Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2009., 17:52   #321
Puno hvala na odgovoru, nadam se da ću nabavit goldena jer su oni, kao što ti kažeš ena94, zlata vrijedni, valjda cu uspjet naci doma mjesto gdje da ga držim kao štene ako ga nabavim... =)
pa3sha-95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 09:43   #322
Quote:
a_n_y_a00 kaže: Pogledaj post
retriver moga prijatelja je od malena vani i uopće ne voli biti u kući...kad ga je doveo prvih par noći je prespavao u garaži, a onda je prešao u kućicu u ograđenom dvorištu...i mislim da nije točno da mu dlaka uopće neće ispadati ako ga svaki dan češljaš,pogotovo ako je u kući
Sigurno ce mu ispadati dlaka ali ne kao i neocesljanom.
Ja mog Tanga cesljem 1 ili 2x dnevno i dlaka mu uopce ne ispada....barem nema dlaka po kuci za primjetiti kao sto je to prije bilo.....

Quote:
maca kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Prije mjesec dana sam postala ponosna vlasnica preslatke male zlatne retriverice po imenu LOLA !
Moram reći da je ispunila sva naša očekivanja - pa i više! Sada ima 4mj., držimo je u stanu i do sada nam nije napravila neku štetu - jako brzo je shvatila da nuždu ne obavlja unutra, naučila je ići van na terasu u roku od tjedan dana...sada je problem jer to nerado radi vani u šetnji, čeka povratak kući i onda trk na terasu
U ovih mjesec dana naučila je neke osnovne naredbe sjedi i lezi, ne, fuj, pusti na čekaj radimo.
Vrlo je razigrana u igri s drugim psima, sa svima se pokušava igrati ali jako voli skakati po njima i zaljeće im se u njušku i gricka, pa me strah da ju netko ne napadne zbog toga. Odlično se slaže s mojim drugim psom - njemačkim ovčarom od 7god. pa mislim da zbog toga misli da se i s drugim psima može tako slobodno igrati.
U kući je mirna i poslušna - kada smo vani na livadi i pustimo je bez lajne sluša kada ju se pozove, iako ne baš odmah, ali ako se počnem udaljavati od nje odmah dotrči.
Jedini problem koji sam uočila počeo se javljati prije par dana - počela mi je naskakivati na nogu...onako kao što to znaju muški psi kad se "uzbude", je li to normalno ili se trebam zabrinuti? Mislimo je sterilizirati sa 6mj kako nam je preporučio veterinar.
Isto tako nije neka na hrani...čula sam da su veliki proždrljivci ali ona zaista nije, voli pojesti ono što ne smije ali svoju hranu brlja- hranim je Allevom za štence,jedan obrok je jogurt. Trenutno ima 9,5kg i 4mj je li to dosta?
Mislim da je bilo nedavno govora o tome negdje,nemam pojma gdje,ali da se radi o dominaciji.
Tako se zna dogodit da se kuja popne mužjaku na glavu i radi mu to.To sam i ja vidjela kod sebe ponekad,kad su mi živili zajedno kujica i mužjak.

Ti ti je gesta dominantnosti - hoće ti Lola reći da je ona 'glavni gazda' u svom dvoristu. Da si ti njoj podređen ..... jer čak i kad mužjaci rade iste pokrete, ako u blizini nema ženke u tjeranju riječ je samo o pokazivanju 'snage vlasti' i tko je gazda, a tko podređeni.

