Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2014., 13:35   #7781
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Mora li konobarica imati borosane na nogama?
Za mene su borosane veliki plus
ne znam, zašto na više tema( i nma gastronomiji) borosane nazivate socijalističkim. ta konobarica tokom staža napravo dobru kilometražu plus puno stoji, ima često produzene smjene i baš me zanima kak dugo će raditi ona u štiklama...
veliki plus za mene je kaj su borosane bijele pa moraju biti i čiste uvijek...
ivica1983 is offline  
Old 28.09.2014., 16:25   #7782
Ja ih nisam prozvala socijalistickim. Da, dobre su s anatomske strane. Moja frendica nosi redizajnirane borosanke na posao, u ured.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 30.09.2014., 17:45   #7783
Prepredivno vrijeme, ništa bolje nije, recimo, na Kreti.
goldietrickz is offline  
Old 30.09.2014., 18:35   #7784
Da, od petka je bas lijepo vrijeme, iako je i puhalo.Bila sam ja od cetvrtka do prekjucer dole na jugu, oko Makarske i Im, vracala sam se preko Bosne. Zalili su se meni domaci (frendovi koji zive tamo) da je rujan bio dosta kisovit. A smokve, grozdje, bademi i sl.: sve je propalo . Osim sipka i dunji.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 30.09.2014., 20:52   #7785
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Da, od petka je bas lijepo vrijeme, iako je i puhalo.Bila sam ja od cetvrtka do prekjucer dole na jugu, oko Makarske i Im, vracala sam se preko Bosne. Zalili su se meni domaci (frendovi koji zive tamo) da je rujan bio dosta kisovit. A smokve, grozdje, bademi i sl.: sve je propalo . Osim sipka i dunji.
Rujan je imao kišnih dana ko i uvijek, ali je te kiše bilo više.
goldietrickz is offline  
Old 01.10.2014., 16:47   #7786
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Prepredivno vrijeme, ništa bolje nije, recimo, na Kreti.
Znaći na Kreti si?
trotter is offline  
Old 01.10.2014., 19:01   #7787
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Znaći na Kreti si?
Gledam prognozu, isto ko vi za Dalmaciju.
goldietrickz is offline  
Old 01.10.2014., 19:59   #7788
E ne gleda se prognoza nego webcam live U rujnu je najbolje vrijeme imao, po vidjenom, Brac. Juzna strana jos bolja nego sjev
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 01.10.2014., 20:13   #7789
Dobila vam Dalmacija i Kvarner u prošlome mijesecu 100-300 litara oborina po četvornome metru. A to je puuuuuuuuuuno više od prosjeka. Neki stariji ljudi dole kažu ne sjećaju se tako kišovitog ljeta. Vrijedi valjda malo poštovat iskustvo i mudrost starijih. Nije dobro kad mjesecima ne padne kap kiše, a nije dobro ni ovo...
kranjski janez is offline  
Old 01.10.2014., 20:21   #7790
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
E ne gleda se prognoza nego webcam live U rujnu je najbolje vrijeme imao, po vidjenom, Brac. Juzna strana jos bolja nego sjev
Vozim bic od 25.8. Do danas. Pokisao sam nijednom.
goldietrickz is offline  
Old 01.10.2014., 20:41   #7791
Janez, pa meni su i 80godisnjaci rekli da ne pamte takvo ljeto (vinari izmedju ostalog), meteorolozi iznijeli brojcane podatke itd, ali goldie i dalje tvrdi da je savrseno ljeto. Doduse, sad je miholjsko ljeto. Da nije bilo kisovito, bilo bi bajama, smokava, grozdja itd.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 01.10.2014., 22:11   #7792
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Janez, pa meni su i 80godisnjaci rekli da ne pamte takvo ljeto (vinari izmedju ostalog), meteorolozi iznijeli brojcane podatke itd, ali goldie i dalje tvrdi da je savrseno ljeto. Doduse, sad je miholjsko ljeto. Da nije bilo kisovito, bilo bi bajama, smokava, grozdja itd.
Iz zagreba sve izgleda tmurno.

Gle, ženo, meni je savršeno, uživam, kupam se, vozim bicikl, radim... Nisam spominjao nikakve vinograde i masline, znam i bez tebe da im nije dobra godina.

Dobra je za mandarine i rajčice. Kakve to ima veze s turizmom? Svugdje je bilo više kiše no inače.

Ne kužim uopće što želiš poručiti iz Zagreba...

Zadnje uređivanje goldietrickz : 01.10.2014. at 22:33.
goldietrickz is offline  
Old 01.10.2014., 23:05   #7793
Nisam cijelo vrijeme u Zg. Neki dan se vratila s juga. A pogotovo nisu svi moji u Zg dosad bili, sad se neki vracaju. A neke frendice mi tek ovih dana idu dole (kasni g o.)
Nas par ovdje govori da Grcka i Turska imaju puno vise sunca i duzu sezonu kupanja, te se u predsezoni i postsezoni zbog tog gubi prednost Hr kod turista koji traze samo sunce i more. Pogotovo sto je puno tog zatvoreno u predsezoni i postsezoni u tur.mjestima. o tom mi pricamo a ti samo o tom da je savrseno. Ako je kod nas savrseno, onda je u Gr jos savrsenija klima plus puno tog je jos otvoreno, a da o TR ne pricamo.
Osim toga, nismo bas razvili druge vrste turizma koliko smo mogli s obzirom na potencijale.
Nisu ni mandarine super uspjele ove godine, moja kuma ima plantazu mandarina u dolini Neretve (tamo znam jos neke ljude s plantazama voca i povrca - Metkovic, Komin, Opuzen) i drugi frend kivije i mandarine u Segetu Donjem. A smokve, grozdje itd- to znam po Korculi, dalm.Zagori itd. Pa i kroz urod medit. voca vidis kakvo je bilo klimatsko ljeto, zato sam to spominjala.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 01.10.2014. at 23:12.
nasmijanonebo is offline  
Old 01.10.2014., 23:15   #7794
Pogledaj prognozu za Kretu i usporedi sa Bračom. Nije to tolika razlika, ali razlika je u broju stanovnika i životu koji se na tim otocima odvija. Ne možemo se s tim nikada porediti, niti trebamo.

