Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2015., 12:24   #2381
Quote:
nensi27 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo ja se isto još uvijek borim sa probavom,više neznam šta bi isprobala,jedino kaj su mi još preporučili je da posjetim psihijatra.
Iskreno neznam kako će mi tablete za smirenje smanjiti nadutost,vjetrove i učestale odlaske na wc?
Jel ima netko kome su tablete za smirenje pomogle? Molim bilo kakav savjet,hvala!
one obično usporavaju probavu, i djeluju na crijeva.
ako ti dobro pogode terapiju, trebale bi ti pomoći.
ja sam 95% vremena skroz dobro.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 19:04   #2382
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
one obično usporavaju probavu, i djeluju na crijeva.
ako ti dobro pogode terapiju, trebale bi ti pomoći.
ja sam 95% vremena skroz dobro.
Koje tablete za smirenje su ti prepisali? Hvala
nensi27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 19:55   #2383
Quote:
mst kaže: Pogledaj post
Pozz..
svaki mjesec se ponovno iznenadim manifestacijama svoje probave u vrijeme pms-a ili kad dobijem M.
Katastrofa je jedina riječ koja to može opisati.Nocas tj. jutros od kad sam se probudila piskiti vise nisam mogla zaspati od vjetova koji su non -stop, ali non stop uzas!!!sve dok se oko 7 nisam digla na wc, i do 7,30 jos 1-2 puta i tada se sve smirilo!
sokirana sam kolicinom zraka koju mogu proizvesti...odvratno...
U i meni je to izraziti problem. Čak me tolko proljev ne muči. Neidem toliko na WC često, ali količina vjetrova je nevjerojatna. I onda uzimam colospa jedno dva do tri tjedna i sve se smiri. I ono, ništa. Ali ništa.

Primijetio sam da s tim vjetrovima u kombinaciji dođe i mekana stolica + refluks. Čim me IBS pusti, sve skupa nestane.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 19:57   #2384
Quote:
Zombina kaže: Pogledaj post
IBS se kod nas postavlja na način da ako ti ništa drugo ne otkriju onda ti kažu da je IBS...ah...a u dosta slučajeva se radi o konkretnim problemima tipa utišani chron ili celijakija...i slično...barem po mom iskustvu...ja imam dijagnozu od 3 gastroenetrologa....u pon idem na zadnju pretragu, nadam se XD

pitanje za sve koji piju seldiar: jeli vam se tijelo naviklo na njega u smislu da vam više ne djeluje kao prije? mene strah da mi se to dešava...a nije da ga svaki dan pijem
Ako si išla na kolonoskopiju i gastroskopiju, onda si ti morali pronaći nešto od ovoga što si nabrojala. Ne postoji "utišani chron". Ili ga imaš, ili ga nemaš. To je kronična dijagnoza s kojom je puno teže živjeti nego s IBS-om.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 21:15   #2385
Quote:
QwertVZ kaže: Pogledaj post
Pokušat se bavit nečim poput trčanja ili bicikla ali ne baš sporim tempom u trajanju od 30-40 minuta. I plivanje mi odgovara, ali barem 3 sata iza jela.

Ja trčim svaki dan bar 3km, optimalno mi je 6-7, znači 30-40min... i to upravo zbog wc-a jer bez obzira koliko još mogu fizički izdržati, jednostavno moram odustat. I dosta se bavim sportom, svaki dan, pomaže, ali kažem...

