Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2013., 22:32   #1
16. svibanj 2014 - Food Revolution Day

http://foodrevolutionday.com/about-the-day.html

Food Revolution Day 17. svibnja ove godine je globalni dan akcije u kojem ljudi izražavaju svoje stajalište prema dobroj hrani i osnovnim kuharskim vještinama. To je prilika za druženje u našim domovima, školama, na poslu i u zajednicama kojima pripadamo, prilika da zajedno kuhamo i dijelimo svoje vještine, znanje i rezultate. FRD ima za cilj podizanje svijesti o važnosti dobre i kvalitetne hrane i bolje edukacije o prehrani za sve nas, fokusirajući se na tri jednostavne aktivnosti: skuhaj, podijeli, živi.

Prvi FRD je bio lani, 19. svibnja. Inicijativu je pokrenuo Jamie Oliver.

Osobno mi se ideja jako sviđa - zašto ne bi jedan dan u godini odložili sve druge probleme i zabavili se kuhajući i družeći se?

Palo mi je na pamet da bi se i mi na Gastronomiji mogli pridružiti i na taj dan svi postati svoje recepte. Da napravimo FRD kuharicu foruma.hr.

Jeste za?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 01:24   #2
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Palo mi je na pamet da bi se i mi na Gastronomiji mogli pridružiti i na taj dan svi postati svoje recepte. Da napravimo FRD kuharicu foruma.hr.

Jeste za?
Jeeeeeeeeee, i tepati ćemo joj Frdica !!!

Mačko, super ideja. Ja već znam što bih skuhao za Frdicu. Ajde malo to razradi i idemo. :brusi kuhače:
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 08:37   #3
Pa ovako, malo sam mislila (rekao bi moj tata da to ne može na dobro završit ) i možda bi se moglo napraviti tako da ovdje objavljujemo svoje recepte s slikama i objašnjenjima, da na jednu od slika stavimo cedulju s natpisom "nick @ forum.hr for Food Revolution Day", i da onda recepte objavimo i na njihovoj stranici (malo si pomognemo s prijevodom na engleski). A bude li netko od vas iz mjesta gdje vas živi više organizirao i da se na taj dan nađete i zajedno štogod skuhate i degustirate, može se i to objaviti.

Što se tiče izbora jela, mislim da bi prednost mogli dati jednostavnim kombinacijama od lokalnih sastojaka, dakle nečemu što bi i netko manje iskusan mogao napraviti bez većih problema prilikom nabavke i kuhanja. Bar sam ja tako shvatila poantu.

Kad bi forum.hr bio na Twitteru, mogli bi se i službeno uključiti
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 09:07   #4
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 09:21   #5
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
http://foodrevolutionday.com/about-the-day.html

Food Revolution Day 17. svibnja ove godine je globalni dan akcije u kojem ljudi izražavaju svoje stajalište prema dobroj hrani i osnovnim kuharskim vještinama. To je prilika za druženje u našim domovima, školama, na poslu i u zajednicama kojima pripadamo, prilika da zajedno kuhamo i dijelimo svoje vještine, znanje i rezultate. FRD ima za cilj podizanje svijesti o važnosti dobre i kvalitetne hrane i bolje edukacije o prehrani za sve nas, fokusirajući se na tri jednostavne aktivnosti: skuhaj, podijeli, živi.

Prvi FRD je bio lani, 19. svibnja. Inicijativu je pokrenuo Jamie Oliver.

Osobno mi se ideja jako sviđa - zašto ne bi jedan dan u godini odložili sve druge probleme i zabavili se kuhajući i družeći se?

Palo mi je na pamet da bi se i mi na Gastronomiji mogli pridružiti i na taj dan svi postati svoje recepte. Da napravimo FRD kuharicu foruma.hr.

Jeste za?
Da nije radni dan,možda bi mi i uspjelo.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 09:32   #6
kao i sve što dolazi od Jamie-a, treba podržati, super ideja!

samo mislim da bi ti naši recepti trebali težiti ka malo zdravijoj ishrani, ništa spektakularno zdravo, samo bez nekih umjetnih, masnih, zaprženih turbokaloričnih jela. Mislim da je tako nešto Jamie imao n umu kad je pokrenuo ovo!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 09:36   #7
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Da nije radni dan,možda bi mi i uspjelo.
Mislim da je ova akcija namjenjena prvenstveno onima koji su zaboravili da postoji tava, pećnica, povrće i meso! Jedu iz dostava i podgrijavaju po mikrovalnim pećnicama. Uglavno sve više se to događa u zapadnim zemljama. Uglavnom, znaš kaj hoću reći! Mi smo pokretaći, mi ionako najviše odvajamo vremena za kuhanje i druženje.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 09:36   #8
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Da nije radni dan,možda bi mi i uspjelo.
Vidjela sam da neki gradovi imaju FRD u subotu, 18.04
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 10:13   #9
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Mislim da je ova akcija namjenjena prvenstveno onima koji su zaboravili da postoji tava, pećnica, povrće i meso! Jedu iz dostava i podgrijavaju po mikrovalnim pećnicama. Uglavno sve više se to događa u zapadnim zemljama. Uglavnom, znaš kaj hoću reći! Mi smo pokretaći, mi ionako najviše odvajamo vremena za kuhanje i druženje.
da.
Ta je akcija za VB,USA i zemljeslične kulture,ne bi li se ljude natjeralo da bar jedan dan u godini kuhaju.
Ne znam baš koliko ima smisla kod nas gdje manjeviše svi kuhaju barem nekoliko puta na tjedan.l
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 12:14   #10
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Pa ovako, malo sam mislila (rekao bi moj tata da to ne može na dobro završit ) ....
to ja slušam cijeli život

