Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2006., 11:37   #1
Otvaranje autopraonice

Razmišljam o pokretanju autopraonice u Hr, navjerojatnije za početak bez nekih megalomanskih ulaganja u strojeve nego samo osnovno, uz mogućnost da klijenti i sami peru auto, znate vec kako to ide...

Lokacija na jako frekventnoj prometnici, prijatelj mi ima kafic pored, automobila je sve više i više... Ne računam na neko bogaćenje nego na ok prihod uz puno uloženog rada i truda. Sad sam u fazi snimanja potencijalnog tržišta i pravljenja poslovnog plana.

Zanimaju me iskustva, da li netko ima autopraonicu, imao ili će imati? I općenito što mislite o perspektivi same ideje?

Koje strojeve preporučate za opremanje?
Kolko vidim sve se svodi na Karcher u Hr...?

Puno hvala
ivan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 19:24   #2
definitivno preporucujem self service..... mislim ad je to buducnost....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 19:56   #3
hm, ja bih ti mogao dosta toga reci ako te nesto zanima.
ja osobno nisam vlasnik praone ali iznajmljujem prostor u vlastitoj kuci gdje vec postoji praona nekih desetak godina.
frend komu sam iznajmio prostor vec dugo radi i nemoze se pozaliti da mu ide lose i da su mu uvijeti losi s obzirom da si je kucu izgradio od temelja samo od tog posla.
sto se tice opreme Karcher ili Wap miniwashi jako dobri, vise znam za Karcher. ali djelovi su im papreno skupi, polovno ti ne gine za pocetak.
frend koji kod mene radi je kad je poceo raditi kupio polovni dizelski profi miniwash koji je sada star 21 godinu. to je cudo jedno kako su bili robusni i 100 puta ih je lakse bilo popravljati, jednostavno su bili tako napravljeni, kao stari automobili.
takvi novi dizelski dodu oko 15-20000 kn, frend mi veli da ovaj koji on ima da je novi kostao 35000 kn ali mu to bas i ne vjerujem uglavnom neisplativo za obicnog covjeka... cuo sam i da ovi moderni danasnji crkavaju cim malo vode ude u njih previse elektronike....

pitaj ak te zanima jos nekaj....

pozdrav
Ivan_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 23:08   #4
e hvala puno
znači frend ti je zadovoljan pretpostavljam

i kakvo je tvoje mišljenje za start što se tiče stroja?
preporuka?
jel misliš da je najbolje ići full na self service ili ipak zaposliti perača?
ivan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 23:34   #5
Quote:
ivan7 kaže:
e hvala puno
znači frend ti je zadovoljan pretpostavljam

i kakvo je tvoje mišljenje za start što se tiče stroja?
preporuka?
jel misliš da je najbolje ići full na self service ili ipak zaposliti perača?

uglavnom zadovoljan je, posao nije kao iz snova pogotovo zimi, no i zimi ide jer sol sa cesta nije pozeljna na automobilu...

po meni najbolje je da ti budes sef, radis i vodis posao i zaposlis pomocnika.
kupi neki miniwash, ima ih u oglasniku uvijek se nade.

neznam sad hoces li ti obavljati i unutarnje ciscenje vozila?
Ivan_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 23:48   #6
a znam

a unutrasnje zavisi od potraznje
ako kod tebe ide unutrasnje pranje kod mene mozda nece al to cu jos u hodu vidjeti

unutrasnje se moze isto rijesiti s tim miniwashevima?
mislim nekim manjim prijenosnim jedinicama?
ivan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 23:56   #7
Quote:
ivan7 kaže:
a znam

a unutrasnje zavisi od potraznje
ako kod tebe ide unutrasnje pranje kod mene mozda nece al to cu jos u hodu vidjeti

unutrasnje se moze isto rijesiti s tim miniwashevima?
mislim nekim manjim prijenosnim jedinicama?

mislio sam na ono sto spada pod normalno unutarnje ciscenje.
ciscenje interijera usisavacem, poliranje stakala, poliranje plastike i kokpita kokpit sprejem...

obicno ljudi kad dodu na vanjsko pranje traze i unutrasnje ciscenje.

