Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2011., 16:15   #101
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A koliko si ti boca sakupila i stubišta očistila da to znaš?
I za boce i za stubišta konkurencija je izuzetno velika.
Misliš u komadu tj po danu ili..Konkurencija je velika pa što onda.Zato treba odustat.Ti si pravi genije.Ajmo svi prosit jer je to najlakše.Uvijek će se nać netko ko će se sažalit.Možda da idem stopama mog frenda pa da pišem poluistine i prek Fejsa žicarim novac i odjeću.
Katina strofa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:31   #102
Ako se ne varam stubista ciste poduzeca koja se time bave...
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:40   #103
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam stubista ciste poduzeca koja se time bave...
Varaš se, bar djelomično. Ima "slobodnjaka" koji ih čiste. Tu bi trebalo ubrojat i ugostiteljske objekte.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:41   #104
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam stubista ciste poduzeca koja se time bave...
E pa varaš se.Stubišta prek kućnog savjeta imaju svoju čistačicu koja ne mora biti preko ugovora sa tim tvojim firmama.Moja frendica je čistila stubište na crno tako eto da ne pričam gluposti.
Katina strofa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:52   #105
Quote:
Satircon kaže: Pogledaj post
Pa nek se potrude naći posao. Ja da sam bez para bubreg bi prodo, il mozda tuđi...
Bolje prodaj mozak, bubreg ti je ipak vitalan organ.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 17:02   #106
Quote:
Katina strofa kaže: Pogledaj post
Misliš u komadu tj po danu ili..Konkurencija je velika pa što onda.Zato treba odustat.Ti si pravi genije.Ajmo svi prosit jer je to najlakše.Uvijek će se nać netko ko će se sažalit.Možda da idem stopama mog frenda pa da pišem poluistine i prek Fejsa žicarim novac i odjeću.
Pa gledaj, neće te cijeli život financirati drugi. A s obzirom na izrazito bahat nastup, moglo bi ti se dogoditi da ostaneš bez posla.
Zato uopće nije bedasto da počneš razmišljati o prošnji.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 18:34   #107
Quote:
Katina strofa kaže: Pogledaj post
E pa varaš se.Stubišta prek kućnog savjeta imaju svoju čistačicu koja ne mora biti preko ugovora sa tim tvojim firmama.Moja frendica je čistila stubište na crno tako eto da ne pričam gluposti.
Sreco, ja nemam svoje firme. Ovo je forum na kojem se raspravlja o temi, ako mozes drzi je se.
A da zavrsimo offtopic-

Znam da kod nas upravitelj zgrade sklapa ugovor s poduzecem i dobijamo racune za ciscenje u sanducic. Bas racune. Zato i pitam.

Mozda je u drugim gradovima/zgradama drugacije, ali ne znam tko bi danas riskirao da uz ove kazne na crno uzme nekog da cisti, i kako bi to opravdao stanarima, ako im ne moze priloziti racun.

Znam za inicijativu gdje se pokusalo pronaci posao za beskunike na taj nacin, da im se da prilika da ciste stubista etc, ali nije proslo jer kucepazitelji se ne zele upustati u rizik.
Tako da bas ni ja ne pisem napamet.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 19:45   #108
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Meni je viđenje prosjaka, alkoholičara i sl. potpuno promijenila knjiga Angelin prah. Na stranu što sam isplakala oči čitajući je ( a nije ljubavna priča, vjerujte ), važnije je to kako sam po prvi put shvatila, kako je to biti GLADAN.
Toplo preporučujem to štivo svima, a ne samo onima koji hladno raspredaju o tome kome bi dali a kome ne bi dali koju kunu.
kad se već spominju knjige,ova također daje uvid u taj svijet o kojem ovdje pričamo.....nije bog zna kakvo književno djelo,pisano je jednostavno i bez želje za nekim umjetničkim dojmom (ili kako bi to rekla većina - zdravo seljački ),ali iz prve ruke se dotiče svega onoga o čemu ovdje raspravljamo......tko želi neka pročita

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
a oslanjanje na nekakve institucije u ovoj zemlji je, blago rečeno, naivno...
iza ovog ide - Amen....ma šta Amen,barem dva Amena....sve je posloženo kako treba,samo praksa pokazuje suprotno.....

Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Danas jesi-sutra nisi, ljudi se prave poprilično glupima misleći da nema šanse da im se to ikada dogodi.
mnogo ih ima i na ovoj temi.....zajbana je ta vjera u sustav ali naglo prestaje par sekundi nakon što prvi put ozbiljno izvisiš.....

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Bolje prodaj mozak, bubreg ti je ipak vitalan organ.
komentar dana.....najkulturniji odgovor na do sada izrečene bisere.....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 19:57   #109
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Pa gledaj, neće te cijeli život financirati drugi. A s obzirom na izrazito bahat nastup, moglo bi ti se dogoditi da ostaneš bez posla.
Zato uopće nije bedasto da počneš razmišljati o prošnji.
Da to je unosan posao,evo npr u Italiji ali većinom kod nebijelaca tj Roma.Prosit ću na finiji način,a to znači izvan ulice.Ne pričamo samo o beskućnicima jer koliko znam nisu oni prosjaci.Međutim ja imam krov nad glavom tako da bez njega neću ostat.
Katina strofa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 20:12   #110
Quote:
Katina strofa kaže: Pogledaj post
Da to je unosan posao,evo npr u Italiji ali većinom kod nebijelaca tj Roma.Prosit ću na finiji način,a to znači izvan ulice.Ne pričamo samo o beskućnicima jer koliko znam nisu oni prosjaci.Međutim ja imam krov nad glavom tako da bez njega neću ostat.
Iako je to nekima možda teško shvatiti, ali živimo u svijetu u kojem bi i Bill Gates mogao postati beskućnik. Nemoj misliti da se neke stvari ne događaju dobrim, ili kakvim već ljudima. Sve se može dogoditi, baš svakome.

Misliš da od onih, koliko ih već ima, poginulih u napadu na blizance nisu barem dvije osobe taj dan gledale vijesti i razmišljale si o tome: "joj, na tom tv-u uvijek neka stradanja", a kada ono par minuta kasnije... shvaćaš?

Zadnje uređivanje Lozimka : 25.11.2011. at 20:18.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 21:09   #111
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
… Jbg, da bi se borio, trebaš imati i neko oružje....
Naravno da ti je lakša pozicija ako imaš neko oružje (neko obrazovanje), ali tržište traži i nekvalificirane radnike. Jedino što je u takvoj situaciji možda bolje životariti na javnoj kuhinji, nego crnčiti po cijele dane za nešto malo kuna.


Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
... kojima su istekli dokumenti i ne mogu napraviti nove jer nemaju adresu...
Čisto tehnički, na koji način dođe do ovoga? Ako si jednom imao prijavljenu adresu, nitko te ne može s nje odjaviti, makar tamo ne stanovao godinama.


Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
… Malo se percepcija svijeta mijenja kada vidis ljude koje je zivot istrosio, ne nuzo na ulici, nego i u smrdljivim, sirotinjskim stancicima koji su prazni i koji drhtavim rukama primaju loncic s hranom, a ne znaju kamo da gledaju, sto od stida, zahvalnost i gladi...
Mislim da ovdje govorimo o potpuno drugim stvarima. Supruga mi redovno volontira u crkvi kod takvih aktivnosti, a povremeno sam i ja vozač. Uglavnom, nikoga od tih ljudi kojima se pomaže nisam vidio da prose i žicaju. Skupljaju boce, željezo, papir, čiste stubišta i lokale… ali ne prose.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 21:25   #112
Eh Judolino znam beskućnika koji je radio u "Zrinjevcu","ZUC2-u i čistio na radznim mjestima a to mu je pronalazila gospođa koja nije soc.radnica već defektolog u penziji.Dečko je bio sa lakšom retardacijom.Međutim taj nije dugo radio na jednom mjestu,ali ne zbog gazde.Beskućnici žive u Prihvatilištima ili kod frendova.Također znam jednog starijeg gospodina koji je našao ženu sa djetetom i preselio se k njoj.Kad bi se gazdi ponudilo mito ne bi imao ništa protiv da zaposli beskućnika
Katina strofa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 10:08   #113
Quote:
Katina strofa kaže: Pogledaj post
Eh Judolino znam beskućnika koji je radio u "Zrinjevcu","ZUC2-u i čistio na radznim mjestima a to mu je pronalazila gospođa koja nije soc.radnica već defektolog u penziji.Dečko je bio sa lakšom retardacijom.Međutim taj nije dugo radio na jednom mjestu,ali ne zbog gazde.Beskućnici žive u Prihvatilištima ili kod frendova.Također znam jednog starijeg gospodina koji je našao ženu sa djetetom i preselio se k njoj.Kad bi se gazdi ponudilo mito ne bi imao ništa protiv da zaposli beskućnika