Takovo se ponašanje mužjacima ne bi trebalo tolerirati, a ženkama ovisi o vlasniku.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 23.04.2009. at 23:18.
ena94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 15:30   #323
moze li mi neko reci kad je vrijeme za povodac?mislim da je moj cukica spreman za pravu setnju al ne znam je li rano.inace star je 4 mjeseca,zlatni retriver.hvala
boro123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 18:02   #324
Quote:
boro123 kaže: Pogledaj post
moze li mi neko reci kad je vrijeme za povodac?mislim da je moj cukica spreman za pravu setnju al ne znam je li rano.inace star je 4 mjeseca,zlatni retriver.hvala
nije rano, upravo je to pravo vrijeme. ja sam svog i ranije poceo voditi na povodcu
ako ne bude htio ici, samo budi strpljiv, bice sve ok
Sansan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 21:48   #325
joj ljudi pa ja ne znam stvarno sta da radim,molim za pomoc...ovaj moj pesek je uzasno divlji,da vam opisujem mislim da ne bi povjerovali (zlatni retriver,4mjeseca),inace je vrhunskog porijekla.kako da shvati da sam ja autoritet,on sve radi na svoju ruku?molio bih svakog ko je imao slicna iskustva da mi pomogne...kako ste vi naucili svog psa da vas slusa?
boro123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 22:02   #326
Quote:
boro123 kaže: Pogledaj post
joj ljudi pa ja ne znam stvarno sta da radim,molim za pomoc...ovaj moj pesek je uzasno divlji,da vam opisujem mislim da ne bi povjerovali (zlatni retriver,4mjeseca),inace je vrhunskog porijekla.kako da shvati da sam ja autoritet,on sve radi na svoju ruku?molio bih svakog ko je imao slicna iskustva da mi pomogne...kako ste vi naucili svog psa da vas slusa?
moja pasica sto je starija to je luđa. ne preostaje ti nista nek bit uporan u radu s njom i imat odmorene zivce
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 13:08   #327
Pozdrav raja.I ja od danas imam retrivera.Štene tri i po mjeseca star.Još mi je u autu.Za jedan sat idemo doma.Jadnik je sav preplašen...
Inače,to je poklon iznenađenje za suprugu.Noćiće večeras u garaži,a sutra mu pravim kućicu,poslije i box(od armaturnih mreža).Sav sam uzbuđen.Ako neko ima savjet,izvolite..
SISOLIZAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 19:47   #328
zna li neko dobar savjet kako da odviknem svog psa (zlatni retriver,4 mjeseca) da jede hranu mog drugog psa,koji inace nije sa pedigreom i samo mirno posmatra kako mu ovaj mali divljak sve pojede.
boro123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 09:52   #329
Pozdrav.Evo mene nakon prvog vikenda sa mojim goldijem(tako mu je ime).U nastavku pročitajte moja iskustva(kao relativnog laika za pse) i molim vas za par savjeta.
Znači,u petak sam ga kupio i donio doma.U početku je bio sav preplašen i dezorjentisan.Nakon sat vremena došao je sebi i počeo da se navikava na novi dom.Ja i supruga smo sami u predgrađu Sarajeva.Kuća sa dvorištem.Okolina idilična,skoro seoska(inače,sa puno vikend kuća).Vikend je prošao u najmanju ruku sjajno.Mali gad nas je totalno osvojio.Po danu je cijelo vrijeme bio vani.Naveče u špajizu u kući.Hranim ga čim stignem.Neka Simpa za pse i neke grickalice.Popio je i dosta mlijeka.Pošto smo "roštiljali" bilo je i za njega.Malo me nervira što je puno privrženiji supruzi nego meni.Kako se nositi sa 2 autoriteta????Što se tiče nužde,već je skontao.Vodim ga u obližnju šumicu da kaki.Piša gdje stigne,ali ne i u kući.Danas je ostao sam kući.Tačnije vani.Box 4x2 metra sa kućicom.Zaštićen je od napasnika.U 16:15 dolazimo sa posla....
Par pitanja.
3 mjeseca i 20 dana,kad početi sa dresurom???
Njegov ostanak u boxu radnim danima od 7:30 do 16:15....Pravo mi je grozno.Da li je možda bolje da ga ostavim u špajizu(uskom i skučenom)???
Kako i hoće li se prestati bojati vožnje???
Mene ništa ne sluša,pa čak i nevoli upola kao suprugu.Kako i hoće li se to promjeniti?
Pošto je dosta vani,hoću li mu rezati nokte???
Meni se često neodazove,je li to normalno???Jednostavno me ignoriše(za razliku od supruge)
Smijem li mu davati slatkiše???