Meni je od probiotika bio ok Biokult i neki od aloe vere, a inače Seldiar <3. Kad svaki dan uzmem bar 1, život je ljepši, da se... u suprotnom katastrofa žešća. Show!
ledolinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 19:51   #2386
Evo danas sam bila kod psihijatra,prepisal mi je misar i sulpirid tablete dvaput dnevno,nakon 4 tjedna moram na kontrolu.
Dali netko od vas pije ove tablete? Kakva su iskustva?
Brine me da budu mi te tablete uzrokovale pospanost i smušenost,a svakodnevno putujem autom na posao...
Molim odgovore,hvala vam!
nensi27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 23:47   #2387
Sulpirid? Šizofrenija i IBS u istoj rečenici? Malo mi je to čudno.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 19:25   #2388
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Sulpirid? Šizofrenija i IBS u istoj rečenici? Malo mi je to čudno.
Pijem tablete od jučer kak mi je doktor prepisal,možda me to smiri budući da očito imam IBS,odnosno NERVOZU crijeva pa bi mi to trebalo smiriti crijeva. Već duže vrijeme pijem seldiar tablete ali ni one mi ne pomažu više kao na početku,tako da mi je jedino ovo preostalo.....
nensi27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 20:56   #2389
Evo ovako. Od rođenja imam problema s crijevima.. do puberteta stolice svakih 7 dana uz jake grčeve..pa poskije tog 7 dana proljeva (oprostite na izrazu) nisam nikam isla doktoru do 20 te..jer se stanje pogorsavalo..mjesalo se proljevi i zatvori..plus jaki grčevi. Ustanovili mi iritabilan kolon,ali bez terapije. Danas imam 29 god i dali mi Colosoa 2x 1 plus još neke za bolove. ima dana kad je sve super,al i dana kad po 7 dana ne dolazim k sebi.. Sad su mi dali da uradim neke testove(da se uzorak stolice) da se vidi da li ima upala. Radila sam pasažu crijeva i piše da imam ptozu crijeva i da su mi crijeva zguzvana u zdjelici.. E sad...molim neki savjet kako i šta dalje? Hvala
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 21:52   #2390
Jesi otisla/o doktoru s tim nalazim od pasaže?
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 07:20   #2391
Jesam...i rekli mi da se trenutno nista ne dira...al pasažu sam radila 2010 te.. Čekam sad sve nalaze...ali da su mi čudna crijeva jesu.. Stalno probada... :/
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 11:57   #2392
Pricekaj nalaze, reci doktoru za ta probadanja i onda javi sto su ti rekli.
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 12:17   #2393
A moram čekat da.. samo neznam kako mi te Colospa tablete mogu pomoći? Hoće mi pokrenit crijeva?
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 13:38   #2394
One smiruju crijeva, djeluju protiv grceva itd. Ti imas problema sa zatvorom?
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 15:33   #2395
Nekad zatvor . a nekad sam po ijele dane...ovisi kako kad... :/
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 18:41   #2396
Aha, ti si mozda i onaj najgori mix tip.
Prehrana? Jel pazis na nju, sto jedes? Jesi probala cajeve, probiotike?
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 19:06   #2397
Ja sam bila dva tjedna u bolnici prije par godina. Pokusavali mi prehranom i tabletama regulirat crijeva al nista. Doktor je rekao kad crijeva zele radit radit ce.. i onda se desi da ne rade po 5 dana...pa bude sve normalno...a ponekad rade toliko da me nijedan linex ni nista nemogu zatvorit... a to je tako u zadnje vrijeme.. Probali probioticima, nista, lijekovima nista...čak ni gorka sol radi na pola.. i sad se bojim da mi ovaj colospa dodatno ne uspori crijeva.. :/ samo doktor misli...da je to gorje stanje od iritabilnog....al vidjet cemo
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 20:46   #2398
Ne bi ti trebale dodatno usporiti. To su ti zaista blage tablete.
Ako misli da je gore, jel te poslao na kolonoskopiju?
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 21:22   #2399
Pozdrav!

Čini mi se da je ova tema centralno mjesto za sve koji imaju probavne probleme...

Moj je problem sljedeći. Imao sam jako stresnu godinu (i bit će tako još barem 7-8 mjeseci). No imao sam osjećaj da se znam nositi sa stresom i da mogu ja to (i dalje to mislim) i da se sve te silne obveze ne reflektiraju na moje zdravlje... Ipak, prve sam probleme s probavom osjetio u travnju. U dva-tri tjedna sam naglo smršavio 5-6 kila, bio na wc-u poprilično često... Nakon toga počela su mi kruliti crijeva i to se događa do dana današnjeg. Posebice mi je problematično ići na tiha mjesta (a često moram), a zbog straha da će mi zakrulit crijeva to se na kraju i dogodi. Od te crijevne viroze u travnju nikad više nisam imao normalnu stolicu. Prije bih kao švicarski sat obavio sve 5 min nakon ustajanja iz kreveta, a sad mi se događa da na wc idem po 5-6 puta dnevno, posebice tijekom jutra. Prva stolica i bude koliko-toliko normalna, ali ove daljnje su manje, često proljevi... Doktorica je naravno sve prepisala stresu, dala mi colonspa retard koje sam prestao uzimati tijekom ljeta kada sam imao godišnji i kada su simptomi bili poprilično rjeđi, ali prisutni... Kasnije sam shvatio da mi od tih tableta krule crijeva...

Jesam li i ja postao IBS-ovac?
Ako jesam, s*ebo sam se jer me strašno umara ovakav život. Nije da imam strah od odlaska u javne wc-ove, ali me umara konstantno ići na wc, nervirati se svaki put kad mi zakrule crijeva... Preko tjedna mi je ritam nenormalan, ali mi je takav bio i u zadnjih 7-8 godina, čak sam i uživao u njemu, ali me odjednom sve to počelo blokirati... Da idem dalje po doktorima? Ili da jednostavno "preživljavam" kao što sam i dosad, budući da si s IBS-om osuđen živjeti šugav život.

Hvala
Džus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 09:33   #2400
Jel jos uvijek mrsavis ovako ekstremno po 5-6kg u par dana?
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.