sa njenom izgradnjom ili ne, mozda ce se izgraditi a mozda i nece...nije birno...ali ona ima PRAVO da se sagradi, bas kao i bilo koja crkva, jer nema vlasnistva jednog naroda nad odredjenom teritorijem.Ja znam da je to gorka pilula nekima koji smatraju da su neki dijelovi ove zemlje samo njihovi i gdje nema mjesta za druge gradjane ove zemlje ali bila gorka ili ne, morat ce je progutati jer je zdrava i dobra po njih.
Tahvil-pasa is offline  
Old 10.07.2008., 20:46   #70
jaoj, da ljudi hoce shvatiti da ce i onako odapeti jednog dana i to je to, bez me i bu i pakla itd. ovakvih prepiranja ne bi ni bilo. dzamije, crkve,...tjeshite se...
Falicia is offline  
Old 10.07.2008., 20:49   #71
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Sva ova glupa prica je sporedna.

Moze se nekome svidjati dzamija ili ne, moze se slagati sa njenom izgradnjom ili ne, mozda ce se izgraditi a mozda i nece...nije birno...ali ona ima PRAVO da se sagradi, bas kao i bilo koja crkva, jer nema vlasnistva jednog naroda nad odredjenom teritorijem.Ja znam da je to gorka pilula nekima koji smatraju da su neki dijelovi ove zemlje samo njihovi i gdje nema mjesta za druge gradjane ove zemlje ali bila gorka ili ne, morat ce je progutati jer je zdrava i dobra po njih.
Pašo moj dobri, vidim da ističeš PRAVO, pa da te priupitam, zabranjuje li PRAVO gradnju krsta ili crkve na Trebeviću ili na Zlatištu, kako li se već zove.
aleksije radicevic is offline  
Old 10.07.2008., 21:18   #72
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Pašo moj dobri, vidim da ističeš PRAVO, pa da te priupitam, zabranjuje li PRAVO gradnju krsta ili crkve na Trebeviću ili na Zlatištu, kako li se već zove.
Losa ti je usporedba.

U Neumu nije bio ratnih dejstava niti su ga Bosnjaci opkolili i sijali smrt sa mjesta gdje zele da grade dzamiju, dzamiju a ne ogromnu mjesec i zvijezdu.Takodjer prestani porediti crkve sa krstovima.
Crkve gradite gdje vam trebaju sto se mene tice...mamutski krstovi su druga prica.
Tahvil-pasa is offline  
Old 10.07.2008., 21:28   #73
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Losa ti je usporedba.

U Neumu nije bio ratnih dejstava niti su ga Bosnjaci opkolili i sijali smrt sa mjesta gdje zele da grade dzamiju, dzamiju a ne ogromnu mjesec i zvijezdu.Takodjer prestani porediti crkve sa krstovima.
Crkve gradite gdje vam trebaju sto se mene tice...mamutski krstovi su druga prica.
Znači, u slučaju Neuma važno je PRAVO, a u slučaju Zlatišta, važno je ono što se dešavalo u ratu (tj. tumačenje onog što se dežavalo u ratu). Eto Hrvati imaju svoje objašnjenje za Neum (muslimana tamo skoro nema, provokacija ...), a ti kažeš da je bitno PRAVO. Što se tiče Zlatišta, PRAVO ne zabranjuje gradnju krsta ili crkve, ali odjednom to PRAVO više nije važno, nego je važno bošnjačko objašnjenje zašto ne treba graditi objekat. Liči na dvostruke standarde, ali možda grešim.
aleksije radicevic is offline  
Old 10.07.2008., 21:33   #74
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Znači, u slučaju Neuma važno je PRAVO, a u slučaju Zlatišta, važno je ono što se dešavalo u ratu (tj. tumačenje onog što se dežavalo u ratu). Eto Hrvati imaju svoje objašnjenje za Neum (muslimana tamo skoro nema, provokacija ...), a ti kažeš da je bitno PRAVO. Što se tiče Zlatišta, PRAVO ne zabranjuje gradnju krsta ili crkve, ali odjednom to PRAVO više nije važno, nego je važno bošnjačko objašnjenje zašto ne treba graditi objekat. Liči na dvostruke standarde, ali možda grešim.
Naravno da grijesis.

I kao svaki dobar Vladika relativiziras i bacas dimne bombe.

Nikada nebih bio za izgradnju mjeseca i zvijezde ili dzamije recimo u Grabovici.Nikada.
Isto ko sto nebi svaki Hrvat dozivio isto izgradnju pravoslavnog krsta od 30 metara negdje u Hrvatskoj ili njegovu gradnju usred Vukovara ili iznad Dubrovnika.Takodjer bi dobro osjetili razliku izmedju gradnje crkve i krsta.
A opet ponavljam mamutski krstovi i crkve NISU isto.
Crkva je vjerski objekat a krst je inat i obiljezavanje teritorija.
Tahvil-pasa is offline  
Old 10.07.2008., 22:21   #75
sto bi Muslimani rekli u slucaju da hrvati zele sagraditi jednu katolicku crkvu u istocnom Mostaru (stari grad) ? ili pak u Gorazde

graditi dzamiju za par ljudi ,kakva glupost
politicki potez ,nista drugo ,gradnjom dzamije misle da bi privukli druge Muslimane u Neum ,njima je do izlaz na more i boli ih kita za njihova ognjista(Visegrad,Focu,Prijedor..)
frane2110 is offline  
Old 10.07.2008., 22:35   #76
Glede džamije u Neumu, mislim da je opet u pitanju bošnjačka spletka kojom se pokušavaju isprovocirat Hrvati kako bi ih se poslije moglo opisat netolerantnim divljacima koji ne razumiju što su to "umjetnost i kultura", a možda je u pitanju i klasični oblik provokacije kojom se želi reći "nećemo vam dati nacionalnu TV, sve odluke ćemo donosit u vaše ime preglasavanjem, hrvatski entitet nikad nećete dobit, a sada idemo gradit i džamije vama ispred nosa jer je ovo bošnjačka zemlja, pa ako vam se ne sviđa to što radimo ajte u Hrvatsku".