U isčekivanju vaših odgovora,molim vas uzmite u obzir da će ovaj pas uskoro trajno u box i kućicu i da će imati pomalo seoski život.Puno,puno prirode i pažnje(osim radnim danima do 16 sati).Nikad neće postati pas za izložbi.Neće jesti kuhanu mrkvu.Postaće malo i seoska džukela zbog okoline...
Hoću li ga uspjeti socijalizovati???I,po vašem mišljenju,hoće li on biti sretan pas????
SISOLIZAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 20:50   #330
Nisam dugo vlasnik zlatnog retrivera ( moja pesica ima tek 4mj ) ali znam da ga nikako ne bi trebao hraniti čime stigneš a ni pod razno davati mu slatkiše i mlijeko! Od toga će u najboljem slučaju dobiti proljev
Hrani ga dobrom i kvalitetnom hranom psećom hranom ( možda se čini skupa ali jede je količinski puno manje nego neke nekvalitetne ).Kao poslastice daj mu komadiće sira ( psi ga obožavaju a ima dosta kalcija za kosti ) , isto tako daj mu jednom dnevno jogurt kao obrok dok je štene jer mu treba kalcij za kosti.
U auto ga namami nekom poslasticom (isključivo za pse) i prvo ga pusti neka upozna auto bez uključenog motora, zatim polako uključi motor ali ne vozi...nakon par dana povezat će auto kao nešto poznato i ne ćeš više imati problema ( osim ako nije od onih pasa koji povraćaju tijekom vožnje ).
Obavezno mu daj poslasticu kada ga zoveš da ti dođe, tako će dolazak k tebi povezati kao nešto super i rado će ti dolaziti i nikada ga nemoj zvati kako bi ga kaznio. Ako je nešto skrivio ti idi njemu i kazni ga, a ne zvati ga DOĐI pa ga kazniti ( tako dolazak povezuje s negativnim pa ne će htjeti uvijek doći ). Ovo sve je kod moje sjajno upalilo!
Ako ga ostavljaš u boksu tako dugo obavezno mu daj hrpu igračaka s kojima će se moći igrati ( boks od 4x2) je po meni premali ako ga misliš tamo držati i kada odraste, ali za sada bolji od mračne i skučene špajze. Moja je u stanu kada nas nema s time da joj je slobodan pristup terasi gdje vrši nuždu ( ) i ima puno raznih igračaka s time da joj ostavljam upaljen i tv.
Ako je pas na mekom tlu nokte ćeš mu trebati rezati jer ih ne će "potrošiti", najbolje da ti to pokaže veterinar.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 22:56   #331
Quote:
maca kaže: Pogledaj post
Nisam dugo vlasnik zlatnog retrivera ( moja pesica ima tek 4mj ) ali znam da ga nikako ne bi trebao hraniti čime stigneš a ni pod razno davati mu slatkiše i mlijeko! Od toga će u najboljem slučaju dobiti proljev
Hrani ga dobrom i kvalitetnom hranom psećom hranom ( možda se čini skupa ali jede je količinski puno manje nego neke nekvalitetne ).Kao poslastice daj mu komadiće sira ( psi ga obožavaju a ima dosta kalcija za kosti ) , isto tako daj mu jednom dnevno jogurt kao obrok dok je štene jer mu treba kalcij za kosti.
U auto ga namami nekom poslasticom (isključivo za pse) i prvo ga pusti neka upozna auto bez uključenog motora, zatim polako uključi motor ali ne vozi...nakon par dana povezat će auto kao nešto poznato i ne ćeš više imati problema ( osim ako nije od onih pasa koji povraćaju tijekom vožnje ).
Obavezno mu daj poslasticu kada ga zoveš da ti dođe, tako će dolazak k tebi povezati kao nešto super i rado će ti dolaziti i nikada ga nemoj zvati kako bi ga kaznio. Ako je nešto skrivio ti idi njemu i kazni ga, a ne zvati ga DOĐI pa ga kazniti ( tako dolazak povezuje s negativnim pa ne će htjeti uvijek doći ). Ovo sve je kod moje sjajno upalilo!
Ako ga ostavljaš u boksu tako dugo obavezno mu daj hrpu igračaka s kojima će se moći igrati ( boks od 4x2) je po meni premali ako ga misliš tamo držati i kada odraste, ali za sada bolji od mračne i skučene špajze. Moja je u stanu kada nas nema s time da joj je slobodan pristup terasi gdje vrši nuždu ( ) i ima puno raznih igračaka s time da joj ostavljam upaljen i tv.
Ako je pas na mekom tlu nokte ćeš mu trebati rezati jer ih ne će "potrošiti", najbolje da ti to pokaže veterinar.