Quote:
cilla kaže: Pogledaj post


smisao je u zabavi, isto kao natječaj
na njima mi se ne sudjeluje no na ovome hoću
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 13:52   #11
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
to ja slušam cijeli život




smisao je u zabavi, isto kao natječaj
na njima mi se ne sudjeluje no na ovome hoću
jeeeee

__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 13:59   #12
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
da.
Ta je akcija za VB,USA i zemljeslične kulture,ne bi li se ljude natjeralo da bar jedan dan u godini kuhaju.
Ne znam baš koliko ima smisla kod nas gdje manjeviše svi kuhaju barem nekoliko puta na tjedan.l
a vjeruj mi broj ovih kao iz usa i vb je sve više, tak da i mi lagano idemo prema tome!
Eto ja bio na skijanju u fra i imaš apartman i kuhaš. bile 4 ženske, rade u banci, nisu nijedan dan kuhale, nego jele bolonjez na skijalištu od 12 eura.
tak da polako, al sigurno, čekaj da se generacija izmjeni, navike nikakve....

Uglavnom, hvale vrijedna akcija koju treba promicati!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 14:07   #13
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
a vjeruj mi broj ovih kao iz usa i vb je sve više, tak da i mi lagano idemo prema tome!
Eto ja bio na skijanju u fra i imaš apartman i kuhaš. bile 4 ženske, rade u banci, nisu nijedan dan kuhale, nego jele bolonjez na skijalištu od 12 eura.
tak da polako, al sigurno, čekaj da se generacija izmjeni, navike nikakve....

Uglavnom, hvale vrijedna akcija koju treba promicati!
pa saaad

ja sam tjedan dana na skijanju jela gotova jela kaj tutneš 2 minute u mikrovalnu i nekaj toplo za pojest je tu
nije mi padalo na pamet kuhat na skijanju,
tih tjedan dana mogu sasvim dobro izdržat na senedvičima i gotovoj hrani iz mikrovalke

al to ne znači da doma tako jedem
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 14:13   #14
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
a vjeruj mi broj ovih kao iz usa i vb je sve više, tak da i mi lagano idemo prema tome!
Eto ja bio na skijanju u fra i imaš apartman i kuhaš. bile 4 ženske, rade u banci, nisu nijedan dan kuhale, nego jele bolonjez na skijalištu od 12 eura.
tak da polako, al sigurno, čekaj da se generacija izmjeni, navike nikakve....

Uglavnom, hvale vrijedna akcija koju treba promicati!
ja na odmoru nikad ne kuham.Ni kavu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 14:47   #15
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
to ja slušam cijeli život




smisao je u zabavi, isto kao natječaj
na njima mi se ne sudjeluje no na ovome hoću

Podržavam ideju i priključujem se natječaju, a posebno mi je drago što ćeš ti izvući kuhače
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
a vjeruj mi broj ovih kao iz usa i vb je sve više, tak da i mi lagano idemo prema tome!
Eto ja bio na skijanju u fra i imaš apartman i kuhaš. bile 4 ženske, rade u banci, nisu nijedan dan kuhale, nego jele bolonjez na skijalištu od 12 eura.
tak da polako, al sigurno, čekaj da se generacija izmjeni, navike nikakve....

Uglavnom, hvale vrijedna akcija koju treba promicati!
Sad si me zbunio, ovo uopće ne kužim
Što je tu čudno?

Ja kao i Dlapek nikad ne kuham na odmoru,isto niti kavu, zato i je odmor
sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 15:32   #16
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Podržavam ideju i priključujem se natječaju, a posebno mi je drago što ćeš ti izvući kuhače

....
moje kuhače su uvijek vani

na odmoru ovisi o prilikama, volji, obiteljskom poretku,..... svakakvih organizacija i kombinacija je bilo ali bome nikada prevelikog nakuhavanja


a sad idem umijesiti nešto što bi i sophie rado gricnula
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 15:35   #17
Dobro i kaj sad?
Đe se kuha,đe se lijepi,đe se objaviti?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 17:26   #18
dobro loš primjer, ali činjenica je da je nekuhača sve više i to je sasvim logično!
bar znam da svi skijaju!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 17:46   #19
ne znam baš
da skijam jel'

pa sad ... moja kćer je daleko od zagreba u stvarno internacionalnom okruženju, ima ih doslovno sa svih strana svijeta, i bome kuhaju na veliko, starost od 20 pa iznad 30
istina da je tamo daleko jeftinije kuhati nego kupovati gotova jela ili se hraniti vani no nije baš da svi moraju šparati
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 17:54   #20
Evo, prije nego počnemo kuhati, tu je i peticija koju Food Revolution namjerava poslati svjetskim vođama: http://act.one.org/sign/food_revolution/

Onda, kako ćemo se organizirati? Ja bi predložila da modovi kažu svoje mišljenje da li da prijavimo sudjelovanje foruma.hr kao organizirane manifestacije. Recepti sudionika se već veselo skupljaju na web stranici. Kakav prijedlog kako da to složimo, vremenski a i inače?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.