Mislim da se ovom svakodnevnom bošnjačkom podjebavanju napokon treba stat u kraj, a zabrana izgradnje džamije u Neumu bi trebao biti neki početak.
__________________
Bog i Hrvati 4ever, najljepša ljubavna pjesma svih vremena:

Zadnje uređivanje posmatrač : 11.07.2008. at 23:17. Reason: Brisanje off topic dijela upisa
Untouchable™ is offline  
Old 10.07.2008., 22:38   #77
Tipično zapišavanje teritorija!

Što uvaženi efendija ne radi na povratku Bošnjaka u istočnu Bosnu i Hercegovinu gdje su živjeli do rata. Osjeti možda da glede RS-a udara u tvrdo, pa se nada da će preko nakaradne tvorevine u obliku Federacije udariti na mekše i tim izbjeglicama iz RS-a naći alternativni smještaj na većinskim hrvatskim područjima. Pošto vrlo dobro znam kako diše taj narod dole, efendiji bi najbolje bilo da ne čačka mečku. Za Foču, Višegrad, Zvornik, gdje je živio znatan broj Bošnjaka, ga boli neka stvar, a našao krojiti politiku i prekrajati povijest na teritorijima gdje Hrvati čine 99% pučanstva.

Efendija ili nije najbolje stao sa moždanim vijugama ili i dalje radi posao za svoje stare poslodavce iz BG centrale UDBE. No, činjenica je da BiH Bošnjaci skoro identično igraju igru u BiH koju su desetljećima igrali Srbi u Jugoslaviji. Svi znamo kako je to završilo. Zato, efendija, vrati taj narod na prijeratna ognjišta i manje sanjaj potpuno budan.
zutaib is offline  
Old 11.07.2008., 09:11   #78
Joj ljudi koja diskusija bezveze. Nit je džamije ikad u Neumu bilo niti će je ikad biti. Mlatite praznu slamu.
hercegovac1981 is offline  
Old 11.07.2008., 12:06   #79
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Tko se jednom opece i na hladno puse.

Cak i da si upravu...to je irelevantno. Problem je u tome sto je u BiH MOGUCE to napraviti bez dopustenja Neumljana. Takva je to usrana drzava.
Tebi je irelevantno sto je ovo za dzamiju u Neumu suplja prica,jeli?To sto je neko odvalio glupost poput dzamije u Neumu i time slagao tebi ne znaci nista nego se opet raspravljas po tome pitanju.

Evo ovako:

U Makaraskoj se za mjesec dana pocinje praviti najveci islamski centrar u Europi sa 4 dzamije.

E haj sada reci da je irelevantno da li je istina ili nije ovo sto sam izjavio za Makarsku i pocnite raspravu kako je uredu ili nije uredu to sto ce se praviti islamski centar u Makarskoj.
Brankovac is offline  
Old 11.07.2008., 13:36   #80
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
Tebi je irelevantno sto je ovo za dzamiju u Neumu suplja prica,jeli?To sto je neko odvalio glupost poput dzamije u Neumu i time slagao tebi ne znaci nista nego se opet raspravljas po tome pitanju.

Evo ovako:

U Makaraskoj se za mjesec dana pocinje praviti najveci islamski centrar u Europi sa 4 dzamije.

E haj sada reci da je irelevantno da li je istina ili nije ovo sto sam izjavio za Makarsku i pocnite raspravu kako je uredu ili nije uredu to sto ce se praviti islamski centar u Makarskoj.
Ti bas ne kuzis sto ti ja hocu kazati.

Hajdemo to postaviti ovako....ako ja tebi kazem...'naprokidati cu te kao magarca'...ti ces se poceti smijati i kazivati 'suplja prica..niti ti znas ni tko sam ni gdje zivim a i pitanje je tko bi tu dobio batina.'...i biti ces upravu.
To je ono sto ti zelis kazati.


Medjutim...sto ako ti lokalni mafijas kaze 'naprokidati cu te kao magarca'....i pet minuta poslije rece 'samo sam se zajebavao'....i jos ti policajac koji bi te trebao stiti kaze 'tip se samo zajebava ali da ti pravo kazem, trebao bi te naprokidati'........ti ces znati da prica nije suplja iako se vjerovatno nece dogoditi nista.....jer znas dobro da taj lokalni mafijas moze to uciniti ako doista zeli....i da mu nitko u ovoj drzavi ne moze nista.


Tako ti je i sa ovim islamskim centrom u Neumu......nije problem u tome hoce li se graditi islamski centar u Neumu ili nece...na koncu ako u Neumu ima dovoljno vjernika ( a nema ) onda bi takva dzamija bila i potrebna........nego je problem sto u BiH svaki Mujo moze doci iz bilo koje vukojebine u Neum i sagraditi nesto bez da pita gradjane Neuma o tome.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.