potpis na sve.

a sad imam ja jedno pitanje u vezi moje Gabice.

Danas je navrsila 9 mjeseci i pogadajte kaj se dogodilo!!???!!??
Moja Gabi je od danas ZENA
Dobila je prvu mengu!!!!! sad sam navecer skuzil kad sam ju cesljal i provjeraval. lagano je sva dlaka kod straznjice u krvi. od jucer popdne mi je djelovala napuhnuto, al sam mislil da je mozda od vode, jer je puno trcala i zatim popila bunar vode. danas ujutro jos vise napuhnuta, vec se upalila opca opasnost da ju nije kakvo zlo zadesilo, ali sad navecer sam vidjel koji je razlog svega toga. napuhnuta je ko da je loptu pojela.
jel to sve normalno ili se moram zabrinut? na kaj sad dalje trebam pazit? s muskicima se nece druzi jedno mjesec dana. sav sam zbunjen. sad navecer mi se tak stiskala i mazila, bas joj je pasalo kaj smo pricali o svemu tome.
mene sad malo savjest muci. popodne smo imali jedan problemcic, pa je bila pol sata u kazni. bas mi je zal sad zbog tog postupka, ali bila je kriva.

jel da skoknem kod veta?
jebate kolko toga sam procital u vezi toga i sad mi u glavi nema nis. blokada totalna.
veli mi zena da moramo biti svi njezni prema njoj.
ajmo savjeti
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 23:41   #332
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Moja Gabi je od danas ZENA
Čestitam

Quote:
jel da skoknem kod veta?
jebate kolko toga sam procital u vezi toga i sad mi u glavi nema nis. blokada totalna.
veli mi zena da moramo biti svi njezni prema njoj.
ajmo savjeti
Prvo ništa ne brinite osim za njenu higijenu vezno za ciklus, kod veta ne morate sve je to prirodno i normalno. Pratite trajanje krvarenja i imajte u vidu da prvo tjeranje kujice zna biti nešto duže od onih kansije kad se ciklusi ustale tako da može trajati i do 20 dana ( krvarenje) no kako ste i sami rekli, od mužjaka je pazite bar do mjesec dana od početka tjeranja, dakle od danas.
Ako bi krvarenje potrajalo duže od 20 dana, onda odite kod veta da vidi je'l sve uredu no najvjerovatnije je da će sve proći ok i zato opet kažem ne brinite ništa.
Kujice su maznije tijekom tjeranja i supruga vam je u pravu u vezi maženja pa udovoljite ljubimici malo više nego inače pogotovo sad tijekom prvog tjeranja kad ni sama još ne kuži što joj se događa .
Uglavnom, ništa ne brinite , mazite je i pazite i sve bude ok
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 01:37   #333
Evo i moje ljubimice : 1, 2

4 meseca je napunila, juce sam je prvi put vodio u setnju i sve je bilo dobro dok nismo naisli na neko dvoriste gde je bilo nekih pasa koji su zalajali na nju tako da se bas prepala i nekih 200 metara odatle je legla i gotovo, nece dalje! Morao sam da zovem devojku da dodje autom po nas. Zanima me da li se jos nekome desavalo da pas u toku setnje ne zeli dalje i sta preduzimate u tom slucaju?
DVD-R is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 07:58   #334
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Čestitam