Prihvatilista? Jel znas koliko ih u Hrvatskoj ima?

Beskucnici spavaju po supama i napustenim skladistima, ulicama, zabacenim zakutcima koje mi ni ne primjecujemo. Griju se kako mogu, ponekad zapale svijece pa izgore zivi kao u tragediji koja se desila u Rijeci prije par godina...

Dok se zakonski ne regulira njihov status sve drugo je cista tuga i krpanje rupa.

A ovo da spavaju kod frendova, i da netko potkupi gazdu ti je kao da im kazes da jedu kolace ako nemaju za kruh...
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 10:17   #114
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Prihvatilista? Jel znas koliko ih u Hrvatskoj ima?

Beskucnici spavaju po supama i napustenim skladistima, ulicama, zabacenim zakutcima koje mi ni ne primjecujemo. Griju se kako mogu, ponekad zapale svijece pa izgore zivi kao u tragediji koja se desila u Rijeci prije par godina...

Dok se zakonski ne regulira njihov status sve drugo je cista tuga i krpanje rupa.

A ovo da spavaju kod frendova, i da netko potkupi gazdu ti je kao da im kazes da jedu kolace ako nemaju za kruh...
A jel znaš ti?Pa gle samozvani beskućnik pobjednik HTZ-a je spavao kod cure i frendova.Izvini novasc je novac bez obzira na to ko daje lovu.A nisam mislila da oni potkupe gazdu(koja glupača) već ovi koji rade na zapošljavanju beskućnika.Kad ćete prestati bukvalno shvaćat postove i malo koristiti mozak.Pa sad nisam nijednog vidjela u šupama valjda zato jer ne zalazim tamo.Mada na ulici neće baš spavat pod niskim temperaturama.Gledala sam reportažu u "Provjerenom" ne trebaš me ti učit.Nego ne postaje se beskućnik kad ostaneš bez posla a podstanar si,neki su istjerani iz vlastitog stana.
Katina strofa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 10:24   #115
Quote:
Katina strofa kaže: Pogledaj post
A jel znaš ti?Pa gle samozvani beskućnik pobjednik HTZ-a je spavao kod cure i frendova.Izvini novasc je novac bez obzira na to ko daje lovu.A nisam mislila da oni potkupe gazdu(koja glupača) već ovi koji rade na zapošljavanju beskućnika.Kad ćete prestati bukvalno shvaćat postove i malo koristiti mozak.Pa sad nisam nijednog vidjela u šupama valjda zato jer ne zalazim tamo.Mada na ulici neće baš spavat pod niskim temperaturama.Gledala sam reportažu u "Provjerenom" ne trebaš me ti učit.Nego ne postaje se beskućnik kad ostaneš bez posla a podstanar si,neki su istjerani iz vlastitog stana.
Znam. Volontiram u jednom godinama

I srce mi se stegne kada citam stvari koje ljudi pisu na ovom topicu.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 10:59   #116
Uvijek dam nešto prosjacima, to je najmanje to što mogu učiniti. Jednom sam za zadnje kune kupila jabuke na tržnici i do autobusne stanice ih podijelila prosjacima - svakom jednu - jer nisam imala drugo. Nije bilo puno jabuka, četiri komada. Znala sam si napraviti sendvič za marendu pa ga dati nekome i biti gladna cijeli dan, nije mi to bilo teško jer sam znala da ću jesti kada dođem doma. U bivšem stanu mi je jednom mjesečno dolazila gospođa kojoj bih pripremila vrećicu hrane, naglo sam odselila i još uvijek mi je krivo što joj nisam mogla reći na kojoj adresi da me ubuduće potraži.