kemijsko ciscenje interijera se naplacuje zasebno, ako kupis pravi profi usisivac
mozes s njime obavljati i to.
Ivan_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 16:44   #8
Quote:
ivan7 kaže:
unutrasnje se moze isto rijesiti s tim miniwashevima?
Ne mogu vjerovati da netko tko želi otvoriti autopraonu ne zna što je miniwash
Svakako ti želim puno uspjeha, lokacija je najbitnija stvar.
Selfservice ne bi nikako preporučio za početak, sigurno će te i mašine koštati više (imaju one na kovanice), oni koji rukuju njima ih neće paziti, a opet moraš zaposliti nekoga da to nadgleda. Bolje zaposliti nekoga da pere.
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:25   #9
A da se zaposlis u nekoj autopraonici na mjesec dva da vidis iznutra kakav je to posao ?
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 22:34   #10
Quote:
Juraj2 kaže:
A da se zaposlis u nekoj autopraonici na mjesec dva da vidis iznutra kakav je to posao ?
to bi bilo jako dobro.
jer i frend koji je kod mene sad vlasnik je bio kao radnik kod vlasnika prije njega, naucio je sve i nastavio kao sef
Ivan_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 00:21   #11
Otvaranje Autopraonice

Poštovanje

Zanima me dali znate šta mi sve treba da bi otvorio autopraonicu, neka specijalna oprema ili tako nešto, papiri, dozvole itd.
vukdubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 12:37   #12
Dobra lokacija, posebno sredjen odvod vode u kanalizaciju (taloznik, filteri etc), hrpa dozvola (gradjevinska, vodoprivredna, atesti svega i svacega...) i par jadnika koji pristaju raditi za malu lovu .
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 09:43   #13
Automatska autopraonica

Znači kao sam naslov, interesira me gdje bih se mogao
informirati koja firma prodaje i ugrađeje te uređaje za pranje auti.
šta mislite dali se isplati uložiti u to. ne očekujem odmah ogromnu zaradu
ali koliko vidim u to se isplati uložiti.

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 19:46   #14
Evo ti jedna adresa koju sam za manje od minute izgooglao:

http://www.oasiscarwashsystems.com/

Nije problem naći proizvođača opreme, jer to je nešto što na Zapadu postoji već barem 20 godina. Problem je što to vraški košta, moraju ti je oni montirati i servisirati, treba ti zemljište, papiri. Velika lova.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 11:53   #15
pametna ideja, razmišlajo sam o tome, samo je jaaaako puno love sa neizvjesnim ishodom što se dobiti tiče.
Baš me zanima ima li itko na ovom forumu tko ju je ugradio pa da nam kaže kako to sve ide?!
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 22:22   #16
Automatske ljudi manje posječuju.
Bolje idu ove sa aparatima na kovanice i žetone gdje možeš
sam prati auto sa miniwashem.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 09:27   #17
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Automatske ljudi manje posječuju.
Bolje idu ove sa aparatima na kovanice i žetone gdje možeš
sam prati auto sa miniwashem.
E pa na tu sam i mislio--
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 10:28   #18
Livio

Quote:
Eagle30 kaže: Pogledaj post
pametna ideja, razmišlajo sam o tome, samo je jaaaako puno love sa neizvjesnim ishodom što se dobiti tiče.
Baš me zanima ima li itko na ovom forumu tko ju je ugradio pa da nam kaže kako to sve ide?!
Pozdrav

Sve ti zavisi od pozicije,prva i osnovna stvar je pozicija, ona mora biti u blizini frekventne prometnice,najidealnija pozicija je da bude u sklopu parkirališta nekoga velikog trgovačkog centra,prijatelj mi ima več desetak takvihsamoposlužnih autopraonica na žetone i sada pliva u lovi,te praonice su otvorene 24 sata,preko dana uvijek je gužva i zaista dugoročno ovo je isplativ biznis, jedino šta ti ipak treba neki kapital za početak,, ali ako imaš dobru poziciju za godinu dana kroz posao vračaš investiciju,toliko o tome,ukoliko neko može doči do tih pozicija otvoreni smo za sve vidove suradnje.
Livio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 14:02   #19
Koliko je otprilike plaća radniku u autopraoni i ako je na proviziju koliko bi to otprilike došla mjesečna plaća?
Donatella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 18:46   #20
ja sam prije nekih 6 mjeseci htjela otvoriti biznis u tom sektoru.
zvala jednu uglednu firmu. tri boksa 1mil kn pa se ti msli. naravno vise od 60% ti uzme drzava na razne dozvole i strucna misljenja.
inace, biznis je imao veliku buducnost, ali milja kuna pa s tom lovom mogu pokrenuti sto god hocu.

P.S. naravno odustala. na trzistu postoje i druge tvrtke, ali negdje cijela investicija ne ide ispod 500k kn.
Ako netko ima bolju informaciju neka me slobodno demantira.
tako je bilo u mom slucaju. vi mozda imate vise srece.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.