Kreta živi cijelu godinu, a svi dalmatinski otoci zajedno imaju manje stanovnika od pola Krete.
Gdje to točno u Grčkoj ili Turskoj imaju pune hotele u studenom? Tamo gdje daju aranžmane za 200 eur tjedan i nigdje više.
Džaba im nešto bolja klima.
goldietrickz is offline  
Old 01.10.2014., 23:37   #7795
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Gledam prognozu, isto ko vi za Dalmaciju.
gledam prognozu za Dalmaciju jedino kad sam tamo inace nemam potrebe. posto imam kucu u istoj poznata mi klima poprilicno. neznam kaj hoces dokazat i kome. ispadas smijesan s dokazivanjem nedokazivog. opusti se i okreci pedale a kad jednom odes na Kretu pisi o istoj.
trotter is offline  
Old 01.10.2014., 23:50   #7796
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
gledam prognozu za Dalmaciju jedino kad sam tamo inace nemam potrebe. posto imam kucu u istoj poznata mi klima poprilicno. neznam kaj hoces dokazat i kome. ispadas smijesan s dokazivanjem nedokazivog. opusti se i okreci pedale a kad jednom odes na Kretu pisi o istoj.
Ništ ja tebe ne kužim. Opustite se vi i shvatite da nije u Dalmaciji lijepo samo onda kad vi imate godišnji. Ispadate smiješni s tim vašim web kamerama i doušnicima s juga.
Ti kad jednom dođeš u Dalmaciju van sezone, onda piši o istoj. Dotad, webcam.

Zadnje uređivanje goldietrickz : 02.10.2014. at 00:01.
goldietrickz is offline  
Old 01.10.2014., 23:53   #7797
Ja sam ti u Dalmaciji i mimo godisnjeg i po zimi vise puta, kad ti nisi uopce tamo. Naravno da ima puno bolju klimu nego Zg, ali ima losiju nego nase konkurentske zemlje. Nismo pricali o studenom, nego svibnju, lipnju, rujnu, listopadu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 01.10.2014., 23:55   #7798
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ja sam ti u Dalmaciji i mimo godisnjeg i po zimi kad ti nisi. Nismo pricali o studenom, nego svibnju, lipnju, rujnu, listopadu.


Aj dobro. Ti si uvijek u Dalmaciji. Više si u Dalmaciji od Woba. Odkud ti uopće znaš kad sam ja tu? Svašta.

Pričate o mjesecima kad sam ja konstantno tu. Svaki jebeni dan. Upravo to.

Dobro ajd, kad to Kreta ima pune smještajne kapacitete? U svibnju? Moš mislit. U listopadu? Daj te podatke. Imaju prodane jeftine aranžmane i to je to. Privatni smještaj zjapi im prazan ko i naš.

Koji je vaš point?

Umjesto Kreta možete staviti bilo koje južno mjesto. Kreta je samo prvo što mi je palo na pamet.

Zadnje uređivanje goldietrickz : 02.10.2014. at 00:03.
goldietrickz is offline  
Old 02.10.2014., 02:33   #7799
Mislim, da je ipak stvar logike, da što južnije ideš na Mediteranu, toliko bolji su meteorološki uslovi, da sezone bude što duža. Već na Jadranu se to osjeti.

Recimo Opatija, Baška, Lopar ili Pag za odmor sa kupanjem u moru u rujnu meteorološki mogu biti puno problematičniji od Hvara, Lumbarde, Mljeta, Lopuda.

Nisam još bio na Kreti. Ali tako na pamet ocjenio bih, da tamo sezona može poćet jedan mjesec ranije, a završit mjesec kasnije od prosjeka Jadrana. Recimo arbitrarno, da je uslov temperatura mora iznad 20 Celzija. Ako je to na Jadranu u prosjeku tamo 01.06.- 01.10. na Kreti to bi moglo biti 01.05.-01.11.

A ta 2 mjeseca u trajanju sezone su po meni onda ipak bitna razlika. Naravno, ako se sezona umjetno ne produži recimo sa onim, što sam već tu pisao ( zatvoreni bazeni, wellness i ostala ponuda).
kranjski janez is offline  
Old 02.10.2014., 08:58   #7800
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Iz zagreba sve izgleda tmurno.

Gle, ženo, meni je savršeno, uživam, kupam se, vozim bicikl, radim... Nisam spominjao nikakve vinograde i masline, znam i bez tebe da im nije dobra godina.

Dobra je za mandarine i rajčice. Kakve to ima veze s turizmom? Svugdje je bilo više kiše no inače.

Ne kužim uopće što želiš poručiti iz Zagreba...
Dobra je za mandarine i rajčice? Evo ponijela sam za marendu pet vlastitih mandarina ubranih u nedjelju na Hvaru. Mislim da ću danas ostat gladna jer tri mogu odmah baciti u kantu za smeće koliko su uništene. Eto ni ova informacija nema veze s turizmom, ali nek se zna.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.