Jednostavno nemam srca proći pored prosjaka, okrenuti se na drugu stranu i ne misliti na to. Da, neki varaju i lažu, neki su lijeni alkoholičari, neki imaju mercedese... ja pred sobom vidim nesretnu osobu koja me moli za nešto bez čega mogu.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 12:01   #117
Quote:
Katina strofa kaže: Pogledaj post
A jel znaš ti?Pa gle samozvani beskućnik pobjednik HTZ-a je spavao kod cure i frendova.Izvini novasc je novac bez obzira na to ko daje lovu.A nisam mislila da oni potkupe gazdu(koja glupača) već ovi koji rade na zapošljavanju beskućnika.Kad ćete prestati bukvalno shvaćat postove i malo koristiti mozak.Pa sad nisam nijednog vidjela u šupama valjda zato jer ne zalazim tamo.Mada na ulici neće baš spavat pod niskim temperaturama.Gledala sam reportažu u "Provjerenom" ne trebaš me ti učit.Nego ne postaje se beskućnik kad ostaneš bez posla a podstanar si,neki su istjerani iz vlastitog stana.
A kako bi bilo da ti uključiš mozak i počneš pisati suvislije rečenice umjesto što pozivaš čitatelje svojih postova da uključe mozak i odgonetavaju što si, tobože, zapravo htjela reći?

Evo, što znači ova rečenica?
Quote:
A nisam mislila da oni potkupe gazdu(koja glupača) već ovi koji rade na zapošljavanju beskućnika.
BTW, tko je glupača? Ti ili forumašica kojoj odgovaraš?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 13:26   #118
@ judolino - ma pusti. Nema smisla obraćati pažnju na takve. To je kao da se sa botom dopisuješ.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 14:47   #119
A što jel ti teško reć mu da je naporan? Judolino,naporan si.Jesi ti socijalni radnik ili što da mi djeliš lekcije?Koji si ti faktor ovako skriven iza monitora.Sve je danas moguće i jako malo je netpokupljivih.

Zadnje uređivanje Katina strofa : 26.11.2011. at 14:57.
Katina strofa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 17:27   #120
Novac ne dajem, ne zelim dat pa makar crko od gladi.

Otici cu ti kupit jest i nista drugo.


Oko faksa i kad je lijepo vrijeme oko kafica, uvijek jedni te isti cigani hodaju. Jednom sam pitao jednog malog (dijete nekih 4-5 godina) koliko skupi ovako, i kad mi je rekao da preko tjedna dnevno skupi 50 maraka (200 kuna) a preko vikenda zna skupit i vise od 150 maraka (vise od 600 kuna), slag kad me nije opalio.
Da bi nakon nekog vremena naisao na mjesto gdje se svi okupe, dodje pajdo sa svojim Passatom, djeca se razbjeze, ostanu samo odrasli, i daju novac njemu i svatko na svoju stranu.


Jos me najvise nerviraju oni koji se prave bolesni a nisu, i to zna cijeli grad, ali se oni i dalje prave. Jedan ima staku vec 3 godine otkako sam ja u Mostaru, a nemali broj puta sam ga vidio bez stake. Jos se pravi retardiran, tesko prica, muca, a kad mu kazes da nemas ili nedas onda te posalje u pick. materinu bez ikakvog zastajkivanja ili mucanja.

Imao sam i slucaj kad me jedna mala (nekih 15tak godina) poslala u tri pm. jer joj nisam dao novac a kupio sam psu veliku konzervu hrane, a to cu uvijek napravit.

A najsmijesnije mi je kad mi jedna starija cura je*e balijsku mamu iz Hrvatske, nisam joj mogao nista rec, samo se naglas poceo smijat.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.