Prvo ništa ne brinite osim za njenu higijenu vezno za ciklus, kod veta ne morate sve je to prirodno i normalno. Pratite trajanje krvarenja i imajte u vidu da prvo tjeranje kujice zna biti nešto duže od onih kansije kad se ciklusi ustale tako da može trajati i do 20 dana ( krvarenje) no kako ste i sami rekli, od mužjaka je pazite bar do mjesec dana od početka tjeranja, dakle od danas.
Ako bi krvarenje potrajalo duže od 20 dana, onda odite kod veta da vidi je'l sve uredu no najvjerovatnije je da će sve proći ok i zato opet kažem ne brinite ništa.
Kujice su maznije tijekom tjeranja i supruga vam je u pravu u vezi maženja pa udovoljite ljubimici malo više nego inače pogotovo sad tijekom prvog tjeranja kad ni sama još ne kuži što joj se događa .
Uglavnom, ništa ne brinite , mazite je i pazite i sve bude ok

zahvaljujem na brzom odgovoru.
danas ujutro je bila jako vesela, ali odmah se stisnula k ruci. vidi se da se nesto dogada. a i trbuh joj je ja mislim malo splasnul
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 20:09   #335
Zna li neko ima li kakva zastita za psa od ove najezde komaraca i mogu li oni uopste da stete stenetu...grizu li ih?
boro123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 13:58   #336
Hitno molim vas.
Ostavio sam malca u boxu bez kućice...Kiša počinje da rominja.Dali da uzmem izlaz sa posla i da ga sklonim???Ili nema potrebe???trebam brz odgovor .Hvala.
P.S.Star je skoro 4 mjeseca
SISOLIZAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 15:06   #337
Quote:
SISOLIZAC kaže: Pogledaj post
Hitno molim vas.
Ostavio sam malca u boxu bez kućice...Kiša počinje da rominja.Dali da uzmem izlaz sa posla i da ga sklonim???Ili nema potrebe???trebam brz odgovor .Hvala.
P.S.Star je skoro 4 mjeseca
ako ikako mozes skokni sa posla i skloni ga. moj se pas skoro bio prahladio i imao povisenu temperaturu ali sad je hvala Bogu ok.
Sansan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 20:44   #338
Quote:
boro123 kaže: Pogledaj post
Zna li neko ima li kakva zastita za psa od ove najezde komaraca i mogu li oni uopste da stete stenetu...grizu li ih?
Protiv komaraca najbolje ti je koristiti FRONTLINE COMBO....
Ja inace Tangu stavljam Advantix ali sam nedavno probala frontline combo bas zbog komaraca...i djeluje!

Samo kada kupujes, moras napomenuti je li kucni pas ili stoji vani u dvoristu ili slicno....i naravno starost i kilazu.....

Nadam se da sam barem malo pomogla
ena94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 01:13   #339
S tim da bi ja popisu dodala i Ministippi - vl. Ilean ??? neznam točno prezime, ali ona meni osobno ima goldene predivne, kao i goldeni od gđe. Sandre - ona u Hrvatskoj ima novu, svježu krv, svjetoskog prvaka engleske - predivan pas, savršenstvo, kako izgledom tako i karakterom.

Uzgajivačnica je MISTINIPPI, vl. je Ileana Jurin, ujedno se bavi i dresiranjem i odgojem pasa.
__________________
J.
keulana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 18:46   #340
Ovako,moja frendica ima zlatnog retrivera i htjela bi mu nac curu,pa sad neznam jel opce tu sad smijem to pitat,..,inace Bart je star 5 godina i nikako da mu nademo curu,jel u nasem kvartu su sami mužjaci,predivan je,ima onu bebastu facu,pa ako je netko zainteresiran mogu poslati i njegove slike jel ih tu neznam postaviti.
sunce_malo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.